dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
597. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,06%
  • PCV

    484 81,07%
  • Aluminum i inne

    41 6,87%
Strona 805 z 1569
Pokaż wyniki od 16.081 do 16.100 z 31361
  1. #16081
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bratek11

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Chciałbym prosić fachowców o pomoc przy wyborze okien.
    Będę przeprowadzał generalny remont domu w zabudowie szeregowej z początku lat 90-tych (min. wymiana drzwi, bramy garażowej, okien + montaż rolet). Z tego względu o ofertę poprosiłem firmy świadczące usługi kompleksowe. O ile drzwi, brama i rolety cechują się podobnymi parametrami oraz cenami u wszystkich firm, o tyle sprawa z oknami ma się inaczej. Poniżej zamieszczam możliwe do wybrania opcje i serdecznie proszę o pomoc.
    1. OKNOPLAST-Kraków - okna na profilu KONCEPT - pięciokomorowym VEKA w klasie "A", pakiet 2-szybowy 4/16/4 THERMOLINE U=1,0 – cena 7.650 zł
    2. Veka Alphaline 90 Plus, 6-cio komorowe, pakiet 3-szybowy U=0,5 – cena 9.200 zł
    3. Alluplast 7000, 6-cio komorowe, pakiet 3-szybowy U=0,7 – cena 8.200 zł
    4. Bajcar – okna na profilu TROCAL InnoNova70.A5 natura, pięciokomorowym, pakiet 2-szybowy 4/16/4 Clima Guard Premium U=1,0 okucia Roto NT, uszczelka szara – cena 6.490 zł
    5. Bajcar - okna na profilu TROCAL 88 +, sześciokomorowym, pakiet 3-szybowy U=0,5, okucia Roto NT– cena 9.700 zł
    6. Adams PASSIV-LINE, pakiet 3-szybowy U=0,6 – cena 9.000 zł
    Okna białe, powierzchnia wszystkich okien to 16,26 m2. Wszystkie ceny zawierają montaż nowych i demontaż starych okien.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  2. #16082
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Nie rozumiem co masz na myśli? Wiem, że np. dla argonu optymalne jest 16mm bo później konwekcja "zabija" korzyści ze zwiększenia grubości ramki. Podobno im wyższa liczba atomowa gazu tym konwekcja jest bardziej zauważalna.
    "konwekcja jest bardziej zauważalna" chyba nie gołym okiem
    o`k - konwekcja jest "zauważalna" od ramki 24 mm w górę - wsp. Ug pogarsza się. Pomiędzy szerokościami 15 a 22 mm ramki dystansowej współczynnik Ug trzyma zadany parametr.
    Skąd się wzięła szerokość 12 mm jako wzorzec często stosowany na wykresach ? z zaszłości. Przed 2000 rokiem szkło niskoemisyjne było ale ze względów ekonomicznych nie było stosowane i de facto królowało szkło niskoemisyjne twardopowłokowe znane do dzisiaj pod nazwą brandową K-GLASS ( Ug 1,6 jako standard). Dodatkowo ramka 12 jest do dzisiaj stosowana jako element w kombinacjach ze szkłem P4 aby dojść do pakietu 24 mm co jest związane ze standardową listwą przyszybową. Kolejny apekt do stosowania swego czasu ramki 12 był pewien system roletek wewnętrznych, które przy tej ramce a więc pakiecie szybowym 20mm (4/12/4) licowały z ramiakiem skrzydła.
    Na ramce 12 współczynnik Ug w szybie jednokomorowej wynosi 1,3 a na ramkach od 15 do 22 trzyma wartość 1,1.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #16083
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Znasz kogoś kto gwarantuje więcej niż 90%?

    .
    jest coś takiego jak DTR każdej maszyny - są mozliwości na 100% ale ... . ISiC w Krakowie (najbardziej znana firma certyfikująca szkło w Polsce) ma tzw raporty z badań szyb zespolonych na Ug ich producentów na terenie Polski a więc i oni je mają. Jeśli jesteś producentem okien to musisz mieć i dostawcę szyb, który ma atesty na swoje wyroby. Nie ma problem żebyś poprosił o raport z badań do atestu na np. Ug 1,1 - mają obowiązek go udostepnić. Wszystko tam będziesz miał czarno na białym.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #16084
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    ...

    3 z 4 szyb są LE. Wkład jako pierwszy zaprezentował PST.
    dwie szybki LE nie mogą stać jedna za drugą chyba, że są hartowane a to oznacza sporo wyższe koszta i kłopot (szkło LE jest najtrudniejsze do zahartowania). Przyczyna: któraś z nich pęknie pod wpływem temp. - brak izoterm na powierzchni szkła jest główna przyczyną naprężeń destrukcyjnych - destabilizacja struktury szkła. W szybach wielokomorowych wytwarza się mocno wysoka temperatura dlatego pomiędzy dwoma niehartowanymi LE stawia się np formatke Float-u (można inny rodzaj) aby schłodzić przez odprowadzenie krawędziowe nadwyżek ciepła na zewnątrz (dlatego tak ważne są otwory dekompresacyjne w profilach).
    Szyby wielokolorowe mają jeden podstawowy problem estetyczny - transparencja mocno spada z powodu szczególnego odcienia warstwy tlenków metali na LE. Już przy 0,7 szkło jest "bure i ponure" nie mówiąc o efekcie "brudnych" firanek (problem aktywny szczególnie na wsi ) czy odzwierciedlenia koloru szprosa wewnatrzszybowego przy aydycie z zewnątrz elewacji.
    P.S. szyba 4LE esg/16Ar/4LE esg ma wsp. Ug=0,9 W/m2xK - koszt około 3 razy wyższy od zwykłego 1,1 - kto to kupi w tym kraju
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 28-09-2010 o 08:07
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #16085
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    A co to za pytanie seksistowskie!?
    o`k - w mojej opinii nie warto walczyć o niższy współczynnik niż 0,7 szyby w oknach z profili PLASTIKOWYCH - nie ma przełożenia na U okna w stopniu uzasadniającym ekonomikę inwestycji nawet w skali 25 lat. Polskie okno plastikowe nie przeżyje takiego okresu czasu w kondycji pozwalającej na jego funkcjonalność.
    10-12 lat to czas "życia" okna w Polsce bez jego generalnego remontu
    Jest to poniekąd spowodowane technologią (mocno skróconą w polskich warunkach produkcyjnych ) ale przede wszystkim "złym" traktowaniem" przez uzytkownika. Wbrew pozorom to mocno skomplikowany mechanizm, który powinien być co jakiś czas konserwowany, przegladany itd.. Oczywiście nie jest to robione przez przysłowiowego Kowalskiego czy Nowaka.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #16086
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratek11 Zobacz post
    Witam,
    Chciałbym prosić fachowców o pomoc przy wyborze okien.
    Będę przeprowadzał generalny remont domu w zabudowie szeregowej z początku lat 90-tych (min. wymiana drzwi, bramy garażowej, okien + montaż rolet). Z tego względu o ofertę poprosiłem firmy świadczące usługi kompleksowe. O ile drzwi, brama i rolety cechują się podobnymi parametrami oraz cenami u wszystkich firm, o tyle sprawa z oknami ma się inaczej. Poniżej zamieszczam możliwe do wybrania opcje i serdecznie proszę o pomoc.
    1. OKNOPLAST-Kraków - okna na profilu KONCEPT - pięciokomorowym VEKA w klasie "A", pakiet 2-szybowy 4/16/4 THERMOLINE U=1,0 – cena 7.650 zł
    2. Veka Alphaline 90 Plus, 6-cio komorowe, pakiet 3-szybowy U=0,5 – cena 9.200 zł
    3. Alluplast 7000, 6-cio komorowe, pakiet 3-szybowy U=0,7 – cena 8.200 zł
    4. Bajcar – okna na profilu TROCAL InnoNova70.A5 natura, pięciokomorowym, pakiet 2-szybowy 4/16/4 Clima Guard Premium U=1,0 okucia Roto NT, uszczelka szara – cena 6.490 zł
    5. Bajcar - okna na profilu TROCAL 88 +, sześciokomorowym, pakiet 3-szybowy U=0,5, okucia Roto NT– cena 9.700 zł
    6. Adams PASSIV-LINE, pakiet 3-szybowy U=0,6 – cena 9.000 zł
    Okna białe, powierzchnia wszystkich okien to 16,26 m2. Wszystkie ceny zawierają montaż nowych i demontaż starych okien.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    stawiam na ADAMSA z Mrągowa bodajże. Firma przyzwoita a ceny fair.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #16087
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    o`k - konwekcja jest "zauważalna" od ramki 24 mm w górę - wsp. Ug pogarsza się. Pomiędzy szerokościami 15 a 22 mm ramki dystansowej współczynnik Ug trzyma zadany parametr.
    To jak skomentujesz wykres z artykułu w "Świecie Szkła":


    Uploaded with ImageShack.us

  8. #16088
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    stawiam na ADAMSA z Mrągowa bodajże. Firma przyzwoita a ceny fair.
    Wyjątkowo się zgadzam z Charlim. Mając oprzeć wybór wyłącznie na tych, przytoczonych danych wybrałbym Adams`a.
    Ale też ciśnie mi się porównanie z naszego ulubionego rynku samochodowego: chcesz kupić auto, a wybierasz ostatecznie między produktami z bardzo różnych segmentów:
    - Mercedes klasy A (małe auto) (Koncept)
    - limuzyna np. amerykańska bliżej niewiadomej marki (Alphaline)
    - limuzyna niemiecka nieokreślonej marki (ALuplast 7000)
    - KIA - dwa modele różnej wielkości do wyboru (Bajcar)
    - Toyoyta Avensis (Adams)

  9. #16089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    o`k - w mojej opinii nie warto walczyć o niższy współczynnik niż 0,7 szyby w oknach z profili PLASTIKOWYCH - nie ma przełożenia na U okna w stopniu uzasadniającym ekonomikę inwestycji nawet w skali 25 lat. Polskie okno plastikowe nie przeżyje takiego okresu czasu w kondycji pozwalającej na jego funkcjonalność.
    10-12 lat to czas "życia" okna w Polsce bez jego generalnego remontu
    Jest to poniekąd spowodowane technologią (mocno skróconą w polskich warunkach produkcyjnych ) ale przede wszystkim "złym" traktowaniem" przez uzytkownika. Wbrew pozorom to mocno skomplikowany mechanizm, który powinien być co jakiś czas konserwowany, przegladany itd.. Oczywiście nie jest to robione przez przysłowiowego Kowalskiego czy Nowaka.
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! śledząc ostatnie wypowiedzi na forum również wyciągam takie właśnie wnioski. ALe tyle kasy za dobre okna i tylko na 10-12 lat? a potem to już prawie jak te z lat 90-tych właśnie bez gazu U=1,6! Jestem w rozterce! Moje serce krwawi

  10. #16090
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    To jak skomentujesz wykres z artykułu w "Świecie Szkła":


    Uploaded with ImageShack.us
    wychodzi, że zespolenie z argonem na ramce 14 ma lepszy współczynnik Ug niż na ramce 16
    Wytyczne + Atesty ISiC Kraków mówią odwrotnie.

    Swego czasu miałem doczynienia z atestem na ramkę 12 (pod Urzędowskiego był robiony) i wyraźnie było napisany wynik Ug=1,3 W/m2xK .
    Tabelka w Świecie Szkła kłóci się z wynikami Instytutu Szkła i Ceramiki w Krakowie.
    Polecam Ci info u źródła dla Twoich wątpliwości:
    ISiC oddział Kraków, ul. Lipowa 3
    Telefon Laboratorium: 012 257 12 00
    Centrala: 012 423 67 77
    Sekretariat: 012 423 55 04
    e-mail: [email protected]
    http://isic.krakow.pl

    Nota bene to właśnie w tej firmie każdy może sobie przebadać szybę pod prawie każdą funkcją lub określiś zasadność reklamacji.
    Najprostszym badaniem stwierdzającym wsp. Ug jest badanie zawartości ARGONU czy KRYPTONU w komorze szyby zespolonej. Robi się to metodą iniekcyjną - szczegóły można uzyskać pod powyższymi kontaktami.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #16091

    Domyślnie

    Mój znajomy zamówił okna w lokalnej firmie pod Bydgoszczą. Ale w oknie o rozmiarach 220x230 szyba pod naciskiem nieco się ugina niczym pleksa. Szyba jest bez podziału. Czy to jest dopuszczalne. Powiem szczerze,że nie podoba mi się to i wydaje mi się,że to jest niebezpieczne.

  12. #16092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    powinna byc 6mm grubości
    to co opisujesz jest niedopuszczalne
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #16093
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp_krk Zobacz post
    Panowie,

    mam jeszcze pytanie odnośnie szklenia...czy poniższe pakiety (oprócz widocznych szerokości/grubości) się czymś różnią? Któryś lepszy, któryś gorszy?

    1/ CLIMATOP ONE: 4 x 16CBJ x 4 x 16CBJ x 4 - Ug=0.5

    2/ CLIMATOPQ: 4 x 18CBJ x 3 x 15BJ x 4 - Ug=0.5

    Czy faktycznie szklenie będize miało taki współczynnik U oraz co ozn. skróty CBJ i BJ?
    W związku z Waszą intensywną dyskusją o szybach, pozwalam sobie ponowić powyższą kwestię Jak się mają te dwa pakiety do siebie...

  14. #16094

    Domyślnie

    wydaje mi się, że dla przeciętnego człowieka, który nigdy nie kupował okien ten wątek jest zupełnie nie zrozumiały. Co to jest współczynnik U? ile powinien wynosić? co dają te komory?
    Nie dziwię się Baumance, że się przeraziła. Ja też czuję się jak zramolały staruszek, choć nigdy się za takiego nie uważałem.

  15. #16095
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Project-M
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-178
    Posty
    3

    Domyślnie Jakie Okna?

    Szanowni Panstwo,

    Wlasnie kupilem moj pierwszy dom. Chodzi o to zeby go wyremontowac i sprzedac. Trzeba w nim wymienic okna i drzwi.
    Postanowilem ze wybiore PCV. Jaka firma da mi dobra jakosc za odpowiednia cene?Jakie panstwo macie w tym doswiadczenia?

    Czesto na internecie widzialem: Veka, Schüco,Aluplast, Brügmann, Gealan,Spectus...(moze jakies inne?)

    Z powazaniem

    Project-M
    Ostatnio edytowane przez Project-M ; 29-09-2010 o 19:36

  16. #16096
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Project-M Zobacz post
    Wlasnie kupilem moj pierwszy dom. Chodzi o to zeby go wyremontowac i sprzedac.
    Tu mnie zainteresowałeś! Myślałem, że dom kupuje się po to by w nim zamieszkać. Szczególnie pierwszy dom.
    Cytat Napisał Project-M Zobacz post
    Postanowilem ze wybiore profile PCV. Jaka firma da mi dobra jakosc za odpowiednia cene?Jakie panstwo macie w tym doswiadczenia?

    Czesto na internecie widzialem: Veka, Schüco,Aluplast, Brügmann, Gealan,Spectus...(moze jakies inne?)
    Przestań wybierać profile a zacznij rozglądać się za oknami. Zakładam, że kupując samochód nie zaczynasz od określenia z jakiej huty ma być blacha na jego karoserię?
    Przeczytaj napis pod swoim nickiem a następnie chociaż kilka stron tego wątku. Powodzenia.

  17. #16097
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał staszek500 Zobacz post
    Co to jest współczynnik U? ile powinien wynosić? co dają te komory?
    Google nie gryzie!

  18. #16098
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Project-M
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-178
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziekuje za uwage. Moze zle sformulowalem to pytanie. Chodzi mi o porownanie firm. Tak jak mozna porownac audi i bmw. Ten dom to inwestycja i zostanie sprzedany.

  19. #16099
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Im Uw niższy tym mniej cie trzepie po kieszeni za ogrzewanie
    Im profil grubszy (i nie o ściankach mówię tylko o głębokości zabudowy) tym jego izolacyjność termiczna powinna być większa
    komory liczy się w linii od zewnątrz do wewnątrz (lub abarot) a nie całkowita ich ilość
    Średnio kumaty Inwestor, by nie być zrobionym w balona, zrozumie 90% z tego co tu napisane a jak nie kuma - niech pyta. Nie masz wiedzy? Wcisną ci szajs za kupę kasy, bądź będą ci udowadniać że trzy komory i szyba o k=2,9 to optymalne dla Ciebie rozwiązanie
    Inwestor nie kumaty da się przerobić na szaro w całym procesie budowania swego domku i później będzie nas zasypywał postami - POMOCY !!!!!
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #16100

    Domyślnie

    czy ktoś mi może wyjaśnić jaka jest różnica między szarą a czarną uszczelką? (oczywiście nie chodzi o kolor)
    jakie właściwości ma ta szara, że jest droższa?

    co to jest ramka historyczna? (dziś znalazłam coś takiego w cenniku Vetrexu)

Strona 805 z 1569

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony