dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 757
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 15137
  1. #1801

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja bym lał i się zastanawiał czy nie za mało
    no to i ja wleję ...

    obym tylko zdołał to wypłukac po nocy przez cały dzień - inaczej ucieczka z domu przd zoną i to juz śmieszne nie będzie
    Gaz-ek

  2. #1802

    Domyślnie

    to jakie wartości jeszcze muszę podać by wiedzieć czy jest git. Czy trzeba będzie myśleć o uzdatnianiu?

    Te wartości które podałem SA dużo za duże?

  3. #1803
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał hester Zobacz post
    to jakie wartości jeszcze muszę podać by wiedzieć czy jest git. Czy trzeba będzie myśleć o uzdatnianiu?
    Te wartości które podałem SA dużo za duże?
    http://www.erem.com.pl/portal/index....ask=view&id=53

    Zajrzyj w tabelkę - i sprawdź jednostki - będziesz wiedział jak dużo przekraczasz normę.

  4. #1804

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja bym lał i się zastanawiał czy nie za mało
    no i wlałem ww wtorek na noc - 4 litry wprost do studni głebinowej ( gł. 24 metry) - odczekałem 1 h - przepusciłem wode przez wszystkie krany po kolei w domu i krany zewnętrzne ( bo tez maja kontakt z woda z hydrofora) az do momentu jak poczułem chlor na ujściu kranu - nastepnie zakreciłem i zostawiłem na noc - nastepnego dnia - wypompowywałem wode wprost ze studni na zewnatrz przez ok. 9h - non stop - i na koniec przez 2 h wprost z kranów - o 19. wieczorem nie było śladu po woni chloru i z wody można było korzystać .

    Zapomniałem tylko o jednej rzeczy - dla pewności mogłem wode z chlorem przepuścic też przez rury z dojściem wody do prali i zmywarki - bo tak na chłopski rozum - bakterie mogły się zagnieźdźić w całej instalacji - czyli na wejściu do tych urządzeń również - oby sie przez to nie rozmnozyły ponownie.

    Na razie ( 2 dni) zapach w rurach o którym pisałem ( zgnilizna po nocy) ustał - oby tak dalej.

    Po jakim czasie od tego chlorowania - powinienem wykonać badanie na bakteriologię ?
    Gaz-ek

  5. #1805

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Myślę, że jeśli ten zapach szybko znika to nie masz tego siarkowodoru jakoś strasznie dużo i mógłbyś założyć, że nic się nie stanie. Ale to jest twoje ryzyko
    .... ryzyko no właśnie niby woda niezła - a pojawiają się dylematy utrudniajace podjęcie decyzji,

    ryzyko jest w obu wersjach wyboru bo:

    - albo CR 200 , CR 100 - przy których nie wiadomu co sie stanie z tym zapachem po nocy i czy domniemany siarkowodór ( prawdopodobnie o niewielkiiej zawartości w wodzie) nie zaszkodzi złożu - własnie w jaki sposób ten ew. siarkowodór może wpłynac na to złoże, co mu moze zrobić ?

    - albo Pyrolox - który nie wiadomo czy wypłucze moja pompa ( podawana wcześniej) - dochodzi chyba kwestia wtedy koniecznego napowietrzania - o której się naczytałem , ,że inżektory napowietrzające-jednym chodzą b lepiej innym gorzej -kwestia regulacji itd . ( jakoś mnie nie przekonuje ),

    ...... zrobiłem chlorowanie - to co - powinienem chyba zamawiać uzdatniacz - bo juz nie ma nic do wykonania czy o czyms zapomniałem ?
    Gaz-ek

  6. #1806
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gaz-ek Zobacz post
    .... ryzyko no właśnie niby woda niezła - a pojawiają się dylematy utrudniajace podjęcie decyzji,

    ryzyko jest w obu wersjach wyboru bo:

    - albo CR 200 , CR 100 - przy których nie wiadomu co sie stanie z tym zapachem po nocy i czy domniemany siarkowodór ( prawdopodobnie o niewielkiiej zawartości w wodzie) nie zaszkodzi złożu - własnie w jaki sposób ten ew. siarkowodór może wpłynac na to złoże, co mu moze zrobić ?

    - albo Pyrolox - który nie wiadomo czy wypłucze moja pompa ( podawana wcześniej) - dochodzi chyba kwestia wtedy koniecznego napowietrzania - o której się naczytałem , ,że inżektory napowietrzające-jednym chodzą b lepiej innym gorzej -kwestia regulacji itd . ( jakoś mnie nie przekonuje ),

    ...... zrobiłem chlorowanie - to co - powinienem chyba zamawiać uzdatniacz - bo juz nie ma nic do wykonania czy o czyms zapomniałem ?
    Upewnij sie (zbadaj) czy to jest faktycznie siarkowodor.
    Bo jesli nie, to bedziesz mial kilka innych mozliwosci, i np Pyrolox bedzie mozna podmienic innym zlozem do usuniecia zelaza, lzejszym, takim ktore Twoja pompa wyplucze.

    marcin

  7. #1807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Upewnij sie (zbadaj) czy to jest faktycznie siarkowodor.
    Bo jesli nie, to bedziesz mial kilka innych mozliwosci, i np Pyrolox bedzie mozna podmienic innym zlozem do usuniecia zelaza, lzejszym, takim ktore Twoja pompa wyplucze.

    marcin
    no nie ten temat z badaniem siarkowodoru juz próbowałem ćwiczyć - sanepid nie zbada - moze 200km dalej by zbadali w Olsztynie - ale jako gaz moze sie on ulotnic itd, generalnie nie mam mozliwości jego zbadania .....
    Gaz-ek

  8. #1808
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gaz-ek Zobacz post
    - albo CR 200 , CR 100 - przy których nie wiadomu co sie stanie z tym zapachem po nocy i czy domniemany siarkowodór ( prawdopodobnie o niewielkiiej zawartości w wodzie) nie zaszkodzi złożu - własnie w jaki sposób ten ew. siarkowodór może wpłynac na to złoże, co mu moze zrobić ?
    Sam siarkowodór nie powinien zaszkodzić złożu CR.
    Poczytałem trochę informacji o tym złożu i znalazłem informację (u producenta złoża), że zapach może być powodowany bakteriami siarkowymi. Żeby zapobiec ich rozwojowi na złożu należy zastosować celę chlorującą (czasami jest to oddzielne urządzenie montowane pomiędzy zbiornikiem na sól a głowicą filtra, a czasami jest to część głowicy). Podczas każdej regeneracji część solanki będzie przekształcana w chlor, który dezynfekuje złoże. Ma to zapobiegać rozwojowi bakterii, a razem z nimi - zapachowi wody.
    Jeśli po chlorowaniu instalacji zapach zniknął to może to byłoby dobre rozwiązanie?

  9. #1809

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sam siarkowodór nie powinien zaszkodzić złożu CR.
    Poczytałem trochę informacji o tym złożu i znalazłem informację (u producenta złoża), że zapach może być powodowany bakteriami siarkowymi. Żeby zapobiec ich rozwojowi na złożu należy zastosować celę chlorującą (czasami jest to oddzielne urządzenie montowane pomiędzy zbiornikiem na sól a głowicą filtra, a czasami jest to część głowicy). Podczas każdej regeneracji część solanki będzie przekształcana w chlor, który dezynfekuje złoże. Ma to zapobiegać rozwojowi bakterii, a razem z nimi - zapachowi wody.
    Jeśli po chlorowaniu instalacji zapach zniknął to może to byłoby dobre rozwiązanie?
    To ciekawe. musiałbym się zorientować jak i kto to może zrobić. Tak się zastanawiam, że cela będzie dezynfekowała bakterie rozwijające się na złożu - natomiast pozostaje kwestia bakteri mogacych sie rozwijac w studni, hydroforze i instalacji domowej - trzeba by pewnie jak by się nawracały chlorowac co jakisc czas - bo lampa UV niszczy co prawda bakterie - ale jak one juz zdaza wczesniej wytworzyc ten smród to moze być po fakcie - to takie moje rozważania
    Gaz-ek

  10. #1810

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sam siarkowodór nie powinien zaszkodzić złożu CR.
    Poczytałem trochę informacji o tym złożu i znalazłem informację (u producenta złoża), że zapach może być powodowany bakteriami siarkowymi. Żeby zapobiec ich rozwojowi na złożu należy zastosować celę chlorującą (czasami jest to oddzielne urządzenie montowane pomiędzy zbiornikiem na sól a głowicą filtra, a czasami jest to część głowicy). Podczas każdej regeneracji część solanki będzie przekształcana w chlor, który dezynfekuje złoże. Ma to zapobiegać rozwojowi bakterii, a razem z nimi - zapachowi wody.
    Jeśli po chlorowaniu instalacji zapach zniknął to może to byłoby dobre rozwiązanie?
    W dalszym ciagu skłaniam się do CR i wracając do ich rodzajów ( 100 i 200) - mówiłeś żeby postawic na 200 przy parametrach mojej wody - a jeżeli w przyszłości spadłoby Ph wody lub pojawiłby sie amoniak to moze 100 byłaby wtedy bardziej uniwersalna - jest to mozliwe aby spadło PH w źródle i nagle pojawił sie Amoniak ?
    Gaz-ek

  11. #1811

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sam siarkowodór nie powinien zaszkodzić złożu CR.
    Poczytałem trochę informacji o tym złożu i znalazłem informację (u producenta złoża), że zapach może być powodowany bakteriami siarkowymi. Żeby zapobiec ich rozwojowi na złożu należy zastosować celę chlorującą (czasami jest to oddzielne urządzenie montowane pomiędzy zbiornikiem na sól a głowicą filtra, a czasami jest to część głowicy). Podczas każdej regeneracji część solanki będzie przekształcana w chlor, który dezynfekuje złoże. Ma to zapobiegać rozwojowi bakterii, a razem z nimi - zapachowi wody.
    Jeśli po chlorowaniu instalacji zapach zniknął to może to byłoby dobre rozwiązanie?
    skłąniam się do zamówienia stacji na CR z Clackiem u jednego z dostawców od których otrzymałem oferty - jedyny minus jaki na razie w tej firmie zauważam to to , że pracuja na Chińskich Kolumnach ! czy jest to duzy problem ??? - czy jak wyczytałem w postach może lepiej sie z nimi dogadac zeby zamówili za dopłatą zbiornik Structurala ? choc sam nie wiem kto jest jego producentem ! duża jest bróxnica w cenie ?
    Gaz-ek

  12. #1812

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sam siarkowodór nie powinien zaszkodzić złożu CR.
    Poczytałem trochę informacji o tym złożu i znalazłem informację (u producenta złoża), że zapach może być powodowany bakteriami siarkowymi. Żeby zapobiec ich rozwojowi na złożu należy zastosować celę chlorującą (czasami jest to oddzielne urządzenie montowane pomiędzy zbiornikiem na sól a głowicą filtra, a czasami jest to część głowicy). Podczas każdej regeneracji część solanki będzie przekształcana w chlor, który dezynfekuje złoże. Ma to zapobiegać rozwojowi bakterii, a razem z nimi - zapachowi wody.
    Jeśli po chlorowaniu instalacji zapach zniknął to może to byłoby dobre rozwiązanie?
    Na necie znalazłem coś takiego :

    "2. Druga to - zastosowanie generatora chloru pozwalającego na dezynfekcję złoża bez potrzeby stosowania pompy i dezynfekujących związków chemicznych. Do produkcji chloru używana jest część solanki przygotowanej do regeneracji złoża. Dezynfekcja złoża i systemu chlorem dokonywana jest automatycznie przy każdej regeneracji.
    Zastosowanie warstwy KDF-85 w wersji Sanitizer-Plus™ zapewnia eliminację nieprzyjemnego zapachu wody powodowanego obecnością bakterii żelazistych lub siarkowodoru. Równocześnie stopniowo uwalniany przez KDF chlor działa dezynfekująco na całą instalację wodną.

    UWAGA: Crystal Right™ może być stosowany gdy twardość wody surowej jest powyżej 50 ppm (mg/litr) oraz gdy wartość TDS jest powyżej 80 ppm (mg/litr)."

    Czy ta warstwa KDF-85 - to jest coś co można dodać do Kolumny z CR -jtem ? ktos cos słyszał o tym ?
    Gaz-ek

  13. #1813
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gaz-ek Zobacz post
    To ciekawe. musiałbym się zorientować jak i kto to może zrobić. Tak się zastanawiam, że cela będzie dezynfekowała bakterie rozwijające się na złożu - natomiast pozostaje kwestia bakteri mogacych sie rozwijac w studni, hydroforze i instalacji domowej - trzeba by pewnie jak by się nawracały chlorowac co jakisc czas - bo lampa UV niszczy co prawda bakterie - ale jak one juz zdaza wczesniej wytworzyc ten smród to moze być po fakcie - to takie moje rozważania
    Jeśli po chlorowaniu znów pojawią ci się bakterie to radziłbym się jednak zastanowić nad lampą UV na dom i dodatkowo cela chlorująca do złoża.
    Co do "zrobienia" takiej celi to po prostu zamawiasz ją razem z głowicą - są one dostępne bez problemów.

  14. #1814
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gaz-ek Zobacz post
    W dalszym ciagu skłaniam się do CR i wracając do ich rodzajów ( 100 i 200) - mówiłeś żeby postawic na 200 przy parametrach mojej wody - a jeżeli w przyszłości spadłoby Ph wody lub pojawiłby sie amoniak to moze 100 byłaby wtedy bardziej uniwersalna - jest to mozliwe aby spadło PH w źródle i nagle pojawił sie Amoniak ?
    Nie wiem jak długo korzystasz już z tego źródła wody, ale takie rzeczy jak pH zmieniają się niewiele (a u ciebie jest całkiem wysokie). Jeśli nie masz amoniaku to raczej nie sam się nie pojawi, a nawet jeśli się pojawi to złożu nie zaszkodzi.
    Możesz oczywiście "na zapas" zastosować CR100, ale będziesz zużywał więcej wody i soli - moim zdaniem niepotrzebnie.

  15. #1815
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gaz-ek Zobacz post
    skłąniam się do zamówienia stacji na CR z Clackiem u jednego z dostawców od których otrzymałem oferty - jedyny minus jaki na razie w tej firmie zauważam to to , że pracuja na Chińskich Kolumnach ! czy jest to duzy problem ??? - czy jak wyczytałem w postach może lepiej sie z nimi dogadac zeby zamówili za dopłatą zbiornik Structurala ? choc sam nie wiem kto jest jego producentem ! duża jest bróxnica w cenie ?
    Structural jest z Belgii. Różnica w cenie jest spora.
    Zbiorniki to tylko zbiorniki - albo są szczelne albo nie Jeśli nie jest szczelny to będzie to widać od razu i mając gwarancję nie interesuje cię to - muszą dać ci szczelny. Tam nie ma żadnej filozofii - wszystkie zbiorniki zrobione są z polietylenu i wzmocnione włóknem szklanym. Bzdury o jakichś szkodliwych substancjach dodawanych do ich produkcji to żart. PE jest chyba najtańszym możliwym materiałem na zbiorniki i dodawanie czegokolwiek po prostu by się nie opłacało.

  16. #1816
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gaz-ek Zobacz post
    Na necie znalazłem coś takiego :

    "2. Druga to - zastosowanie generatora chloru pozwalającego na dezynfekcję złoża bez potrzeby stosowania pompy i dezynfekujących związków chemicznych. Do produkcji chloru używana jest część solanki przygotowanej do regeneracji złoża. Dezynfekcja złoża i systemu chlorem dokonywana jest automatycznie przy każdej regeneracji.
    Zastosowanie warstwy KDF-85 w wersji Sanitizer-Plus™ zapewnia eliminację nieprzyjemnego zapachu wody powodowanego obecnością bakterii żelazistych lub siarkowodoru. Równocześnie stopniowo uwalniany przez KDF chlor działa dezynfekująco na całą instalację wodną.

    UWAGA: Crystal Right™ może być stosowany gdy twardość wody surowej jest powyżej 50 ppm (mg/litr) oraz gdy wartość TDS jest powyżej 80 ppm (mg/litr)."

    Czy ta warstwa KDF-85 - to jest coś co można dodać do Kolumny z CR -jtem ? ktos cos słyszał o tym ?
    Pierwsza część tej informacji to właśnie to co mówiłem o celi chlorującej.

    KDF to specjalny rodzaj złoża, który nie pozwala na wzrost bakterii, usuwa żelazo, mangan, siarkowodór, metale ciężkie itd. Ma też wady - jest piekielnie drogi (dlatego dodaje się go do innych złóż) i wymaga regeneracji ciepłą wodą. Tu masz dobrze wyjaśnione z czym to się je: http://www.lenntech.pl/kdf-filtr-media.htm

  17. #1817

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sam siarkowodór nie powinien zaszkodzić złożu CR.
    Poczytałem trochę informacji o tym złożu i znalazłem informację (u producenta złoża), że zapach może być powodowany bakteriami siarkowymi. Żeby zapobiec ich rozwojowi na złożu należy zastosować celę chlorującą (czasami jest to oddzielne urządzenie montowane pomiędzy zbiornikiem na sól a głowicą filtra, a czasami jest to część głowicy). Podczas każdej regeneracji część solanki będzie przekształcana w chlor, który dezynfekuje złoże. Ma to zapobiegać rozwojowi bakterii, a razem z nimi - zapachowi wody.
    Jeśli po chlorowaniu instalacji zapach zniknął to może to byłoby dobre rozwiązanie?
    Znalazłem cele chlorująca na tej stronie , poz. od 49:

    http://www.alamowaterpoland.com/ftp/...ennik_2010.pdf
    Gaz-ek

  18. #1818
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gaz-ek Zobacz post
    Znalazłem cele chlorująca na tej stronie , poz. od 49:

    http://www.alamowaterpoland.com/ftp/...ennik_2010.pdf
    Ta cela jest do głowicy Clack PRO. Jak widzisz po cenach jest "nieco" droższa od zwykłej Ma parę bajerów, ale myślę że ich nie potrzebujesz. Do zwykłego Clacka CI też możesz dodać celę chlorującą - w tym samym cenniku pozycja 30. na stronie 25.

  19. #1819
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cocoma

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    wawa
    Kod pocztowy
    01-999
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cześć. Poszukuje polskiej instrukcji do sterownika FLECK 5600.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  20. #1820
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał cocoma Zobacz post
    Cześć. Poszukuje polskiej instrukcji do sterownika FLECK 5600.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    http://www.pentairwatertreatment.com...al%2040106.pdf

Strona 91 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony