dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Bliźniak

  1. #1

    Domyślnie Bliźniak


    Witam, mam pytanko. Mam działkę rolną 11 arów (27 * 40) z dostępem do drogi. Z kobietą która ma działkę za mną uzgodniliśmy że połączymy obie działki i podzielimy je na prostokąty, tak żeby i ona miała dostęp do drogi. Jednocześnie wykombinowaliśmy sobie ze szwagrem że moją działkę podzielimy jeszcze na pół (13,5 * 40 m) i wybudujemy tam bliźniaka. Czy istnieje wogóle taka możliwość? Pani w architekturze twierdzi że należy udać się do starostwa i tam zapytać czy jest taka możliwość.
    Jakby tu zacząć?

  2. #2

    Domyślnie

    małe sprostowanie, w tej chwili działka ma 80 m długości i 14 szerokości
    Jakby tu zacząć?

  3. #3

    Domyślnie

    Należałoby zrobić wstępny projekt podziału (przez geodetę) i złożyć do Gminy i czekać na odpowiedź.Jeżeli Gmina wyda postanowienie o podziale to będzie mozna go przeprowadzić.

  4. #4

    Domyślnie

    a jaki jest cel tego podziału? A właściwie połączenia?
    Pamiętaj o jednym ; jeśłi podzieliśz dużą działke na mniejsze to może okazać się, że nei postawisz domu ( bo warunki zagospodarowania przestrzennego będą wymagały większej powierzchni i szerokości frontu działki niż macie i dom tam stanąć nie może), z drugiej strony połaczenie działek może utrudnić zaciągnięcie kredytu ( można obciążyć tylko calą hipotekę czyli wszyscy poddają się procedurze kredytowej - solidarnie).
    Pisze o tym bo sama wpadłam w tę pułapkę - najpierw sprawdź obowiązujące warunki
    pozdrawiam
    Mwanamke

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony