dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 73 z 73
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwka2007
    Kuchnia jest mało ustawna, więc szafki muszą być pod oknem, a kaloryfer ukryty pod blatem jest pewnie bardzo mało wydajny.
    w swojej kuchni, która jest osobnym pomieszczeniem NIGDY nie włączyliśmy kaloryfera
    mogłoby go tam w ogóle nie być

  2. #62

    Domyślnie kaloryfer w kuchni

    Witam
    Mam prośbę do osób które mają lub będą miały kaloryfer w kuchni pod oknem. Ja tak planuję, bo nie chcę mieć ogrzewania podłogowego. Jednak kuchnia jest na tyle mała, że nie mogę zrezygnować z umieszczenia blatu roboczego na tej ścianie z oknem. Macie jekieś ciekawe rozwiązania?
    Pozdrawiam
    Ewa
    Ewa

  3. #63

    Domyślnie kaloryfer w kuchni

    Witam
    Mam prośbę do osób które mają lub będą miały kaloryfer w kuchni pod oknem. Ja tak planuję, bo nie chcę mieć ogrzewania podłogowego. Jednak kuchnia jest na tyle mała, że nie mogę zrezygnować z umieszczenia blatu roboczego na tej ścianie z oknem. Macie jekieś ciekawe rozwiązania?
    Pozdrawiam
    Ewa
    Ewa

  4. #64

    Domyślnie

    A kaloryfer musi być pod oknem? nie można go dać na innej ścianie?
    Jeśli chcesz koniecznie mieć pod oknem i tam blat to nie widzę innego rozwiązania jak brak szafek pod blatem w miejscu gdzie kaloryfer będzie wisiał bądź też szafki i kratka w/nad blatem jako wywiew ciepłego powietrza (jak na złość nie mogę znaleźć na szybko żadnego zdjęcia)
    A tak w ogóle jeśli to mała kuchnia a otwarta to może warto rozważyć brak kaloryfera w kuchni? U moich rodziców w mieszkaniu kaloryfer jest w kuchni ciągle zakręcony i jest wystarczająco ciepło

  5. #65

    Domyślnie

    Ja u siebie rozwiązałem to w ten sposób:


  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Turza/W-aw
    Posty
    270

    Domyślnie

    ja bede mial zarowno podlogowe ( na 2/3 powierzchni) jak i grzejnik w kuchni; grzejnik jak na 16m2 powierzchni bedzie dosc maly 60x60 ( ma tylko dogrzewac w chlodne jesienne i wiosenne dni), umieszczony pod polowa okna(parapet 155cm) bo dalej bedzie juz blat i zabudowa kuchni. zawsze mam mozliwosc zdemontowania.
    elo

  7. #67

    Domyślnie

    Czy ciekawe ? hmm.., powinno jednak umożliwiać cyrkulację ciepłego powietrza. Półki, to raz i specjalna kratka wentylacyjna do blatów, to dwa.
    pozdrawiam.

  8. #68

    Domyślnie Re: kaloryfer w kuchni

    Cytat Napisał jakubek8
    Witam
    Mam prośbę do osób które mają lub będą miały kaloryfer w kuchni pod oknem. Ja tak planuję, bo nie chcę mieć ogrzewania podłogowego. Jednak kuchnia jest na tyle mała, że nie mogę zrezygnować z umieszczenia blatu roboczego na tej ścianie z oknem. Macie jekieś ciekawe rozwiązania?
    Pozdrawiam
    Ewa
    A jest połączona z salonem albo ma otwarte wejście? Jeśli tak, to zastanów się nad rezygnacją z ogrzewania.

    Ja teraz w mieszkaniu mam małą kuchnię i z konieczności musiałam zakręcić w niej grzejnik, bo stoi przy nim lodówka. Trochę się obawiałam, że może być chłodno, ale mieszkamy tak już ponad 6 lat i nigdy zimno nie było. Kuchnia ma otwarte wejście na "salon" i to wystarcza. Tym bardziej, jak się jeszcze coś gotuje lub piecze.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwka2007
    Tak wyglada moja kuchnia na projekcie, kaloryfer chciałam przenieść na ścianę
    z kominem (po drugiej stronie ściany jest kominek). I co o tym myślicie?
    Oliwka, grzejnik na ścianie z kominkiem to wygląda mi na grzejnik w korytarzu prowadzącym do kuchni
    intuicyjnie wydaje mi się, że on tam by był nie wiadomo po co
    przy tak otwartej przestrzeni grzejnik faktycznie wydaje się być zbędny, natomiast jeśli chcesz "na wszelki wypadek" miec jakieś zabezpieczenie, to może poszukaj grzejników ozdobnych albo drabinek, które można będzie umieścić na ścianie - nie wiem gdzie, tak "głośno myślę"
    to co jeszcze przychodzi mi do głowy - jeśli masz grzejniki w salonie, to może odpływ poprowadź przez podłogę w kuchni - taka niby podłogówka

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwka2007
    Tak wyglada moja kuchnia na projekcie, kaloryfer chciałam przenieść na ścianę
    z kominem (po drugiej stronie ściany jest kominek). I co o tym myślicie?
    Sadze że jeżeli nie masz podłogówki w kuchni to grzejnik w kuchni powinnaś miec bo tam masz 2 ściany zewnętrzne i 2 okna i gdy nie będziesz nic gotowac będziesz miec odczucie chłodu.
    Tylko czemu chcesz zmieniać ustaiwenie mebli. Mnie się to które jest w projekcie wydaje optymalne. Przy tym oknie co masz grzejnik, stoi mały stól kuchenny i ta cześc kuchni daje troche wolnej przestrzeni (przestronniejsza jest) gdy zabudujesz ją meblami zrobi się kiszkowato. Nie wiem czy to będzie ładnie? Przestrzeń to wielka zaleta wnętrz.
    Jesli jednak zabudujesz pod oknem meblami to grzejnik koniecznie daj - wówczas na ścianie kominowej (jedynego zresztą miejsca jakie pozostanie wolne) bo nie będziesz mieć komfortu cieplnego w kuchni. Pozdrawiam
    Etiuda

  11. #71

    Domyślnie grzejnik w kuchni

    Witam.
    Proszę o pomoc, jak myślicie co zrobić z grzejnikiem, mam go pod oknem w kuchni na ścianie zew. . Kuchnia otwarta na salon mieszkanie w bloku. Czy zabudować ten grzejnik, ponieważ pod oknem chcę mieć zlew, może przenieść grzejnik na sąsiednią ścianę, a może zrezygnować z niego?

  12. #72

    Domyślnie

    Żyję bez grzejnika w kuchni od ponad 10 lat i zupełnie nie odczuwam jego braku w tym miejscu. W mieszkaniu rodziców oraz poźniejszym naszym nie mogliśmy go usunąć. Był zakręcony i zabudowany. Teraz w domu świadomie z niego zrezygnowaliśmy.

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Mam identycznie: grzejnik pod oknem, zlew obok i półotwarta kuchnia Zabudowałam grzejnik nieco płytszą szafką z szufladami - ma plecy ograniczone do minimum, na wypadek, gdyby trzeba było się dogrzewać, wyjmując szuflady (zdarzyło mi się to przy 30 st. mrozu).

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony