dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 110 z 1144
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.200 z 22870
  1. #2181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Witam.

    Skoro ranking kotłów na ekogroszek to może mój Kielar ECO2 35 kw ma jeszcze jakieś szanse na miejsce w pierwszej 10-tce pomimo tego, że zaliczam go do reliktów minionej epoki.
    Do zalet kotła zaliczam:
    - robi pozytywne, bardzo stabilne i estetyczne wrażenie, w sumie ładnie wygląda,
    - jest żeliwny a więc szybko nie zardzewieje,
    - ma 10 lat gwarancji na żeliwny wymiennik,
    - serwis w mojej ocenie jest w porządku,
    - w sumie jest mało awaryjny (palę trzeci sezon, i wymieniłem jedynie sterownik na gwarancji i ostatnio padł kondensator silnika w cenie 10 zł),
    - nigdy jeszcze ślimak nie zerwał mi zawleczki.
    - ma drugie stałe palenisko, gdzie można palić różnymi paliwami.

    ((no wady kotła oczywiście przemilczam))

    Piszę o tym dlatego, że w ub. roku chciałem w swoim Kielarze wymienić jeszcze palnik na obrotowy aby mu usprawnić proces spalania, ale w końcu doszedłem do wniosku, że wymienię stałą retortę dopiero wtedy na inną jak się zużyje i padnie. Co prawda martwi mnie fakt, że firma jakoś nie unowocześnia tych kotłów i nie rozwija - no w tym roku pokazali Kielara z mniejszym zasobnikiem na ekogroszek 130 litrowy i sterowniki Eco max i to wszystko.
    Dowiedziałem się ostatnio od partnera handlowego Kielara z Rybnika, że może jest nadzieja na jakiś rozwój bo Kielar testuje od paru miesięcy do tych kotłów palniki II generacji no Brucera czy też Ekoenergię czyli chcą iść z duchem czasu - niestety coś im ten palnik nie pasuje za bardzo do kotła i podobno się poddają - a szkoda bo jakby mój kocioł dostał w przyszłości nowe serce II generacji to kto wie - może jego osiągi byłyby jeszcze lepsze.

    Reasumując uważam Kielara ECO2 35 kw za wystawionego do rankingu.
    czp01 - zapomniałeś podać, że ogrzewasz nim dom 240 m2 i przy ostatnich mrozach gdy miałeś wewnątrz 22-22,5 st spalał średnio 26,6 kg ekogroszku - jestem pod wrażeniem wyniku.

    Dopytałem o dokładne warunki w tym wątku:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ikiem!/page199

  2. #2182

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomcar11 Zobacz post
    . W Ogniwie tylko ten dostęp do czyszczenia mnie przeraża poniewarz ma obecnie piec dolnego spalania Junkers Supraclass i tak samo trzeba górna pokrywe odkręcać do czyszczenia a to w moim przypatku wiąrze się z wygaszaniem pieca..
    Przy czyszczeniu ogniwa tez jest koniecznosc jego wygaszenia?

  3. #2183
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Badałem tylko (pod względem eksploatacyjnym, a nie krótkim badaniem "testowym") OGNIWO EKO, PONAR EKO i OGNIWO EKO PLUS. I o nich pisałem już w wielu miejscach.
    Rankingu nie robię, bo nie jestem taki mądry, jak Ty.
    Zresztą, gdybym chciał go robić, to - zgodnie ze swoja zasadą nie pisania o kotłach nie badanych - musiałbym pisać tylko o tych wymienionych powyżej.
    Skoro odpowiedziałeś na część odpowiedz na resztę:

    "Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Nie podoba mi się jednak, że w ferworze reklamy obśmiewacie i pokrzykujecie na gości, którzy opisują wyroby przez siebie użytkowane i chwalą je, choć nie są to wyroby „z obszaru Waszych zainteresowań”. Mam tu na myśli Wasze komentarze do wypowiedzi np. piszących pod nickami „czarnyziutek”, „darase”, czy „TomiAyomi”.

    Oskarżasz mnie o coś, więc proszę o dowody - np. cytaty lub linki - bez zamieszczenia ich nie życzę sobie obrażania mnie - jasne ?

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Mam do Was także zaległą zadrę, że doprowadziliście do tego, że administratorzy zablokowali wstęp na to forum „małemu_energetykowi”, którego oceniam jako jednego z najlepszych fachowców spośród spotkanych przeze mnie na różnych forach – formalnie pod pretekstem „niekulturalnych komentarzy”, a tak naprawdę z powodu niewygodnych dla Was komentarzy, obnażających Waszą niewiedzę w pewnych dziedzinach, w których pomimo tego doradzacie ludziom.

    Tu także czekam na dowody jak wyżej ..."

    Skoro potrafiłeś mnie o coś pomówić to albo podaj linki potwierdzające zarzut (dowody) albo przeproś i nie rób tego więcej - czekam na odpowiedź ...

  4. #2184

    Domyślnie

    darase, jak szukałem w necie to Kostrzewa Pellets® Fuzzy Logic 15 kw, darady kupić na wyprzedażach za 8300zł na allegro znalazłem za 8900zł, nie ma jeszcze tragedi patrząc na cene np. Skamp-P premium też kolo 8 tys., a chyba nie ma porównania. Poszukam opini w necie na temat tej sondy i się zastanowie się na zakupem.
    Cytat Napisał darase Zobacz post
    tomcar- też o nim myślałem, widziałem go na targach, cena mnie ścieła z nóg, z tego co czytałem trzeba czyścić tą sondę żeby piec nie wariował.

  5. #2185

    Domyślnie

    tomcar11 a patrzyłeś w firmie fuego na jego cenę? Faktycznie cena spadła. Kup ten piecyk i podziel się wrażeniami będzie kolejna sztuka do rankingu, wysłałem Ci wiadomość na priv doszła?

  6. #2186

    Domyślnie

    KOSTRZEWA ktoś napisał- ''Byłem napalony od samego początku na kostrzewę no i jestem jej posiadaczem - Fuzzy Logic 25 kw. Piec chodzi od października . Piec fajny, mały wydawało się wszystko ok. Pierwszy problem wystąpił już na samym początku. Mianowicie aby mieć gwarancję piec musi uruchomić ich serwisant. Nie będę opowiadał całej historii, skończyło się w końcu na tym, że musiał przyjechać serwisant z centrali, który wiedział już co robi a nie jak ten pierwszy. Skasował 350 zł za 30 minut roboty. Tak na marginesie to połowa serwisantów z listy umieszczonej w internecie na stronie kostrzewy już dawno nie prowadzi dla nich serwisu bynajmniej w woj. pomorskim. Piec chodził dalej było wszystko ok. Do czasu. Spaliła się zapalarka i przewód doprowadzający powietrze od wentylatora. Żeby zgłosić awarię to trzeba wysłać do nich najlepiej to faks bo mailem to tak nie za bardzo. Czekając na serwisanta (miał być po dwóch dniach) zacząłem palić drzewem - no i co - spadł cały ruszt. Oderwała się po prostu blacha na której się opiera.'' gwarancję mają tylko 2 lata a na osprzęt rok. Piec dla bogatych.

  7. #2187

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomcar11 Zobacz post
    darase, jak szukałem w necie to Kostrzewa Pellets® Fuzzy Logic 15 kw, darady kupić na wyprzedażach za 8300zł na allegro znalazłem za 8900zł, nie ma jeszcze tragedi patrząc na cene np. Skamp-P premium też kolo 8 tys., a chyba nie ma porównania. Poszukam opini w necie na temat tej sondy i się zastanowie się na zakupem.
    A jeśli mogę , to przy okazji poczytaj o ich serwisie, bo na kilku forach internetowych znalazłem delikatnie mówiąc niepochlebne wpisy dotyczące awaryjności i serwisu. Oczywiście jeśli z jakichś powodów i tak go kupisz to mam nadzieje ze u Ciebie będzie działał bardzo sprawnie i podzielisz sie wrażeniami. Pozdrawiam

  8. #2188

    Domyślnie

    darse zanim sie zdecyduje to napewno jeszcze sporo poczytam. Nie chce sie napalać, a potem żałować chociaż oferta jest kuszaca, trudno kupić piec za 8 tys. tej klasy. Faktycznie czytałem na temat serwisu. Ale trudno wymagać od Mercedesa aby był tani w eksploatacji i przed zakupem trzba te koszty eksploatacj przekalkulować, czy sonda będzie na tyle lepsza i bardziej ekonomiczna od pieca z automatykom sterowana czujnikiem temperatury.
    Cytat Napisał darase Zobacz post
    tomcar11 a patrzyłeś w firmie fuego na jego cenę? Faktycznie cena spadła. Kup ten piecyk i podziel się wrażeniami będzie kolejna sztuka do rankingu, wysłałem Ci wiadomość na priv doszła?

  9. #2189

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil777 Zobacz post
    Przy czyszczeniu ogniwa tez jest koniecznosc jego wygaszenia?
    Przy czyszczeniu kotła OGNIWO EKO lub OGNIWO EKO PLUS nie ma takiej konieczności.
    Ostatnio edytowane przez zawijan ; 08-12-2010 o 10:16
    Ukłony dla Redakcji

  10. #2190

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Skoro odpowiedziałeś na część odpowiedz na resztę:

    "Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Nie podoba mi się jednak, że w ferworze reklamy obśmiewacie i pokrzykujecie na gości, którzy opisują wyroby przez siebie użytkowane i chwalą je, choć nie są to wyroby „z obszaru Waszych zainteresowań”. Mam tu na myśli Wasze komentarze do wypowiedzi np. piszących pod nickami „czarnyziutek”, „darase”, czy „TomiAyomi”.

    Oskarżasz mnie o coś, więc proszę o dowody - np. cytaty lub linki - bez zamieszczenia ich nie życzę sobie obrażania mnie - jasne ?

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Mam do Was także zaległą zadrę, że doprowadziliście do tego, że administratorzy zablokowali wstęp na to forum „małemu_energetykowi”, którego oceniam jako jednego z najlepszych fachowców spośród spotkanych przeze mnie na różnych forach – formalnie pod pretekstem „niekulturalnych komentarzy”, a tak naprawdę z powodu niewygodnych dla Was komentarzy, obnażających Waszą niewiedzę w pewnych dziedzinach, w których pomimo tego doradzacie ludziom.

    Tu także czekam na dowody jak wyżej ..."

    Skoro potrafiłeś mnie o coś pomówić to albo podaj linki potwierdzające zarzut (dowody) albo przeproś i nie rób tego więcej - czekam na odpowiedź ...
    Przepraszam Cię. To było adresowane tak do ogółu, w związku z tym, co działo się na tym wątku. Nie było to adresowane do Ciebie. Źle to wyszło. Jeszcze raz naprawdę serdecznie Cię przepraszam.
    Ukłony dla Redakcji

  11. #2191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Przepraszam Cię. To było adresowane tak do ogółu, w związku z tym, co działo się na tym wątku. Nie było to adresowane do Ciebie. Źle to wyszło. Jeszcze raz naprawdę serdecznie Cię przepraszam.
    Przeprosiny przyjęte.

    Cieszę się, że się szanujemy i potrafimy ze sobą rozmawiać - dzięki temu nasze forum stoi na wysokim poziomie.

    Pozdrawiam

  12. #2192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No i jak fajnie się zrobiło.

  13. #2193

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No i jak fajnie się zrobiło.
    nie dla wszystkich ,dla tych ktorzy szukaja a nie sa zdecydowani to prolem caly czas ten sam.

  14. #2194

    Domyślnie

    w mojej okolicy znalazlem producenta takiego typu opalu http://www.bioterm.info.pl/oferta.html

  15. #2195
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Przeprosiny przyjęte.

    Cieszę się, że się szanujemy i potrafimy ze sobą rozmawiać - dzięki temu nasze forum stoi na wysokim poziomie.

    Pozdrawiam
    I ja się cieszę.
    Miałam ten wątek pod lupą i już miałam kilka razy interweniować, ale wiedziałam że tak się to spokojnie skończy.

  16. #2196

    Domyślnie

    Cytat Napisał EDZIA Zobacz post
    I ja się cieszę.
    Miałam ten wątek pod lupą i już miałam kilka razy interweniować, ale wiedziałam że tak się to spokojnie skończy.
    I nawet jest Pani administrator...Pozdrawiamy...

  17. #2197

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć, że WIELKI BRAT czuwa

  18. #2198

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil777 Zobacz post
    Przy czyszczeniu ogniwa tez jest koniecznosc jego wygaszenia?
    Ustawiasz sterowanie na reczne, wylaczasz podajnik i dmuchawe i czekasz chwile, az spaliny sie nieco ochlodza. Po czyszczeniu wlaczasz tryb automatyczny i idziesz zrobic kawe (tzn idziesz sie umyc ) Czyszczenie Ogniwa jest dosyc proste wiec raczej nie ma szans na to aby piec zdazyl wygasnac w tym czasie.
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  19. #2199

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomcar11 Zobacz post
    W Ogniwie tylko ten dostęp do czyszczenia mnie przeraża
    Tzn co Cie przeraza? Odkrecasz 4 sruby motylkowe (minuta), zdejmujesz pokrywe, zdejmujesz zaslepke kanalu spalinowego, wyciagasz 4 zawirowywacze strzasajac jednoczesnie z nich popiol (kolejna minuta, no moze dwie), czyscisz kanaly szczotka druciana (tutaj czas zalezy od tego czym palisz, ale przy suchym weglu zajmuje Ci to ~5 minut jesli masz skrzywienie na punkcie czystosci) i ponownie skladasz wszystko do kupy. Caly proces zajmuje Ci circa about 10minut. Raz na dwa, trzy czyszczenia oprozniasz wyczystke (5 minut). Co w tym takiego strasznego?
    Z negatywow "porzadkowych" Ogniwa.
    1) Nic wielkiego - dolaczona szczotka ma za mala srednice. Musze poszukac takiej ktora jest ciut wieksza niz szerokosc kanalow, przyspieszy to prace i pozwoli lepiej je wyczyscic.
    2) To juz bardziej wkurzajace - pokrywy wyczystek. Sa dwie po obu stronach kotla - Ogniwo ma mozliwosc obustronnego montazu zasobnika - ale ta od jego strony niestety nie jest dostepna. Przynajmniej dla mnie bo jedna z dwoch srub, na ktorych pokrywa wisi jest na tyle dluga, ze praktycznie opiera sie na kolnierzu palnika, uniemozliwiajac i odkrecenie nakretki i zdjecie samej pokrywy. Byc moze da sie ja uciac na tyle, zeby problem zniknal, nie wiem, musze sprawdzic
    Ostatnio edytowane przez chochla72 ; 09-12-2010 o 12:04
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

  20. #2200

    Domyślnie

    Przypadkiem znalazlem posty dotyczace czyszczenia wymiennikow pionowych i juz wiem skad to Twoje przerazenie. Powiem tak.

    1). Moze i niektorzy chodza po swojej kotlowni na wegiel w bialych skarpetkach. Ja tam wole do obslugi kotla zalozyc rekawice, ubranie robocze i buty. Tak jest wygodniej i bezpiecznieji taniej bo mniej proszku i wody zuzywam pozniej na pranie skarpet.

    2) Obsluga kotla weglowego jest brudna i upierdliwa. Kazdego kotla. Z wymiennikiem pionowym, poziomym czy skosnym. Jesli ktos Cie probuje przekonac, ze jest inaczej, coz mozesz mu wierzyc lub nie. Ja nie wierze bo kociol weglowy obsluguje i wiem czym to sie je. Chcesz palic efektywnie musisz miec suchy wegiel. Owszem, mozesz kupic takowy ale uwierz mi, ze jest to trudne w naszym kraju. Wiec z duza doza prawdopodobienstwa kupisz wegiel przynajmniej zawilgocony. Musisz go wiec albo suszyc na suszarkach albo trzymac w workach jutowych -> wiekszy lub mniejszy ale jednak brud. Oproznianie popiolu - rzadko kiedy uda Ci sie to zrobic tak, zeby troche tego szajsu nie spadlo na podloge przy wyjmowaniu popielnika -> wiekszy lub mniejszy brud. No ale zyjemy w wolnym kraju i kazdemu wolno przy takich operacjach w bialych skarpetkach po kotlowni chodzic

    3) Zakladajac, ze wlasnie przed chwila nie otwieralem pieca, zeby wyciagnac z niego popiol i nie robilem zasypu zasobnika, tylko pojechalem na mopie, wymylem podloge, zalozylem czyste, biale skarpetki i zabralem sie do czyszczenia wymiennika to powiem, ze jesli tylko nie bede rzucal zawirowywaczami i zaslepka po calym pomieszczeniu i zachowam minimalna uwage to w bialych skarpetkach po tej operacji z pomieszczenia wyjde. Bo kotlownia po tej operacji wbrew opiniom co poniektorych nie wyglada jak przedsionek piekla. Nie sile sie na twierdzenie, ze nie ma koltow z latwiejsza opcja czyszczenia bo innych kotlow niz Ogniwo nie uzytkowalem. Pewnie sa. Ale haslo, ze poniewaz ktos widzial jak inny ktos czysci w swoim kotle wymiennik pionowy i syfi cala kotlownie i w zwiazku z tym kazdy kociol z wymiennikiem pionowym musi powodowac zasyfienie kotlowni jest naduzyciem. I to duzym moim zdaniem. Taki syndrom Polaka co to jest i lekarzem i prawnikiem i inzynierem i bog wie kim jeszcze. Forum byloby duzo bardziej pomocne, gdby ludzie pisali o tym o czym faktycznie wiedza lub co faktycznie sami sprawdzili, a nie o tym co im sie wydaje ze wiedza. A jak by sie te watki przy okazji odchudzily.
    Ostatnio edytowane przez chochla72 ; 09-12-2010 o 15:06
    Mozna dziecku przekazac wiedze, ale nie mozna go zmusic do myslenia.

Strona 110 z 1144