dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kociol... plaszcz wodny... solary... morze dylematow

    Witam. Staje przed trudnym momentem, z ktorym trzeba sie zmierzyc. Doborem osprzetu hydraulicznego i pieca do budowanego przeze mnie domu jednorodzinnego. Stad morze pytan... ale po kolei:

    I. DOM - Jednorodzinny z uzytkowym poddaszem (projekt Hornówek). Ponad 250 m2, w tym około 100 m2 ogrzewania podłogowego, 3 łazienki, rodzina 4-osobowa + ewent. goscie. Dom dobrze ocieplony: budynek z porothermu 35 + wełna 20 cm, 30 cm wełny na poddaszu, okna drewniane z pakietem trójszybowym.

    II. PIEC - Kocioł gazowy kondensacyjny, jednofunkcyjny, z zamkniętą komorą spalania, wiszacy, niedrogi . O jakiej mocy? Czy te do 28 kW to nieco nie za malo? Z doborem oscyluje wokol kotlow ok 30-35 kW. Na chwile obecna mam na uwadze dwa:
    1) Junkers Cerapur Comfort ZBR 35-3A
    2) Viessmann Vitodens 200-W (8,8 - 35 kW)
    De Dietricha nie chce, co do Vaillanta tez jestem sceptyczny (obecnie uzytkuje taki piec). Ale czekam na sugestie.

    III. URZADZENIA WSPOLPRACUJACE
    W domu planuje instalacje kominka z plaszczem wodnym (od razu) i prawdopodonie solarów (jak beda w gminie dotacje, rury mam wyprowadzone). Kominek raczej bedzie w systemie otwartym i zakladam ze wspomoze ogrzewanie CWU oraz instalacji CO. Czy moze lepiej zaryzykowac z wkladem do obiegu zamknietego?

    IV. WYMIENNIK CIEPŁEJ WODY
    Interesuje mnie ACV Multi Energy 400. Czy wg Was nadaje sie do podpiecia powyzszych urzadzen? Czy kominek podpiac przez wymiennik ciepla a solary bezposrednio?

    Licze na porade i Wasze opinie co do wymienionego osprzetu. Czy powyzszy system bedzie wydolny? A moze cos w nim zmodyfikowac? Z gory dzieki.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Moja skromna propozycja to duży bufor z 2 wężownicami i wewnętrznym zbiornikiem na CWU. Do wężownic podepniesz kominek w układzie otwartym, do drugiej solary. Piec i kaloryfery będą w układzie zamkniętym bufora. Bufor pozwoli odebrać ciepło z solarów i z kominka. Wielkość bufora to ok 1000-1500l. Ja mam 750l z wewnętrznym zbiornikiem 250l na CWU i wody wystarcza na 3 łazienki. Co do wielkości pieca to sądzę, że wystarczy do takiego domu nawet 15kW. Ja mam podobnie ocieplony z powierzchnią ok 260m2 i kocioł 15kW wystarcza nawet w -20 stopniowe mrozy.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Dlaczego nie chcesz podłogówki w całym domu? I policz ile to wszystko będzie kosztować bo może okazać się że nie tędy droga.

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety instalacje w tym i podlogowka sa juz ulozone i zalane posadzka, wiec te pole manewru juz sie zamknelo Jakies konkretne propozycje modelu buforu ciepla?

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał przand Zobacz post
    Niestety instalacje w tym i podlogowka sa juz ulozone i zalane posadzka, wiec te pole manewru juz sie zamknelo Jakies konkretne propozycje modelu buforu ciepla?
    Buforka trzeba poszukać. Na przykład taki:
    http://www.biawar.com.pl/index.php/o...nu-id-115.html
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony