dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 613
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 12250
  1. #961

    Domyślnie

    fionka : ja bym zamieniła miejscami zmywarkę ze zlewem , bo jest na drodze zlew-płyta, przynajmiej u mnie tak jest, że zmywarka często jest otwarta gdy gotuję żby nie klapać nią bez przerwy i jeszcze zlew byłby bliżej płyty , to chyba wygodniej.
    mam bardzo podobny układ kuchni i nie mogę się zdecydować na ustawienie , wklejałam tu kilkakrotnie pod ocenę ostatnią koncpcję ale bez odzewu niestety.
    pozdrawiam.

  2. #962
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Witam, przyszedł czas na moje wizualki. Zrobione w programie ikei
    Moja kuchnia jest mała - kąt do zabudowy to 247cm x 290cm.W kuchni jest niewielka, ale pojemna spiżarnia ok 1,5 m2. Na jednej ścianie jest okno 120x120, powyżej linii blatu, na drugiej wyjście balkonowe na ogród. Lodówka SbS będzie stała w narożniku, z którego są "pokazane " widoki.
    Ponieważ chciałam zrobić tylko dolne szafki, żeby była bardziej "przestrzenna", jednak szafka z piekarnikiem dominowała, więc dodaliśmy górne szafki, ale zwykłe pionowe. Zlew będzie jednokomorowy w bliżej narożnika, pod nim sortownik na śmieci.

    Kolejność jest taka- piekarnik w wysokiej, zmywarka, zlew, potem płyta indukcyjna




    Uważam, że z szafkami górnymi wygląda lepiej, ale może to tylko takie wrażenie. Co byście doradzali?
    Ostatnio edytowane przez artmag ; 16-05-2010 o 11:25
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  3. #963

    Domyślnie

    agnie-cha dzięki Ci dobra kobieto... nie zwróciłam na to uwagi.....

  4. #964

    Domyślnie

    Magda 34 trzymam kciuki za szybką realizację Twojej kuchni.

    Z tą płytą u mnie to wiem, męczy mnie to trochę, ale chyba jednak zostanie jak na projekcie, bo w ten sposób mam duży kawałek blatu roboczego od zakrętu aż do płyty. Jak ją przesunę tam gdzie szuflady, to będę miała kilka części po mniejszym kawałku. Wczoraj z psiapsiółką stwierdziłyśmy, że na takim pociętym blacie nie da się zmieścić z robieniem pierogów Nie żebym ja je co tydzień robiła, raczej 2 razy w roku u Mamy na Święta , ale się umówiłyśmy na wspólne lepienie u mnie w najbliższym możliwym czasie, bo Ona u siebie też cierpi na mały blat i nie ma gdzie zrobić
    Między szafkami wolę jednak szkło, ale jak radzisz gładkie. Dużo fug mnie przeraża w przypadku zachlapania pomidorami.
    Jak coś Ci wpadnie do głowy na temat oświetlenia, to chętnie poczytam Ta zabudowa gips-karton wpadła mi do głowy, bo rura od okapu do wentylacji musi iść od kuchenki aż za narożnik na drugą ścianę. A może wystarczyłyby filtry węglowe zamiast podłączenia pod wentylację?
    Marudzę.. wiem.. wymyślam.. kombinuję.. pytam o radę i jej nie słucham.. ale każdą rozważam pod swoim kątem, więc za każdą jestem wdzięczna A chyba najbardziej mi były potrzebneTwoje pierwsze słowa "kroowka, bardzo ładna kuchnia" bardzo dziękuję, bo już w to wątpiłam myśląc nad projektem tak długo.

  5. #965

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnie-cha Zobacz post
    wklejałam tu kilkakrotnie pod ocenę ostatnią koncpcję ale bez odzewu niestety.
    pozdrawiam.
    agnie-cha wklejasz cały czas ten sam plan - z góry wygląda fajnie, ale może jakiś inny widoczek tej kuchni - podejrzewam, że odzew będzie większy przy "wizualizacji" a nie tylko planie z góry ...

  6. #966

    Domyślnie

    dzięki Anulek2005 : ja tych koncepcji miałam kilkanaście ale ta wydaje mi się najbardziej wygodna w użytkowaniu lecz zabiera sporo przestrzeni (półwysep) ale zależy mi na stoliku w kuchni i tak to wyszło, teraz zastanawiam się nad stylem bo bardzo podoba mi się" zangielszczony"(w stylu Twojej) i nowoczesny palisander w stylu kuchni mario.

  7. #967

    Domyślnie

    Ta "zangielszczona" kuchnia to nie moja Ale półwysep będę miała

  8. #968

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnie-cha Zobacz post
    fionka : ja bym zamieniła miejscami zmywarkę ze zlewem , bo jest na drodze zlew-płyta, przynajmiej u mnie tak jest, że zmywarka często jest otwarta gdy gotuję żby nie klapać nią bez przerwy i jeszcze zlew byłby bliżej płyty , to chyba wygodniej.
    mam bardzo podobny układ kuchni i nie mogę się zdecydować na ustawienie , wklejałam tu kilkakrotnie pod ocenę ostatnią koncpcję ale bez odzewu niestety.
    pozdrawiam.
    Nie zgadzam się z Twoją opinią:
    Jeśli jesteś leworęczna to zmywarkę po lewej od zlewu, ale jeśli jednak praworęczna to zostaw tak jak wstawiłaś - zauważ, że jest wygodniejsze operowanie pomiędzy zmywarką i zlewem.
    Jeśli już zostawiasz otwartą zmywarkę to wystarczy uchylona.
    Jeśli ma być otwarta na maxa to lepiej ją schowaj do innego pomieszczenia bo koszyki ze środka to nic ciekawego do oglądania przy tak ładnej kuchni.

  9. #969

    Domyślnie

    Witajcie

    Już wcześniej radziłam się Was w sprawie kuchni. Wzięłam pod uwagę wszystkie rady i projekt nieco ewoluował. Co Wy na to? Zmienilibyście w nim coś jeszcze? Szafki czekoladowe, górne - biały połysk, blat biała arabeska. Może zamiast białego połysku - kremowy? Ale chyba zrobi się już 'zbyt kremowo' prawda? Zmywarka jest po lewej stronie zlewu. W kącie wysuwane szuflady, między piekarnikiem a lodówką - cargo.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TEN4.JPG
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	34,1 KB
ID:	11088   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00775.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	31,7 KB
ID:	11089  
    Ostatnio edytowane przez DoniaSuzzi ; 20-05-2010 o 02:13

  10. #970

    Domyślnie

    Donia - potrzebujesz koniecznie to wysokie cargo między lodówką i słupkiem z piekarnikiem? Masz strasznie mało miejsca przy piecu ... Pomijam ewentualne ogrzewanie boku szafki , ale korzystanie z tej płyty moim zdaniem będzie niewygodne ...

  11. #971

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    Donia - potrzebujesz koniecznie to wysokie cargo między lodówką i słupkiem z piekarnikiem? Masz strasznie mało miejsca przy piecu ... Pomijam ewentualne ogrzewanie boku szafki , ale korzystanie z tej płyty moim zdaniem będzie niewygodne ...
    Też mi się tak wydaje...

  12. #972

    Domyślnie

    mateuszs dziękuję za komentarz... każdy jest dla mnie cenny, bo analizuję wtedy wszystko od nowa...
    jestem praworęczna i rzeczywiście ma to sens, żeby zmywarka została po prawej stronie...
    nie zamierzam jej mieć otwartej non stop.... to fakt
    ale poprosiłam już projektanta o zmianę, poprosiłam również o "wyrzucenie" mikrofalówki ze słupka... mam taką wolnostojącą, nową i szkoda będzie mi wywalac kasę na taką do zabudowy... ponadto używam mikrofalówki raz na dwa tygodnie....
    zastanawiam się jeszcze nad zlewem dwukomorowym... ale może przy zmywarce to bez sensu?

  13. #973
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Magdalllena
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Rokiciny k. Łodzi
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Kochani pomóżcie w temacie kuchni i jadalni.. Fundamenty zalane i niedługo czeka mnie temat ścianek dzialowych i podłączeń.

    Kuchnia to temat dla mnie zupełnie nowy bo mieszkamy w domu mojej mamy i albo mama gotuje albo jemy na mieście, więc nie mam pojęcia o funkcjonalności.
    Natomiast co ważne - ze względu na chory kręgosłup nie lubię się schylać - szczególnie zależy mi na umieszczeni zmywarki na wyższym poziomie.

    Tak to wygląda w projekcie:



    Okno w kuchni wychodzi na północ, okno tarasowe w jadalni na południe.


    Problemy/pomysły:

    1) chcialabym miec jeszcze jedno większe okno na zachodniej ścianie z widokiem na ogród, albo w kuchni, albo na granicy kuchni i jadalni.
    Planuję więc zmniejszyc okno pólnocne do 120 cm zaś na ścianie zachodniej zamiast wąskiego wstawić min.150cm a najlepiej 180 cm- jeszcze nie wiem w którym miejscu - to zależy od pomysłu na ustawienie mebli. Z drugim oknem jednak robi się problem z wolną ścianą do zabudowy, jak widzicie na wschodniej ścianie są drzwi do śpiżarki.

    2) chcialabym mieć w kuchni jakieś miejsce do zjedzenia śniadania co prawda:
    - jest barek - ale tego rozwiązania nie lubię
    - z kuchnią graniczy jadalnia, ale nie lubię jeść sama przy duzym jadalnianym stole, a z mężem przy śniadaniu widujemy się praktycznie tylko w weekendy
    może mały stolik przy oknie od północy ??

    3) chcialabym zlikwidować szafę na granicy jadalni i salonu zaś w miejsce tego, dać murek narożny z miejscem na wino

    4) łazienka będzie większa bo musimy tam zmieścić jeszcze prysznic a więc ściana po prawo w kuchni będzie dłuższa o ok. 40 cm

    Możecie mi coś podpowiedzieć, ew. skorygować moje zachciewajki ?
    Ostatnio edytowane przez Magdalllena ; 24-05-2010 o 00:15

  14. #974
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Magdalllena
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Rokiciny k. Łodzi
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fionka Zobacz post
    zastanawiam się jeszcze nad zlewem dwukomorowym... ale może przy zmywarce to bez sensu?
    Ja w kwestii kuchni może nie mam na razie dużo do powiedzenia, ale z opinii moich znajomych i mamy : zlew jednokomorowy mimo zmywarki nie wystarcza i wygodniejszy jest dwukomorowy.
    No chyba, ze ktos do zmywarki pakuje wszystko łącznie z garami, patelniami, wokiem, miskami po salatach etc.

  15. #975
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Ryska

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał fionka Zobacz post
    , poprosiłam również o "wyrzucenie" mikrofalówki ze słupka... mam taką wolnostojącą, nową i szkoda będzie mi wywalac kasę na taką do zabudowy... ponadto używam mikrofalówki raz na dwa tygodnie....
    to moze włożysz tą mikrowelę do szafki ? U nas tak będzie - piekarnik a nad nim mikrowela (taka nie do zabudowy) w szafce. Już tak mieliśmy i była to super sprawa. Choc dosyć często używaliśmy mikroweli to była schowana za szafką i nie było widać " białego pudełka" no bo nasza to takie 8-letnie białe pudełko.
    Cytat Napisał fionka Zobacz post
    zastanawiam się jeszcze nad zlewem dwukomorowym... ale może przy zmywarce to bez sensu?
    jeśli masz miejsce na dwie komory do polecam dwie lub minimum 1,5 komory. Włożysz gorący garnek do zlewu, żeby np. szybko kompot ostudzić i jak znalazł masz drugą lub 0,5 komory wolnej.

  16. #976
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalllena Zobacz post
    Kochani pomóżcie w temacie kuchni i jadalni.. Fundamenty zalane i niedługo czeka mnie temat ścianek dzialowych i podłączeń.

    Kuchnia to temat dla mnie zupełnie nowy bo mieszkamy w domu mojej mamy i albo mama gotuje albo jemy na mieście, więc nie mam pojęcia o funkcjonalności.
    Natomiast co ważne - ze względu na chory kręgosłup nie lubię się schylać - szczególnie zależy mi na umieszczeni zmywarki na wyższym poziomie.

    Tak to wygląda w projekcie:



    Okno w kuchni wychodzi na północ, okno tarasowe w jadalni na południe.


    Problemy/pomysły:

    1) chcialabym miec jeszcze jedno większe okno na zachodniej ścianie z widokiem na ogród, albo w kuchni, albo na granicy kuchni i jadalni.
    Planuję więc zmniejszyc okno pólnocne do 120 cm zaś na ścianie zachodniej zamiast wąskiego wstawić min.150cm a najlepiej 180 cm- jeszcze nie wiem w którym miejscu - to zależy od pomysłu na ustawienie mebli. Z drugim oknem jednak robi się problem z wolną ścianą do zabudowy, jak widzicie na wschodniej ścianie są drzwi do śpiżarki.

    2) chcialabym mieć w kuchni jakieś miejsce do zjedzenia śniadania co prawda:
    - jest barek - ale tego rozwiązania nie lubię
    - z kuchnią graniczy jadalnia, ale nie lubię jeść sama przy duzym jadalnianym stole, a z mężem przy śniadaniu widujemy się praktycznie tylko w weekendy
    może mały stolik przy oknie od północy ??

    3) chcialabym zlikwidować szafę na granicy jadalni i salonu zaś w miejsce tego, dać murek narożny z miejscem na wino

    4) łazienka będzie większa bo musimy tam zmieścić jeszcze prysznic a więc ściana po prawo w kuchni będzie dłuższa o ok. 40 cm

    Możecie mi coś podpowiedzieć, ew. skorygować moje zachciewajki ?
    Magdalllenko, a dysponujesz jakimiś dokładnymi wymiarami?
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  17. #977
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Magdalllena
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Rokiciny k. Łodzi
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Magdo,
    Poniżej wrzucam link do zeskanowanego projektu z wymiarami i z moimi naniesionymi naprędce zmianami.

    http://forum.muratordom.pl/attachmen...chmentid=11474

    Kurczę dopiero teraz jak już nóż na gardle to przysiadłam nad tym projektem i tak się zastanawiam co ja będę w tej wielkiej kuchni robić???
    Chyba sobie kupię wrotki i urządzę slalom

  18. #978
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Ale maciupkie cyferki. Spróbuję to narysować, ale już nie dzisiaj.

    W jakim stylu chcesz urządzić dom?
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  19. #979
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Magdalllena
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Rokiciny k. Łodzi
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dobre pytanie - jaki styl ?
    W mojej galerii umieściłam kilka fotek jadalni i kuchni, które mi się spodobały.
    http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=1473

    Preferuję styl neutralny, nie narzucający się, kolory: bez, krem, orzech, brąz. Na blatach marzy mi się kamień naturalny w odcieniach kremu-szarości.
    Podłoga pewnie będzie z gresu.

    Chciałabym raczej praktycznie i wygodnie, a nie na pokaz. Zdecydowanie odpadają lakierowane szafki i jakieś bajery-rowery.
    Jak wszyscy nie narzekam na nadmiar czasu, więc wolę zamknięte szafki bo się nie kurzą.
    Z ilością szafek nie muszę chyba szaleć - mam spiżarkę.
    Zdecydowanie też nie lubię się do schylać i tutaj to co na pewno bym chciała to zmywarkę wyżej niż w standardzie min. na wys 60 cm od podłogi.

    Aha zapomniałam jeszcze, że lepiej się czuję w symetrycznych wnętrzach.
    A nie lubię obłości i zaokrągleń.
    Ostatnio edytowane przez Magdalllena ; 25-05-2010 o 00:00

  20. #980
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Ok, prześpię się z tym
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





Strona 49 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony