dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 65
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1299
  1. #861

  2. #862

    Domyślnie

    kominek z PW , palę jak mam czas choć ostatnio za bardzo nie mam , jak już palę to rozpalam ok 17-tej spalam z 2 kosze drzewa brzoza/grab , brzoza/dąb , brzozą rozpalam potem zarzucam czymś cięższym

    z uwagi na różne pytania w moim kierunku

    nie mam najmniejszych związków z firmą Lazar , ten produkt wybrałem po wielotygodniowym czytaniu postów , analizowaniu tego co jest dostępne na rynku , rad doświadczonych instalatorów , nie montuje nie świadczę usług z zakresu kominków jestem zwyczajnie zadowolonym użytkownikiem

    na marginesie firma Lazar mogłaby do west-y w promocji dorzucać jakąś rękawicę do dokładania drzewa do paleniska , znów się kurde lekko przypiekłem

    jak już nie palę to nad temperaturą czuwa kondensacyjny Immergas Victrix Zeus Superior też z czystym sumieniem mogę polecić
    Ostatnio edytowane przez Wojtek R ; 12-10-2010 o 08:36

  3. #863

    Domyślnie

    Ten kociol mialem miec,podobny dobry,ale....wybralem ostatecznie inny.Faktycznie masz osprzet do kominka-pompa w kotle?Ja zrezygnowalem z 2 lub 3 powodow,ale...to nie ma znaczenia.Piszesz,ze 2 kosze,potem cos jeszcze zjada Ci kominek,czyli szamot dopala i zatem wiecej drewna spala,a mniej kopcenia.Tez to testowalem.Moj szamot to prymityw w por. z Twoim-sam sobie wylozylem boczki cegielkami,gdyz fabrycznie nie robia tego.Uwazam,ze szamot spala lepiej,dopala,ale zjada tez kominek przez to wiecej drewna.

  4. #864

    Domyślnie

    Szanowni Panstwo

    link jeden malutki chcialem zamiescic dla uzytkownikow kominkow makroterm... dzisiaj wlasnie zobaczylem... http://www.makroterm.pl/kominki,,-tu...e.html#ak20747 . Jednak nawet makroterm sie przekonal do tego... chociaz przedstawiciel rok temu podchodzil strasznie sceptycznie jak zobaczyl szamot u mnie w kominku.. Wyglada to to calkiem ladnie, jednak klejenie plyt na silikonie to moim skromnym zdaniem porazka...

    pozdrawiam
    wolo82

  5. #865

    Domyślnie

    Oj wolo,myslalem,ze to juz widziales.Ja tez odkrylem w tym roku to,niestety,nie mozemu w naszych maszynach tego juz zamontowac.Tylko w nowce,inaczej,klejac na brudne,zatluszczone scianki-po paleniu-nie uznaja gwarancji,gdyby cos,a plytki,nie beda sie dobrze trzymac.Ja szamota znow wlozylem,znow mam szybsze wypalanie sie drewienek,ale szyba jest inna,jakze inna Podoba mi sie ten Lazar u Kolegi powyzej-Westa.Cena jednak,grubo przekracza moj zestaw...Czy aby miec czysta szybe,warto tyle wydac?Hmmmmmmmmmmmm

  6. #866

    Domyślnie

    ehh no to sie obudzilem nie wiem jak u ciebie ale umnie scianki za szamotem sa suche i czarne szczotka druciana i mam zywa blache....mimo to klejenie wermikulitu do kominka to jakis niepowazny pomysl.. Kiedy jak chcialem wylozyc wermiukulitem kominek gosc mi powiedzial zebym sobie odpuscil klej/silikon.. w kominkach ktore ja widzialem plyty szamotowe "pracowaly luzno". Owszem nie widzialem ich zbyt duzo bo nie jestem instalatorem, ale wermikulit podobno lubi pekac.., co do inwestycji w czysta szybe..cena westy zaczyna sie od okolo 7k... ceny turbokominkow sa w tym samym przedziale cenowym... ale jak ja pomysle ze mnie instalotor skroil 10k za panoramixa uff sztywnieje mi szczeka co mozna bylo miec teraz Pozdrawiam
    wolo82

  7. #867

    Domyślnie

    witam

    Wojtku jaką temperaturę utrzymujesz na płaszczu ? w instrukcji westy jest napisane aby woda powrotna miała 70-75stopni, ja mam 50-55 na tatarku ustawione i już więcej na dzień dzisiejszy nie wytrzymam, w domu za gorąco - 23 stopnie, powierzchnia mieszkalna 120 metrów - może przy mrozach więcej ciepła będzie murami uciekać bo dom jeszcze nie ocieplony i trza będzie bardziej hajcować. Oczywi scie 70-75 bez problemu uzyskałabym ale musiałbym lubić mieszkać w saunie.

    Palę gałęziówką 4 letnią i 2 letnim dębem jak się rozpali, szybę na bokach mam lekko czarnawą po kilku paleniach, ale to w wyniku za lajtowego moim zdaniem palenia, palę po 2 szczapy drewna maksymalnie co by za gorąco nie było.

    Co do tej rękawicy - masz rację, ręki nie można włożyć do paleniska, też się często parzę żarem.

    pozdrawiam

  8. #868
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Właśnie dla uniknięcia okresowego przegrzania domu i uniknięcia tłumienia palenia podstawową sprawę odgrywa właściwie i z głową wykonana instalacja CO.
    Każdy kocioł, wkład z PW powinien mieć możliwość pracować w optymalnych warunkach. Czyli wysoka temperatura spalania = odpowiednio wysoka temperatura wody.
    Istotne jest kompletne zapobieganie tzw. punktu rosy. Czyli zapewnienie możliwie jak najszybciej odpowiedniej temperatury powrotu wody.
    W których miejscach wkład wodny jest najbardziej narażony, to zapewne wiedzą tu piszacy.
    Kiedy i dlaczego szyba się smoli to również wiedzą zapewne tu piszący.

    Aby to działało należy zapewnić właściwy i stały odbiór ciepła, stały regularny odbiór ciepła na okres palenia. Same grzejniki napewno tego ciepła w sposób komfortowy nie odbiorą. Potrzeba jego okresowy nadmiar zmagazynować. Magazynowanie ciepła w tym wypadku w wodzie jest szeroko omówione tutaj na forum.

  9. #869

    Domyślnie

    witam forumowiczów. zadałem sobie trud przeczytania całego forum odnośnie kominków i nie uzyskałem odpowiedzi na swoje bolączki, dlatego mam prośbę o poradę, zwłaszcza do Panów Bohusz i Forest jako fachowców: mam podłączony wkład Tarnav va 18kW PPZPOS do komina systemowego schiedel wysokość 5,5m przekrój 20cm,
    wejście do komina pod kątem 45 z przekrojem 20cm, bez żadnych redukcji, wkład szczelny z zewn.doprowadzeniem powietrza rurą pcv długości 2,5m przekrój 11cm, wkład stoi na oryginalnym stojaku tarnawy. drewno mam sezonowane 2lata (brzoza, jesion, grab, dąb). żeby zachować temat to "czarna szyba" obowiązkowo jest po 2paleniach i kopcenie na salon przy dokładaniu obecne. kominiarzy było już dwóch do sprawdzenia ciągów, nawiewów, itp. jest ok, a nawet bardzo ok. serwisantów od wkładu też miałem już 2razy. męczę się z tym już 1,5 roku i ręce mi opadają na palenie w kominku (wszystkie tajniki rozpalania, podkładania, otwierania szyby na 3fazy, trzymania temp., itd. znam bo w domu rodzinnym kominek zawsze był). pali mi się tylko przy wysunietym popielniku i rozszczelnionych oknach (dwa szybry wkładu oczywiście odkręcone na max), gdy zamknę popielnik po godzinie palenia, ogień powoli zanika i zagazowuje się. próbowałem już wszystkiego, z pędzeniem powietrza suszarką do włosów do wlotu powietrza, dokładaniem 1m rury i strażaka na komin, podnoszeniem wkładu ze stojaka i sprawdzaniu kanałów wkładu włącznie. każdy kogo przyprowadzałem drapał się w głowę i głupiał. aż dziś pewien kominiarz polecił mi ponawiercać deflektor. rozumiem że stracę jeszcze 8letnią gwarancję na wkład ale w swej desperacji jestem zdecydowany to robić. i teraz pytanie do Was Kochani: czy to ma sens? i czy w przedniej czy tylnej części deflektora wiercić, żeby mi "dalej" obmywało powietrze szybę? pomóżcie proszę a będę się wdzięczył. marek

  10. #870
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    guzie

    Mam taką prośbę do Ciebie abyś powtórzył ten post w temacie omawiającym właśnie wkład jaki Masz.
    Tutaj jest link do tego tematu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...32#post4341498

  11. #871

    Domyślnie

    ok. poszło.
    a zajrzysz do mego postu?
    dzięki

  12. #872
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Tak dla potomnych. Kupilem kominek Arysto, z szyba pirolityczna, z ciagnieciem powietrza z zewnatz, z nadmuchem na szybe. Palilem kilka razy. Nawet jak sie szyba troche zaczernila, to lekko przypalilem i wszytsko mam czyste !! Szybka czysta i szamot dalej bialy

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  13. #873

    Domyślnie

    Bohusz mas jakąś radę dla mnie?

  14. #874
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Mi sie wydaje, ze nie problemem tu jest owiewanie szyby a jednak brak ciagu. Jezlei mowisz, ze ogien z czasem zaczyna przygasac i idzie kopcenie do domu to co ma do tego owiewane szyby ?
    Mozna sie szarpnac i kupic na dachu zamiast strazaka wyciag mechaniczny. Turbowent z darco itp. Sa chyba takie cuda na rynku ? Tylko nie wiem czy do takich temp sa stworzone czy do zwyklej wentylacji

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  15. #875
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  16. #876

    Domyślnie

    oczywiście, że nie mam problemu z owiewaniem szyby, a z ciągiem lub dostępem powietrza. pisałem tylko że nawiercenie deflektora, które ew. miałoby pomóc,
    mogłoby zakłócić to owiewanie. temat poprawiania ciągu różnymi nasadami i bocznymi wentylatorami nie interesuje mnie, przerabiałem go - totalna kaszana

  17. #877
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pensjonat Topiło

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Puszcza Białowieska
    Posty
    29

    Domyślnie

    Dotyczy to również "płaszcza wodnego"?

  18. #878
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pensjonat Topiło

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Puszcza Białowieska
    Posty
    29

    Domyślnie

    A co w przypadku kominka z płaszczem?

  19. #879
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pensjonat Topiło

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Puszcza Białowieska
    Posty
    29

    Domyślnie

    Kolego "Wojtek R" to jest kominek z płaszczem wodnym wyłożony szamotem?

  20. #880

    Domyślnie

    Tak dla przypomnienia, bo już w zeszłym roku pokazywałem fotki mojego kominka.
    Wkład z płaszczem wodnym, szybę ostatnio przemywałem jakiś 1 miesiąc temu a palę dzień w dzień praktycznie września.

    By margod at 2010-11-23

    By margod at 2010-11-23

Strona 44 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony