dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 82 z 757
Pokaż wyniki od 1.621 do 1.640 z 15136
  1. #1621
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Gdy natomiast nalewam wodę do jakiegoś garnka, zbiornika czy czajnika to wyraźnie wyczuwalny jest zapach moim zdaniem jajek. tak więc może to być siarkowodór. Pan z Eko Projektu, który pobierał wodę do badania mówił że to właśnie tak śmierdzi żelazo i mangan. Zapach ten po chwili ustępuje.
    Co to właściwie za fetorek w tej wodzie i jak go usunąć?? Czy aspirator i natlenianie załatwi sprawę??
    Ja Ci powiem co to za fetorek jak mi powiesz co mi tak za oknem halasuje Kiepso sie zapachy przez neta wyczuwa, wiesz?

    Po pierwsze powinienes upewnic sie czy to jest siarkowodor. Upewnic = zbadac, a nie polegac na tym co sie jakiemus Panu wydaje Jesli to siarkowodor, to nie mozesz stosowac zloza BIRM dpoki sie go nie pozbedziesz.
    Jesli to siarkowodor, to najpierw przechlorowac studnie i miec nadzieje ze pomoze na dluzej.

    Z tego co mi wiadomo (acz moge sie mylic), zelazo w wodzie nie smierdzi. Smierdza natomiast efekty dzialania bakterii zelazistych (czy jakies takich).

    marcin

  2. #1622
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rybakila

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Dzisiaj odebrałem wyniki badania wody, studnia 10m, wiercona na terenie, na którym od wielu wielu lat są szamba i sąsiedzi narzekają na jakość wody. do tego teren jest potencjalnie 'zalewowy' - popularne hasło w tym roku, tyle, ze nie wylewa rzeka, a kanał wawerski w Warszawie.

    Wyniki:
    Coli: 4/100ml
    E. coli: 0/100ml

    Mętność (NTU): 0,61; max dopuszczalna 1
    Barwa (Pt) (mg/l): 50; max dop -
    Zapach (23C): nieakceptowalny
    Odczyn (pH): 6,9; max dop 6,5-9,5

    Twardość ogólna (CaCO3; mg/l): 276; max dop 60-500
    Utlenialność z KMnO4 (mg/l): 9,04; max dop 5
    Amoniak (mg/l) 1,2; max dop 0,5
    Azotyny (mg/l): 0,062; max dop 0,50/0,10
    Azotany (mg/l): 49,9; max dop 50
    Chlorki (mg/l): 38; max dop 250
    Żelazo ogólne: 68; max dop 200
    Mangan:294; max dop 50

    Wyczytałem już, że aby usunąć 'niepewność' pomiaru i montażu dotyczącą bakterii powinienem odkazić i przepompować studnię. Gdyby jednak problem nie ustąpił, i musiałbym instalować filtry UV i inne, o wydajności zapewniającej odpowiedniej jakości wodę pitną we wszystkich ujęciach w domu, to z jakim kosztem musiałbym się liczyć i jakimi urządzeniami zainteresować? Dodatkowym utrudnieniem może być fakt, że jedynym miejscem, w którym można montować filtry itp., jest 'schowek' pod schodami, więc im niższa wysokość filtrów itp, tym więcej zostaje mi schowka:)

    Jak pisałem wcześniej teren potencjalnie może zostać zalany (w tym roku woda wylała się na drugi, niższy brzeg kanału), czy montaż filtrów UV i innych umożliwiłby mi korzystanie ze studni nawet w przypadku jej zalania? Pytanie kompletnego laika.

    Maciek

  3. #1623
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Kiepska sprawa: pomijając już bakterie, wysoka utlenialność mówi o zanieczyszczeniach organicznych (prawdopodobnie z szamb), sporo amoniaku, azotanów i manganu.
    Żeby usunąć wszystko do poziomu akceptowalnego wydasz majątek, a i miejsca pod schodami prawdopodobnie zabraknie.
    W przypadku zalania, parametry wody prawdopodobnie zmienią się i loterią będzie twierdzenie czy filtry będą odpowiednie czy nie.

  4. #1624
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał fistach Zobacz post
    Również proszę o pomoc w doborze urządzenia, poniżej badania:

    Barwa 6
    Odczyn 6,37
    Twardość 261
    Żelazo 1,75
    Mangan 0,275
    Chlorki 42,5
    Jon amonowy 1,02
    Azotyny < 0,01
    Azotany <0,2
    Mętność 19,7
    Zapach nieakceptowalny
    Siarczany 21,1
    Przewodność elekt. 516
    Utlenialność 3,20
    Jeśli chcesz usunąć jednocześnie twardość, żelazo, mangan i amoniak to polecałbym filtr ze złożem Crystal Right 100 (zaraz się okaże, że chcę coś przemilczeć, ale radzę zajrzeć do wcześniejszych dyskusji na ten temat, zamiast ponownie do tego wracać). Problemem może być też niskie pH (CR100 je podnosi).

  5. #1625
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rybakila

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Kiepska sprawa: pomijając już bakterie, wysoka utlenialność mówi o zanieczyszczeniach organicznych (prawdopodobnie z szamb), sporo amoniaku, azotanów i manganu.
    Żeby usunąć wszystko do poziomu akceptowalnego wydasz majątek, a i miejsca pod schodami prawdopodobnie zabraknie.
    W przypadku zalania, parametry wody prawdopodobnie zmienią się i loterią będzie twierdzenie czy filtry będą odpowiednie czy nie.
    Czyli kopać głębiej? Czy płacić straszne pieniądze za podłączenie do wodociągów? tzn kilkadziesiąt tys PLN.

  6. #1626
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakila Zobacz post
    Czyli kopać głębiej? Czy płacić straszne pieniądze za podłączenie do wodociągów? tzn kilkadziesiąt tys PLN.
    Jakbyś chciał tą wodę uzdatniać to potrzebujesz minimum 3 różnych filtrów ustawionych szeregowo + ewentualna lampa UV. Koszt tego to pewnie w okolicach kilkunastu/kilkudziesięciu tysięcy. Do tego koszty eksploatacji, spadek ciśnienia na filtrach i sporo miejsca na instalację. A przy takiej wodzie nie sądzę aby ktoś dał ci gwarancję, że woda będzie idealna.
    Moim zdaniem wodociągi są bezpieczniejszą opcją niż kopanie głębiej.

  7. #1627
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rtyrtyrty

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    2

    Domyślnie żelazo

    Witam. Może i mi podpowiecie jakie urządzenia muszę zamontowac, woda jest nieciekawa. Wiadomo każdy liczy się z kasą, nie chcę kupić urządzeń które nie będą działać.

    mętność wynik: 79 NTU
    barwa wynik: 10 mg Pt/dm3
    zapach wynik: z1R ?
    odczyn wynik: 6.58 pH
    twardośc ogólna wynik: 127 CaCO3/dm3
    ChZT wynik: 2.8 mg02/dm3
    chlorki wynik: 14.01 mg/dm3
    amonika jakoNH4 wynik: 1.46 mg/dm3
    azotany jako NO3 wynik: 0.88 mg/dm3
    azotany jako NO2 wynik: < 0.019 mg.dm3
    siarczany wynik: 105,58 mg/dm3
    żelazo wynik: 12,91 mg/dm3
    mangan wynik: 0,58 mg/dm3

  8. #1628
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał rtyrtyrty Zobacz post
    Witam. Może i mi podpowiecie jakie urządzenia muszę zamontowac, woda jest nieciekawa. Wiadomo każdy liczy się z kasą, nie chcę kupić urządzeń które nie będą działać.

    mętność wynik: 79 NTU
    barwa wynik: 10 mg Pt/dm3
    zapach wynik: z1R ?
    odczyn wynik: 6.58 pH
    twardośc ogólna wynik: 127 CaCO3/dm3
    ChZT wynik: 2.8 mg02/dm3
    chlorki wynik: 14.01 mg/dm3
    amonika jakoNH4 wynik: 1.46 mg/dm3
    azotany jako NO3 wynik: 0.88 mg/dm3
    azotany jako NO2 wynik: < 0.019 mg.dm3
    siarczany wynik: 105,58 mg/dm3
    żelazo wynik: 12,91 mg/dm3
    mangan wynik: 0,58 mg/dm3
    Przy tak wysokim żelazie chyba nie obędzie się bez dwustopniowej filtracji. Napowietrzenie powinno ci lekko podnieść pH co ułatwiłoby usuwanie żelaza. Jednak usunięcie amoniaku wymaga dostawienia kolejnego filtra - dlatego można się zastanowić czy jako jeden ze stopni nie wstawić filtra z CR100.

  9. #1629
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rtyrtyrty

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuje za szybką odpowiedz. Ok jako jeden stopień filtracji CR (jako 2 stopień?), pytanie czy nie obniży mi twardości która i tak jest niska? A jako drugi (pierwszy stopień ?) stopień filtracji filtr piaskowy skoro napowietrzenie? Czytałem trochę na temat filtrów, jednak jest tego za dużo i trochę sie gubię, a tak jak pisałem w poprzednim poście nie chcę kupić czegoś co nie będzie działać.

  10. #1630
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Filtr z CR na pewno obniży twardość - to akurat jest pewne Jeśli jest to nie do zaakceptowania to raczej trzeba się liczyć z usuwaniem amoniaku na oddzielnym stopniu.
    Przy tak wysokim żelazie nie bawiłbym się w filtry piaskowe. Raczej porządne złoże katalityczne np: Pyrolox czy Greensand (zależnie od wydajności pompy, źródła, poborów wody, itd).

  11. #1631

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Pan z Eko Projektu, który pobierał wodę do badania mówił że to właśnie tak śmierdzi żelazo i mangan.
    Z tego wynika jeden wniosek: rycerze w średniowieczu mieli tępe miecze, zabijał ich zapach.
    Cytat Napisał PliP
    Zapach ten po chwili ustępuje.
    Co to właściwie za fetorek w tej wodzie i jak go usunąć?? Czy aspirator i natlenianie załatwi sprawę??
    Jeżeli śmierdzi jajami, i po chwili ustępuje, to prawdopodobnie jest to siarkowodór. Aspirator to załatwi, Birm dopełni reszty.

  12. #1632
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Jeżeli śmierdzi jajami, i po chwili ustępuje, to prawdopodobnie jest to siarkowodór. Aspirator to załatwi, Birm dopełni reszty.
    Jeśli siarkowodoru jest mało to pewnie nie będzie problemu, ale Birm jest wrażliwy na większe jego ilości.

  13. #1633
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Jeżeli śmierdzi jajami, i po chwili ustępuje, to prawdopodobnie jest to siarkowodór. Aspirator to załatwi, Birm dopełni reszty.
    Takiej odpowiedzi oczekiwałem
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  14. #1634

    Domyślnie

    takie pytanie... zmieniłem miejsce zamieszkania... i niestety mam pełno kamienia ( badań nie robiłem ) i pan z wodociągów poinformował mnie że mam ponad 35 stopni niemieckich.
    Polecono mi stacje Aquahome 18.... z tym ze ma ona odprowadzenie do kanalizy a u mnie jest POŚ ( biologiczno-mechaniczna)
    czy nie zaszkodzi to oczyszczalni i bakteria?
    i czy nie ma jakiegoś tańszego sposobu na pozbycie się kamienia ze wszystkiego
    popieram ZBYCHA!!

  15. #1635
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Wszystkie zmiękczacze będą odprowadzały ścieki. Z własnego doświadczenia wiem, że POŚ z bakteriami może w takiej sytuacji działać bez zakłóceń (chyba że będziesz mocno przesadzał z solą i regeneracje będą codziennie).
    Co do ceny to są na pewno tańsze zmiękczacze niż Aquahome - wystarczy poszukać
    Są jeszcze inne sposoby na osadzający się kamień, ale ani nie będą one nic usuwały (a jedynie spowodują, że kamień się nie osadzi) ani nie będą tańsze.

  16. #1636

    Domyślnie

    Badanie z sanepidu
    > > > > > > Metnosc 122 +-3,6
    > > > > > > Odczyn 7,34
    > > > > > > Barwa akceptowalna
    > > > > > > Zapach akceptowalny
    > > > > > > Przewodnosc 899
    > > > > > > Amoniak <0,06
    > > > > > > Azotyny <0,050
    > > > > > > Azotanny 13
    > > > > > > Mangan 0,030
    > > > > > > Zelazo 1,37 +-0,07
    > > > > > > Chlorki 18
    > > > > > > Twardosc 380
    > > > > > > Ogolny wegiel 0,93
    > > > > > > organiczny

    > > > > > > Bakterie grupy coli na 100ml 2+-1
    > > > > > > Escherichia coli 0
    > > > > > > Enterokoki 0
    Po badaniu wody w domu przez firmę uzdatniającą- stwierdzono ze zelazo =0.1
    [/B]
    Zaproponowany zestaw:
    1.filtr mechaniczny Honeywell FF06
    2. filtr piankowy 5 mikronow
    3. filtr węglowy
    4. zmiękczacz Tapworks NSC 11 ED
    5.Lampa UV V25 - na tym mi zalezy

    Co sadzicie o tym zestawie?

  17. #1637
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Sądzę, że badanie w sanepidzie jest bardziej wiarygodne
    Co do filtrów wstępnych - spory zestaw, ale pewnie nie zaszkodzi.
    Co do zmiękczacza - nie wiem jakie masz potrzeby, ale ten ma 11 litrów złoża.
    Lampa UV - jeśli ci zależy to powinna być odpowiednia, chociaż wynik sugeruje powtórzenie badania

    Pytanie jeszcze o koszt takiego zestawu.

  18. #1638

    Domyślnie Dobór urzadzeń

    Witajcie,

    Mam wodę o parametrach:
    Metność 23,4
    Barwa 10
    Odczyn 6,3
    Twardość 290,7
    Indeks nadmang. 5,9
    Jon amonowy 1,21
    Żelazo ogólne 16,95
    Mangan ogólny 1,03

    Jest sens to uzdatniać, czy wiercić inną studnie?
    Jeżeli tak, to jaki ciąg proponujecie?

    Pozdrawiam
    BK

  19. #1639
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartbk Zobacz post
    Witajcie,

    Mam wodę o parametrach:
    Metność 23,4
    Barwa 10
    Odczyn 6,3
    Twardość 290,7
    Indeks nadmang. 5,9
    Jon amonowy 1,21
    Żelazo ogólne 16,95
    Mangan ogólny 1,03

    Jest sens to uzdatniać, czy wiercić inną studnie?
    Jeżeli tak, to jaki ciąg proponujecie?

    Pozdrawiam
    BK
    Jeśli masz opcję wiercenia innej/głębszej studni to chyba będzie to tańsza opcja.
    Jeśli chcesz to uzdatniać to potrzebowałbyś: podnieść pH, dwustopniowy odżelaziacz, filtr do usuwania amoniaku, organiki i ewentualnie zmiękczacz. Wyjdzie dużo i drogo.

  20. #1640

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikstek Zobacz post
    3. filtr węglowy
    Co sadzicie o tym zestawie?
    Filtr węglowy?
    Żelaza to chyba nie zdejmie, a OWO masz niewiele. Stosując zmiękczacz, który zmniejszy Twoją twardość wody (jest w "normie", ale jest wysoka) zostanie Ci żelazo, które będzie widoczne na armaturze, zlewie, kiblu...
    Oczywiście zmiękczając wodę do rozsądnych wartości (nie do "zera").
    Podstawa to:
    - odżelaziacz
    - zmiękczacz
    oraz lampa UV, na której Ci zależy (dobry wybór!).
    Reszta, zależy od grubości Twojego portfela: nie zaszkodzi. To jak alufele i klima w samochodzie

Strona 82 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony