dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    __Marek

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    243

    Domyślnie Kostka brukowa jeszcze w tym roku. Jest sens i nadzieja???

    Kostkę już mam na budowie. Brukarze mieli przyjść 2 listopada, ale prace im się przeciągnęły na innych budowach i powstał 3 tygodniowy poślizg - fakt, że przez ostatnie 2 tygodnie ciągle pada. Teraz zapowiadają się na wtorek tj. 23 listopada. Patrząc na prognozy długoterminowe to raczej nie sa optymistyczne, bo od środy mają być już przymrozki, a żadna pogodynka nie mówi, że to tylko chwilowe spadki temperatur.
    Brukarze twierdzą, że przymrozki do -5 stopni to nie przymrozki, bo ziemia nie jest jeszcze schłodzona i da się ubić, a zwłaszcza, że u mnie będzie raczej nawieziony piach pod kostkę na podniesienie poziomu, a do betonu to zamówi się chemię obniżającą wpływ ujemnej temperatury. Wiadomo, że nimi kieruje chęć zarobku, a mną musi kierować rozsądek, ale nie zawsze to musi byc zbieżne.
    Czy faktycznie jeszcze można położyć kostkę, bez konieczności zdejmowania jej w przyszłym roku???
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pogoda16dni.JPG
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	51,6 KB
ID:	31100  

  2. #2

    Domyślnie

    jestem w podobnej sytuacji, z tym że moi brukarze przyszli już do mnie własnei na początku listopada i do tej pory niewiele zrobili. Pogoda mocno komplikuje takie roboty-zwłaszcza deszcz. Mi zależy by chociaż przed domem ok 150m2 ułożyli a i to jest niepewne czy do środy zdążą choc na szczęście podbudowa jets już zrobiona i tera ztylko układanie. taras i opaske jak niezdążą w tym roku to pal sześć. Moi mówią, że piach będa przykrywać by nie zmarzł ale czy w takich temp do -5 da się robić czyli właściwie piach zagęścić... nie jestem pewna.
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  3. #3

    Domyślnie

    Aha. tez ostatnio jestem wierną fanka portalu twojapogoda.pl
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzysztof czajka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    163

    Domyślnie

    ja to w ogóle już bym się wstrzymał z układaniem kostki w tym roku.

  5. #5

    Domyślnie

    masz na myśli swoja budowę czy każdą...?
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  6. #6

    Domyślnie

    mozna, jak dobra firma i robia z glowa to nic nie trzeba bedzie poprawiac, zalezy jakie podloze jest zrobione, bo czesto sama podsypka to slabo - ale podobn ma snieg spasc juz w tym tygodniu, wiec podejmujesz ryzyko !!

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kornacki

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-950
    Posty
    56

    Domyślnie

    Temperatury teraz będą niższe, więc nie da się dobrze ubić ziemi pod kostkę. Przy ociepleniu klimatu niedoróbki szybko wyjdą. W tym roku był sobie już darował kostkę brukową , no chyba, że zrobi się cieplej.

  8. #8

    Domyślnie

    My kładziemy kostkę od 5 lat do Bożego Narodzenia. Potem to już prawdziwy "hardkor" Śnieg nie jest problemem. Rozgarnie się i tyle. On nawet jest dobry bo robi za kołderkę Najgorsze są temperatury poniżej -10. Do -5 jest ok. Ale trzeba robić z głową. Najbardziej trzeba troszczyć sie o fugę. Reszta spoko. Na wiosnę bywają trudniejsze warunki jak teraz. Na wiosnę może być problem z ubijaniem. Bo albo maszyna sie utopi na działce albo wszystko zmarznięte i nie do ubicia. Teraz zróbcie sobie chociaż podbudowę, żeby suchą nogą wchodzić do chaty.
    Pozdrawiam

  9. #9

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    O trallala jak budują znaczy się układją drogę.
    Droga z paczki znaczy sie jak dom z paczki.
    Apropos reperatura takiej drogi to tez nie problem wymiana podzespołu i gitara jedziemy dalej .
    Tylko koszt takiego bruku pewnie wysoki.

    osobiscie czekam z granitem do wiosny
    taras bedzie libet venetia jednak roboty brukarsie muszą byc połączone z robotami innymi typu drenaz i zielen dookoła wiec u mnie roboty czekaja na lepszą temperaturę.
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 25-11-2010 o 12:19 Powód: r
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    od pon. 6.12 ma przyjsc tygodniowe ocieplenie.
    ja startuje teren juz wykorytowany, do polozenia 200 m2 nostalitu..... uda sie
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    od pon. 6.12 ma przyjsc tygodniowe ocieplenie.
    ja startuje teren juz wykorytowany, do polozenia 200 m2 nostalitu..... uda sie
    ... Życze powodzenia.
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    __Marek

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    243

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    od pon. 6.12 ma przyjsc tygodniowe ocieplenie.
    ja startuje teren juz wykorytowany, do polozenia 200 m2 nostalitu..... uda sie
    I jak? Udało się?
    U mnie palety z kostką pokryła gruba warstwa śniegu, czekam na cieplejsze, wiosenne dni. Tylko jak sprawdzić czy grunt nie jest jeszcze przemrożony i da się zagęścić? Łopatologicznie?

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Nie udalo sie. Prognozy nie sprawdzily sie.
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  15. #15

    Domyślnie

    Odradzam roboty ziemne kiedy na dworze istnieje możliowść przymrozków. Niestety nikt nie da gwarancji na to, że wszystko będzie OK. U mojego sąsiada wykonano podjazd kiedy podłoże było zamarznięte i na wiosnę trzeba było kostkę przekładać, bo okazało się, że po roztopach kostka też się pofałdowała i to uskoki były rzędu 10 cm.
    Ja osobiście jestem niezadowolony z kostki brukowej.
    1. Traci swój kolor i nie ma na to żadnej gwarancji - a producenci dający gwarancje koloru to jest wielkie nieporozumienie. Najmniej blakną kolory szare. Kostki kolorowe to jest jednak porażka. Ja mam u siebie czerwoną kostkę. Efekt po 4 latach od położenia - każda kostka ma inny odcień. Wygląda to masakrycznie. Jeśli kiedykolwiek będę jeszcze układał kostkę to tylko szarą przemysłową taką jak pod marketami na parkingach. Jak ktoś nie wierzy to podeślę zdjęcia na priv.
    2. Mech rośnie na potęgę jeśli wybieramy kostkę z frezem w górnej jej części - wlaka z mchem pracowita i kosztowna
    3. ciągłe uzupełnianie piasku w szczelinach między kostkami.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał tczarek Zobacz post
    1. Traci swój kolor i nie ma na to żadnej gwarancji - a producenci dający gwarancje koloru to jest wielkie nieporozumienie. Najmniej blakną kolory szare. Kostki kolorowe to jest jednak porażka. Ja mam u siebie czerwoną kostkę. Efekt po 4 latach od położenia - każda kostka ma inny odcień. Wygląda to masakrycznie. Jeśli kiedykolwiek będę jeszcze układał kostkę to tylko szarą przemysłową taką jak pod marketami na parkingach. Jak ktoś nie wierzy to podeślę zdjęcia na priv.
    tczarek są jeszcze naturalne kostki kamienne (granit, bazalt itp.), które nie tracą koloru i się nieporównywalnie trwalsze od betonowych.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    ...Wlasnie, a koszty??
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  18. #18

    Domyślnie

    Lepiej zaczekać aż temperatury całodobowe będą na plusie , bo inaczej mróz "podniesie" podłoże i cała robota pójdzie na marne .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    ...Wlasnie, a koszty??
    A koszty jak zwykle w przypadku trwalszego materiału sporo wyższe...

  20. #20

    Domyślnie

    niestety na pogodę nie mamy wpływu, koszty są wysokie ale efekt końcowy super

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony