dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 218
  1. #1

    Domyślnie Pompy ciepła IVT Greenline HT plus - wasze opinie

    Witam, Czy ktos z Was uzytkuje pompy ciepla IVT GreenLine HT plus C7? Ciekawy jestem waszych opini, bo własnie na taka dostalem wycene od wykonawcy.

  2. #2

    Domyślnie pompa ciepła

    Właśnie czekam na wycenę takiej pompy, którą dostanę jutro. Słyszałem, że to bardzo dobra pompa, może trochę droga ale warta ceny. U siebie chcę założyć dodatkowo rekuperator, dom 130 mk. + garaż na 2 auta. Na ile wycenili całą inwestycje? Podzielę się swoją jak otrzymam.
    Pozdrawiam Jerry

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlotko5
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Toporzysko
    Kod pocztowy
    87-134
    Posty
    14

    Domyślnie

    Sam jestem tej wyceny bo tez planuje wybudować dom o pow użytkowej 140m2 + garaż na dwa samochody
    Kolego jerrasek nie zapomnij o nas

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał arecki1338 Zobacz post
    Witam, Czy ktos z Was uzytkuje pompy ciepla IVT GreenLine HT plus C7? Ciekawy jestem waszych opini, bo własnie na taka dostalem wycene od wykonawcy.
    Użytkuję.Co konkretnie Ciebie interesuje?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wit74 Zobacz post
    Użytkuję.Co konkretnie Ciebie interesuje?
    Jak się sprawdza ta pompa przy większych mrozach (np -1, jakie są koszty eksploatacji? Czy warto było tej ceny?
    A moja wycena wyniosła 58tys (pompa IVT GreenLine HT plus C7, kolektory pionowy 2 x 75m, kotłownia, podłogówka, instalacja wod.-kan., uruchomienie.) Firma jest z mojej miejscowości i powiedzieli mi że za mniej nie da rady za taką jakość wykonania - mówią, że można taniej ale na polskiej pompie i gorszym osprzęcie nawet 10-12tys. - ale czy warto.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    miałem na myśli poniżej -18sC

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlotko5
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Toporzysko
    Kod pocztowy
    87-134
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerrasek Zobacz post
    A moja wycena wyniosła 58tys (pompa IVT GreenLine HT plus C7, kolektory pionowy 2 x 75m, kotłownia, podłogówka, instalacja wod.-kan., uruchomienie.)
    Pozdrawiam
    powiem szczerze że myśląłem że wyjdzie troszeczkę taniej
    a co inni na ta wycenę ??

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerrasek Zobacz post
    Jak się sprawdza ta pompa przy większych mrozach (np -1, jakie są koszty eksploatacji? Czy warto było tej ceny?
    A moja wycena wyniosła 58tys (pompa IVT GreenLine HT plus C7, kolektory pionowy 2 x 75m, kotłownia, podłogówka, instalacja wod.-kan., uruchomienie.) Firma jest z mojej miejscowości i powiedzieli mi że za mniej nie da rady za taką jakość wykonania - mówią, że można taniej ale na polskiej pompie i gorszym osprzęcie nawet 10-12tys. - ale czy warto.
    Pozdrawiam
    Odpowiadając wprost przy -18C sprawdza się,ale to nic szczególnego.....to nie zasługa czegoś wyjątkowego w pompach IVT,to raczej kwestia doboru mocy PCi i instalacji GZ jak i DZ.Choć ja myślę,że mam lekko niedowymiarowaną,ale opanowałem mniej więcej jak sobie z tym radzić.Czytając inne wypowiedzi i oglądając zużycia w arkuszu stwierdzam,że pochodzenie PCi przynajmniej tych które tu się przewijają,nie wpływa specjalnie na ostateczny wynik w postaci rachunku za energię.Za zeszły rok wydałem około1200PLN na co i CWU.W tym roku od 9/09/10 do 31/12/10 - 440PLN.Troszkę tracę na ogrzewanym garażu,ale tam stoi PCi i jakieś min chciałem utrzymywać.Wycenę na to samo miałem tylko kilka tys.niższą,ale nie wnikając dlaczego wybrałem i mam.Czy warto było tej ceny- nie wiem,pojęcie względne,można było i teraz tym bardziej można taniej i wcale nie gorzej.Jeśli nie umie się samemu to trzeba szukać i porównywać i to na pewno warto.Ja nie mam odwiertów pionowych a 600mb kolektora poziomego (przewymiarowany). Ale jest wada i to znaczna......nie ma dwóch czy więcej przedziałow czasowych w sterowniku na co i CWU.Można dołączyć dodatkowy zegar do sterowani PCi i to działa nieżle.
    Sprawdż Buderusa i/lub Junkersa to ponoć to samo co IVT.O polskie PCi poptyaj Henok'a czy Liwko

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mlody40

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    2

    Domyślnie

    WITAM.Jestem posiadaczem pompy ciepła IVT GreenLine HT plus C7.Chodzi mi o koszty eksploatacji-energi elektrycznej.Kolega vit74 napisł ,że zeszły rok wydał za prąd 1200zł,przyjmując że pompa IVT GreenLine HT plus C7 zużywa na godzinę 2 kwh, koszt energi 0,48 zł- z tego wynika 2500 kwh na rok / 12 mc=208 kwh/mc /30dni=6,93kwh/dzień.
    Pompę użytkuję o 2 m-cy ,dom 140 m2 w trakcie wykańczania,tem wewnątrz 17 stopni,krzywa grzewcza 0,5, odwierty pionowe 2x75mb-średnie zużycie to18kwh/dzień.(nie używam ciepłej wody)
    Czy to działa poprawnie?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody40 Zobacz post
    WITAM.Jestem posiadaczem pompy ciepła IVT GreenLine HT plus C7.Chodzi mi o koszty eksploatacji-energi elektrycznej.Kolega vit74 napisł ,że zeszły rok wydał za prąd 1200zł,przyjmując że pompa IVT GreenLine HT plus C7 zużywa na godzinę 2 kwh, koszt energi 0,48 zł- z tego wynika 2500 kwh na rok / 12 mc=208 kwh/mc /30dni=6,93kwh/dzień.
    Pompę użytkuję o 2 m-cy ,dom 140 m2 w trakcie wykańczania,tem wewnątrz 17 stopni,krzywa grzewcza 0,5, odwierty pionowe 2x75mb-średnie zużycie to18kwh/dzień.(nie używam ciepłej wody)
    Czy to działa poprawnie?
    Nie wygflada na zdane ekstremum. Bez podania wieksdzej ilosci szczegolow (stan ocieplenia, itp), trudniej cos wiecej powiedziec.

    Ale:
    1. Ide o zaklad, ze PC na poczatku listopada nie zuzywala tyle samo co teraz. Ja na poczatku listopada zuzywalem 8kWh/d, ja zdrowo przymrozi obecnie to nawet 30kWh.
    A srednia za listopad i grudzien to wlasnie 16kWh/dzien. Dom 150m uzytkowej ,21C,

    2. Masz dom w trakcie wykanczania, wiec jeszcze kupa wilgoci. Ja grzeje 2 sezon PC, i widze ze w tym roku zuzycie pradu jest mniejsze niz rok temu.

    3. Ale nawet majac 18kWh przez 180dni sezonu grzewczego to Ci wyjdzie 1500PLN.

    marcin

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mlody40

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie wygflada na zdane ekstremum. Bez podania wieksdzej ilosci szczegolow (stan ocieplenia, itp), trudniej cos wiecej powiedziec.

    Ale:
    1. Ide o zaklad, ze PC na poczatku listopada nie zuzywala tyle samo co teraz. Ja na poczatku listopada zuzywalem 8kWh/d, ja zdrowo przymrozi obecnie to nawet 30kWh.
    A srednia za listopad i grudzien to wlasnie 16kWh/dzien. Dom 150m uzytkowej ,21C,

    2. Masz dom w trakcie wykanczania, wiec jeszcze kupa wilgoci. Ja grzeje 2 sezon PC, i widze ze w tym roku zuzycie pradu jest mniejsze niz rok temu.

    3. Ale nawet majac 18kWh przez 180dni sezonu grzewczego to Ci wyjdzie 1500PLN.

    marcin
    WITAM.Dom w którym zamontowana jest pompa to budynek parterowy,bez użytkowego poddasza(dach-konstrukcja wiązarowa,ocieplenie 35cm wełny),ściany porotherm 24 cm+15cm styrtopian o wpółczynniku 0,031,podłoga ocieplenie 12cm styropianu,okna alphaline 3 szybowe.
    Ogrzewanie w całym domu to podłogówka .Według wyliczeń zapotrzebowanie na ciepło 50 wat.
    Interesuje mnie jaką krzywą grzewczą ma kolega ustawioną aby uzyskać 21 C,i jak zmieniają się temperatury dolnego żródła gt10 i gt 11,na jaką prędkość jest ustawiona pompa górnego i dolnego żródła i jaka jest taryfa energi(wekendowa,nocna).
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody40 Zobacz post
    WITAM.Dom w którym zamontowana jest pompa to budynek parterowy,bez użytkowego poddasza(dach-konstrukcja wiązarowa,ocieplenie 35cm wełny),ściany porotherm 24 cm+15cm styrtopian o wpółczynniku 0,031,podłoga ocieplenie 12cm styropianu,okna alphaline 3 szybowe.
    Ogrzewanie w całym domu to podłogówka .Według wyliczeń zapotrzebowanie na ciepło 50 wat.
    Interesuje mnie jaką krzywą grzewczą ma kolega ustawioną aby uzyskać 21 C,i jak zmieniają się temperatury dolnego żródła gt10 i gt 11,na jaką prędkość jest ustawiona pompa górnego i dolnego żródła i jaka jest taryfa energi(wekendowa,nocna).
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Ustawienie tej samej krzywej nie da u nas tej samej temp wew z wielu powodów.Mamy inne domy w innych miejscach,różne zapotrzebowania na energie,różną akumulacyjność itp.
    Ja mam taryfę G12 w Enea( to nie weekendówka).Ustawiłem krzywą na 2 ale porobiłem sobie garby na krzywej.Zmiany nachylenia krzywej w zależności od temp zew dokonujesz w menu 1.3.Ja już od -5C do -15C mam naniesione zmiany podnoszące temp powrotu o 3C tak,że zasilenie sięga 36C.Ale u mnie w GZ dT=5,6C.U Ciebie pewnie jest inaczej czyli musisz pokombinować.
    W IVT ustawiając krzywą ustawiasz temp powrotu w GZ
    Czy masz czujnik temp wew.?Można ustawiać jego wpływ na temp powrotu w skali 0-9. Przykładowo
    Masz temp wew 21C
    Ustawiłeś temp wew 21,5
    Ustawiłeś krzywą na 2,przy temp zew 0C da to temp powrotu w GZ=28C
    Wpływ czujnika temeratury pokojowej masz np: na 6
    Sterownik przelicza (21,5-21)*6=3C i o tyle podniesie temp powroru w GZ czyli do 31C.Tak aż uzyskasz 21,5C w domu.
    Ja aktualnie nie korzystam z tego.
    Odpalając np: kominek na 3-4h możesz w ten sposób mocno opóżnić start PCi,która póżniej może się troszkę gimnastykować by wrócić w swój rytm.
    Mam za to dodatkowy zegar do ustawienia dowolnej liczby przedziałów czasowych( w IVT jest jeden) .To chyba w menu serwisowym w 5.7.
    W tej chwili po 7h pracy PCi ma w DZ 2,2C/-1,2C (gt10/gt11)
    Prędkości pomp obiegowych w GZ i DZ też nie muszą być wszędzie takie same.Ogólnie przyjęte jest by dT w GZ=5C a w DZ=3C.Ja by mieć prawie takie same dT pompy obiegowe mam na 3 biegu.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody40 Zobacz post
    Pompę użytkuję o 2 m-cy ,dom 140 m2 w trakcie wykańczania,tem wewnątrz 17 stopni,krzywa grzewcza 0,5, odwierty pionowe 2x75mb-średnie zużycie to18kwh/dzień.(nie używam ciepłej wody)
    Czy to działa poprawnie?
    ...tak, to działa poprawnie

    ...pompę dopiero odpaliłeś, to Twój pierwszy sezon grzewczy, poza tym wykonujesz jeszcze prace mokre. To może oznaczać tylko jedno - w tym sezonie na pewno zapłacisz spore rachunki, ale nie przejmuj się tym zbytnio, w przyszłą zimę rachunki spadną....
    nie powielaj nastawów innych użytkowników ponieważ każdy dom jest inny (jak odcisk palca i każdy użytkownik inaczej odczuwa komfort cieplny i w związku z tym wymaga od pompy innej pracy....

    musisz postarać się zrozumieć na czym polega regulacja poszczególnych parametrów pracy pompy i jak to przenosi się na temp. w pomieszczeniach i dostosować wszystko do swoich wymagań i do swojego domu.... na pewno się uda...
    ...

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kim1980

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam

    Czy ktoś może mi podać namiary na firmy, które Wam montowały pompy i są godne polecenia

    Teraz mój największy problem to strach przed złym montażem
    Chciałbym zamontować u siebie PC + WM z reku

    Będę wdzięczny za każdą informację
    Może być na priv

    Piotrek

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EmilaDz

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łódz
    Kod pocztowy
    93-129
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerrasek Zobacz post
    Jak się sprawdza ta pompa przy większych mrozach (np -1, jakie są koszty eksploatacji? Czy warto było tej ceny?
    A moja wycena wyniosła 58tys (pompa IVT GreenLine HT plus C7, kolektory pionowy 2 x 75m, kotłownia, podłogówka, instalacja wod.-kan., uruchomienie.) Firma jest z mojej miejscowości i powiedzieli mi że za mniej nie da rady za taką jakość wykonania - mówią, że można taniej ale na polskiej pompie i gorszym osprzęcie nawet 10-12tys. - ale czy warto.
    Pozdrawiam
    Ja uwazam że wycena bardzo korzystna ,podaj proszę namiary na firmę.
    Byłam dzisiaj w jednej firmie i wstępna wycena przy 9KW całość z podłogówką to koszt ok. 80tyś.,jjutro umówię się na dokładną wycenę z firmy Sapro ,ciekawe co zaoferują?

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    boston4

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Przychylam się do prośby powyżej i też proszę o namiar na firmę

  17. #17

    Domyślnie

    WiTAM !
    Czy ktoś posiada pc Buderusa 7,3kw z kolektorami jezeli tak jak sie mu sprawuje .
    Ja mam taki model zamontowany juz u siebie w od czerwca 2010 ,teraz pierwszy sezon jadę i szczerze mówiąc jestem zadowolony w domu mam ustawione na 21 stopni C
    i czy jest +5 lub -22 C jak juz było pompa idzie jak burza.
    Dom wybudowany i tynki środek w 2009 potem zima i w kwietniu 2010 posadzki ostatnia z mokrych robót. Czerwiec 2010 wygrzewanie jastrychu potem kafle tak więc myślę że wilgoci juz tak dużo nie było. Dom ocieplałem jesienią ubr. Oczywiście wszędzie podłogówki plus 1drabinka na kazdą łazienke i jeden maly w garazu w ktorym jest pc.
    Mur 30cm pustak + 15 cm styro , dach 15+10 wełny (0,031^) +stryszek miedzy jetkami 10cm , podłogi na gruncie 5+5 styro (wiecej się nie dało ) , okna 6kom Salamander
    z zaluzjami ,brama Krispola 4cm pianki . Powierzchnia po podłogach 202m2 a użytkowa 170m2. Kominka jeszcze niemam a reku nie zakładam . Mieszkam od wrzesnia 2010.
    Od czerwca do 15stycznia zużycie 1750kw przez pompę łącznie z cwu na 4 osoby . Oczywiście jeszcze na prądzie budowlanym ,ale już niedługo. Proszę o porównanie z podobnymi pompami a najlepiej buderusa ,aha kolektor to 2 nitki po ok 270 mb kazda na 1,4m w ziemi . Licząc / 1m-c-ca=310zł m-ce na budowlanej taryfie . Może pierwszy sezon być drozszy poprzez wygrzewanie ale i tak wydaje mi sie to niezbyt duzo bo za ta cenę kupi się pól tony ekogochu !!
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Sabina i Grzegorz ; 12-02-2011 o 21:47
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    moniia13

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał EmilaDz Zobacz post
    Ja uwazam że wycena bardzo korzystna ,podaj proszę namiary na firmę.
    Byłam dzisiaj w jednej firmie i wstępna wycena przy 9KW całość z podłogówką to koszt ok. 80tyś.,jjutro umówię się na dokładną wycenę z firmy Sapro ,ciekawe co zaoferują?
    Wycena bardzo korzystna. U nas dostaliśmy za to samo tyle że pompa innej firmy ok. 120 tys!! Chyba chcą nas nieźle naciągnąć

  19. #19

    Domyślnie

    U mnie wycena wyszla na 66 tys. kolektor pionowy 2x 80m, IVT HT plus 7c , podlogowka okolo 140 m2 i cala instalacja wod-kan.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    My ostatecznie podpisaliśmy umowę na zakup i montaż pompy ciepła Buderus Logatherm WPS 6 K razem z kolektorem poziomym i podłogówką. Inwestycja obejmuje też instalację wod-kan i oczyszczalnię ścieków - mamy nadzieję, że firma i sprzęt się sprawdzą.
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony