dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
597. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,06%
  • PCV

    484 81,07%
  • Aluminum i inne

    41 6,87%
Strona 777 z 1569
Pokaż wyniki od 15.521 do 15.540 z 31362
  1. #15521
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał tribalrs Zobacz post
    Podzieliłem się swoją opinią, że potrójny wkład szybowy jest znacznie większym obciążeniem dla okna i okucia ulegną szybszej utracie właściwości - to fakt niezaprzeczalny.
    Pozwolę się nie zgodzić. Po pierwsze okucia są przeznaczone do skrzydeł o wadze do 90, 120, lub nawet 150kg a nawet duże skrzydło balkonowe nie waży z wkładem 3-szybowym więcej niż około 70kg więc mamy duży zapas "nośności". Po drugie od dawien dawna stosuje się szyby P2 lub P4, które mają tyle samo "szyby w szybie" na metr kwadratowy co wkład 3-szybowy na szkle 4mm. A po trzecie są też wkłady 3-szybowe na szkle 3mm i wtedy waga wkładu jest większa zaledwie 2,5kg/m2 od zwykłego szklenia.

  2. #15522

    Domyślnie

    zielarka -wiem ze moja zona tez by chciała aby chłopaki zamontowali nam okna w stringach bo juz z biura od nich to nie chciała wychodzic i juz roletki wybiera itd to jak by wpadlio w strinach to pewnie by sie kierowniczka budowy mianowała haha i krok w krok za nimi. ja bym raczej takeigo widoku nie wytrzymał haha.jak byłem zamawiac to był ich montazysta i był dobrze ubrany jak przyjada tak wszyscy to maja juz plusa na wstepie.a co do picia to równiez zero na budowie .na koniec nie ma problemu dostana cos bo to zawsze wypada jesli sie spisza cos dac.
    jareco twoja broda i wąsy(opisuje zdj. z twojej strony) to nie taki wąs o jakim myślałem hahah ty to masz taki 3 dniowy na jaki najłatwiej wyrywac panienki hahah
    zacytuje króla juliana z madagaskaru "ty to pies na baby jestes" hahaha
    dobra bo sie forum w czata zmienia
    pozdrawiam i miłego dnia w pracy wszystkim którzy proacuja zycze

  3. #15523

    Domyślnie Pytanie do jareko

    Chciałam cie prosić o opinię . W firmie OKNOPLUS jest możliwość dokupienia pełnej wersji antywłamaniowej dla okuć cytuję z ich strony:

    "Poziom zabezpieczenia przeciwwyważeniowego określa ilość zastosowanych „grzybków”. W ofercie OKNOPLUS stosuje się min. 2 „grzybki” na skrzydło, a w pełnej wersji antywłamaniowej wszystkie zaczepy występujące w danej kwaterze są zaczepami bezpiecznymi (rozmieszczone wg normy PN-ENV 1627:2006). Pełny komfort zabezpieczenia przed włamaniem zapewnia dobór szyby o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa."
    Myślę o zastosowaniu szyby P4. Oczywiście klamka z kluczykiem

    Pytanie czy tak opisany system zabezpieczeń odpowiada poziomowi zabezpieczeń WK-2?
    Tu jest link do certyfikatów jakimi się chwalą http://www.oknoplus.com.pl/39/certyfikaty/
    Niestety nigdzie nie widzę stwierdzenia wprost która to klasa ochrony. Ale może to wynika z tych opisów tylko ja o tym nie wiem . Pozdrawiam

    Szukałam w certyfikatach a znalazłam w materiałach do pobrania dwustronicową ulotkę opisującą system okuć AktivPilot Winkhaus i niby wszystko jest napisane o klasach zabezpieczeń ale chcę się upewnić że to co firma proponuje jako "pełną wersję antywłamaniową " taką jest.
    http://www.oknoplus.com.pl/uploads/activPilot_ulotka dla uzytkownikow okien.pdf
    Ostatnio edytowane przez Andrewhoopoe ; 08-07-2010 o 11:08 Powód: uzupełnienie

  4. #15524
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    A po trzecie są też wkłady 3-szybowe na szkle 3mm i wtedy waga wkładu jest większa zaledwie 2,5kg/m2 od zwykłego szklenia.
    Do jakich wymiarów robią wkłady trzyszybowe na szkle 3mm?
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  5. #15525
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Witajcie!
    Tylko nie krzyczcie na mnie, bo się uczę.
    Mam ofertę na okna m.in na tarasowe.
    wymiar 400x240
    Sevenline HP183 105mm 1s kolor (biały/złoty dąb)
    okucie PSK200Z
    rama HP102 68mm
    szara uszczelka
    słupek 90mm statyczny
    3x4T/14Ar/4/14/Ar/4T
    u=0,6
    poszerzenie od dołu w skrzydle
    klamka biała PATIO
    cena netto 6580 pln netto
    Kiedyś pytałem orientacyjnie na forum ile może kosztować takie okno i otrzymałem info, że min. 10 tys.
    Skąd w takim razie taka cena?
    Czy okno jest kiepskie, czy coś z kompletacją nie tak.
    Powie mi kotś o co w tym chodzi ???
    Czekam na inne oferty, ale takie pytanko na szybko.
    Dziękuję za odpowiedź

  6. #15526
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał JurekM Zobacz post
    Kiedyś pytałem orientacyjnie na forum ile może kosztować takie okno i otrzymałem info, że min. 10 tys.
    A pytałeś o HS czy HKS? Bo PSK200Z to okucie Siegeni do HKSa.
    http://www.siegenia-aubi.pl/imperia/..._folder_pl.pdf

  7. #15527
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier Zobacz post
    Do jakich wymiarów robią wkłady trzyszybowe na szkle 3mm?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3985176

  8. #15528
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    6 tys za HS-a? Żarty ktoś zobie z ciebie robi. A pomnóż, przy tych wymiarach, przez 2,5 i dopiero myśl o dostawcy. Bo albo z pełna premedytacja ktoś się walnął w ofercie by wyjść najtaniej (nagminnie stosowana praktyka) i wyliczył ci HKS-a albo ten HS będzie tak chodził jak kosztuje i rozsypie się jeszcze szybciej

    Andrewhoopoe - lepiej nie mówmy o tej firmie - OK? Dostałem od klienta, z którym dyskutuję, już chyba trzeci miesiąc o jego oknach, ich ofertę na cieple aluminium - ofertę tańszą od taniego PVC . Zaczynam mieć dziwne odczucia w stosunku do tej firmy - mam nadzieję, że mylne
    Przypomnę tylko zasady jakimi powinny kierować sie firmy stosując WK
    WK-1 - zabezpiecza tylko wszystkie naroża
    WK-2 - zabezpieczenie takie jak w WK-1 plus dodatkowe zaczepy antywyważeniowe w takiej ilości by odległość między nimi nie była większa niż 60 cm
    Jeśli ktoś chwali się tylko dwoma punktami to wybacz - do WK-1 takim okuciom daleko.

    Poza tym przestrzegam wszystkich którzy idą w WK. Ostatnimi czasy - chyba dealerzy a nie Firmy - stosują taki myk, kasują klienta za WK-2, zamawiają WK-1 i wciskają później kit iż dostarczają WK-2 - większość Inwestorów nie ma w ogóle zielonego pojęcia o oknach i na tym żerują nieuczciwi handlowcy.

    Kolejna przestroga - montaż w warstwie ocieplenia. SFC ma coraz więcej klientów (i dobrze bo sprzedaje wyrób dopracowany pod każdym względem i o wyjątkowej jakości) ale i tak nie jest to taki procent co montaże z zastosowaniem tej technologi. Pojawiły sie już podróbki tego rozwiązania, z pewnymi zmianami uniemożliwiającymi ewentualne późniejsze skorygowanie ram, wykonane tandetnie, z powłoką galwaniczną na która nikt nie daje gwarancji, podstawową zaletą jest cena. I ceną zdobędą rynek a że takie kotwy wam skorodują za dziesięć lat i okno opadnie w wełnę bądź styropian. Pomijam już domorosłych "montażystów" stosujących dziwne, własne rozwiązania. Taki montaż MUSI być wykonany z głową, z zastosowaniem sprawdzonych technologii i niestety dla Was - o wiele droższy od standardowego, nawet wersji I3

    I następna - obserwacja na podstawie lektury maili jakie otrzymuję. Maili opisujących perturbacje z oknami i ich montażem. Ludzie, opamiętajcie się, sami sobie wyrządzacie krzywdę . CCC dobra jest przy kupowaniu skarpetek - zawsze można po jednorazowym użyciu walnąć je do kosza. Kupujecie towar który ma Wam służyć przez co najmniej 50 lat !!! Jeśli otrzymujecie w konkursie ofert 2-3 gdzie różnica w cenie jest 10-15% to kolejne 20, tańszych o 50-80% wyrzucajcie od razu do kosza. Myślcie a jak nie wiecie - zapytajcie się tutaj - tu jest ogrom nawiedzonych (by nie powiedzieć walniętych doradców )którzy Wam doradzą i wątpliwości wyjaśnią. Podejście jakie ostatnio usłyszałem, że jeśli coś będzie nie tak z oknami i fasadą to będę się procesował prowadzi do nikąd. Bo Klient teraz przytnie z 10-20 % a dostanie towar z którego w ogóle nie będzie korzystał i na dodatek niebezpieczny - szczegółów wyjawić nie mogę ale osoba do której po części adresowany jest ten tekst jest czytelnikiem FM.

    PS
    Przepraszam wszystkich którzy czekają na moje odpowiedzi - zwalliło mi sie na głowę od cholery różnych spraw i nie zawsze mam siłę i czas by odpisywać szybko
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #15529
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    6 tys za HS-a? Żarty ktoś zobie z ciebie robi.
    Przeczytaj post jeszcze raz i mój komentarz o okuciu! Oferta jest wyraźnie na HKSa!
    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Pomijam już domorosłych "montażystów" stosujących dziwne, własne rozwiązania.
    Sam zacząłeś od krytyki innych więc...
    Ponieważ sam "jedziesz" po wszystkich montażystach to spytam jak skomentujesz swoje własne zdjęcia (w sąsiednim wątku) gdzie zamiast kompletnego systemu JB-D stosujesz oszczędnościowo zwykłe kotwy pomiędzy systemowymi? Czy ta "domorosła" metoda jest akceptowana przez SFS INTEC? Dają gwarancję na taką kombinację
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d9d2da90f7f9ff7cm&#1.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	32,8 KB
ID:	16134

  10. #15530
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    spostrzegawczy Waćpan i powiem szczerze, czekałem, aż ktoś na to zwróci uwagę
    A zwróciłeś uwagę na to że jest to fix? A sprawdziłeś odległości miedzy kotwami? A dodałem pomiędzy JB-D dla pewności jeszcze normalne kotwy - wolę przesadzić niż...
    Poszukam jeszcze jednego zdjęcia z tego montażu, tam też jest misz masz kotwy JB-D (boczne) co 60-70 cm i miedzy nimi dodana jeszcze jedna zwykła (choć nie do końca zwykła gdyż przedłużona) kotwa a na dole zagęszczenie kotew mimo, iż można było dać mnie - powiem szczerze, bałem się ciężaru 560 kilo i wolałem przesadzić z kotwieniem
    znalazłem ale to jeszcze nie to

    jedyne jakie mam

    niezbyt dobrze to widać ale może dojrzysz ile kotew jest na górze - bo po bokach niestety już zasłonięte opaska ze styropianu
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 08-07-2010 o 21:11
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #15531
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    A zwróciłeś uwagę na to że jest to fix? A sprawdziłeś odległości miedzy kotwami?
    Jak niby mam sprawdzić odległość między kotwami? Co ma fix do rzeczy?

  12. #15532
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    no nie możesz
    a tu widok jeszcze przed ostatecznym montażem, widać rozmieszczenie kotew gdzie później dodałem jeszcze zwykłe pomiędzy JB-D
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #15533
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Na "moim" zdjęciu jest inne okno. Ale przestając zagłębiać się w analizę zdjęć i zakładając, że rozstaw kotew JB-D masz prawidłowy to po co "poprawiasz fabrykę"? Podobno nadgorliwość jest gorsza od... Tym samym tropem można dyblować okna nie 15cm od naroża ale 5cm bo będzie lepiej. Czy oby na pewno?

  14. #15534
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    szczerze mówiąc bałem się powierzchni i ciężaru.
    Bwojtku, obaj zdobywamy doświadczenie w naszej pracy, i czasem modyfikujemy zalecenia systemodawców - czyż nie? Od pewnego czasy zacząłem dawać dwie dodatkowe kotwy przy balkonach - w połowie wysokości dwie kotwy oddalone od siebie niewiele - 10-20 cm - dodatkowo usztywniają mocowanie ościeżnicy. Może to przerost formy nad treścią ale dając długą gwarancje na montaż wolę dać za dużo niż by zbrakło
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #15535

    Domyślnie

    uuu az wrze...
    teraz zwykli zjadacze chleba juz całkiem nie wiedza kogo słuchac heheh
    dobrze ze mozna sobie sciagnąc ze stron producentów profili przekrój i sposób kotwienia wiec mamy jakis odnosnik

  16. #15536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    spokojnie, pokrywka podniesiona więc tylko paruje
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #15537

    Domyślnie

    mam pytanie odnośnie montażu. Pan spytał mnie czy wole montaż na kotwach czy na śrubach? Chociaż on zachwala śruby, bo mocniej i lepiej trzymają, a kotwy słabiej. Tylko ze mam wątpliwści co do motażu na śrubach, bo trzeba przewiercać rame okna. Obawiam się czy to nie uszkodz ramy, czy przez te otwory na śruby nie będzie przedostawać sie wilgoć?

    Chciałabym jeszcze spytać znawców przemysłu opkkiennego od ilu lat na rynku są okna 5-komorowe i czy zgodzicie się z i opinią że co 10 lat zmienia sie technologia okien i wchodzi kolejna nowa genercja okien.

    Pozdrawiam
    Dorota

  18. #15538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    są pewne granice
    Jak dojdziemy do 100 komorówki i głębokości 50 cm chyba nastanie już kres
    A co do montażu - oba sposoby są prawidłowe a wilgoć w ramie i tak się pojawia w pewnych zależnościach temperatury, czy jest ona przewiercona czy nie.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #15539

    Domyślnie Okienne "epoki"

    Chciałabym jeszcze spytać znawców przemysłu opkkiennego od ilu lat na rynku są okna 5-komorowe i czy zgodzicie się z i opinią że co 10 lat zmienia sie technologia okien i wchodzi kolejna nowa genercja okien.

    To chyba trafne spostrzeżenie. Przejrzałem sobie oferty z lat 90-tych i 2-tysięcznych i rzeczywiście widać skokowe zmiany technologii, zwązane głównie z postępem technki szklenia. Te zmiany dotyczą zarówno okien drewnianych, tworzywowych, jak i aluminium. W latach 80-tych szczytem technki były drewniane okna zespolone (skręcane) z dwoma szybami i okuciem z "wajchą" w narożniku. W pcw pojawiły się profile 3-komorowe z najprostszą szybą zespoloną (U>1,6). W latach 90-tych zaczęto produkować okna drewniane jednoramowe (grubość ramy 68 mm), wyposażone w tą prostą szybę zespoloną i okucia obwiedniowe. Pod koniec lat 90-tych wprowadzono szybę z termofloatem (U<1,6), a w profiach pcw zaczęło przybywać komór. Lata 2-tysięczne to szyba termoizolacyjna o wsp.U=1,1 i "cieplejsze" ramy o szerokości powyżej 70 mm.
    Kolejne 10-lecie należeć będzie zapewne do okien o szerokości ramy zblizonej do 90 mm, wyposażonych w kryte okucia obwiedniowe i 3-szybowy pakiet o wsp.U<0,7. Po roku 2012 standardem będą okna o wsp. Uw<0,9 (!dla całego okna).

  20. #15540
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hal_w

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    6

    Domyślnie Szyba P4, pakiet trójszybowy a wytrzymałość profilu

    Panowie ponownie proszę o pomoc:

    okna o wielkości 190x230 dwuskrzydłowe bez poprzeczki słupek ruchomy
    Zależy mi na termoizolacji oraz antywłamaniowości stąd poszukowanie okien trójszybowych z szybą P4 i termoramkami.

    W odpowiedzi na zapytanie ofertowe dostałam różne informacje od producentów o możliwości realizacji i jej braku:

    - Oknoplast i MS nie widzą możliwości twierdząc, że nie są w stanie dać gwarancji na wytrzymałość profilu i okuć oraz na stabilność pakietu szybowego w ramie i proponuje pakiet trójszybowy bez opcji antywłamaniowej albo antywłamaniowość z pakietem dwuszybowym

    - Oknoplus nie widzi problemu i proponuje realizację:
    szerokość pakietu szybowego 44 m; szyba Climatop one U0,6, 4x12xP4x14x4

    I pytanie - czy faktycznie wykonanie okna o tej wielkości w standardowym pakiecie trójszybowym z szybą P4 jest niemożliwe???
    Z góry dzięki za pomoc
    Hal

Strona 777 z 1569

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony