dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 164
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 3276
  1. #1981
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    guslaw ja to w teori tak sobie obmyslilem: odlaczam pompe od sterownika pieca i wpinam ja do sterownika pompy co. czujnik sterownika zakladam opaskami na rurze zasilania jak najblizej kotla. temperature zadana n ustawiam na 58, a temperature zalaczenia pompy na 55. termostat pokojowy zostawiam podlaczony poniewarz wydaje mi sie ze termostat daje sygnal (zal/wyl) urzadzenie czyli wedlug mnie kocol, asterownik pompy zalaczy pompe dopiero przy 55 stopniach. nie wiem czy ta teoria ma sens. wydaje mi sie ze lepiej i oszczedniej nagrzac wode w samym kotle i pozniej puscic ja na instalacje,niz ogrzewac caly obieg przy caly czas chodzacej pompie. guslaw co ty na to? prosze wszystkich forumowiczow o ustosunkowanie sie do mojego toku myslenia.

  2. #1982
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie objaśnienie literek

    Bardzo przepraszam za lamerskie pytanie - jestem nowy Nigdzie nie znalazłem dokładnego opisu literek do funkcji sterownika. Czy może ktos dopisać do opisów z instrukcji Wasze przypisane literki ( c, d,L.....) Z góry dziękuję. Przygotowałem poniżej listę, tylko trzeba wstawić.
    TEMPERATURA WODY=
    WARTOŚĆ OBNIŻENIA1=
    WARTOŚĆ OBNIŻENIA2=
    OBROTY WENTYLATORA=
    TEMPERATURA ZBIORNIKA CWU =
    ILOŚĆ PODAWANEGO WĘGLA=
    -----------------
    CZAS CYKLU PRACY=
    CZAS CYKLU PODTRZYMANIA=
    CZAS WYBIEGU WENTYLATORA=
    CZAS PRZEDMUCHU WENTYLATORA=
    TEMPERATURAZAŁĄCZENIA POMPY CO =
    TEMPERATUR WYGASZENIA KOTŁA=
    CZAS PRACY POMPY CYRKULACYJNEJ=
    CZAS POSTOJU POMPY CYRKULACYJNEJ=
    NADWYŻKA TEMPERATURY CWU =
    PRIORYTET CWU --- TAK/NIE=
    PRACA KOTŁA LATO / ZIMA=
    OCHRONA KOTŁA (PRZEGRZANIE)=
    MAKSYMALNA TEMPERATURA PODAJNIKA ºC=
    ------------------
    1 NASTAWA ZEGARA =
    2 CZAS ROZPOCZĘCIAOBNIŻANIA (1)=
    3 CZAS ZAKOŃCZENIAOBNIŻANIA (1)=
    4 CZAS ROZPOCZĘCIA OBNIŻANIA (2) =
    5 CZAS ZAKOŃCZENIA OBNIŻANIA (2) =
    ===========
    Pozdrawiam, Kosik71

  3. #1983
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irekras

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    piotrków tryb
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Na stronie Elektrometu znajdziesz instrukcje od pieca z sterownikiem - r501 - tam znajdziesz wszystkie opisy . Przesłał bym ci ją tylko nie wiem jak ,mam w komputerze jako plik PDF
    http://www.elektromet.com.pl/pobierz/
    Ostatnio edytowane przez irekras ; 06-12-2010 o 19:02

  4. #1984

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Dawno mnie tu nie było. W tym roku pierwszy raz zajżałam na forum. Do tej pory było całkiem nieźle. Wymieniliśmy drugą partię okien i jest kolosalna różnica. Tym razem założyliśmy okna z 3 szybami i bez porównanie jest ciplej niż w przypadku 2 szyb. Zużycie węgla zmniejszyło się, ale niestety tyle było dobrego. Piec nadal nie wyciąga temperatury. Przy Waszych nastawach piec wyciąga mi max 45 stopni. Nie wiem co robić, bo zmieniać d na duże też nie będzie dobre bo pochłoną mnie koszty zużycia węgla... Nawet się już zastanawiam czy nie zainwestować i nie zawezwać speca z serwisu żeby popatrzył co jest nie tak. Tylko czy to nie będą pieniądze wyrzucone w błoto?

  5. #1985
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie

    Za radą Irekras poszukałem instrukcję do pieca ze sterownikim r501 i przyporządkowanie wygląda tak :
    Kocioł - nastawy

    n = TEMPERATURA WODY (Kotła)
    U= OBROTY WENTYLATORA
    c = TEMPERATURA ZBIORNIKA CWU
    d = ILOŚĆ PODAWANEGO WĘGLA
    b= CZAS CYKLU PRACY
    o= CZAS CYKLU PODTRZYMANIA
    F= CZAS WYBIEGU WENTYLATORA
    J= CZAS PRZEDMUCHU WENTYLATORA
    u= NADWYŻKA TEMPERATURY CWU

    Sterownik jest REG-05 więc pewnie L=1 i nie można go mienić.
    Jeżeli coś jest źle proszę o zwrócenie uwagi.
    Pozdrawiam. Kosik71

  6. #1986
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Zapakowany na maksa 30.11. z samego ranca wiec starczylo na jakies 8,5 dnia

    Niestety tyle zjadl ostatnio tego wegla, ze wygasl z ranca ...
    Wegiel sie skonczyl w niedziele wieczorkiem wiec tym razem jakies 6,5 dnia - masakra

    Zapakowalem do pelna 06.12. wieczorkiem i wywalilem prawie 3 wiadra 10 litrowe popiolu
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  7. #1987

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    Wegiel sie skonczyl w niedziele wieczorkiem wiec tym razem jakies 6,5 dnia - masakra

    Zapakowalem do pelna 06.12. wieczorkiem i wywalilem prawie 3 wiadra 10 litrowe popiolu
    A jest szansa zebys pstryknal fotke jak wyglada plomien u Ciebie w piecu + ten spalony popiol ?
    Caly czas nie moge osiagnac efektu spalania wegla na popiol - powstaja spieki itp. Stad chcialbym miec i pewnie inni na
    forum punkt odniesienia jak powinien wygladac palacy sie plomien tak aby osiagnac ta koszczedne spalanie jak w Twoim przypadku.

  8. #1988

    Domyślnie

    PROBLEM

    Potrzebuję pomocy, mianowicie: Piec działał w najlepsze, nagle przestał działać wentylator oraz podajnik. Na sterownik dochodzi normalnie prąd lamki się świecą ale piec nie reaguje.

    Gdzie skierować swoje pierwsze ruchy, jakiś bezpiecznik? Jestem młody i zielony w temacie.

    Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc

  9. #1989

    Domyślnie

    Apropo spieków.
    jak dziś otworzyłem piec to się przeraziłem pomimo, że piec chodził na tych samych ustawieniach co wcześniej miałem mnustwo spieków. po trzech dniach palenia wyjąłem z pieca całe wiadro i popielnk - głównie spieków.
    w związku z tym postanowiłem trochę postać nad piecykiem i poobserwować i wiecie co...
    zacząłem kombinować z powietrzem..
    za radą pietruch 78 otworzyłem mocniej przesłonę dmuchawy (tak na połowę) zmniejszyłem trochę U (obecnie 21) i obserwowałem płomień.
    szczególnym punktem mych obserwacji był poziom żaru w retorcie w chwili rozpoczecia nowego podania. Okazuje się że zwiększonej dawce powietrza speiki się prawie nie robiły a węgiel ładnie się dopalał. W efekcie starałem się usatwić tak dawkę powietrza aby w momencie rozpoczęcia nowego podania ilość (lustro) żaru było na równi z retortą lub troszkę poniżej. Należy jednak uważać żeby nie tworzył się zbyt duży krater , bo w efekcie może nam wygasnąć piec. wg mnie trzeba tak ustawiać dawkę węgla d żeby zaraz po podaniu na retorcie stworzył się mały kopiec, który w momencie następnego podania wypali się na tyle że zrówna się z retortą lub bedzie delikatnie poniżej.
    I chyba zminiając d zawsze trzeba postać nad piecem i tak dobierać ilośc powietrza.

    W związku z powyższym wydaje mi się, że tworzenie się spieków związane jest ze zbyt małą ilością powietrza i tak naprawdę spieki to niestety niedopalony groszek.
    pozostaje tylko pytanie czy przy zwiększonym przepływie powietrza nie wydmuchujemy za dużo ciepła kominem.

    pzdr

  10. #1990

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarecki221 Zobacz post
    PROBLEM

    Potrzebuję pomocy, mianowicie: Piec działał w najlepsze, nagle przestał działać wentylator oraz podajnik. Na sterownik dochodzi normalnie prąd lamki się świecą ale piec nie reaguje.

    Gdzie skierować swoje pierwsze ruchy, jakiś bezpiecznik? Jestem młody i zielony w temacie.

    Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc
    czy piec aby przypadkiem się nie przegrzał? może własnie wyskoczył bezpiecznik STB od przegrzania,.

    "W celu powtórnego załączenia STB
    na puszce przyłączeniowej należy wykręcić plastykową zaślepkę i za pomocą np.
    zaizolowanego śrubokrętu nacisnąć sprężynujący przycisk do momentu usłyszenia
    charakterystycznego zatrzaśnięcia. Po każdym wyłączeniu STB należy bezwzględnie
    przeanalizować i ustalić przyczynę przegrzania kotła i dopiero po jej usunięciu powtórnie
    załączyć STB."

  11. #1991

    Domyślnie

    Raczej nie, Temperatura była stała w tym problem. Ale sprawdzę z tym bezpiecznikiem STB ale to raczej nie to

  12. #1992

    Domyślnie

    Cytat Napisał irekras Zobacz post
    Na stronie Elektrometu znajdziesz instrukcje od pieca z sterownikiem - r501 - tam znajdziesz wszystkie opisy . Przesłał bym ci ją tylko nie wiem jak ,mam w komputerze jako plik PDF
    http://www.elektromet.com.pl/pobierz/
    witam,
    niestety na stronie elektrometu nie ma instrukcji do sterownika R-501. Ja swoją straciłem po formacie twardego dysku w moim kompie. Byłbym bardzo wdzięczny gdbyś mi podesłal tego pdfa na maila [email protected]. Ewentulanie może ktoś inny posiada tą instrukcję w swoim kompie? Z góry dziekuję.

    pozdrawiam

  13. #1993

    Domyślnie

    Po podłączeniu do prądu w "skrzyneczce" z bezpiecznikami i całym tym okablowaniem słychać pyknięcie.

    STB próbowałem wcisnąć ale nic to nie daje

  14. #1994

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarecki221 Zobacz post
    Raczej nie, Temperatura była stała w tym problem. Ale sprawdzę z tym bezpiecznikiem STB ale to raczej nie to
    ja kiedyś tak miałem i właśnie było to STB... jeżeli temp. była ok to może poprostu padł ci ten bezpiecznik???

    pzdr

  15. #1995

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Dawno mnie tu nie było,ale widzę,że nadal kombinujecie i to całkiem podobnie do mnie...Też trochę czasu poświęciłam mojej niebieskiej bestii,bo zimka trochę nas zaskoczyła.A oto do czego doszłam.Moje ustawienia są podobne do zeszłorocznych ale podobnie jak Wy kombinowałam trochę z powietrzem...Moje obecne ustawienia:
    n60
    b120
    d25
    U20(przesłona otwarta do połowy,szyber na 11)
    o60
    L1
    Reszta ustawień jest mało istotna.W zależności od temp. na zewnątrz ilość ciepła podawanego do CO reguluję zaworem 3D i głowicami na grzejnikach.Przy takich ustawieniach piec bardzo szybko uzyskuje temp. zadaną (dochodzi do 70 st.)i długo przebywa w trybie podtrzymanie(obecnie spokojnie 40 min.).To mnie bardzo satysfakcjonuje.Opał mam dobry w tym sezonie,ładnie się wypala,piec czyściłam tylko jeden raz.Sadzy pół wiaderka i okazjonalnie wiaderko popiołu z popielnika.Żadnych spieków!Na razie jestem zadowolona,poskromiłam bydlaczka...
    Mój dom to "REMBERTÓW" i pochodzi z Pracowni ARTEA.

  16. #1996
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kosik71

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    50-550
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał gslaw Zobacz post
    witam,
    niestety na stronie elektrometu nie ma instrukcji do sterownika R-501. Ja swoją straciłem po formacie twardego dysku w moim kompie. Byłbym bardzo wdzięczny gdbyś mi podesłal tego pdfa na maila [email protected]. Ewentulanie może ktoś inny posiada tą instrukcję w swoim kompie? Z góry dziekuję.

    pozdrawiam
    Znalazłem instrukcje do R-501 pod linkiem :
    http://www.tanie-ogrzewanie.pl/downl...kcja_kotla.pdf
    Jest to instrukcja do Elektrometa KWP15 i KWP25
    Pozdrawiam. Kosik71

  17. #1997

    Domyślnie

    kosik71

    jeszcze raz dzięki za pomoc.

    pzdr

  18. #1998

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jazon1973 Zobacz post
    odp dla gslaw
    ustawiłem dzisiaj z rana b=200,L=1,d=20,o=35,u=10,c=40,n=60,U=40(przy niższym płomień żółtawo-czerwony), przesłona 1,5cm
    pompa=II, zawór 4-droż na 6
    termostat pokojowy na 21,5 stop.C
    w piątek wrócę to zobaczę
    no i ból , 3 pełne węglarki spieków i 5 dni palenia (3 razy zgasł) i piec zasyfiony sadzą
    zaobserwowałem ,że płomioeń jest duży ale ciemno żółty kopcący i w trakcie pracy jeszcze nie zdąży się wypalić ,a już idzie kolejna porcja.
    W sobotę próbowałem manipulować parametrem U i przepustnicą (gdy ustawiam na poniżej 1,5cm i U ok 35-38 to ogień wysoki ale ciemnożółty ,gdy przepustnica powyżej 1,5cm i U 30-35 to ogień jaśniejszy ,ale mały i sypie iskrami. Ustawienie przepustnicy na połowę otwarcia i U 25 powoduje przygaśniecie ,a póżniej zasypanie węglem i piec gaśnie). Straciłem cały dzień i dno
    brak słów
    Ostatnio edytowane przez Jazon1973 ; 08-12-2010 o 13:09

  19. #1999
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietruch78

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    212

    Domyślnie

    witam. jazon1973 mam pytanie: czy rewizje pod retorta czysciles? u sasiada wczoraj byl podobny problem. po 24 h siedzenia zapanowalismy nad "bestia". wyczysc ta rewizje i sproboj ustawic U na 18-20. przeslone na ok polowe. sprawdz czy nie ucieka ci powietrze pod retorta. a jakim eko palisz? chodzi mi o kolor. czy jest to czarny matowy, czy szklacy wpadajacy w odcien grafitu? pytam bo po 24h "walki " z bestia u sasiada stwierdzam ze ma to znaczenie. acha podaj swoje ustawy.

  20. #2000

    Domyślnie

    jazon1973

    Możesz mieć jeszcze problem z jakością opału. Czym palisz?
    płomien powinien być raczej jasny (im jaśniejszy tym gorętszy i mniej kopcący), powinien się wydobywać raczej ze srodka retorty. może rzeczywiście spróbuj przeczyścić rewizję pod retortą oraz może również pod czopuchem.
    parę postów powyżej pisałem o spiekach, może spróbujesz pokombinować...

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez gslaw ; 08-12-2010 o 20:16

Strona 100 z 164

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony