dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie przeniesienie ulgi remontowej

    do wszystkich co wiedzą- czy można tak zrobić jeżeli tak to jak?

    Na początku roku moja żona (jeszcze wtedy narzeczona) podpisała umowę na użyczenie części domu od swoich rodziców ponieważ chciała skorzystać z ulgi remontowej (dokonała kilku zakupów i skorzystała z tej ulgi)
    W tym samym czasie ja podpisałem taką umowę z moimi rodzicami na dom który dali nam (słownie bez umowy darowizny) abyśmy sobie go wyremontowali
    Teraz jesteśmy małżeństwem ( od 5 czerwca ) i rodzice zapisali nam ten dom
    Czy moja żona może anulować umowę darowizny ze swoimi rodzicami i przenieśc ulgę remontową na dom który podarowali nam rodzice?
    Trochę może niezbyt jasno ale jak ktoś chciałby mi pomóc to postaram się to jakoś uprościć
    Wielkie dzięki
    joseph
    "stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów
    prowadzonych przez barana"
    Bonaparte

  2. #2

    Domyślnie

    Jak rozumiem obawiasz się tego, że ulga remotowa dotyczyła jednego domu a teraz będzie dotyczyła drugiego? Tak zrozumiałam w każdym razie. Jeśli tak jest to nie masz się czego obawiać, bo ulga tyczy osoby a nie domu np. możesz remontowac jednocześnie 3 swoje domy w ramach jednej i tej samej ulgi. Warunek oczywista: remontujesz SWÓJ dom czyli taki, którego jesteś właścicielem lub masz do niego prawo.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki
    a co w przypadku kiedy 5 czerwca wzięlismy slub czy w tym roku możemy mieć 2 osobne ulgi (podobno za ten rok nie możemy się razem rozliczać)
    "stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów
    prowadzonych przez barana"
    Bonaparte

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony