dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 92
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 1825
  1. #321
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał moni_veron Zobacz post
    Odpowietrznik dałem, ale za mocno nie "gwizdał" - z tego co pamiętam to pompa raczej była ciepła...
    Musi być zimna jak woda w kranie przed ogrzaniem.
    Moja też była ciepła, no to się kilka dni pomęczyłem z odpowietrzeniem
    Ale opisałem jak to się powinno łatwo robić, dałeś ten zawór zamykający układ ?

  2. #322

    Domyślnie

    Tak, dałem dwa zawory zamykające w układzie:
    wyjście z PE na miedź => zawór zamykający => termometr => zawór spustowy => pompa obiegowa => nagrzewnica/chłodnica
    powrót z nagrzewnicy => trójnik do odpowietrzacza => trójnik do naczynia przelewowego przed nim zawór zamykający => przejście z miedzi na PE

  3. #323

    Domyślnie

    A gdzie opisałeś odnośnie odpowietrzania?
    I na którym biegu najlepiej to robić/

  4. #324
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    "ciśnienie wzrastało do ok. 2,5 bara, ...."


    JAK?
    Rozumiem taki skok ciśnienia, przy starcie pompy...
    Jak POTEM utrzymuje się TAKIE ciśnienie to oznacza, że pompa jest dobra!
    Wznosi na 25m....
    A jak nie płynie nic - to coś jest zatkane.... i pompka sobie nie radzi....
    Załamany wąż?
    Załamka!

    Adam M.

  5. #325
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Da sie ta niebieska rure tak zlamac aby zagiac i sie nie zlamie (nie zrobi sie dziura) ?

    Zaczynam sie bac bo nie bylem przy tym jak ukladali rury
    Chcoc chyba mialem robiona probe szczelnosci. Na tym powinno wyjsc czy jest ok.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  6. #326

    Domyślnie

    Z tym załamanym wężem to raczej nie.... cała rura była ręcznie obsypywana na kilka centymetrów, ale nieszczęścia czasami bywają.
    Pompa była włączona na pierwszym biegu, później zawór zamykający otwarty i pompowałem ręcznie, powietrze przez odpowietrznik uchodziło, ale bardzo słabiutko.

    A może do odpowietrzenia zastosować pompę zanurzeniową do brudnej wody?

  7. #327
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    trybową....
    Tu ciśnienie potrzebne a nie wydatek....
    Jaką z hydrofora na chwilę pożyczyć....
    Coś ciężko idzie... dziwne...

    Adam M.

  8. #328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    W innym temacie natknąłem się na taki kwiatek http://www.blog.karbon.com.pl/wentyl...o-co-ci-gwc-3/
    Co o tym sądzicie? Sam mam zakopane tury pod GWC glikolowy i kupioną chłodnicę więc i tak go zrobię ale nie chcę być niemile zaskoczony.

  9. #329
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Rzeczywiście kwiatek (choćby żwirowiec 6-8m3), choć jeśli chodzi o wydajność chłodzenia latem to trochę prawdy w tym jest.
    GWC jako takie nie jest wstanie zastąpić klimatyzacji (znacznie mniejsza wydajność) i skutecznie schłodzić nagrzany dom.
    Ale...
    Jeśli dom jest dobrze izolowany termicznie, a odpowiednio z wymiarowane GWC działa non stop, to niepotrzebne są tak duże moce, bo komfort temperaturowy był utrzymywany cały czas.
    A posiadanie wewnątrz temperatury około 25oC jak na zewnątrz skwar powyżej 30oC to już komfort.
    No chyba że ktoś ma geny Eskimosów.
    O korzyściach z posiadania GWC w okresie zimowym była mowa już nie raz, włącznie z wyliczeniami korzyści płynących z jego posiadania.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  10. #330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Uff... Bo już myślałem że Weekend będę miał do d... I raczej latem nie będę chciał temp. w domu 16oC 25 jest ok.

  11. #331
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    GWC nigdy klimy nie zastąpi - ale zawsze będzie chłodniej niż jakby go nie było - takimi blogami bym się nie przejmował - przecież pisze je gość który sprzedaje i montuje klimatyzacje

  12. #332
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Każdy, kto liczy na to, że GWC mu zastąpi klimatyzację, ten z całą pewnością się przeliczy. Ale jeśli eksploatacja pompki do GWC w stosunku do uzyskiwanej mocy chłodniczej jest tańsza, niż klimatyzacji, to z całą pewnością warto z niego korzystać.

    Z drugiej strony najwięcej ciepła pozyskuje się latem przez okna, zwłaszcza okna dachowe, ale też okna w ścianach skierowanych na zachód i na wschód. Jak te zyski ciepła ograniczyć, to GWC może naprawdę nieźle się wykazać.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  13. #333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Na dachowe od południowej strony dałem markizy i naprawdę świetnie się spisały tego lata.

  14. #334

    Domyślnie Teraz moja kolej

    Witam,

    w końcu ja również wykonałem na mojej działce pierwszy krok w kierunku GWC wodnego.
    Korzystając z ładnej pogody zakopaliśmy w sobotę 2x110m niebieskiej rury fi25.

    Wygladało to mniej wiecej tak:
    - pierwszy wykop
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201010090913mg7056&#46.jpg
Wyświetleń:	437
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	26519
    - drugi wykop
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201010091148mg7085&#46.jpg
Wyświetleń:	398
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	26520
    Głębokość wykopu 1,7-1,9m. Jak widać rury kładliśmy w zasadzie w wodzie, do tego wszędzie glina.
    Mam więc nadzieję że będzie okay.

    A korzystając z okazji to jeszcze kilka rad dla tych, którzy dopiero do kopania się przymierzają:
    - łatwiej jest układać rurę jak się ją najpierw rozwinie wzdłuż wykopu; rozwijanie kręgu w błocie na dole wykopu jest dość męczące (niestety do tego doszliśmy dopiero przy drugim wykopie )
    - w takich warunkach jak u mnie trzeba rozkładać rurę dość szybko, gdyż stosunkowo łatwo dochodzi do miejscowego osuwania się ziemi do wykopu
    - można ew. od razu częściowo zasypywać, ale uwaga: najpierw należy zawrócić i doprowadzić rurkę powrotną na miejsce, bo może się okazać że "koparkowy się machnął w stosunku do rysunku" i potem nam naglę wykop jest o metr dłuższy niż rura którą mamy
    - jeżeli robicie przepusty pod tą rurę to pamiętajcie żeby nie robić kolana 90', tylko dwa po 45' bo tą rurą dość ciężko się zakręca. A poza tym to w przepustach (wg mnie) trzeba pamiętać że rury muszą iść w otulinie żeby się od siebie nie grzały/chłodziły.... Uwzględnijcie to więc w średnicy przepustu
    - i generalnie to trzeba każdemu patrzeć na ręce, ale to już chyba przy wszystkim na budowie tak jest

    pozdrawiam

  15. #335
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sjk
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    szczecin
    Posty
    127

    Domyślnie

    witam, co myślicie o wykonaniu takiego glikolowego gwc żeby poza pracy z rekuperatorem wstępnie podgrzewał powietrze na wejściu powietrznej pompy ciepła. miało by to pracować w warunkach poniżej -5 stopni tak aby dogrzewać to powietrze do tych ok -5 stopni może zera. planuje coś w stylu PCi ALTERMA lub LG TERMA o mocy ok 12KW do ok 0 stopni.

  16. #336
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    Czy ktoś robił kolektor spiralny tak jak się to robi w przypadku pomp ciepła?

  17. #337

  18. #338
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    chodzi mi raczej - czy ktoś robił w taki sposób wymiennik ciepła do GWC - mam boczny segment szeregówki i raczej ciężko będzie mi upchać wymiennik liniowy (nawet na dwóch poziomach) - a tak mógłbym zrobić ok 10mb kolektora spiralnego.

  19. #339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Przecież układanie tego się niczym nie różni.

  20. #340
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Wiesz, to nie chodzi o to jaka metoda rury polozysz, tylko jaki one w rzeczywistosci obszr (objetosc) obejma. Jaki masz ksztalt do wykorzystania i jego powierzchnie ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

Strona 17 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony