dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 501 z 1187
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 23724
  1. #10001

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elena76 Zobacz post
    o ile dobrze pamiętam to grass jest w zasadzie cenowo niewiele tańszy niż blum, ale rzeczywiście wcale nie gorszy, a różnica w wycenie Twojej kuchni wynika pewnie raczej z tego, że generalnie studia kuchenne inaczej wyceniają meble niż zakłady stolarskie. poza tym powymyślałaś sobie jakieś matowe paski, to i wycena adekwatna
    hehe co racja to racja.
    studia kuchennie mają często kosmiczne marże.

  2. #10002
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    [QUOTE=duś;4519640]hehe co racja to racja.
    studia kuchennie mają często kosmiczne marże.[/QUOTE



  3. #10003
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    hehe co racja to racja.
    studia kuchennie mają często kosmiczne marże.
    ha, ja dostałam wycenę na kuchnię nawet znośną, ale zabiła mnie wycena blatu z klejonki. Klejonka dębowa, bukowa lub cos tam ok. 8m za 7tysi! Może i bym łyknęła ale Stray w Castusiu widział blat dębowy 3m za 350 zł!!! Czy jakość tego drugiego jest tak marna? Czy ktoś próbuje na mnie nieźle zarobić?

  4. #10004
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    duś a pokaż może te paski wreszcie
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  5. #10005

    Domyślnie

    no tworzę ten album, tworzę...

  6. #10006
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Duś, to twórz, twórz...


    olgusieniunieczka
    tu np 4m za 700 zł http://woodin.pl/product_info.php?products_id=94
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  7. #10007
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-mól Zobacz post
    Duś, to twórz, twórz...


    olgusieniunieczka
    tu np 4m za 700 zł http://woodin.pl/product_info.php?products_id=94
    Dzięki,
    to jest rozsądna alternatywa, nawet bardzo. Tak myślałam, że studio rzuciło dobrą cenę na meble, to muszą gdzieś nadrobić...

  8. #10008

    Domyślnie

    Duś też chętnie bym obejrzała ten album )

  9. #10009

    Domyślnie

    mam wielką prośbę , czy ktoś z was spotkał się z forum na temat mebli z frontami lakierowanymi na wysoki połysk ,bardzo mi się podobają i wiem że mogą być uciążliwe w utrzymaniu czystości ale wmawiam sobie że może nie jest tak źle widzę często wasze piękne kuchnie też w połysku chciałabym poczytać coś więcej na ten temat waszych opinii ,tak więc jeśli da mi ktoś jakieś namiary to z góry bardzo dziękuję

  10. #10010
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danka01 Zobacz post
    mam wielką prośbę , czy ktoś z was spotkał się z forum na temat mebli z frontami lakierowanymi na wysoki połysk ,,
    Śmieszne Myślę, że dobre 90% spotkało się z takimi frontami, a pewnie z połowa ma je w domu?

    Ja np. mam. Co chcesz wiedzieć. Od razu mogę napisać, że lakierowane fronty to chyba najlepsza rzecz jaka mi się trafiła w mieszkaniu. Rewelacja do potęgi. Mam lakier w kuchni i łazience. Ten kto powiedział ci, że trudno je utrzymać w czystości nigdy lakierowanych frontów nie miał!!!

  11. #10011

    Domyślnie

    super że odpisałaś iże masz takie meble bo w tym tygodniu muszę się zdecydować , chodzi mi o to czy faktycznie widać na nich wszystkie ślady użytkowania ,a mam zamiar co dzień coś tam gotować czy faktycznie co dzień czeka mnie szmatka i specjalny płyn do czyszczenia ,bo jak nie to widać straszne mazy (dolne fronty mają być brązowe, a górne wanilia)czy po prostu widać jakieś tam zabrudzenia które jakoś szczególnie nie przeszkadzają,wiadomo że gdyby to była kuchnia matowa pewno też by się każdy dopatrzył jakichś małych czy większych tam zabrudzeń ,najważniejsze pytanie czy musisz i jak często czyścić swoją kuchnię, nieraz się spotkałam z opinią że tylko mazy imazy!!! koszmar

  12. #10012
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Danka01, również mam lakierowane fronty w kuchni, co prawda od niedawna (miesiąc), ale jestem mega zadowolona. Bardzo szybko się je czyści, wystarczy przetrzeć zwykłą, suchą szmatką. W poprzednim mieszkaniu miałam fronty z mdf-u matowego i to była masakra - brudziły się co prawda wolniej, ale nigdy porządnie ich nie doczyściłam - po mokrej/wilgotnej szmatce zostawały smugi, sucha nie dawała sobie rady ani z plamami, ani z tymi smugami. Mazy po czyszczeniu zostają na frontach matowych, nie lakierowanych! Fronty w kuchni czyściłam raz, teraz czeka je drugie czyszczenie (czyli wychodzi raz na 3-4 tygodnie), co kilka dni przecieram pojedyncze paluchy, ale nie jest to jakoś bardzo uciążliwe czy widoczne.

  13. #10013
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ragazza
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    839

    Domyślnie

    Ja mam fronty matowe i nie wyobrażam sobie lakierowanych, bo właśnie czyszczenie tych paluszków, by mnie rozwaliło. Natomiast na matowych nic nie widać, natomiast jak się ubrudzą to czyści się rewelacyjnie i żadnych smug, ani mazów nie ma. Ja zdecydowanie polecam mat

  14. #10014
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Chcę obalić wszystkie moty na temat frontów lakierowanych. Może niech ci co ich nie mają i nie mieli niech się nie wypowiadają na ich temat.
    Mam fronty lakierowane od czerwca. W łazience bordowe, w kuchni białe. Jest to najlepsze co mam w mieszkaniu. Czyści się rewelacyjnie. Przecieram szmatką wilgotną lub mokrą. Schodzi o razu. Nie wiem o jakich smugach mówicie. Ja takowych nie mam, przynajmniej ich nie widzę. Lakier to jedna z najlepszych decyzji jaką podjęłam i kiedyś jak wybuduję dom to też na pewno dam lakier.

    Co więcej mam biały lakierowany gres w kuchni, z białymi fugami. j.w. czyści się świetnie, nic na nim nie widać, ani brudu, ani smug.

    W przyszłości też dam lakier tam gdzie będę mogła.

    Nie wiem co jeszcze mogę napisać na temat lakieru - jak dla mnie bomba.

    Co do matu. Miałam 3 lata w starym mieszkaniu. Nigdy więcej. Doczyścić tego nie można, widać wszystko. Miałam gładki mat - kolor pomarańcz. Nie polecam.

  15. #10015
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Aha nie zwracam uwagi jak często myję szafki. Poprostu jak ma ochotę i ścieram blat to przejadę szmatką od razu po frontach. Zajmuje to 2-3 minuty. Nie to co na macie. Stare mieszkanie wynajmuję i nie zrobię zdjęć ale wierzcie mi, że nie szło tam doczyścić paluchów, za nic.

  16. #10016

    Domyślnie

    Zdecydowanie do kuchni tylko lakier! Teraz mam mat w kuchni i lakier w łazience. Na macie wszystko widać i trzeba trochę poszorować, żeby paluchy zeszły. A na lakierze? Mocno wyciśnięta szmatka z mikrofibry , 1 przetarcie i gotowe
    basia228

  17. #10017
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Basia super, że u ciebie paluchy z matu schodzą, bo u mnie za nic nie chciały. Używałam wszystkich środków. I wiem jedno i mniej środków tym lepiej.

  18. #10018
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Fronty matowe frontom matowym nierówne . Najgorszy jest mdf, a zaraz po nim matowy, ale "śliski", idealnie gładki fornir. Nie wiem, jak to wyjaśnić, wiem natomiast, że taki fornir w swojej ofercie ma BRW, Atlas, Bergmann (zresztą to to samo) oraz Rust. Czyściłam kilkakrotnie kuchnię u rodziców (mają połączenie tych gładkich frontów matowych z frontami w lakierze) i zdecydowanie szybciej czyściło mi się lakier (choć to fakt - był bardziej ubrudzony).

    BTW u mnie widać paluchy, bo nie mam standardowych uchwytów, o czym z narzeczonym czasami jeszcze zapominamy, zamykając lodówkę Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia

  19. #10019
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ragazza
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    839

    Domyślnie

    monikaa, basia228, to samo co Wy o lakierowanych, ja mogłabym powiedzieć o matowych. Jeden front, czarny, mam w lakierze i widać tam każdy palec, a na macie (białe fronty) zupełnie nic - nie rozumiem zatem dlaczego u Was mat był trudny w utrzymaniu. Mój czyści się rewelacyjnie, nie mam żadnych zarzutów!!!

    Edit: moje fronty to właśnie mdf lakierowany na matowo, a uchwytów nie mam w ogóle
    Ostatnio edytowane przez ragazza ; 21-01-2011 o 21:39

  20. #10020
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ilona masz rację. Oczywiście mat matowi nierówny. Moja mama ma najtańszą kuchnię z brw. Mat ale taki jakby struktura drewna i tam faktycznie nic nei widać. Nie wiem czy kiedykolwiek czyściła fronty.
    My natomiat mieliśmy gładki pomarańcz, chyba jakąś folię lub okleinę - nie wiem. Wiem tylko, że to był koszmar.

    A fronty lakierowane nie mają żadnych wad.

Strona 501 z 1187

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony