dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 279
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 5573
  1. #1

    Domyślnie Posty do Anuli

    Witam!
    A tutaj zapraszam do komentowania, dyskusji, opinii etc.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Hej! Chyba jestem pierwsza Działka wygląda bardzo fajnie. Projekt cudo - dom z płaskim dachem to moje marzenie, niestety w miejscu, gdzie chcemy się budować - nie do zrealizowania Jaką będziecie mieć powierzchnię?

    Pozdrawiam i obiecuję zaglądać
    Monika

  3. #3

    Domyślnie

    Witam i bardzo się cieszę, że ktoś "mnie" odwiedził!
    Płaskiego dachu nie mamy (15 stopni), plan zagospodarowania wymaga spadku.
    Powierzchnia 240+garaż, czyli 280m2.
    Wpisałam się u Ciebie, będę zaglądać!

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    15 stopni to jak dla mnie płaski. W każdym razie z dołu tak wygląda U mnie musi być minimum 35 stopni - stromizna!

    Wy macie proj. indyw.?

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, właśnie uzupełniłam dziennik o szczegóły dot. projektu

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    No dobra bede druga ,(punkt dla Moni)Juz samym projektem jestem zachwycona.Trafilas na wielka fanke nowoczesnosci i takich projektow.Tez chcielibysmy kostke z plaskim dachem ,ale wiadomo nie zawsze mozna miec to czego sie chce.No to powodzenia w budowie i trzymam kciuki za bezbolesne budowanie

  7. #7

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Teraz mi sie nie podoba ,bo taki bez polotu ,ale nie moge zmienic

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    MRS.CONSTR.

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    838
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Ale masz fajne drzewka na dzialce,my tez mamy ,ale lisciaste.Pieknie bedzie nam szumialo

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Trzecia Witam... projekt zapowiada się fantastycznie! Jeszcze o rzuty proszę...

  11. #11

    Domyślnie

    Rasiu witaj! Rzutów wolę na forum nie prezentować, zresztą są tak zamazane i w takiej skali, że niewiele można dostrzec.
    Parter: kuchnia 20m, jadalnia 20m, salon 40m, gabinet, garderoba, łazienka z sauną (kiedyś, schowek przy garażu i pomieszczenie gospodarcze. No i garaż 36m.
    Ciągle się zastanawiamy, czy zostawić wiatrołap.
    Piętro: 3 sypialnie, garderoba, łazienka, pralnia.
    Nie mam spiżarki, co mnie trochę dręczy, ale mam tak dużą kuchnię i pomieszczenia gospodarcze, że mam nadzieję dać radę
    Ostatnio edytowane przez anula05 ; 09-07-2010 o 19:13

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Fajny projekt i działka tez super! Powodzenia!

  13. #13

    Domyślnie

    Witaj mazo! Zajrzałam już do Ciebie (WOW!).

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Co do wiatrołapu, to jak masz psa, to się przyda... taka wewnętrzna buda... Ale ja nie mam i jestem bardzo zadowolona. /chociaż mam dwa psy/

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Co Wy z tymi wiatrołapami... A co z przeciagami i zatrzymywaniem zimna w czasie mrozów? Wydaje mi się, że wiatrołap ma pewien sens. My zostawiliśmy, jedynie zmienilismy koncepcję drzwi - mają być szklane przesuwne.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    to ja też się witam i od razu chwalę piękny domek

    takie proste bryły bardzo mi się podobają, ale u mnie też nie można mieć tak małego nachylenia dachu . Udało nam się jednak dość nowoczesny domek wybrać i co najważniejsze, bez skosów na 1 piętrze

    pozdrawiam i będę zaglądać

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazo Zobacz post
    Co Wy z tymi wiatrołapami... A co z przeciagami i zatrzymywaniem zimna w czasie mrozów? Wydaje mi się, że wiatrołap ma pewien sens. My zostawiliśmy, jedynie zmienilismy koncepcję drzwi - mają być szklane przesuwne.
    Jeśli nie masz daszka nad wejściem, a z tego co pamiętam masz, chociaż nie bardzo chciałaś... to wiatrołap jest niezbędny... wtedy to jest deszczo-śniegołap. Alez daszkiem, a chyba całkiem zadaszone ma wejście Anula, nie jest potrzebny. Z nagrzanego domu może być co najwyżej wypchnięte ciepłe powietrze przy wejściu do domu, ale zimne, zapewniam Cię- nie nawiewa. Przeżyłam ostatnią super zimę i wiem co mówię. Ani razu nie zrobiło się zimniej przy wchodzeniu kogoś do domu.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Rasia ma rację. My mamy wejście od razu do bardzo dużego hallu (16m2), Nawet przy bardzo mroźnych zimach nie czuć, żeby tu nawiewało zimne powietrze, kiedy ktoś wchodzi do domu. W naszym hallu jest jeszcze miejsca na schody na poddasze, ale takie rozwiązanie z jednym dużym pomieszczeniem ma tę wadę, że do niego siłą rzeczy wnosi się zawsze trochę błota itp. Ponieważ nie jest oddzielone od ciągów komunikacyjnych między pokojami a łazienką, trudno jest tego brudu nie roznosić. Dlatego wiatrołap to moim zdaniem dobre rozwiązanie jako taka właśnie "brudna śluza".

  19. #19

    Domyślnie

    lidszu, zajrzałam do Ciebie - zanim zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny, rozważaliśmy dość podobny projekt do Twojego. Szybko działacie, będę obserwować postępy

    Wiatrołap - kontrowersyjna sprawa, nawet nasz architekt jest za wiatrołapem, bo warunki pogodowe etc etc, ale nam jakoś nie pasuje ten wiatrołap i już. Nasz hol ma 21 metrów, jest dłuuuugi i dość wąski, więc zanim coś ewentualnie zawieje od drzwi do salonu, to zdąży się chyba po drodze ogrzać choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Ale opinia Rasi jest kolejnym argumentem, żeby wywalić ten wynalazek z projektu.

  20. #20

    Domyślnie

    O, Tatarak też żyje bez wiatrołapu i daje radę

    Przy samym wejściu mamy mieć takie pomieszczenie na kurtki, buty etc (szafo-garderoba) i zaraz obok wejście z garażu - mam nadzieję, że wszyscy grzecznie będą tam zdejmować buty i problemu nie będzie.

    A psa nie mam i mieć nie będę - mam straszną alergię.

Strona 1 z 279

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony