dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 131
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 2617
  1. #301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola & Norbi Zobacz post
    My z mężem również jesteśmy na etapie adaptacji projektu.Mogłabyś podać jakie zmiany planujecie wprowadzić? Z góry dziękuje
    Jeśli chodzi o nasze zmiany w projekcie to wygląda to następująco:

    - wydłużenie gabinetu przez zlikwidowanie podcienia z tyłu, drzwi balkonowe pozostają bez zmian, z możliwością wyjścia na taras

    - drzwi do gabinetu przenosimy na ścianę od strony schodów, schody prawdopodobnie będą zaczynać się głębiej i trochę będą zmienione, lokalizacja toalety też ulegnie lekkiej zmianie w zależności, jak architekt poradzi sobie z tymi schodami. Stanowczo nie podobały nam się te drzwi od strony salonu!

    - w jadalni chcemy zastosować tzw. okno panoramiczne i dwa lub jedno na boczne ścianki podobnie jak w projekcie http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m49f84cfe03fa5

    - w kuchni zostawiamy tylko to okno główne, nie wiemy jeszcze czy takiej wielkości… rezygnujemy z bocznego

    - kolejna zmiana to lokalizacja kominka, nie wiemy czemu ma służyć takie rozmieszczenie jak przedstawiono w projekcie, cała koncentracja ma skupiać się na kuchni? Druga sprawa wchodząc do domu od razu wpadamy do salonu? Postanowiliśmy znaleźć jakieś jedno rozwiązanie na to… kominek przesuniemy do przodu mniej więcej tak, aby przysłonił miejsce komunikacyjne (max do wysokości schodów)

    - ze względu na taki, a nie inny układ działki, zdecydowaliśmy się na garaż wolnostojący, tym samym powiększa się nam trochę pomieszczenie gospodarcze, gdzie będzie można zrobić zarówno pralnię jak i schowek

    To tyle chyba z takich większych zmian Czekam na uwagi i spostrzeżenia. Jak tylko projekt będzie gotowy dodam jakieś zdjęcia.

    pozdrawiam
    Dorota
    Ostatnio edytowane przez dorisa ; 28-08-2010 o 13:40

  2. #302
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EWELINAP2

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie "Praktycznie na Śląsku"

    Cytat Napisał karo_ Zobacz post
    Gratuluję!

    Nasz Praktyczny 2 stanie pod Gliwicami. ZnB uprawomocniona, dom wytyczony, mamy gotowy wjazd, woda i prąd są, koparka i ekipa budowlana wchodzi w poniedziałek. Materiały w drodze

    A propos zmian w projekcie, my mamy ich niewiele, ale chętnie zapoznalibyśmy się z projektem zmian zwłaszcza w obrębie pomieszczenia gospodarczego! Może możemy już skontaktować się przez priva?

    Witam

    My również rozpoczynamy budowę Praktycznego 2, ok. 17 km od Gliwic. Na chwilę obecną dom jest wytyczony.
    Zdecydowaliśmy się na podpiwniczenie, co pozwoliło na całkowitą rezygnację z pomieszczenia gospodarczego, w jego miejsce powstanie WC. Dzięki temu będzie też ono oddzielone od WC.

    Jak już zdecydujesz się na ujawnienie kryjówki, daj znać.

    pozdrawiam
    EWELINAP2

  3. #303
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    Ja mam, jak to kobieta. Jak w realu wygląda kuchnia? bardzo mała? Jak myślisz czy da się zamontować zabudowę w ''U''? niby na wizualizacjach jest taka, ale w realu różnie to bywa. Pozdrawiam.
    Witam
    Taka już nasza natura z którą mi bardzo dobrze a tak serio w realu kuchnia nie jest taka zbyt duża ale dla mnie wystarczająca.Dokonaliśmy zmian i zlikwidowaliśmy okno boczne w kuchni, a także zmniejszyliśmy okno z 210*150 na 150*150 co tym samym dało miejsce na więcej szafek wiszących

    "Aga 979 widzę, ze kominy murujecie z cegły, czyli małe odstępstwo od projektu. Mogę niedyskretnie zapytać jaki to będzie koszt, chodzi mi o rząd wielkości?. Mąż zdecydował się na gotowe w/g zaleceń w projekcie, ale to najtaniej nie wychodzi. Możesz napisać pw. Dzięki. "

    Na razie nie jestem w stanie podać konkretnych sum. Ale według nas koszt budowy komina nie przekroczy połowy ceny komina z projektu, pomimo iż murarz ma przy tym więcej pracy.
    Pozdrawiam

  4. #304
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola & Norbi Zobacz post
    Witam!!
    Super że wstawiłaś tak dużo zdjęć!! Ja mam pytanko - czy mogłabyś podać wymiar okna w kuchni i małym pokoju na parterze Dzięki
    Witam
    Okno w kuchni 150*150 + roleta na okienna
    Mały pokój 150*150 + roleta na okienna,pokój znajduje się z zachodniej strony,zdaje sobie sprawę że może być tam troszkę ciemno ale myślę że nie będzie źle
    pozdrawiam

  5. #305

    Domyślnie

    aga 979 trochę boje się tej małej kuchni, bo moja obcecna jest wiesza. Stara ma ponad 9 metrów i mim o sporej zabudowy ciasno. W nowej planuję na jednej ścianie tylko zabudowę dolną i otwarte pólki więc mam obaway, ze będzie trudno upchnać wszystkie gary. Ale zobaczymy jak to wyjdzie.

    Zastanawia mnie to, ze wiele osób rezygnuje z okna bocznego hmmmmm w zasadzie ono o tak jest we wnęce do wejscia.......moze faktycznie zbędne. ale teraz jest juz ''po ptokach''.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  6. #306
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Red face

    "Żona m" że po ptakach to do końca nie jest powiedziane my zrobiliśmy parę zamian bez adaptacji i konsultacji kierownika budowy np. zrobienie małego okna w kotłowni , zmniejszenie okna w kuchni a także zmniejszenie okna w małym pokoju a to dopiero etap dołu hihi i nie wiemy co z odbiorem na razie się tym nie przejmujemy, więc Ty także nie powinnaś przejmować się takimi małymi zmianami

  7. #307

    Domyślnie

    Co do rekuperatora ja wstępnie mam wybrany Renovent HR Large o max wydajności 300 m3/h, myślę że powinno wystarczyć. Co do przewodów zastanawiam się na ned turbo flex firmy ned air, trzeba poczytać na forum co o tym piszą. Jaki kominek planujecie do swojego domu z rekuperatorem powinien być 100% szczelny.
    Pozdrawiam.
    Rafał

  8. #308

    Domyślnie

    aga dzis wstępnie rozmawialiśmy o zrezygnowaniu z okna kuchennego tego bocznego. Mój argument zmieszczę więcej szafek, zlew przeniosę na ścianę boczną a duze okno nie będzie fiksem, tylko normalnych uchylnym. Maż wstępnie zaakceptował zmiany.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  9. #309

    Domyślnie

    300m3/h powinno byc ok, ja juz w sumie przerobilem chyba wszystkie watki odnosnie rekuperacji, policzylem wsdzystko i podobieralem sam, bede robil wszystko na sztywnych kanalach, reku tez raczej na 100% bedzie brink renovent.

    co do kominka to bede stawial normalny kominek, bez plaszcza wodnego i bez DGP, reku rozprowadzi ciepelko po calym domu.


    pozdrawiam

  10. #310

    Domyślnie

    Dzisiaj majster od ekipy budowlanej poprał mój pomysł zamurowania bocznego okna, maż przekonany.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  11. #311

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób które instalują rekuperator. Jakiego typu planujecie kominek w swoim domu?

  12. #312

    Domyślnie

    karo_ gdzie zamawiasz beton?

  13. #313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiol_@ Zobacz post
    karo_ gdzie zamawiasz beton?
    Beton dowozi nam Górażdże z Kędzierzyna Koźla
    Pozdrawiam,
    karo_

    Praktyczny 2

  14. #314
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dziś dostałem wycenę na dach naszego Praktycznego 1.

    I tu od razu 2 pytania:
    - proponuje się nam okna dachowe Fakro, ale czy one występują w graficie (pod kolor dachówki)? A może wystarczy tylko kołnierz w tym kolorze?
    - podbitkę chcemy zrobić drewnianą pod kolor stolarki okiennej (złoty dąb), ale kiedy ją instalować: razem z dachem czy może po ociepleniu i otynkowaniu elewacji?
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  15. #315
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Ola & Norbi
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kielce
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,
    według wiedzy mojego męża to podprzybitkę wykonuje się po ociepleniu oraz otynkowaniu ścian.

  16. #316

    Domyślnie

    miejski_z tą podbitką to na końcu po otynkowaniu.

  17. #317
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mąż_wioli@ Zobacz post
    miejski_z tą podbitką to na końcu po otynkowaniu.
    Generalnie to już wiem co i jak, bo mam już zaklepanych ww. wykonawców dachu.
    Powiedzieli że zrobią podbitkę zaraz po dachu, tyle tylko że murarze będą musieli ocieplić styropianem ściany na tych fragmentach, gdzie pójdzie podbitka.

    Co do podbitki zrezygnowaliśmy jednak z drewnianej na rzecz takiej z PVC laminowanej w kolorze złoty dąb (pod kolor okien). Wybraliśmy też ciut lepsze okna dachowe od standardowych, które były w wycenie. Miały być Fakro FTS U2, będą FTP-V U3.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  18. #318

    Domyślnie

    Witam,
    podoba mi się Praktyczny2, ale jeszcze się zastanawiam z powodu płaskiego dachu na garażu (i wykuszu).
    Rozmawiałem z kilkoma fachowcami i architektami, każdy mówił, że taki dach to same problemy (żeby nie przeciekał po jakimś czasie).
    Twierdzą, że nawet jak jest dobrze zaprojektowany to i tak łatwo popełnić błąd przy wykonaniu.
    Mają rację, czy przesadzają?
    ps
    śnieg też pewnie czasem trzeba będzie zwalić, ale to już mniejszy problem

    pozdrawiam

  19. #319

    Domyślnie

    czy w wycenie jest wyszczególniony koszt wykonania tego dachu na garażu i wykuszu?

  20. #320
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lena125

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    jestem Ci Aga 979 bardzo wdzięczna, że piszesz o postępach swojej budowy. My planujemy budowę na wiosnę. Bardzo mnie interesuje, czy już masz pobudowany garaż? Jeśli tak, to jak on się komponuje z resztą? Moim dzieciom bardziej podoba się z jednym garażem, ale mi trochę szkoda zrezygnować szczególnie z podcienia za nim. Bardzo wydaje mi się praktyczne i super wygląda. Pozdrawiam

Strona 16 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony