dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
597. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,06%
  • PCV

    484 81,07%
  • Aluminum i inne

    41 6,87%
Strona 795 z 1569
Pokaż wyniki od 15.881 do 15.900 z 31361
  1. #15881
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    ... Stanowczo Oknoplast.
    Stanowczo na TAK
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #15882
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    jareko
    Dzięki za podpowiedź w sprawie Winchestera

    Buduję w Szczecinie i okniarskich ofert tu niby mnóstwo, ale...
    ale zadałam sobie trud żeby po wielu z nich pojeździć (nie po wszystkich, nie przesadzajmy).
    Daje to nieporównywalnie więcej niż telefon czy mail.
    W niektórych "salonach" nawet nie prosiłam o wycenę, tylko wiałam jak najdalej.

    W każdym razie finalnie został jeden salon MS - p. Paweł Wojnach - napiszę z nazwiska bo nawet jeśli u niego nie kupię okien, to jest świetnym, profesjonalnym handlowcem i prawdziwym ambasadorem swojej firmy
    Oknoplast
    i okna z Amberline, które mają tu sporo dystrybutorów.



    bwojtku
    Perfectline z Amberline
    Platinium z Oknoplastu

    Chyba zdecydujemy się na Oknoplast, chociaż jest najdroższy :/

  3. #15883
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał azalka Zobacz post
    bwojtku
    Perfectline z Amberline
    Platinium z Oknoplastu
    Przekrój Perfectline ze strony Amberline:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8_Lb2VztDroo..jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	22483
    Skrzydło ma 4 komory!!!

  4. #15884

    Domyślnie

    jesli juz decydujesz sie na oknoplast to ok alee nie bierz platinium bo to jest shit i wiem bo miałem z nim stycznosc wiec nikt nie powie ze wymyslał. fajne moze wyglada ale ładna miska jesc nie daje. zapytaj chociaz o to jak bedziesz chciała roletki załozyc to czy ci to zrobia (i tu dodam bo pewnie zaraz ktos bedzie krzyczał) załoza bez wiercenia w ramie ,bo napewno tego nie zrobia mimo ze juz sa roletki niby dostosowane do tego profilu to i tak nic nie trzyma jesli juz masz brac to wez inny pozatym skrzydło jest ciensze niz inne a klamki z adapterami ?niedosc ze doplacic trzeba to tandeta bo po miesiacu dwóch urzytkowania lataja jak polscy piłkarze po boisku wiec moja rada jesli nie chcesz ciagac jareko po tak długich wyprawach ani innego z dilerów którzy maja blizej to wez oknoplast ale niee ten profil... poźniej mi podziekujesz
    a tekst z reklam ze wiekszosc ludzi go bierze to sciema
    pozdrawiam

  5. #15885
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    dorzuci 3 tys za transport i pomiary why not? Będzie to drugi klient w Szczecińskiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #15886
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    dorzuci 3 tys za transport i pomiary why not? Będzie to drugi klient w Szczecińskiem
    Zamawianie okien od dealera kilkaset kilometrów od miejsca montażu dopłacając 20%? Świetny pomysł

  7. #15887
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    mnie wtedy sie to zaczyna opłacać a klient.... klient ma zawsze prawo wyboru
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #15888
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    No sorry, nie mam 3 tys na jareko
    15+ 3 to 18 tysięcy.Za 18 tutaj kupię wypasa. A 15-3 to 12 tysiecy, troche bidne okna z tego będą...
    Poz tym jeśli mi okno wypadnie z ramy wymagając szybkiej interwencji, będzie mi troszkę gwarancja na tę odległość niewygodną.
    Załuję, bo Jezierski i jareko jako jego dealer wyglądają b. wiarygodnie.

    Na coś się zdecydować trzeba. Wiem, że obłe ramy Platinum praktycznie wykluczają roletki - coś za coś. Wiedziałam o tym wcześniej, ponadto sprzedawca mnie o tym uprzedził. Rolet nie lubię, nie planuję i nie planowałam.
    O specjalnych klamkach czy raczej adapterach też mnie sprzedawca poinformował, nie musiałabym za nie dopłacać, są w standardzie do tego modelu. Jednak to, że się szybko wyrabiają troszkę mnie zmartwiło
    Nie wiem, na ile Platinium jest chwytem marketingowym, ale wygląda bardzo ślicznie. Mojemu mężowi, który generalnie okna ma w poważaniu, bardzo się podobało (jedyne).Jedye, na które wogóe zwrócił uwagę i zapamiętał. Sądzę, że zupełnie możliwe, iż ludzie je mocno kupują.
    Skrzydło ma 70 mm, tak samo Rubin Plus.
    Na dniach wyjdzie nowe Platinium dostosowane do 3 szyb, 8 cm, jednak w kolorze przekracza moje możliwości finansowe.

    Choroba, w kazdej beczce miodu łyżka dzigeciu się znajdzie... Jak trafić tę najmniejszą? :-O

    Co do Perfectline - słowo harcerza, liczyłam na żywca, na próbce - i było 5 komór w miodowym kolorze profilu!
    Albo zmienione w międzyczasie, albo gdzieś jest ściema...
    Ostatnio edytowane przez azalka ; 04-09-2010 o 22:06

  9. #15889
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał azalka Zobacz post
    Na dniach wyjdzie nowe Platinium dostosowane do 3 szyb, 8 cm, jednak w kolorze przekracza moje możliwości finansowe.
    Jeżeli chcesz oszczędzać pieniądze a nie tylko wydać mniej na budowę to kup okna z pakietem trzyszybowym o jak najniższym U. Zaoszczędzone teraz pieniądze będą się mściły w każdym rachunku za ogrzewanie przez najbliższe kilkadziesiąt lat!

  10. #15890

    Domyślnie

    bwojtek dobrze prawi. Energia będzie drożała, więc inwestycja w dobre okna pozwoli na oszczędności w przyszłości.

    Platinum 3 szybowe ma w moim mniemaniu za słabe wzmocnienia.(kształt), nie jestem pewien, ale w "reklamówce" Jezierskiego profil Elita Termo widziałem pełne wzmocnienie (ceownik a nie pół ceownika). Może Jareko się wypowie w tym temacie? W dodatku nie wiem, ile szerokości ma ten profil, ale w przypadku zwykłego Platinum, 70mm to trochę mało, tym bardziej że te 5 komór jest trochę wymiarowo naciągane.

    Łódzki przedstawiciel Jezierskiego wiem, że montuje na pomorzu, bo sam mnie się tym chwalił. Więc niektórzy klienci zrozumieli, że warto dopłacić, aby cieszyć się dobrym oknem
    Ostatnio edytowane przez chrisowaty ; 05-09-2010 o 09:01
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  11. #15891
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Nie będę się upierać jak wół, ale jakieś realne przełożenie, realne wartości?
    W ostatnim numerze "budujemy dom" jest podany wzór na ciepłochronnosć okien, czy jak to zwał

    72 000 Kh x przenikalność cieplna okna x ilość metrów kwadratowych.

    Pierwszy wskanik jest podany dla Polski centralnej, ja mieszkam w rejonie o łagodniejszych temperaturach, ale zostawiam, jak jest.
    Podłożyłam swoje dane. Przyjmując, że różnica w U okna trójszybowego a dwuszybowego w rozpatrywanych przeze mnie ofertach wynosi ok. 0,2 wstawiłam tę wartość na 2giej pozycji.
    72000Kh x 0,2 x 26m2 =374,4kWh
    Za średnią wartość uzyskania energii uznaje się 0,2-0,3 PLN/kWh. Będę opalać gazem.
    Przyjmuję większą wartość
    374,4 x 0,3 = 112 PLN

    Wynika z tego, ze na dzień dzisiejszy za ogrzanie domku w oknach dwuszybowych zapłacę W CIĄGU ROKU 112 złotych więcej niż w trzyszybówce.(122PLN dzielone na 8 miesięcy grzewczych daje średnio 15,25 PLN więcej miesięcznie)
    Wszystkie okna trzyszybowe jakie brałam pod uwagę są od dwuszybowych odpowiedników ok 1800-2200 droższe.
    Moja inwestycja zwróci się tym samym po 16-19 latach. (na dziś)
    Muszę uwzględnić jeszcze, że te okna są nieco droższe, bo biorę je w kredycie,alec przyjmuje, że się odsetki/wzrost kosztów ogrzewania mniej więcej zniosą.

    To jedyny wzór, jaki znalazłąm. Może coś podstawiam źle może wzór jest nie taki.
    Wiadomo, że życie dokłądnie wzorem nie jest, ale dało mi to jakikolwiek pogląd na rząd wielkości.
    Jeśli błędny, zweryfikujcie, proszę.
    Podpowiedzcie, jakie mogą być realne zyski z zakupu cieplejszych okien.
    Najwyżej kupię białe, a cieplejsze okna - ale w świetle powyższych wyliczeń mi się to na razie nie opłaca...
    Ostatnio edytowane przez azalka ; 05-09-2010 o 09:27

  12. #15892
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    po rabatach za szybę k=0,5, w profilu elita (skrzydło ma 82 mm grubości) dopłacisz 519 PLN - zgodnie z Twoja kalkulacją zwróci ci się po niecałych 4 latach.
    W Platinium w dzisiejszej wersji nie ma sensu wstawianie 3 szyby, tak jak nie miało sensu wstawianie 3 szyby w profile 5 komorowe z głębokością zabudowy 60 mm - a było tak, było.
    Azalka - licz i zastanawiaj się dalej
    Miałem ostatnio klienta, narzucił sobie wydatek na okna nie przekraczający 25 tys, dodał do nich rolety, inne bajery i przez pół roku naciska na mnie bym z 32 tys zszedł do założonych przez niego 25. Już napisałem i zostło to potwierdzone przez kilku Forumowiczów - jeśli cokolwiek zakładasz zakładaj po wstępnym rozeznaniu rynku i cen a nie z sufitu
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 05-09-2010 o 09:48
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #15893

    Domyślnie

    Możesz kupić okna kolorowe dwuszybowe na grubym profilu, na którym już dzisiaj montuje się pakiety trójszybowe. Zawsze za kilka lat będziesz mogła wymienić pakiety szybowe na cieplejsze. Jedynym problemem może być, gdzie np. za 10lat kupić pasującą listwę przyszybową. Chyba, że od razu zakupisz takie listwy na zapas
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  14. #15894
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar azalka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    968
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    A co z oknami trójszybowymi, gdzie zewnętrzne szyby mają 3 mm a środkowa 4 mm grubości? to jest w porządku? Bo znalazłam gdzieś informację, że na 3 mm szyby powinno się uważać.

  15. #15895
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrisowaty Zobacz post
    Chyba, że od razu zakupisz takie listwy na zapas
    Co pewnie będzie kosztowało tyle co dopłata do pakietów 3-szybowych.
    azalka
    Jeżeli szukasz okien zaokrąglonych od wewnątrz to niestety twój wybór zostaje ograniczony do Oknoplastu i MS bo tylko oni takie okna mają w ofercie. Jak widzę bierzesz jednak pod uwagę inne opcje więc nie jest to chyba najważniejsze kryterium.
    Ceny energii rosną z raku na rok i to w zauważalny sposób. Dlatego nie sposób dokładnie wyliczyć oszczędności w perspektywie lat.

  16. #15896
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrisowaty Zobacz post
    ...Jedynym problemem może być, gdzie np. za 10lat kupić pasującą listwę przyszybową. ...
    moim zdaniem to za 10 lat, przy takiej dynamice nowych technologii śmiem twierdzić, że standardem będą radiatory szklane znane dzisiaj pod nazwą e-glass. Siedziba Nokii jest nimi oszklona.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #15897
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał azalka Zobacz post
    A co z oknami trójszybowymi, gdzie zewnętrzne szyby mają 3 mm a środkowa 4 mm grubości? to jest w porządku? Bo znalazłam gdzieś informację, że na 3 mm szyby powinno się uważać.
    Można bezpiecznie stosować szklenie 3mm ale w ograniczonym zakresie rozmiarów (bodajże do 1,5m2). Temat już był.

  18. #15898

    Domyślnie

    Cytat Napisał azalka Zobacz post
    A co z oknami trójszybowymi, gdzie zewnętrzne szyby mają 3 mm a środkowa 4 mm grubości? to jest w porządku? Bo znalazłam gdzieś informację, że na 3 mm szyby powinno się uważać.
    Szanujące się firmy podają dokładne informacje o pakiecie szybowym. Może być to zamieszczone na naklejce na szybie (tak jest u Jezierskiego), lub w postaci nadruku na ramce międzyszybowej. Najważniejsze, aby w pakiecie szybowym odległość między szybami była jak największa. U mnie tańsze oferty na tym samym profilu miały szyby 4x12x4x12x4 (K=0,6-0,7 w zależności od producenta), gdzie mnie interesował pakiet 4x16x4x16x4.(K=0,5). Ale w interesującej mnie grubości pakietu były też szyby k=0,7. Wchodząc bardziej w szczegóły, ciepła ramka była jakąś ciepłą ramką, profil był Schuco ale CT70 Euro, gdzie ja szukałem CT70, wzmocnienie do1,5mm zamiast od 1,5mm itd. W wielu firmach były to informacje wyrywane i nie umieszczane na ofertach. Klient chce taniej OK, ale niech będzie rzetelnie informowany dlaczego jest taniej.
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  19. #15899
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar maestrod
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Charlie, przychodzą do mnie potencjalni klienci, rozmawiamy, duża część z nich szuka nie ciepłych okien tylko tanich okien. Profil o głębokości zabudowy 80 i więcej jest dla nich za drogi. Nikt, prawie nikt nie myśli o tym ile będzie płacił za ogrzewanie za rok, za dziesięć i więcej lat. Liczy się tylko kasa wydana na dziś. Tak naprawdę rzadko można spotkać świadomego później ponoszonych kosztów na ogrzewanie klienta. Więc nie dziw się.
    Jareko czy sprzedajesz i montujesz okna na profilu Veka Alphaline 90 (trójszybowe) i czy może masz porównanie i jest coś lepszego trójszybowego o szerokim profilu z szybami energo... Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez maestrod ; 05-09-2010 o 16:43

  20. #15900

    Domyślnie

    Jareko jest przedstawicielem f-my Jezierski. http://www.jareko.pl/

    Konkurencyjnym oknem dla Veka Alphaline 90 jest Schuco Si82 u jezierskiego występującego pod nazwą Exclusive. Z tą róznicą iż jest to profil 7-komorowy.
    http://www.jezierski.com.pl/?mid=offer&did=1&pid=2
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

Strona 795 z 1569

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony