dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jaka szerokość grażu dwustanowiskowego?

    Witam, będę adaptował gotowy projekt i zmieniał garaż jednostanowiskowy na dwustanowiskowy. W projekcie obecnie jednostanowiskowy garaż ma wewnątrz szerokość 320cm.
    Czy podwojenie tej szerokości będzie wystarczające?
    Chce aby było w miarę komfortowo wewnątrz przy dwóch autach (dość dużym kombi i mniejszym kompakcie), żeby się nie przeciskać i jednocześnie nie chcę dużo poszerzać garażu bo psuje on prostą bryłę tego projektu.
    Jakie macie szerokości garażu dwustanowiskowego i jak to się w praktyce sprawdza?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał golob_ Zobacz post
    Witam, będę adaptował gotowy projekt i zmieniał garaż jednostanowiskowy na dwustanowiskowy. W projekcie obecnie jednostanowiskowy garaż ma wewnątrz szerokość 320cm.
    Czy podwojenie tej szerokości będzie wystarczające?
    Chce aby było w miarę komfortowo wewnątrz przy dwóch autach (dość dużym kombi i mniejszym kompakcie), żeby się nie przeciskać i jednocześnie nie chcę dużo poszerzać garażu bo psuje on prostą bryłę tego projektu.
    Jakie macie szerokości garażu dwustanowiskowego i jak to się w praktyce sprawdza?
    U mnie w projekcie garaż ma 694cm wewnątrz.

    Można sobie mniej więcej wyliczyć tj.:
    samochód z lusterkami ok. 2m, 2 samochody to już mamy 4m
    dajmy na to że wjeżdźając przodem, z lewej zostawiasz 1m na wejście od strony kierowcy dla pierwszego samochodu, 1m na wejście do drugiego samochodu, czyli przestrzń pomiędzy samochodami, razem to już 6m, pozostaje Ci jeszcze 0,4m na przestrzeń między prawą ścianą, a drugim samochodem. Zmieścić się na pewno zmieszczą, z komfortem uzytkowania może być już trochę gorzej...

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli dobrze by było zrobić koło 7m szerokości.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał golob_ Zobacz post
    Czyli dobrze by było zrobić koło 7m szerokości.
    dobrze by bylo abys wiedzial jakie auta beda tam zaparkowane a jakie ewentualnie bedziesz mial w przyszlosci (gabaryty), nie zapomnij o wysokosci

  5. #5

    Domyślnie

    Myślę, że ok 6,5 metra to najbidniej. Ja mam wiatę dwustanowiskową 6 m, ale jest ona bez ścian, to taka szerokość jest ok.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BiG35
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    321

    Domyślnie

    Postaw 2 samochody z otwartymi drzwiami obok siebie, zmierz i będziesz wiedział

  7. #7

    Domyślnie

    Zrobie takie "symulacje" pomiarowe z dwoma autami, ale wstępnie wychodzi mi te 6,5-7m jak piszecie i wysokość m.in. 2.15 gdybym chciał kiedyś dużego vana (busa). Auto jedno duże kombi w tej chwili (audi A6) a drugi kompakt (golf) i tak raczej zostanie że będzie jeden duzy i drugi mały.

    Dodatkowo lubię mieć miejsce w garażu żeby sobie pogrzebać przy samochodach, ale zawsze wtedy jeden mogę zostawić przed garażem i mam pełen komfort miejsca z drugim autem w środku, nie ma sensu przecież robić jakiejś mega szerokości - to nie warsztat.

  8. #8

    Domyślnie

    w moim planie mam 7,40 i musi mi wystarczyć

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Waldek78
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    210

    Domyślnie

    nie rób zbyt wąskiego garażu, dziś auta mają jakiś tam wymiar za 20 lat nie wiesz jakie będą - chodzi mi o to że kiedyś wszyscy budowali garaże na "malucha" (126p) a dziś płaczą że wąsko, że krótko

  10. #10

    Domyślnie

    Ja miałam 7,5 m szerokości i przy jednym kombi Citroen (chyba C6 ) i SUVie (Honda CRV) było na styk. Teraz mam w projekcie 8,5 m przy dwóch SUVach i właśnie zastanawiam się, czy go nie poszerzyć do 9 m.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzysztof czajka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    163

    Domyślnie

    zastanów się jeszcze czy jakiś półek lub szafek nie będziesz potrzebował po bokach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony