dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 95 z 164
Pokaż wyniki od 1.881 do 1.900 z 3276
  1. #1881

    Domyślnie

    jeszcze mam pytanie jaką najlepiej ustawić temperaturę cwu, i dlaczego?
    mam bojler 220l z jedną wężownicą

  2. #1882

    Domyślnie

    czyli, że na te 70st piec wchodzi będąc w podtrzymaniu? bez termostatu?
    czy działa ci cały czas pompa CO?
    czy masz głowice termostayczne na kaloryferach?
    jaka temp idzie na kaloryfery?

    temp. CWU ustawiasz wedle potrzeb, ja mam 49st. piec jak grzeje CWU to i tak zawsze podgrzewa o 2st więcej niż nastawisz, czyli u mie do 51st.
    mi taka temp wystarcza, w zasadzie to moja żona lubi kompać sie w takim ukropie. Wiem, że innym wystarcza 45st.
    wiadomo im niższa temp. wody w CWU tym mniej węgla piec pali. Ale ja sie tym tak bardzo nie przejmuje bo piec w podtrzymaniu i tak wchodzi na temp. więc podgrzewa wodę nijako przy okazji, nie wchodząc w tryb praca.

  3. #1883

    Domyślnie

    Cytat Napisał egosc Zobacz post
    jeszcze mam pytanie jaką najlepiej ustawić temperaturę cwu, i dlaczego?
    mam bojler 220l z jedną wężownicą
    Witam,

    ano z własnego doświadczenia jak również innych forumowiczów (polecam wcześniejsze strony) koło 40-45 stopni. Dlaczego? przede wszystkim z oszczędności, można grzać i na 65 stopni, ale ani się w takiej wodzie nie wykąpiesz, ani chyba garnków nie umyjesz, a węgla więcej pójdzie. A po drugie z wygody, odkręcasz ciepła wodę i masz ją bez dopuszczania zimnej w sam raz...

    Pozdrawiam

  4. #1884

    Domyślnie

    Dziękuję koledze gslaw-owi za pomoc, mam pytanko do wszystkich odnośnie siłownika do zaworu 4d czy macie jakiś dodatkowy moduł do sterowania ?? Jak to jest u was rozwiązane??

  5. #1885

    Domyślnie

    witam,

    Ja nie posiadam, sterowanie wyłacznie ręczne

    pzdr

  6. #1886

    Domyślnie

    - na 70st piec wchodzi będąc w podtrzymaniu, bez termostatu.
    - mam ustawiony priorytet cwu, pompa c.o. wyłącza się jak pracuje pompa cwu i jak temp na piecu spada poniżej 55st.
    - nie mam głowic termostaycznych na kaloryferach
    - jaka temp idzie na kaloryfery? - np. wczoraj ok.30stopni, tydzień temu, było chłodniej to40-45st.

    pozdrawiam

  7. #1887

    Domyślnie

    dopytuje sie bo nie znam za bardzo działania REG05...
    rozumiem, że pompa CO działa cały czas, wyłaczając prezypadki gdy grzeje się CWU oraz gdy temp. spada poniżej 55st., czyli kaloryfery są cały czas ciepłe w okolicach 30-40st...? - rozumiem, że temp. wody wychodzącej na kaloryfery ustawiasz na zaworze 4d...

    Powody tego, że piec wchodzi na tak wysokie temp. pomimo, że pompa CO działa cały czas mogą być dwa:
    1. za krótki okres cyklu podtrzymania (u mnie parametr "o"), lub za duża ilość węgla (d) w tym czasie
    2. za bardzo zakręcony zawór 4d, co powoduje że za dużo gorącej wody powraca od razu do pieca....
    na samym początku moich doświadczeń z piecem, gdy jeszcze nie orientowałem się co i jak, miałem przypadek, że za bardzo skręciłem zawór 4d (wtedy jeszcze nawet nie mieszkałem).... gdy wróciłem nastepnego dnia do domu okazłao się, że piec się wyłączył bo się przegrzał - wywaliło mi główny bezpiecznik STB - od tamtej chwili do kręcenia tym zaworem podchodzę z dużym respektem..

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez gslaw ; 02-11-2010 o 08:42

  8. #1888

    Domyślnie

    temperaturę załączania pompy c.o. sam ustawiłem na 55st , nie wiem czy tak jest dobrze
    ustawienia pieca mam twoje d24; b110; o55
    4d mam mocno przykręcony (na moim są nieparzyste cyferki i mam pomiędzy 1a3) i do pieca wraca b ciepła woda

  9. #1889

    Domyślnie

    w takim razie otwórz bardziej zawór 4d żeby cieplejsza woda wychodziła na instalację - piec nie bedzie wchodził na tak wys temp.
    ewentualnie zmień ustawienia podawania węgla np d20.

    a jakie masz teraz zuzycie węgla przy tych d24, b110; o55?
    Obecnie mam inne ustawienia: d16, b300, o75.

  10. #1890

    Domyślnie

    temperatura 70st jest za wysoka?

    spalam, około pół worka(25kilowego) na dobę,
    dzisiaj i wczoraj mniej,
    zużywamy dużo ciepłej wody i nie mamy zmywarki,
    szczerze mówiąc liczyłem na większe oszczędności z 4D, a może jest lepiej niż mi się wydaje.

    jutro wypróbuję d16, b300,o75
    pozdrawiam

  11. #1891

    Domyślnie

    nie, nie chyba sie nie zrozumielismy
    pisałeś że piec wchodzi na 70st pomimo n57 - zrozumialem, że jest to niepożądany przez ciebie efekt.
    jeżeli na razie jest ok a w domu jest ciepło to zuzycie 12,5kg groszku na dobę to bardzo dobry wynik.

    może narazie nic nie zmieniaj, tylko obserwuj piec żeby się nie przegrzał.
    daj znać jak z tą pompą CO, czy cały czas dziala? (nie wliczając przypadków grzania CWU i spadku temp. na piecu poniżej ustawionych 55st)

    pozdrawiam

  12. #1892
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Popiolek wywalilem, podajnik nowym wegielkiem zapakowalem. Rozpalenie nastapilo w poniedzialek 18.10. popoludniu. Kolejny wpis jak sie skonczy wiec oby jak najpozniej )
    Skonczylo sie po 12 dniach wiec nie jest zle choc popiolu calkiem sporo. Czsami takie wieksze kawaleczki bo pewnie malo wegla w weglu

    Zapakowalem 01.11. kolo poludnia, wyczyscilem i zobaczymy kiedy znowu smok bedzie glodny
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  13. #1893

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Skonczylo sie po 12 dniach wiec nie jest zle choc popiolu calkiem sporo. Czsami takie wieksze kawaleczki bo pewnie malo wegla w weglu

    Zapakowalem 01.11. kolo poludnia, wyczyscilem i zobaczymy kiedy znowu smok bedzie glodny
    Do `piotrulex` kolego jeśli możesz to napisz na jakich aktualnie ustawieniach pracuje twój kocioł
    pozdrawiam

  14. #1894

    Domyślnie

    Witam

    U mnie starczyło na 15 dni. Chyba udało się opanować piec. Nie wiadomo jak będzie w zimniejszych okresach.

  15. #1895

    Domyślnie

    witam,

    to chyba wogóle domów nie grzejecie tylko CWU.
    oczywiście gratuluję wyników.

    pozdrawiam

  16. #1896

    Domyślnie

    Grzeję dom i CWU. Temperatura na parterze 21 stopni na piętrze 18-20. Pompkę od obiegu ciepłej wody włączam tylko jak jest potrzebna (pilot).

  17. #1897

    Domyślnie

    rozumiem, że pompa CO wogóle nie jest podłączone do sterownika pieca?
    a co się dzieje w razie przegrzania się pieca?

  18. #1898

    Domyślnie

    Mam układ podobnie zrealizowany jak u Ciebie. Wpięty sterownik Multi1111 do sterowania pompami na obiegu ciśnieniowym. Pompa od dobijania ciepłej wody w bojlerze podpięta pod piec. Pompa od obiegu na pilot.

  19. #1899

    Domyślnie

    aaa

    pomyliłem pompę obiegową z pompami CO, juz bałem się że masz coś nie tak, wszystko jest OKi.
    naprawdę niezły wynik - ja jak wytrzymam 10 dni na 1 podajniku to bedzie dobrze, choć nie mam kominka .

  20. #1900
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maciaty

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kamiennik Wielki
    Kod pocztowy
    82-316
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Na forum jestem nowy, chociaż czytelnikiem jestem od roku. Też mam Elektrometa 15 kW. Dzięki forum trochę łatwiej było rozmawiać mi z tym uparciuchem, a ostatnio chyba nawet zaczyna mnie słuchać Mam pytanie, czy ktoś eksperymentował z pelletem ? Jeżeli tak, to jakie były wyniki eksperymentu

Strona 95 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony