dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    http://www.izolacja.marbet.com.pl/in...ido=39&lang=pl
    (Nie dotykałem tego ale to chyba to samo co styrodur)
    A izolacja pozioma poziomu "0" będzie "dachem" dla tego co poniżej - a jeśli chodzi o link to powyżej.
    KB na urlopie?

  2. #42

    Domyślnie

    Dzięki za podjęcie tematu Z kierownikiem jest taki problem że mieszka obecnie 300 km od nas, mieszkamy we Wrocławiu a budujemy się pod Krakowem. Niestety nie wszystko da się przedyskutować przez telefon. Zresztą tak jak pisałam nie jesteśmy przekonani do wersji kierownika ze zwykłym styropianem.
    Na stronie marbetu wyczytaliśmy własnie że przy drenażu stosuje sie płyty izodren + geowłóknina, ale po rozeznaniu w hurtowniach wygląda na to że nikt tego nie stosuje w ten sposób.
    Co do zabezpieczenia od góry izolacji + folii problem jest taki, że ściany piwnicy nie są tak samo głęboko na całym obwodzie, miejscami wystają ok. metra lub nawet więcej nad ziemię. Wydaje mi sie, że te części nie powinny być okryte folią, trzeba ją niżej przyciąć, a izolacja termiczna pójdzie oczywiście wyżej. Boimy się jednak dostawania się wody między styropian a folię...
    Niektórzy producenci styropianów ekstrudowanych, np DOW nie zalecają dawania już żadnej folii na warstwę ocieplenia. Może tak zrobić?

  3. #43

    Domyślnie

    No właśnie, na Twoim obrazku też nie ma żadnej folii na styropianie, wtedy spokojnie można kontynuować izolację na cokół i pokryć go np. tynkiem.
    tylko co z tymi stadami myszy i szczurów które zechcą zamieszkać w naszym styropianie

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał joamor
    Niektórzy producenci styropianów ekstrudowanych, np DOW nie zalecają dawania już żadnej folii na warstwę ocieplenia. Może tak zrobić?
    nie to, że nie zalecają, tylko jest to zbędne
    izoluj ścianę czym chcesz, nawet papą termo, a styrodur, czy też np hydromax bez niczego, oczywi scie pod cokół wystający z ziemi trzeba zaciągnąć klejem z siatką, a pod to najlepiej "zarysować" powierzchnię ocieplenia
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #45

    Domyślnie

    Dzięki. Twoja opinia potwierdza nasze przekonanie. Darujemy sobie folię.

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sajuri

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Mam pytanie co do izolacji fundamentów. Mój wykonawca chce robić hydroizolacje (dysperbit, styrodur, folia) w 5 dni od wylania ścian fundmentowych (beton b25). Nie wiem czy to ma sens teraz jak one sa mokrusieńkie bo leje cały czas + takie zupełnie świeże jeszcze . POMOCY!

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafek11
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    174

    Domyślnie

    A już są rozszalowane? Wszyscy kierownicy i wykonawcy, z którymi rozmawiełem zawsze mówili, że elementy żelbetowe powinny "stygnąć" ok. 3 tygodni. Ja bym zostawił i izolował za 2 tyg. I tak nie można murować ścian, to niech sobie fundament wysycha.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony