dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 405 z 784
Pokaż wyniki od 8.081 do 8.100 z 15667

Temat: DOM TOLI

  1. #8081
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Foksi, wcale się nie dziwię. Co ja mamroczę pod nosem jak mnie wywala to szkoda gadać.
    Trzymam mocno za zdrowie Twego Męża, niech szybciutko wraca do formy.

    Dawne forum, przyjaźnie, spotkania forumowiczów na co rocznych zjazdach organizowanych przez Redakcję.
    A obecnie? Forumowicze nie mogą się doczekać na jednoznaczną odpowiedź Redakcji, czy tegoroczne spotkanie się odbędzie.
    Tak trudno im napisać: - nie, nie odbędzie się, nie liczcie na nas! To zajmuje minutę, no chyba, że wywali po drodze i trzeba będzie pisać dwa razy.
    Szkoda gadać, jeden wielki niesmak
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  2. #8082
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Ciąg dalszy wykładu o obrzeżach

    Na tym zdjęciu mamy obrzeże z wysypanymi kamykami.
    W tym układzie tej "nagiej" ziemi między kamykami a trawnikiem jest bardzo mało.
    Wystarczy, by sprawnie nożycami akumulatorowymi wystrzyc brzeg i utrzymać go w ryzach
    i uchronić przed wrastaniem trawy w kamienie. Kamyków kosiara nie wciągnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xx3..JPG
Wyświetleń:	3609
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	10879
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  3. #8083
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland Zobacz post
    Tolu mam pytanie dotyczące te zdjecia z żurawkami.... Co się tak ładnie spuszcza w tle na tych kamykach? To coś płożacego....
    Robisz coś z jabłuszek rajskich? Ja nie a mam ich dużo bo moja rajka jabłoń ma 20 lat i jest wielka.
    Mayland, te rajskie jabłuszka w całości z ogonkami robię w zalewie mocno słodkiej. Pięknie zachowują kolor w słoiczkach.
    Dodaję je potem do deserów, lodów, galaretek z bitą śmietaną, świetnie wyglądają i smakują.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  4. #8084
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Tu widać w zbliżeniu rozchodnik płożący, o który pytałaś, na kamykach i na drugim zdjęciu między trawnikiem a roślinami na rabacie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	yy..JPG
Wyświetleń:	3621
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	10882

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	yy1..JPG
Wyświetleń:	3602
Rozmiar:	69,1 KB
ID:	10883
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  5. #8085
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Bosszzzzzzzeeeeeee pięknie to wszystko wygląda!
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  6. #8086
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    No oczu nie mozna oderwac
    Tolu czy na ostatniej fotce te tawuly to po jednej sztuce sadzilas czy kilka?

  7. #8087
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Po jednej i przyznaję, że mocno je tnę. Wczesną wiosną (marzec) tnę je tak na 30 cm, z góry, boków, w taką kulkę.
    W sezonie przycinam po przekwitnięciu tych różowych kwiatostanów. Też w kulkę, wszystko co wystaje poza regularny kształt.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  8. #8088

    Domyślnie

    Pięknie to wszystko wygląda.
    I jaka ładna pogoda, a u nas leje i leje

  9. #8089
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola Zobacz post
    Jamles, dymisja nie została przyjęta
    to ZUS dobiję ...... czas na emeryturę i jeszcze o rentę za ślepotę od FM wystąpię

  10. #8090
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ellik
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Tola, u mnie do ogrodu jeszcze daaaleeeko....na razie jest puste pole z chaszczorami, dom w fazie projektu, wody na działce jeszcze niet. Ale pomalutku damy radę. Na razie się tu rozgoszczę i będę się edukować..tak na przyszłość
    Ten postrzępiony tulipan jest cudny! A obrzeża - piękne i zadbane.

    Jamles, no widzisz, znowu zajrzałam, nie mogłam się powstrzymać. Zwłaszcza że u mnie cały czas leje, za oknem jest tak ponuro i smętnie. Nie grozi mi co prawda deprecha ogrodowa....NA RAZIE NIE .Wiesz, nie ma ogrodu nie ma deprechy.

  11. #8091
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola Zobacz post
    [B]J
    Amtla, młody dziś zdaje ustny angielski i już po maturze. Do października wakacje, a jak u Was?
    My dzisiaj powalczyliśmy z prezentacją z polskiego. Poszło super...na 100%
    \
    Jeszcze zostały dwa podejścia w czwartek i piątek.
    Ostatnio edytowane przez Amtla ; 18-05-2010 o 09:59

  12. #8092

    Domyślnie

    Tola -aleję zrobię jak na twoim ostatnim zdjęciu, z tą różnicą że na przemian dam zieloną i żółtą tawułę

    Mam teraz problem z klombem:




    Poustawiałam te rośliny zobacz czy tak może być, chyba po lewej Nana Grasilis za blisko siebie, może jakieś sugestię?
    I jeszcze rozchodnik płożący ma jakąś nazwę łacińską? Bo w necie znalazłam tylko rozchodnik: ostry, kaukaski, okazały i hiszpański ale to nie nie to...
    Ostatnio edytowane przez Natalia Stanko ; 17-05-2010 o 17:09

  13. #8093

    Domyślnie

    Hej Tola a to między tawułami to co to?

  14. #8094
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar betib
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    0

    Domyślnie

    Tolu i ja mam zapytanko ogrodowe
    zaraz zabieramy się za ogród.........tan jak przestanie lac
    a ja mam wciaż dylemat jaka kostke kupic.....
    w pierwszym planie chcialam kostke czerwoną bo mam ten murowany gril z cegły , no i dachowka czerwona jest.....duzo dodatkow mam drewnianych ( plot, lawczka, przy grilu, deska na tarasie , balkon ) no i nie chcialam mieszac za duzo kolorow .....ale , wyczytalam gdzies ze czerwona sciazka jest zlym rozwiązaniem, ze lepiej dac w kolorze naturalnym ( teraz wychodzi taka ladna piaskowa- ni to szara ni zolta....taka wymieszana - ona pasuje mi do elewacji bo dom jest taki bezowy ) no i mam dylemat.......powiedz jak Ty to widziesz.....mam dawac czerwoną kostkę czy lepiej cos spokojnego ?

  15. #8095
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikopiko Zobacz post
    Hej Tola a to między tawułami to co to?
    wyglada na swierk conica

  16. #8096
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellik Zobacz post

    Jamles, no widzisz, znowu zajrzałam, nie mogłam się powstrzymać. Zwłaszcza że u mnie cały czas leje, za oknem jest tak ponuro i smętnie. Nie grozi mi co prawda deprecha ogrodowa....NA RAZIE NIE .Wiesz, nie ma ogrodu nie ma deprechy.
    jak to jest Gostyń przed Kobiórem to masz dość zielonego dookoła,
    wystarczą Ci doniczki na parapetach i ogród Szefowej na fotkach
    a deprecha przyjdzie jak będzie nie wyplewiony ogród a ja się we wsi zatrzymam

  17. #8097
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar STEFANY
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała / okolice
    Posty
    360

    Domyślnie

    Tolu droga, wpadłam popatrzeć na coś optymistycznego w te fatalne dni na południu. U nas woda, woda, woda, wszędobylska woda Ciesze się, że u Ciebie tak bajecznie i na chwilę można odskoczyć od tego wodnego koszmaru. Toluś dbaj o swój raj, bo nam tego trzeba Opowiadaj w nieskończoność, bo to miód na nasze (a przynajmniej moje) serce. Gorące pozdrowienia

  18. #8098
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    STEFANY, ze zgrozą oglądam wiadomości, patrząc na to, co dzieje się na południu kraju.
    Powodzie, zalane domy, dramat tak wielu ludzi. Straszne.
    U nas aż tak nie pada, a ziemia w ogrodzie na podłożu gliniastym już też nie wchłania wody.
    Po dzisiejszej burzowej nocy wszystko nasiąknięte wodą jak gąbka.
    Jest ciepło, bezwietrznie, więc aż tak strasznie nie jest. Ale brakuje słońca.
    No i tylko patrzeć, jak wszelakie paskudztwa grzybowe zaczną atakować rośliny. Tego się nie uniknie.
    Pozdrawiam i życzę zmiany pogody na lepsze.

    Betib, ja gdybym teraz miała dokonać wyboru nie położyłabym kostki czerwonej, nie lubię jej.
    Kiedy była nowa, raziła mnie tym czerwonym cukierkowym kolorem. A teraz wyblakła i jest jeszcze gorzej.
    Jestem za kolorem jak najbardziej naturalnym. Podobają mi się te kostki, które mają na wierzchu taką posypkę żwirową.
    Ale słyszałam opinie, że nie sprawdzają się na podjazdach, bo ten żwirek się kruszy i wyciera.
    Jak nie patrzeć, co do barwy...to kolor naturalnego kamienia.
    Taki kolor gresu mam na tarasie i bardzo, bardzo ten gres lubię.

    Mikopiko, dobrze napisała Markoto, to świerk biały Conica.

    Ellik, na deprechę i nie tylko najlepsze ciastko w Forumowej Kawiarni Klubowej, pozdrówka

    Molus, ten deszcz już musi się skończyć, no ile można. Ciepłe myśli przesyłam.

    Amtla, angielski i podstawowy i rozszerzony na maksa, już po maturze
    A w czwartek i piątek będę trzymać za Twoje Młode.

    Jamles,

    Natalia Stanko, ależ Ty masz piękną posesję i pięknie położoną działkę... o mamuniu. I ten podjazd, normalnie bomba.
    Co do nasadzeń na klombie powiem tak. Zachowaj tam pewne wrażenie symetrii i uporządkowania.
    Czyli pewną powtarzalność w roślinach i będzie dobrze. I ja bym na środku posadziła jakiś "dominat".
    Fagus sylvatica Pendula?
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  19. #8099
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rynka
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    UK
    Posty
    257

    Domyślnie

    Tolu dziękuję, dziękuję, dziękuję
    Proszę o więcej takich lekcji...nie ma to jak wytłumaczyć laikowi "łopatologicznie". Zapisuję tą stronę ku pamięci i za rok mam nadzieję z niej skorzystać
    Pozdrawiam i czekam na więcej.
    Kochasz ty dom, rodzinny dom,Co wpośród burz, w zwątpienia dnie,Gdy w duszę ci uderzy grom,Wspomnieniem swym ocala cię? Kochasz Ty dom..........
    M.Konopnicka

  20. #8100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Gdy chodzę po mojej działce i oglądam teren to wiem, co chcę, jak go wykończyć. A potem wejdę do Twoje galerii i...... już nie wiem co chcę
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

Strona 405 z 784

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony