dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 110
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 2193
  1. #181

    Domyślnie

    Ale cisza!! Zetowcy 71,czy naprawdę nikt z Was nie ma czasu,żeby napisać choć krótki wpis lub dodać fotkę?? Hmm...!! Szkoda...!! "Milczące" forum nie ma sensu istnieć. Ja też niebawem odpadnę,bo nie będę juz "budującą"...!! Pozdrawiam!!
    Beti

  2. #182
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gabrysia1987

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Lipnik
    Posty
    19

    Cool z71

    Pani Beatko prosze wrzucic znów jakieś fotki bo narazie nie mam czasu oglądać domów
    Pozdrawiam serdecznie

  3. #183
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Paula84

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Stare Łysogórki
    Kod pocztowy
    74-505
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzień dobry ja z mężem też planujemy budowę tego domu w systemie kanadyjskim. Jeśli mógł by mi pan przesłać na maila zdjęcia z budowy pańskiego domu była bym wdzięczna. [email protected]

  4. #184
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arkadio1011

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-838
    Posty
    40

    Domyślnie z71

    Witam...i odrazu proszę Betinę29 zeby nie opuszczałą forum jak zapowiada. Wnosisz tu sporo cennych info. Od tygodnia studiuję stosy projektów ale Z71 mnie porwał odrazu.... ma w sobie to coś.....Ci co budują z pewnością to potwiedzają. Podaję maila [email protected] dla kontaktu. Ciekawy jestem ile Was kosztuje budowa tego domku ( z piwnicą, bez piwnicy, z garażem czy bez...) ? Pozdrowionka dla wszystkich budujących. Arek

  5. #185

  6. #186
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Paula84

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Stare Łysogórki
    Kod pocztowy
    74-505
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBELEK Zobacz post
    U nas szkielet Z71D już powstaje http://qbel.fotosik.pl/albumy/791238.html
    Dzięki że ktoś się odezwał w sprawie budowy tego domku w szkielecie. Jednak mam jeszcze kilka pytań do pana QBELKA 4338354
    _ ile drewna jest potrzebne w m3
    - ile kosztowało pana zakup tego drewna
    -i gdzie było ono zakupione
    Jeśli mogła bym uzyskać takie informacje to bardzo dziękuję i chętnie zobaczę następne zdjęcia z budowy z71.

  7. #187

    Domyślnie

    Witam!! Qbelek,super fotki,zupełnie coś innego niż tradycyjne budowanie. Co do pytania Arkadio o koszty budowy,to my liczymy sobie na gotowo około 230-240 tysięcy i założenie prawdopodobnie się sprawdzi. Domek rzeczywiście jest bardzo przytulny,zakochaliśmy sie w nim od pierwszego wejrzenia ,gdy oglądaliśmy katalog z setką projektów ...i tak pozostało do teraz,choć nie jest jeszcze całkowicie wykończony i urządzony. My jak najbardziej możemy ten projekt polecić,jednak najlepiej z piwnicami lub z garażem,ale zawsze można postawić w ogródku "domek ogrodowy" na jakieś łopaty,rowery i.t.p. Nasze piwnice mają około 70 metrów kwadratowych i życia bez nich sobie nie wyobrażamy!! Największa z nich-środkowa będzie "mieszkalna",mąż planuje tam zrobienie dodatkowego saloniku telewizyjnego-jest otwarta połączona z resztą domu,ale zobaczymy jak sprawdzi się ogrzewanie tak dużej powierzchni w zimie. A jak tam Wasze pomysły?? Podzielcie się proszę. Pozdrowionka!!
    Beti

  8. #188

    Domyślnie

    Obliczeniowo z projektu wykonawczego dla Z71 uwzględniając taras ( podłoga tarasu ma być z desek kompozytowych ) i wyższą o 30cm ściankę kolankową wychodzi 16,91 m3 drewna + 8% na odpad t.j. 18,26 m3
    Ściany konstrukcyjne mają grubość 18 cm a nie jak w oryginalnym projekcie 14 cm.
    Z71 na potrzeby bytowe nam wystarczy, na potrzeby gospodarcze planujemy osobny garaż z dodatkowymi pomieszczeniami.
    Pogoda nam sprzyja, co prawda jest zimno ale najważniejsze że sucho. Planujemy jak najszybsze osiągnięcie etapu surowego zamkniętego przed nastaniem niesprzyjających warunków zimowych. Zdjęcia, które do tej pory zamiesciłem w fotosiku to efekt 3dniowej pracy cieśli ( nie dotyczy fundamentu).
    Ostatnia dokonaną zmianą w stosunku do projektu oryginalnego jest wybór pojedyńczego (zamiast podwójnego) okna dachowego z roletą zewnętrzną aby ograniczyć ucieczkę ciepła z i tak małego pomieszczenia na poddaszu, które pierwotnie miało być łazienką a będzie garderobą.

  9. #189
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arkadio1011

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-838
    Posty
    40

    Domyślnie

    Beti dziekuję bardzo za podanie kosztów. Zamawiam projket....i zaczynam podobnie jak Ty przygodę życia. Ten domek jest super. Pozdrowionka. I prosze się tu odzywać ))

  10. #190
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Paula84

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Stare Łysogórki
    Kod pocztowy
    74-505
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedz pana Qebelka . Na pewno skorzystam z którejś z pana opcji. Na dzień dzisiejszy jeśli postawi pan w stanie surowym zamkniętym to w jakich granicach pieniężnych można się zamknąć? Dziękuję i pozdrawiam wszystkich budujących.

  11. #191

    Domyślnie

    Hmm...ciekawa sprawa z tą garderobą Qbelek,a gdzie w takim razie będzie łazienka?? Lubię nowe pomysły. Pozdrawiam!
    Beti

  12. #192

    Domyślnie

    Beti łazienka będzie na przeciw, w pierwotnie najmniejszym pokoiku. Przeniesliśmy łazienkę z tej racji gdyż mam 193 cm wzrostu i trudno mnie byłoby dokonywać czynności sanitarnych w pobliżu skosów dachu. Dla mojej małej żoneczki i córeczki nie byłoby to problemem dla mnie niestety tak. Na zdjęciach widać brak małego okienka od strony frontowej bo nie będzie pomieszczenia gospodarczego. Z podcienia też zrezygnowaliśmy, będzie za to zadaszony taras na tyłach domu.

    Nie wiem czy nie przesadziliśmy z wielkością i ilością okien na parterze? Mamy takie wrażenie patrząc się na otwory okienne, wprawdzie jeszcze nie są one wykończone...

  13. #193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paula84 Zobacz post
    - ile kosztowało pana zakup tego drewna
    -i gdzie było ono zakupione
    - około 24tys. PLN
    - tartak w Czarna Białostocka

    Tarcica konstrukcyjna:
    - iglasta, suszona, czterostronnie strugana
    - fazowane krawędzie

    pozdrawiam

  14. #194

    Domyślnie

    Aha,teraz juz rozumiem Qbelek!! Co do okien-cóż nie wiem czy coś zmieniliście w projekcie,my jedynie z dwóch małych w salonie zrobiliśmy jedno duże i teraz troszkę żałuję-dwa lepiej wyglądałymy z zewnątrz(gorzej wewnątrz i mniej praktycznie!!). Uwielbiam doświetlone mieszkania-tego troszkę brakuje mi na piętrze w dwóch pokojach,choć zamontowaliśmy tam drzwi balkonowe,za to na parterze słoneczko rozświetla nam pomieszczenia z wszystkich stron-cudnie!! Ciągle walczymy z wykończeniówka,pracy jest jeszcze bardzo dużo,ale postanowiliśmy,że ok.25.10.br zaczynamy przeprowadzkę!! Na miejscu będziemy sobie wszystko kończyć!! Juz nie mogę sie doczekać!! Mmm....!! Od dzisiaj ogrzewanie działa w 100%, łącznie z podłogówką na parterze-cieplutko,milutko-od razu lepiej!! Pozdrawiam Wszystkich!!
    Beti

  15. #195
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arkadio1011

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-838
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witam
    Gratulujacje dla Beti...no no przeprowadzka to brzmi poważnie. Myślę, ze bedac na miejscu wykonczeniówka pójdzie Wam duzo szybciej. Poztym ten zapał....w Twoich opisach. Jestem pod ważeniem...dodajesz sił innym. My dzis byliśmy u szefa firmy budowalnej, ma oczacowac ile kosztuje postawienie domu w stanie surowym....zobaczymy... Pozdrowionka

  16. #196

    Domyślnie

    Wiesz Arkadio,oboje z mężem zakochalismy sie w tym projekcie!! I jest tak do dzisiaj. Ta przeprowadzka mnie przeraża,ale musimy dać radę. Co do kosztów stanu surowego,to ja mogę dodać,że nas z piwnicami,z opłaceniem firmy budowlanej kosztował około 115 tysięcy-z oknami i roletami. Drugie tyle - conajmniej(z przeciętnych materiałów),musisz liczyć na wykończenie,chyba że potrafisz sobie wszystko zrobić sam lub masz "wujka złotą rączkę" . No cóż,powodzenia życzę i fajnie,że jesteście...!!
    Beti

  17. #197
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów!
    Na wstępie wielkie podziękowania dla Beatina29 za zdjęcia i założenie tego forum
    Jestem szczęśliwym posiadaczem projektu tego przepięknego domku, gdy go pierwszy zobaczyliśmy z żoną zakochaliśmy się w nim. Jedyny domek z dwuspadowym dachem jaki mi się podobał Malutki, co za tym idzie tani, tani też w eksploatacji i przede wszystkim pasuje na moją wąską działeczkę Jestem już po wszelkich formalnościach, tzn. czekam jeszcze na warunki energetyczne i coś się doczekać nie mogę, a składałem wniosek 3 tyg temu.. W każdym razie jak tylko to dostanę moja projektantka w moim imieniu składa wniosek o pozwolenie na budowę.
    Oglądając jednak projekt mam kilka pytań do Was:
    - W kuchni i w łazience są rury spiralne od wentylacji. Jak mam to rozumieć? Czy te rury będę mi do dachu przebiegały przez sypialnię u góry? i przez górną łazienkę?
    - Drugiej rzeczy jaką się obawiam to, czy górne pokoje nie będą za małe Największy z nich będzie sypialnią, ale jak wsadzę łóżko 160x200 to miejsca niewiele zostanie..
    Pytanie do osób które wybudowały już ten domek, a w szczególności do Betina29 jakie są Twoje odczucia co do wielkości pokoi górnych, czy teraz po wybudowaniu jest coś co jednak chciałabyś zrobić np. 2 pokoje zamiast 3?
    Prosiłbym Ciebie Beatina29, jakbyś mogła przesłać więcej zdjęć z wewnątrz na maila ([email protected]), żeby widoczny był rozmiar pokoi u góry, tego zakątka na kuchnie, kotłowni. Zastanawiam się też czy nie zlikwidować pokoju na dole, a przynajmniej nie przesunąć ścianki do tego nieszczęsnego filara żeby powiększyć salon. No i trochę drzaźni mnie, że kibelek na dole jest w sieni.. Dopiero jak dostałem projekt, a kupowałem przez pośredniczące firmy, to trafiłem na projekty z500 i po przeglądnięciu tak sobie patrzę na z101 i trochę mam doła.. Proszę o pozytywy i negatywy z71, tylko proszę mnie zbytnio nie dołować
    W każdym razie zazdroszczę Wam, bo już bym chciał widzieć jak mój domeczek rośnie
    Pozdrawiam i jeśli macie więcej fotek pokazujących rozmiary pokoi będę bardzo wdzięczny

  18. #198

    Domyślnie

    Witamy Cię Liquee!! Napiszę tak,no cóż-nie będę ukrywała,ze mnie wielkość sypialni tez martwi,ale musimy z tym żyć. Nasze łóżko ma 200x200 i musimy je jakość zmieścić ,wiec nie stresuj się , nie jest tak źle,zawsze mozna zrobic w przyszłości szafę na wymiar-jakaś mniejszą. Nasza sypialnia-t.z. pokój patrząc od schodów drugi po lewej stronie ma wymiary 4,50 x 3,00(jest powiększony ok.1metra),ale problem tkwi w tym 3,00,wiec wymieniony przez Ciebie projekt Z101 rozwiązuje ten problem-też mnie zdołował(to chyba nowość)-hehe,ale bez przesady..!! Domek jest mały,ale ma wszystko co potrzebne,jest przytulny-co jest bardzo ważne. Co do wentylacji,to wiem,że stryszek ma takową-rozbudowana chyba w 4 miejscach,jednak do pokoi my nic nie doprowadzalismy,jednak gdy będzie taka potrzeba,to oczywiście to zrobimy-nie ma problemu. Łazienka ma wywietrznik,ubikacja nie ma,ale jest okno-powinno wystarczyc,no i w kuchni jest okap podłaczony do komina. Nie wiem jak inni mają ten problem rozwiązany,ale my póki co tak to zrobilismy. Pokój na parterze,jeżeli masz taką mozliwość poświęć na rzecz większego salonu i jeżeli możesz zrezygnuj z wnęki tarasowej-to taka rada od serca!! Fotki wyślę. Pozdrowionka!!
    Beti

  19. #199
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    Wnęka tarasowa myślę, że mi się przyda, jest pod daszkiem, na jakieś klapki tarasowe, bo jak w tym samych butach będę wędrował z salonu na dwór to mi się czarno w domu zrobi Żona jednak upiera się na ten dolny pokój, bo chce tam mieć miejsce na suszenie prania, ale myślimy nad opcją, aby przesunąć ściankę w salonie do filara a drzwi wąskie zrobić między schodami a filarem i by wchodziło się pod schodami do tego pokoju. Tylko pytanie jak mocno one są nachylone schodząc z góry.. Ty Beti masz piwnicę, a to dodatkowe miejsce, co rozładowuje mały metraż domku i załatwia wiele spraw.. Ostatnio nawet myślałem, że poświęce pieniądze wydane na projekt i projektanta i zakupie raz jeszcze z101 i adaptacja od nowa.. to byłaby moja pierwsza nieudana inwestycja, a pewnie wielu się rzeczy żałuje jeszcze podczas budowania domu. Ale OSTATECZNIE ZOSTAJE PRZY Z71 Jest tani i śliczny I myślałem o wiacie na auto, ale w takiej sytuacji bez garażu się nie obejdzie, zrobię troszkę większy, albo z dodatkowym pomieszczeniem, tam będą narzędzia, rowery, jakieś ogrodowe węże. A garaż zrobiony w stylu domku z71 będzie się fajnie z domkiem komponował
    Kurcze jak ja bym chciał już działać Przed zimą chciałbym choć fundamenty wylać, ale raczej nie zdążę
    W każdym razie czekam fotki i pozdrawiam Wszystkich Budujących Z71

  20. #200

    Domyślnie

    Ja myślałem o takim garażu z pomieszczeniem gospodarczym i wnęką na bicykle http://www.z500.pl/zamow-garaz/17.html
    Suszenie bielizny u nas jedynie w łazience albo przy kominku

Strona 10 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony