dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Wąska działka i dylemty

    Poszukiwania działki są w toku. Dzis znaleźlismy całkiem fajnie położoną działkę i za rozsądne pieniądze. Problem jest teraz natury prawnej, otóż działka ma wymiary 38x19,10. Po obu stronach działki sa wytyczone drogi, z jednej strony droga gminna umożliwiajaca dojazd do posesji na osiedlu, z drugiej strony droga ślepa, w której udziały maja właściciele graniczących z nią działek ( - z tej strony byłby wjazd na naszą posesję, wąskie boki graniczą z sąsiednimi i dzialkami. Jak w tym przypadku wygląda sprawa przysuniecia budynku do granicy działki od strony drogi, czy obowiazują te same zasady jak do granicy działki sąsiada?
    Wymiar dzialki trochę dziwny, bardzo ogranicza swobodę wyboru projektu, jak myslicie warto w to wchodzić?
    Pozdrawiam
    P.

  2. #2

    Domyślnie

    od dróg gmonnych i wyższej kategorii obowiązuje linia zabudowy określona w WZiZT.
    Od sąsiada 3 lub 4 metry. Resztę wylicz sobie sama.
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    no to ja Cię pocieszę - mam działkę szerokości 11 metrów i buduję, na granicy z jednej strony i 4 metry z drugiej, zostaje 7, ale daje sie w tym mieszkać. Widziałam podobną działkę i dom na niej w identycznej sytuacji zbudowany - naprawde nie jest źle. Ale działka, jak to mówią, gratis, no i w mieście.
    zofija

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Pacynka nie jest źle, nawet powiedziałbym O.K. Maksymalna szerokość domku to wyjdzie Ci jakieś 13m, przy zastosowaniu zamiast okien luksfer, lub 12m, jeśli z jednej strony luksfery. Tu można śmiało nawet z garażem obok. Widziałem bardzo ładne luksfery. Dobierzesz sobie projekt do takiej działki i będzie O.K, coś na wzór jednorodzinnych amerykańskich domków miejskich, niskie, weższe a dłuższe. Pozdrawiam
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #5

    Domyślnie Re: Wąska działka i dylemty

    Cytat Napisał Pacynka
    Poszukiwania działki są w toku. ..... Jak w tym przypadku wygląda sprawa przysuniecia budynku do granicy działki od strony drogi, czy obowiazują te same zasady jak do granicy działki sąsiada?
    Wymiar dzialki trochę dziwny, bardzo ogranicza swobodę wyboru projektu, jak myslicie warto w to wchodzić?
    Pozdrawiam
    P.
    Myślę, że przed zakupem powinnaś uzyskać OWZT - to dopiero powie Ci więcej. Wtedy będziesz wiedziała co, gdzie i jakie możesz wybudować - bez tego bym nie ryzykował.
    Lepiej .......... nie mówić !

  6. #6

    Domyślnie Re: Wąska działka i dylemty

    Dziekuję bardzo za odpowiedzi, przekopalismy sporo katalogów z projektami i faktycznie cos mozna wybrać, źle nie jest Jutro wybieram się do UM po OWZT i pomyslimy co dalej.
    Pozdrawiam

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Pacynka sprawdź dokładnie bo drogi widać powierzchniowo. Żeby cię nie zaskoczył jaki podziemny kabel TPsy albo energetyki, albo cosik z gazu czy wodociągu. Bo może to wyjąć dalsze metry z działki i to nieodwołalnie.
    A co do odległości to poczytaj dziennik Rydza on fachowiec w papierkach i walce na pisma doprowadził do postawienia nowego domu, na ruinie, ale nowego, w granicy. Odwołanie do Ministra Infrastruktury pisał i rozpatrzyli pozytywnie.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  8. #8

    Domyślnie Re: Wąska działka i dylemty

    Cytat Napisał Pacynka
    Poszukiwania działki są w toku. Dzis znaleźlismy całkiem fajnie położoną działkę i za rozsądne pieniądze. Problem jest teraz natury prawnej, otóż działka ma wymiary 38x19,10. Po obu stronach działki sa wytyczone drogi, z jednej strony droga gminna umożliwiajaca dojazd do posesji na osiedlu, z drugiej strony droga ślepa, w której udziały maja właściciele graniczących z nią działek ( - z tej strony byłby wjazd na naszą posesję, wąskie boki graniczą z sąsiednimi i dzialkami. Jak w tym przypadku wygląda sprawa przysuniecia budynku do granicy działki od strony drogi, czy obowiazują te same zasady jak do granicy działki sąsiada?
    Wymiar dzialki trochę dziwny, bardzo ogranicza swobodę wyboru projektu, jak myslicie warto w to wchodzić?
    Pozdrawiam
    P.
    Pacynko!

    Moim zdaniem sprawa moze byc bardziej skomplikowana i !!!!! niech Cie nie uspokajaja te posty ze jest OK.
    Moze sie okazac, ze jest bardzo daleko od OK, gdyz to o czym pisza niektorzy - te 3 czy 4 metry sa odleglosciami od granicy dzialki, ALE NIE ODLEGLOSCIAMI OD KRAWEDZI DROGI!!! Z tym moze byc bardzo roznie.
    Kokretnie: u mnie jest droga gminna i minimalna odleglosc od granicy wynosi 5m (slepa uliczka - dojazd do kilku posesji), jesli to bylaby droga gminna "glowna" - minimalna odleglosc wynosilaby 8 metrow.
    A przy drodze krajowej w terenie niezabudowanym ...nie pamietam dokladnie ..ale chyba 12 lub 20 metrow!

    Najpierw "KONIECZNIE" zobacz plan zagospodarowania przestrzennego dla Twojej dzialki !

    Osobiscie - nie bralbym takiej dzialki - drogi po obu stronach - ogrod od strony drogi gminnej. Jak duze natezenie ruchu jest na tej gminnej drodze ? Nalezy zalozyc, ze natezenie ruchu na drogach bedzie sie zwiekszac ...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Pacynka nie jest źle, nawet powiedziałbym O.K. Maksymalna szerokość domku to wyjdzie Ci jakieś 13m, przy zastosowaniu zamiast okien luksfer, lub 12m, jeśli z jednej strony luksfery. Tu można śmiało nawet z garażem obok. Widziałem bardzo ładne luksfery. Dobierzesz sobie projekt do takiej działki i będzie O.K, coś na wzór jednorodzinnych amerykańskich domków miejskich, niskie, weższe a dłuższe. Pozdrawiam
    Ciekawe, jak Pan to wyliczyl ????
    Dzieki Panskim "radom" Pacynka moglaby kupic te dzialke, po czym okazaloby sie, ze z Panskich 12 czy 13 m zrobilo sie 6 lub siedem!
    A moze okazac sie, ze na tej dzialce w ogole nic nie mozna wybudowac!!!
    Poza tym nie odpowiada Pan na pytania - Pacynka pytala
    "Jak w tym przypadku wygląda sprawa przysuniecia budynku do granicy działki od strony drogi, czy obowiazują te same zasady jak do granicy działki sąsiada? "
    Nie doszukalem sie odpowiedzi, tylko stwierdzenie, ze jest OK.

    Uwazam, ze Panski optymizm w tej sprawie jest nieuzasadniony, a wrecz grozny.

    Uklony,

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Pacynka, jak sprzedający ma przełożenie w gminie to możecie spisać wstępną umowę i dać warunki przy jakim WZiZT wydanym przez gminę działkę zakupicie. Drogami się nie przejmuj powinno być OK bo masz tylko gminne, sprawdć co masz pod ziemią tym berdziej, że jak powiadasz jest ona przy dojeździe do osiedla.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yoric
    Ciekawe, jak Pan to wyliczyl ????
    Bez przesady wyliczenia są czysto teoretyczne i średnie, wiadomo że wszystko powie WZ, ale to też nie do końca.

    Powiedźmy tak: prawo umożliwia nawet pobudowanie nawet na granicy w przypadku "wąskich działek", w warunkach zabudowy miałem dom 5m od drogi, a mam budynek bliżej?, za zgodą gminy. Naprawde nie ma co popadać w pesymizm. Mój post nie nakazuje kupić tą działkę, tylko informuje iż można się zastanowić i dokładnie się dowiedzieć co i jak. Nie zarzucaj mi od razy iż chciałem Pacynke wcisnąc na minę.

    Yoric nie wiem jakie Ty masz doświadczenie, ale ja też mam wąską działkę (20m) i przechodziłem pewne procedury i się udało.

    Ja naprzykład poszłem do podległego wydziału budownictwa wydającego zezwolenia i spytałem tak: "jaki najwięszy bydynek mogę spotawić na takiej działce, aby wszystko było O.K"
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  12. #12

    Domyślnie Re: Wąska działka i dylemty

    Witam po sporej nieobecności. Dziekuje Wam za wszystkie dobre rady i spostrzeżenia. Działkę, o której tu rozmawialismy odpusciliśmy. Zbyt wiele było niejasności, np. droga gminna okazała się po dokałdnym zgłębieniu tematu, że faktycznie do gminy nie należy, nikt za ten teren nie płaci podatku, więc dróżka jest zwyczajowa, a planowane na mapach media nie maja prawnej racji bytu, w planach jest zajecie przez zasiedzenie, jesli nie odezwa sie jacyś spadkobiercy właściciceli. Ot takie kwiatki, ponadto właściciel zaczął nalegać na podjęcie decyzji "do wieczora". Więcja podjeliśmy, ale na "nie", i tak zakończyła sie przygoda z tą działką. Na oku jest kolejna, ale o tym w nowym wątku.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony