dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 98 z 613
Pokaż wyniki od 1.941 do 1.960 z 12250
  1. #1941
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Venus_m Zobacz post
    Odnosnie pudrowego rozu to przyszla mi na mysl kolekcja projektowana przez Zienia dla Tubadzin, chyba Piccadily czy jakos tak Tam byly takie jakby wrzosowe...
    Jesteście niezrównane Zień, paryż, Concord - muszę je gdzieś na żywo oblukać,tylko obawiam się, że jak do salonu to małe (44x44).. ale zawsze to jakiś punkt zaczepienia

  2. #1942

    Domyślnie

    Wrzucam propozycje mojej kuchni , proszę o opinie .
    Przede wszystkim nie mogę się zdecydować którą wersję wybrać .....

    Pierwsza z siedziskiem za to mniej pakowna ( mam piwnicę) i zastawione okno w kuchni



    Druga bardziej pakowna ze schowkiem / spiżareczką za to mniej wygodny stołoblat do jedzenia.




    za plecami tego stołoblatu jest przejście do jadalni - salonu 160 cm , będą drzwi przesuwne raczej mało szklone.

    Jak myślicie która wersja bardziej funkcjonalna ?

    fronty palisander santos półmat , góra krem , nie mam pojęcia co na ścianę (może ta mozaika)
    blaty granit bądż corian , rausolid ....

  3. #1943

    Domyślnie

    Zapomniałam napisać : wejście do kuchni jest na wprost tej szklanej witrynki z ostatniego zdjęcia
    poszukuję zlewu takiego bądż podobnego

  4. #1944
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    W tej drugiej aranżacji mam wrażenie, że będziesz miała dość ciasne przejście - obok blatu, czy to tylko moje odczucie?

  5. #1945

    Domyślnie

    wersja I! A na scianę przy siedziskacj jakaś fajna tapeta!

  6. #1946
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    anie-cha, mi osbiście bardziej się podoba pierwsza wersja. Kuchnia jest większa, spokojny kącik do posiedzenia... Skoro masz piwnicę, to szkoda odbierać sobie przestrzeń w kuchni, bo trudno się będzie w niej poruszać... Takie odniosłam wrażenie, ale nie podałaś wymiarów...
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  7. #1947

    Domyślnie

    Kurcze a jak dla mnie to wersja II . Teraz mam piwnicę w domu i wygląda to tak, ze nikomu się nie chce dygać po wodę, mleko, soki i wszystko stoi na schodach zaraz za drzwiami do piwnicy. Znajoma ma taką spiżarkę tuż przy kuchni i to jest git! Są też tam i mikser i maszyna do chleba i miotła z szufelką. Ja tam wolałabym mieć teraz wszystko pod ręką a w piwnicy to ogóreczki kiszone, dżemiki, ziemniaczki na zimę. Tym bardziej jak kuchnia otwarta to nawet sie upchnie gary coby nie stały na wierzchu jak kto przylezie
    w wersji I nie podoba mi się odległośc piecyka od blatu, nie wyobrażam sobie latania z gorącą blachą czy innym naczyniem przez pół kuchni
    Ostatnio edytowane przez ALUTKA W ; 16-12-2010 o 11:41

  8. #1948
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Jestem tego samego zdania co Alutka, do mnie tez przemawia bardziej wersja II i to ze wzgledow funkcjonalnych

    Wzgledem wygladu tez nie mam nic do zarzucenia, jednak wszystko jest pod reka, jest prosto, lekko i nowoczesnie, a przede wszystkim wygodnie. Stoloblat bedzie pewnie na wysokosci rownej blatowi szafek, wiec spokojnie mozna wyregulowa hooker i dotykac stopami ziemi - nie widze w tym nic niewygodnego.

    Wersja I wyglada na przestronna, ale siedzenie wcale nie bedzie wygodne, takie lawki sa fatalne, osoba siedzaca przy oknie chcac wyjsc zawsze musi sie przeciskac miedzy innymi lub je przepraszac za kazdym razem kiedy bedzie taka potrzeba...
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  9. #1949
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jewik

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez jewik ; 17-12-2010 o 20:16

  10. #1950

    Domyślnie

    Dzięki za odzew .
    Blat do jedzenia będzie niżej niż szafki , do zwykłych krzeseł .
    Przejście między zabudową a blatem ok 120 cm.
    Kuchnia będzie większość czasu zamknięta drzwiami tylko od święta będą otwarte.
    Z salonu jest widok na to duże okno ( jak są drzwi otwarte)
    Chyba zostanie 2 wersja bo żal mi zabudowywać to małe okno ( od strony południowej)
    Wejście do kuchni z holu jest wzdłuż komina ( biały klocek widoczny na 1 planie polewej stronie )

    Trudny wybór .

  11. #1951

    Domyślnie

    agnie-cha wg mnie w I nie fajna jest lawka. Moze i miejsce na stół nawet ok, ale przy ławce to raz, że trzeba się przepychać jeśli 2 osoby siedzą na jednej stronie. Dwa - jesli jedna z tych osób chce się przysunąc do stołu to musi to koordynowac z drugą [o ile istnieje opcja przesunięcia ławki]. Podoba mi się układ 1 - to że jest pzrestrzeń w kuchni, ale zdecydowanie nie dla ławki. Jeśli masz tam miejsce to może dasz stół? I może zlew bardziej w lewo? bardziej na środek okna?

  12. #1952

    Domyślnie

    jewik chyba dość późno pytasz o opinię skoro w zasadzie wszystko zamówione i ustalone?

  13. #1953

    Domyślnie

    Dzięki Nicol21 zlewu w okno nie chcę , to jest rzecz jakiej najbardziej chciałam uniknąć a i tak mam w oknie .... w szafce wiszącej po lewej stronie okapu będzie suszarka do naczyń i nie może być za daleko od zlewu poza tym jak gotuję to lubię jak bez ruszania się z miejsca "ogarniam " rękami zlew i kuchenkę.
    Najbardziej mnie martwi, że nie będzie gdzie normalnie usiąść i zjeść ,stół we wnęce się nie zmieści . Mimo 3 krzeseł przy blacie na projekcie 2 i tak tam 3 osoby nie usiądą bo będzie niewygodnie , 80 cm od blatu , za plecami są drzwi do jadalni - salonu .
    Wałkuję tę kuchnię już tyle czasu i nie mogę się zdecydować.
    Może jeszcze jakieś inne ustawienie....? ale juz nic nie przychodzi mi do głowy.

  14. #1954

    Domyślnie

    a ta ściana co oddziela to "siedlisko" - to jest jakaś której nie można ruszyć jak mniemam? a możesz wrzucic sam rzut i wymiary? ja jestem raczkującym urządzającym swe lokum [póki co ciągle faza planów] ale są tu inne świetne osoby, które pewnie będą mieć pomyśły....

  15. #1955

    Domyślnie

    Taaaa , nie można ruszyć bo to komin ! ch..jvdshfushbvjhsh !

    oto mój rzut


    małe okno 80 cm od strony salonu , szer. okna 90 cm.

    przesunięta ścianka między spiżarką a wiatrołapem w prawo o 50 cm.
    Ostatnio edytowane przez agnie-cha ; 16-12-2010 o 21:10

  16. #1956
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał manieq82 Zobacz post
    Witam,
    Swego czasu wklejałem tu swoje dywagacje
    ostatnio zleciałem jednak do studio aby mi to zaprojektowali profesjonalnie i ... nie wymyślili nic czego sam im nie powiedziałem
    proszę oceńcie ten układ - kuchnia ma 3.3 na 3.3 i są dwa okna oraz duży otwór

    moi drodzy
    mam jeszcze jedną prośbę - oceńcie
    będzie chyba ta beżowa kuchnia ze względu na wygodę czyszczenia - rzekomo czarny to niewdzięczny kolor w lakierze

    tak czy inaczej chodzi o lewą wysoką zabudowę, czy ta ramka która jest na projekcie w fornirze mogłą by być z karton gipsu i pomalowana na jakiś kolor?
    będzie dużooo gorzej - jak oceniacie?

    będę wdzięczny za poradę
    aha - dlaczego - kasa! - ten ramiak kosztuje 2400

  17. #1957
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kefirek

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał manieq82 Zobacz post
    moi drodzy
    mam jeszcze jedną prośbę - oceńcie
    będzie chyba ta beżowa kuchnia ze względu na wygodę czyszczenia - rzekomo czarny to niewdzięczny kolor w lakierze

    tak czy inaczej chodzi o lewą wysoką zabudowę, czy ta ramka która jest na projekcie w fornirze mogłą by być z karton gipsu i pomalowana na jakiś kolor?
    będzie dużooo gorzej - jak oceniacie?

    będę wdzięczny za poradę
    aha - dlaczego - kasa! - ten ramiak kosztuje 2400
    witaj,

    beżowa))łatwiejsza w czyszczeniu, ale też cieplejsza i przytulniejsza....

  18. #1958
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Manieq - jak znam życie, to czarny się czyści upiornie, więc pewnie ten, kto tak podpowiada, ma rację.
    Jaką będziesz mieć podłogę?
    Co to jest ramiak? To "dorównanie" zabudowy wysokiej, żeby nie było dziury pod sufitem, tak? Może uda się dobrać jakąś tapetę podobną do tego forniru? Powinna wyglądać lepiej niż farba. Jak wykonawca uzasadnił tak wysoki koszt tego ramiaka?

  19. #1959
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Hmn....kilka uwag

    2400 za sam ramiak to i drogo i niedrogo, pytanie tylko jakie naklady przeznaczasz na ta kuchnie, wiec pomysl czy warto szukac oszczednosci, najmniejszy blad i nie osiagniesz zamierzonego efektu. Z farba nie musi byc najgorzej, ale mozna zrobic cos jeszcze tj. zrobic ramiak z g-k i u wykonawcy zamowic takie plasterki forniru do obklejenia tego, na pewno tansze jak rama meblowa.
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  20. #1960

    Domyślnie

    manieq

    a moze zamiast ramiaka, choc to naprawde ladnie wyglada dac tylko ta scianke. ktora widac z boku a gora zabudowac karton gipsem ale w kolorze sciany czy sufitu. Taki "boczek" to mozna zrobic z plyty meblowej z castoramy lub innego marketu i wychodzi za 3m jakies 250zl.
    A i czarna kuchnia w polysku jest boska, wlasnie wczoraj testowalysmy taka u przyjaciolki i wcale nie jest taka okropna jesli chodzi o fronty a blatu czarnego to najgorszemu wrogowi nie zycze U mnie decyzja ostateczna kuchnia czarna. Bezo-brazom mowie nie. Ale jak ktos chce u siebie to niech robi jak mu sie podoba

Strona 98 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony