dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 209 z 998
Pokaż wyniki od 4.161 do 4.180 z 19943
  1. #4161

  2. #4162

    Domyślnie

    Last Rico wcale nie zakładam że jestes moim wrogiem.Potraktowałeś mnie jak przedszkolaka ,ale już zapomniałem o tych pi.
    Przypomnij mi na której stronie moge "doczytać" o tym zakazie stosowania styropianu albo streśc to ryzyko nieszczęccia o jakim piszesz w paru słowach.

  3. #4163

    Domyślnie

    turra1
    Mówiąc że miałem podobnie jak ty miałem na myśli ten dym z komina.
    Ale potwierdzam to ci mówią inni - obecny kocioł mam drugi sezon, do XII 2010 paliłem sposobem dolnym i potwierdzam to był błąd z punktu widzenia ekologii i ekonomii Tym sposobem paliłem tak, że aż komin na wysokości I piętra był gorący - czyli ogrzewałem i dom i okolice, nie mówiąc już o tym że co 2h biegałem podsypać do kotła. Teraz jeden zasyp starcza mi na 10 - 14 godzin - jest różnica. Jak masz wode w kominie to daj wyższą temp moze coś pomoże. Ja w swoim kociołku palę z dmuchawą na dwa sposoby: rozpalam na 2 biegu (maks 10) i tak palę aż do uzyskania skoksowanego węgla, później daję 4 bieg i tak już do końca. Zaobserwowałem, że pod koniec palenia potrzeba wiekszej ilości powietrza i ciąg musi być mocniejszy. Trzeba popróbować każdy kociołek, dom komin itp jest inny. Ale potwierdzam to ci mówią inni górne palenie w kociołkach uniwersalnych to jest TO!!!!!! Ja też mam komin z białej cegły więc nie rozumiem po co ci ta rura??????????? Tak naprawdę nowy dom wygląda z nią śmiesznie.

  4. #4164

    Domyślnie

    witam.
    czytam ten wątek od dwóch lat,zrobiłem nową instalacje co. buduje nowy komin ,pozostała tylko kwestia kotła
    i chciałem się upewnić czy taki kocioł po przeróbkach (link) będzie lepszy od tych wszystkich miałowców z pidami
    wyświetlaczami, wentylatorami itp. wiem ,że cały wątek mówi ,że warto ale producenci kotlów twierdzą inaczej
    http://www.enka-ogrzewanie.pl/kotly_p.html

  5. #4165

    Domyślnie

    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    Tzn masz takie wykwity czy taka rure w kominie???
    do Robi70

    Żebyśmy sie dobrze zrozumieli zalet które opisujesz wogóle nie podważam jednak plama pojawiła się własnie przy tej cudownej metodzie palenia od góry a wcześniej ani kropelki.
    Nie wiem czy nie doczytałem czy nie napisałeś po co ta rura tak wystaje? Według mnie wygląda "dziwnie" ale nie jestem biegłym. Wydaje mi się że dałeś tak wysoko rurę bo obawiasz się że okopci Ci biały komin. Wcześniej nie miałeś problemu bo sporo energii wywalałeś ogrzewając przy okazji świat.
    Zadam pytanie: Nasikałbyś do własnej studni? Pewnie nie, ale zapewniam Cię że tylko świadomość nie pozwoliła by Ci się napić, jeśli chodzi o szkodliwość to byłaby znikoma. Natomiast to czym oddychasz skrupulatnie zanieczyszczasz. Nie jestem fanatykiem, ale jeśli tylko mogę to staram się zapewnić sobie i rodzinie jak najmniej szkodliwych doświadczeń.
    Styropian po jakimś czasie ulegnie deformacji o ile się nie stopi, komin po ociepleniu może mieć grubo po wyżej 50 stop. Nie mówię cały czas ale chwilami i dużo więcej.
    Zastanawiałeś się czemu poddasza ociepla się wełną a nie styropianem... ? Właśnie ze względu na temp. jakie mogą występować, wełna je wytrzyma i nie ulegnie utlenieniu a co najmniej deformacji w krótkim czasie...
    Ale jak budowałeś dom to powinieneś wiedzieć dlaczego tu wełna a tam styropian ...

  6. #4166
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał reni69 Zobacz post
    Witam muszę wymienić piec i tu jest problem na jaki komin 14 na 14 (chyba) może większy nie wiem jaki ciąg Zaproponowano nam dolnego spalania z wentylatorem ale trochę tu czytałam i nie jestem pewna Tylko mnie nie wypraszajcie z tego forum i coś doradżcie Dzięki
    Witam. Jaką wysokość ma ten komin? Jakie masz zasoby finansowe?
    ...
    Do tego styropianu warto dodać, iż zawsze istnieje możliwość pożaru komina, a jak nam wiadomo wełna mineralna jest niepalna, natomiast styro nie
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  7. #4167
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Portrecista Zobacz post
    witam.
    czytam ten wątek od dwóch lat,zrobiłem nową instalacje co. buduje nowy komin ,pozostała tylko kwestia kotła
    i chciałem się upewnić czy taki kocioł po przeróbkach (link) będzie lepszy od tych wszystkich miałowców z pidami
    wyświetlaczami, wentylatorami itp. wiem ,że cały wątek mówi ,że warto ale producenci kotlów twierdzą inaczej
    http://www.enka-ogrzewanie.pl/kotly_p.html
    No w tym kociołku zasadniczo dodać miarkownik ciągu i KPW dorobić do tego otworu w drzwiczkach załadunkowcyh, tyle
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  8. #4168

    Domyślnie

    Koledzy muszę się pochwalić , palę miał bez dmuchawy
    Próbowałem już wcześniej ale za każdym razem przygasało i kopciło ale od kilku dni wstawiam pionowo suche polano sosnowe i to pozwala na spalenie zasypu.
    Z obserwacji płomienia to bardzo długo pali się na niebiesko . Miał oczywiście suchutki , 20kg starcza na 10 godzin z temperaturą 50*C spada w połowie palenia na około 43-45*C.
    pozdrawiam

    Last Rico mój diesel (turbo grzechotnik) pojechałby i na rozpuszczalniku

  9. #4169

    Domyślnie

    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    Szkoda mi tych 10 tysi wywalonych za blache w tamtym roku.
    Chciałbym wyjaśnić to do końca - czy ta rura to tylko przedłużka ceglanego komina, czy stalowy wkład aż do samego kotła? A może wkład, ale tylko pionowy z wyciętym otworem na dole?

    C.

  10. #4170

    Domyślnie

    turra1 ...

    ...widzę,że podchodzisz bardzo humorystycznie do wykwitów, Twój dom i Twoja sprawa, jednak mi by nie było do śmiechu - pomyśl tylko o tym,że jeżeli czegoś nie zmienisz to za kilka lat czeka cię stawianie komina, bo przy takich kombinacjach,przeróbkach, rurach i skroplinach to Twój kiedyś będący piękny biały komin szybciutko się rozsypie..
    ... ocieplić rurę albo najlepiej odciąć w diabły - choć widzę,że upór niemiłosierny aby pozostała choć pasuje do chałupy jak świni siodło - być może lubisz takie cudactwa , w zamian takiej rureczki wystarczyło poszukać starego komina z kotłowni osiedlowej - z pewnością ciekawiej by się prezentował na Twoim podwórku.
    ...jeżeli całą chałupę tak wykonałeś jak ociepliłeś komin to gratuluję - przypomina mi się bajka "sąsiedzi", wykwity,przemoknięcia najpierw się usuwa i szuka przyczyny - dopiero gdy wszystko jest ok to robimy ocieplenie materiałem niepalnym!!!...... ale co tam ...- przykryć świństwo i jest ok, styropianek, baranek, farbka i komin jest jak nowy - bo czego oczka nie widzą to serduszko nie boli

    pozdrawiam

  11. #4171

    Domyślnie

    @Portrecista
    Kocioł wygląda na prostą, bezproblemową konstrukcję, ale ja na nim nie widzę gniazda na miarkownik. Klapa powietrza pierwotnego jest, ma zaczep do łańcucha, ale nie bardzo widać, gdzie na górze kotła ten miarkownik wkręcić.
    Poza tym są rzeczy, które trzeba obejrzeć na konkretnym kotle - np. szczelność drzwiczek i klapy, jakość zawiasów, itepe, itede... Ale jeśli czytasz ten wątek od dwóch lat, to sam wiesz.

    C.

  12. #4172
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Ryszardryszard witaj.
    """Podejrzewam, że winne jest za duże palenisko. Niestety nie mam pomysłu jak je regulować w prosty bezproblemowy sposób - a to dlatego że piec posiada uchylny ruszt.... Więc wszelka zabudowa szamotką jest (wydaje się?) nierealna. No chyba, że się mylę."""

    Przepraszam że długo czekałeś.
    Uchylnym rusztem się nie przejmuj, w proponowanym tu sposobie spalania węgla
    nie będzie ci on potrzebny. Tak więc jeśli uznajesz że kocioł jest zbyt duży
    - zmniejsz komorę cegłami szamotowymi. Zabieg jest opisany w wielu miejscach.
    Pamiętaj tylko żeby przed każdym nowym cyklem b. dobrze oczyścić ruszt.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3620416
    ------------

    Cześć Zubek
    """Zakupiłem kilka worków węgla kamiennego i jest bez porównania. Stosuję nową metodę i jestem przeszczęśliwy, w piecu pali się 8 godzin. Namówiłem już 2 osoby do nowej metody i też są ogromnie zadowoleni """

    Wszyscy jak tu jesteśmy dziękujemy koledze za przekonanie następnych dwóch osób
    do ekonomicznego i czystego spalania. To naprawdę ważna rzecz dla nas i naszych dzieci.
    ------------

    Paweł_i napisał:
    """Po rozpaleni troszkę dymię z komina ( ale nie to co wcześniej czarne kłęby ) szarawym dymkiem, po rozpaleniu trzeba się przyjrzeć aby zobaczyć dym. To też była dla mnie ważna rzecz aby nie kopcić jak sąsiedzi."""

    Tak Pawle, to jest WAŻNA rzecz.
    ------------

    Witaj Andrzej9923
    """Last Rico tak przy okazji chcialem Ci podziekować za założenie tego tematu i nakierowanie na jedyną słuszną drogę.Od tego sezonu palę "od góry" i bardzo to sobie chwalę.Mam cieplej w domu przy mniejszych kosztach.Co więcej chcieć trzeba?Jednak w pierwszej połowie spalania zasypu nie uzyskuje palenie bezdymnego.Pozdrawiam. """

    Również bardzo się cieszę z takiej zmiany. Całkowite wyeliminowanie jakiegokolwiek
    dymu (lub pary) w pierwszej fazie spalania jest dosyć trudne. Raz że komora kotła
    jest zwykle trochę zbyt chłodna, dwa że w tej fazie bardzo intensywnie paruje drewno.
    Rada jest taka, staraj się zawsze uzyskać w miarę równą powierzchnię węgla u góry
    zasypu, jeśli widzisz tam jakieś dziury, to ręcznie wrzuć kęs lub dwa, ma być gładko.
    Jeśli masz koks z poprzedniego cyklu to wrzuć go na węgiel, całość posyp popiołem.
    Następnie nałóż grubsze drewno w taki sposób aby CAŁKOWICIE pokryć powierzchnię
    węgla, na to dopiero rozpałka. Teraz posyp to wszystko Sadpalem (1 łyżka płaska).
    Możesz podpalać. Dymu będzie baaaaardzo mało. Oczywiście KPW konieczna.
    Pozdrawiam.
    ------------

    Turra 1
    """Przypomnij mi na której stronie moge "doczytać" o tym zakazie stosowania styropianu albo streśc to ryzyko nieszczęccia o jakim piszesz w paru słowach. """

    Kiedyś kolega Yeti spisał (Yeti też lubi ciepło heheeeee) moje wypociny i dokonał
    streszczenia. Zaraz podam linkę -----> ale chcę jednak wprowadzić tu małą zmianę.
    Otóż wycofuję się z polecania twardego styropianu jako materiału do ocieplania komina
    NAD dachem. Robię to nie dlatego że jest zły (sam tak mam) ale WYŁĄCZNIE dlatego
    że niestety (jak się okazało) część ludzi zwyczajnie bagatelizuje czyszczenie komina.
    POD dachem nic się nie zmieniło, jak było, tak jest. Wełna.

    Tu linka:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post2952904
    ----------
    Teraz tyle. Pozdrawiam WSZYSTKICH !!
    beton wiąże ludzi...

  13. #4173

    Domyślnie

    turra 1

    Mam taką samą rurę włożoną do komina fi 150 wysoką na 1 metr.Mam dla ciebie propozycję odnośnie twojego problemu:
    -ocieplenie rury i komina wełną minium50mm,zwiększenie temperatury spalin,proces palenia zgodny z radą Last Rico,zamontowanie wyciągu spalin{koszt zakupu+rachunek za prąd}
    -od dzisiaj zacznij gromadzić środki finansowe na zakup nowej białej cegły,bo Ci kondensat już "zaczął działać i w niedalekiej przyszłości "rozbierze" komin
    -zakup sobie farbę na dach,bo przy metodzie zapalania od dołu za niedługo i tak dach będzie czarny mimo tej nieocieplonej rury
    WYBÓR ZALEŻY OD CIEBIE.

    PS.Ja już to przerabiałem i wież mi na słowo posłuchaj dobrych rad Last RicoJak chcesz to Ci napiszę całą moją walkę z tym problemem
    NIECH WĘGIEL BĘDZIE Z WAMI!!
    Ostatnio edytowane przez Ogniomistrz ; 14-01-2011 o 11:50

  14. #4174
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar qmaty
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Portrecista Zobacz post
    witam.
    czytam ten wątek od dwóch lat,zrobiłem nową instalacje co. buduje nowy komin ,pozostała tylko kwestia kotła
    i chciałem się upewnić czy taki kocioł po przeróbkach (link) będzie lepszy od tych wszystkich miałowców z pidami
    wyświetlaczami, wentylatorami itp. wiem ,że cały wątek mówi ,że warto ale producenci kotlów twierdzą inaczej
    http://www.enka-ogrzewanie.pl/kotly_p.html
    Kupiłem taki kocioł na ten sezon grzewczy. Jestem w 100% zadowolony, kociołek wykonany bardzo dokładnie, wręcz precyzyjnie. Od początku palę od góry. Nie robiłem KPW, rozetka wystarcza. Zrobiłem tylko przegrodę paleniska od popielnika, obyło się bez spawania. Trzyma na silikonie wysokotemperaturowym. Polecam.

  15. #4175
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Witaj Qmaty
    Rozetka nie wystarcza, zachęcam ciebie łagodnie.
    Zrób sobie KPW, a zobaczysz że cenka opada....
    beton wiąże ludzi...

  16. #4176

    Domyślnie

    Celem wyjaśnienia po raz siedemdziesiątydrugi napiszę że swój temat z zaciekim na suficie i ewentualnymi przyczynami nie napisałem aby otrzymywac bzdurne odpowiedzi powielane jak widac do znudzenia"pal metodą Last Rico a będzie dobrze bo umnie tak jest"
    Chcę jeszcze raz wyraznie powtórzyć że własnie palenie ww metodą do tego doprowadziło(zaznaczam po raz wtóry drewno niezadobrze wysuszone).Rura zamonyowana na kominie jes w celu ochrony blachy trapezowej przed korozja i z tej funkcji sprawdza sie znakomicie!!!
    Napisałem i pokazałem na zdjeciach mój przykład aby ostrzec innych że pomimo takiego sposobu palenia takie sytuacje mogą sie zdazyć.
    do kolegi kaczor który że tak powiem za bardzo sie zagalopował w swoich uwagach kilka zdań;
    kaczorr napisał
    ocieplić rurę albo najlepiej odciąć w diabły - choć widzę,że upór niemiłosierny aby pozostała choć pasuje do chałupy jak świni siodło - być może lubisz takie cudactwa , w zamian takiej rureczki wystarczyło poszukać starego komina z kotłowni osiedlowej - z pewnością ciekawiej by się prezentował na Twoim podwórku.
    ...jeżeli całą chałupę tak wykonałeś jak ociepliłeś komin to gratuluję - przypomina mi się bajka "sąsiedzi", wykwity,przemoknięcia najpierw się usuwa i szuka przyczyny - dopiero gdy wszystko jest ok to robimy ocieplenie materiałem niepalnym!!!...... ale co tam ...- przykryć świństwo i jest ok, styropianek, baranek, farbka i komin jest jak nowy - bo czego oczka nie widzą to serduszko nie boli
    moje prace porównujesz do bajki sąsiedzi to moze wreszcie pochwal sie swoimi.Zadałem sobie trud przeczytania twoich 50 "eksperckich" wpisów na tym forum i widzę że od samego początku ustawiłes sie na funkcji "wuja dobra rada" tzn zero praktyki duzo teorii z Google.Prosba ni galopuj z obrazaniem mnie czy kogokolwiek bo spadnie cos na cie jak "tynk z twojej poniemiackiej kamienicy".
    Nie wybudowałes domu nie zamiesciłeś choćby jednego zdjęcia juz nawet nie kometuje tresci twoich wpisów.Troche pokory i grzecznosci.
    do Ognimistrz
    Mam taką samą rurę włożoną do komina fi 150 wysoką na 1 metr.
    napisz o jakiej wełnie mówisz i jak zamontowałes rure zewnetrzną?

  17. #4177

    Domyślnie

    bardzo dziękuje za rady.
    mam pytanie ,która opcja jest według was jest lepsza?
    http://www.enka-ogrzewanie.pl/kotly_p.html
    albo
    http://www.enka-ogrzewanie.pl/kotly_..._standard.html
    zaletą opcji pierwszej jest żeliwny ruszt
    drugiej możliwość zamontowania sterownika i dmuchawy (TAK NA WSZELKI WYPADEK)
    w tym drugim są jeszcze boczne nawiewy , ale nie wiem czy to zaleta czy wada.
    poza tym oba mają ten sam wymiennik i wymiary.
    wiem że druga opcja wymagać będzie więcej przeróbek ,ale z tym niema problemu.

  18. #4178
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    Celem wyjaśnienia po raz siedemdziesiątydrugi napiszę że swój temat z zaciekim na suficie i ewentualnymi przyczynami nie napisałem aby otrzymywac bzdurne odpowiedzi powielane jak widac do znudzenia"pal metodą Last Rico a będzie dobrze bo umnie tak jest"
    Chcę jeszcze raz wyraznie powtórzyć że własnie palenie ww metodą do tego doprowadziło(zaznaczam po raz wtóry drewno niezadobrze wysuszone).Rura zamonyowana na kominie jes w celu ochrony blachy trapezowej przed korozja i z tej funkcji sprawdza sie znakomicie!!!
    Napisałem i pokazałem na zdjeciach mój przykład aby ostrzec innych że pomimo takiego sposobu palenia takie sytuacje mogą sie zdazyć.
    do kolegi kaczor który że tak powiem za bardzo sie zagalopował w swoich uwagach kilka zdań;
    kaczorr napisał

    moje prace porównujesz do bajki sąsiedzi to moze wreszcie pochwal sie swoimi.Zadałem sobie trud przeczytania twoich 50 "eksperckich" wpisów na tym forum i widzę że od samego początku ustawiłes sie na funkcji "wuja dobra rada" tzn zero praktyki duzo teorii z Google.Prosba ni galopuj z obrazaniem mnie czy kogokolwiek bo spadnie cos na cie jak "tynk z twojej poniemiackiej kamienicy".
    Nie wybudowałes domu nie zamiesciłeś choćby jednego zdjęcia juz nawet nie kometuje tresci twoich wpisów.Troche pokory i grzecznosci.
    do Ognimistrz

    napisz o jakiej wełnie mówisz i jak zamontowałes rure zewnetrzną?
    Jak mogłeś napisać, że palisz metodą Last Rico, skoro NIE PALISZ METODĄ LAST RICO!!!

    Do Portrecista:
    Wybieraj ten pierwszy, a miarkownik polecam elektroniczny (unister), bo nie widzę otworu montażowego do zwykłego miarkownika. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez KardinalE ; 14-01-2011 o 16:52
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  19. #4179

    Domyślnie

    turra1
    A czy paląc kotłem ogniwo też miałeś tą rure? Czy komin też był z białej cegły.
    Jaką tem. paliłeś w tym nowym kotle zapalając cały wsad od góry? A jaką palisz w tradycyjny sposób? Jakie wymiary rusztu?
    Taką rure ocieploną i z takim daszkiem u góry można kupić gotową, nie wiem gdzie, ale widziałem takie na kominach.
    Ostatnio edytowane przez Gieniu ; 14-01-2011 o 17:36

  20. #4180

    Domyślnie

    Panowie pomagacze - Turra1 robi sobie z nas bekę. Od pierwszych wpisów robił jaja, najpierw z pojedyńczych gostków, a teraz z całego forum. Przecież gdyby rzeczywiście potrzebował pomocy, to nie upierałby się przy swoim (skoro to "swoje" dało mu skutek jak na obrazku), ale ewentualnie poprosił o szersze wyjaśnienia, ładnie podziękował i napisał o wynikach.
    Na moje oko to on ma niezły ubaw jak się doprowadzacie do białej gorączki...

    C.

Strona 209 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony