dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 82 z 184
Pokaż wyniki od 1.621 do 1.640 z 3668
  1. #1621

    Domyślnie

    Witam Wszystkich. Jestem po rozmowie z architektem i dokonałem kilku dodatkowych zmian w projekcie o których dłuuugo myślałem, mianowicie :
    - zmieniam kąt nachylenia dachu na 30 stopni
    - dokładam jeden pustak ( porotherm ) na wysokość nad nadprożem
    - skracam wysięg okapu dookoła domu do 75cm ( orginalnie 100cm ) po to żeby pozioma podbitka pod okapem była na wysokości około 28-30cm nad oknem a nie 18cm, myślę że dom będzie lepiej wyglądał. Przypominam że buduje wersję podstawową M42. Ciekawy jestem co o tych zmianach myslicie??? Pozdrawiam
    Ps. Piękny ten Twój dom Onazis1974
    Pozdrawiam, Jacek

  2. #1622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    onazis1974 żaden ratrak!!! bierz łopatę i heja.... sam relax
    Chcialbym ale nie wszyscy mogą zasuwac z łopatą. Moze mate grzejną na droge rzucic i podlaczyc pod latarnie ? Podchodza pod nasz dom dziki, moze przeryją droge. Pozdr.!
    Mamucik

  3. #1623

    Domyślnie

    Witam! W czwartek skończyli nam kryć dach, ale nam się udało przed tymi opadami śniegu.Okna zamówione na 15-20 grudnia mają być, ale czy wstawiął w tym roku to wielki znak zapytania.Pozdrawiam wszystkich budujących
    Ostatnio edytowane przez marlena83 ; 30-11-2010 o 15:05

  4. #1624
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    max555

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    8

    Post

    Cytat Napisał Jacekg80 Zobacz post
    Witam Wszystkich. Czy kto zdecydował się na zmianę kata nachylenia dachu na 30 stopni w podstawowej wersji Przemyślanego? Jeśli tak to bardzo proszę o zdjęcie. Ja rozważam taką zmianę, ale nie mogę sie zdecydować! Pomocy!!!!!
    Ja mam zmieniony kąt nachylenia na 30 stopni tylko w wersji M42c
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB202074.jpg
Wyświetleń:	1114
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	32611   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB202076.jpg
Wyświetleń:	977
Rozmiar:	53,3 KB
ID:	32612  
    Ostatnio edytowane przez max555 ; 01-12-2010 o 20:43

  5. #1625

    Domyślnie do max555

    Witam max555. Dzięki za zdjęcia, dom wygląda super. Ja też zdecydowałem się na 30 stopni, ale budowę będę kontynuował w przyszłym roku. Mam pytanie, czy zmieniałeś wysokość budynku? Ja zdecydowałem się dołożyć jeden bloczek (porotherm) nad nadprożem a pod wieńcem i jestem ciekawy czy Ty też dokonałeś takiej zmiany? Czy robiłeś podbitkę poziomą? Jeśłi tak to czy możesz mi powiedzieć ile centymetrów jest od podbitki do okna? Wielkie dzięki i pozdrawiam serdecznie.
    Pozdrawiam, Jacek

  6. #1626

    Domyślnie Nadbitka-podbitka

    Witam serdecznie! Ktosik prosil o zdjecia naszej nadbitki- podbitki. Pozdrowionka!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20101202378.jpg
Wyświetleń:	676
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	32759   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20101202379.jpg
Wyświetleń:	591
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	32760   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20101202380.jpg
Wyświetleń:	566
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	32761   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20101202381.jpg
Wyświetleń:	455
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	32762  
    Ostatnio edytowane przez onazis1974 ; 02-12-2010 o 12:49
    Mamucik

  7. #1627

    Domyślnie

    Pięknie Onazis1974 - Wielkie dzięki
    Pozdrawiam, Jacek

  8. #1628
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    max555

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    8

    Post

    Cytat Napisał Jacekg80 Zobacz post
    Witam max555. Dzięki za zdjęcia, dom wygląda super. Ja też zdecydowałem się na 30 stopni, ale budowę będę kontynuował w przyszłym roku. Mam pytanie, czy zmieniałeś wysokość budynku? Ja zdecydowałem się dołożyć jeden bloczek (porotherm) nad nadprożem a pod wieńcem i jestem ciekawy czy Ty też dokonałeś takiej zmiany? Czy robiłeś podbitkę poziomą? Jeśłi tak to czy możesz mi powiedzieć ile centymetrów jest od podbitki do okna? Wielkie dzięki i pozdrawiam serdecznie.
    Witam.Wysokości budynku nie zmieniałem.Podbitki też jeszcze nie robiłem, ale zmieniłem strop na terivę-nad tarasami również.Pozdrawiam

  9. #1629

    Domyślnie Przemyslany

    Witam! Ktosik prosil o zdjecia stanu surowego. Pozdrawiam!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN7866.jpg
Wyświetleń:	622
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	32930   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN7871.jpg
Wyświetleń:	588
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	32931   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN7870.jpg
Wyświetleń:	545
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	32932   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN7873.jpg
Wyświetleń:	507
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	32933  
    Mamucik

  10. #1630
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar milutek84
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Mam pytanko.Ile jest metrów kwadratowych tynków w przemyslanym bo nie wiemy czy dobrze policzylismy.I czy okna i drzwi sie wlicza ?Z góry dzieki.

  11. #1631

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    onazis1974 mała sugestia, jak jeszcze mozesz to zdejmij sobie jedną warstwę bloczków na bramie garażowej bo bedziesz miał mocno wysoki podjazd do garażu.
    Serdeczne dzieki za dobry pomysł! Jednak w domku juz mieszkamy od pol roku, myslalem o tym ale wiaze sie z tym wiekszy koszt przy zakupie wiekszej bramy garazowej. Podjazd jest stromy ale wydłuzyłem jeden zawias przy bramie wjazdowej i otwiera sie z lekkoscia pod górke. Przydalby sie wyzszy wjazd do garazu zeby nasza Zafirka z trumną na dachu, na narty zmiescila sie ale cos za cos, wieksza kasa i wiecej zimna wpada do garazu. Pozdrowionka!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20101125326.jpg
Wyświetleń:	791
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	33052  
    Ostatnio edytowane przez onazis1974 ; 06-12-2010 o 08:03
    Mamucik

  12. #1632
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maaciekk

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedzior Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów, szczególnie Postihala i Onazisa!!

    jestem wielkim fanem "przemyślanego", i troche zazdroszcze wszystkim, którzy mieszkaja lub buduja ten wspaniały dom. Ja dopiero od dwóch tygodni mam pozwolenie na budowe i dlatego w tym roku sobie odpuscimy rozpoczęcia budowy (wersja podstawowa). Ale z nowym rokiem zastartujemy.

    Ekipa juz prawie jest dograna. Wiem że nie bedzie najtańsza, ale solidna , no i z polecenia. Przez to że nie mam zbyt dużo czasu, potrzebuje jednego wykonawce który postawi mi od A do Z mój wymarzony domek. Dlatego też nie można brać pierwszego lepszego (najtańszego) lecz dobrego.

    No cóż, chciałbym się podzielić wynikiem. Nie znalazłem ani jednej firmy, która by mi postawiła "stan surowy otwarty" za mniej niz 180tyś.
    (w tym, że chciałem wieżbe prefabrykowaną, 25° zamiast 20, no i dachówkę ceramiczną)

    Co sądzicie o tych cenach? (woj. lubuskie, powiat słubicki)

    Czy bym mógl też poprosić o wasze kosztorysy i ewentualnie o harmonogram prac, szanowni Postihalu i Onazisie?

    Pozdrawiam

    [email protected]
    Witam

    ja też bardzo prosze o kosztorysy mój mail [email protected]

    pozdrawiam

  13. #1633

    Domyślnie

    Witam maaciekk
    moje koszty wysłałem na podany adres e-mail.
    Pozdrawiam

  14. #1634
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andzia_72

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Załączam zdjątka mojego Przemyślanego, z ceglanym dachem. Ktoś chciał zobaczyć, jak ten kolor się prezentuje na bryle budynku. A nawiązując do kosztów, w mojej opinii 180 tys. to troszkę dużo. W takiej kwocie uda mi się zrobić stan zamknięty, z roletami i podwójną automatyczną bramą i....jeszcze troszkę zostanie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pb205326.jpg
Wyświetleń:	769
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	33883   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pb205329.jpg
Wyświetleń:	712
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	33884   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pb205341.jpg
Wyświetleń:	741
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	33885  

  15. #1635

    Domyślnie

    Ogromna prośba do wszystkich "przemyślanych" Czy kwota 29 tys. za zrobienie całości instalacji wraz z wszelkim materiałem, grzejnikami,piecem, podłogówką w wc, łazience,wiatrołapie, kuchni to drogo ???? Dodam że materiały dobrej jakości. Liczę na szybką odpowiedź i z góry dziękuję

  16. #1636

    Domyślnie

    andzia 72, domek super wygląda, a jaka to wersja bo chyba nie podstawowa?

  17. #1637
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andzia_72

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ankaiwojtek Zobacz post
    andzia 72, domek super wygląda, a jaka to wersja bo chyba nie podstawowa?
    Jest to wersja z dwustanowiskowym garażem M42c. Kąt nachylenia dachu - nie zmieniany, w naturze ok. 22°. A jeśli chodzi o koszty to sądzę, że można jeszcze taniej niż mnie to kosztowało. Tylko troszkę więcej zachodu i co za tym idzie - więcej czasu trzeba poświęcić na wyszukiwanie cen materiałów, które potrafią baaardzo się różnić.

  18. #1638
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kubiakpiotr1982

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    61
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie ogrzewanie

    Cytat Napisał marzenie83zdw Zobacz post
    Ogromna prośba do wszystkich "przemyślanych" Czy kwota 29 tys. za zrobienie całości instalacji wraz z wszelkim materiałem, grzejnikami,piecem, podłogówką w wc, łazience,wiatrołapie, kuchni to drogo ???? Dodam że materiały dobrej jakości. Liczę na szybką odpowiedź i z góry dziękuję
    cześć właśnie jestem na etapie instalacji. Po 2 dniach mój instalator stwierdził, że za zimno i teraz będziemy ocieplać sufit, ale wyliczenia mam. Moim skromnym zdaniem 29 tys. to dużo (choć to względne słowo), ja będę miał ogrzewanie tradycyjne w 3 sypialniach, dodatkowy grzejnik w łazience, pom. gospodarczym - dziele na pół z kotłownią, garażu reszta to podłogówka, dodatkowo wyprowadzenie pod grzejnik pod oknem w salonie na wypadek gdyby podłogówka nie działała. Również mam wyliczone z materiałem i solidna robotą całość bez pieca 13500 piec na ekogroszek 7500. Pozdrawiam. W razie czego więcej informacji na maila.

  19. #1639

    Domyślnie

    Witam kubiakpiotr1982 i bardzo dziękuję za szybką odpowiedź mam tylko jeszcze jedno pytanie czy w Twojej kalkulacji uwzględnione są takie rzeczy jak: termostaty do grzejników, regulator temperatury podtynkowy, materiały do wykonania instalacji wod-kan, materiał do wykonania cyrkulacji cwu, zasobnik na cwu, geberity? Bo moja kalkulacja jest właśnie z tymi rzeczami i może dlatego tak drogo

  20. #1640
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maaciekk

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam

    Na wisne rozpoczynam budowę m42a,bardzo proszę o przesłanie kosztorysów waszych przemyślanych na: [email protected]

Strona 82 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony