dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 200 z 272
Pokaż wyniki od 3.981 do 4.000 z 5440
  1. #3981
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasal

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    07-120
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinkaa Zobacz post
    Może nie jasno się wyraziłam. Pisałam o cenie za metr. Na metr wchodzą 3 szt po 33cm. Tak więc jeśli piszesz o 8 metrach kupisz 24 elementy. Idąc dalej cena metra w tej chwili pewnie kolo 120zł x 8m = 960zł
    Teraz wszystko jasne, dzięki

  2. #3982
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasal

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    07-120
    Posty
    39

    Domyślnie

    Może ktoś pamięta ile potrzeba m3 drzewa na krokwie, łaty i kontrłaty?

  3. #3983
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasal Zobacz post
    Teraz wszystko jasne, dzięki
    Nie ma za co. Cieszę się, że mogłam pomóc.

  4. #3984
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasal Zobacz post
    Może ktoś pamięta ile potrzeba m3 drzewa na krokwie, łaty i kontrłaty?
    To jest w projekcie... Na więźbę u nas wyszło 8,5 m3, nie wiem jak z łatami itd bo u nas robiliśmy na razie pełne deskowanie i papę.
    Ostatnio edytowane przez klinkaa ; 27-01-2011 o 13:58

  5. #3985
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasal

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    07-120
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinkaa Zobacz post
    To jest w projekcie... Na więźbę u nas wyszło 8,5 m3, nie wiem jak z łatami itd bo u nas robiliśmy na razie pełne deskowanie i papę.
    Mój projektant nic takiego nie zamieścił , moge wiedzieć czemu wkład ceramiczny tylko do jednego komina?

  6. #3986
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasal Zobacz post
    Mój projektant nic takiego nie zamieścił , moge wiedzieć czemu wkład ceramiczny tylko do jednego komina?
    Wyszliśmy z założenia, że do kominka nie będzie potrzebny. Nie ma tam tak wysokich temperatur jak w paleniskowym i nie pali się tak często. Czas pokaże czy to była dobra decyzja. Kiedyś wcale nie było wkładów.

    Projektant jest ten sam. Zajrzałam do projektu. Tuż po zestawieniu stolarki okiennej i drzwiowej jest zestawienie więźby
    Ostatnio edytowane przez klinkaa ; 27-01-2011 o 14:25

  7. #3987
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasal

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    07-120
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinkaa Zobacz post
    Wyszliśmy z założenia, że do kominka nie będzie potrzebny. Nie ma tam tak wysokich temperatur jak w paleniskowym i nie pali się tak często. Czas pokaże czy to była dobra decyzja. Kiedyś wcale nie było wkładów.

    Projektant jest ten sam. Zajrzałam do projektu. Tuż po zestawieniu stolarki okiennej i drzwiowej jest zestawienie więźby
    Też tak myślę z tym wkładem!
    na jakim teraz jesteś etapie?

  8. #3988
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasal Zobacz post
    Też tak myślę z tym wkładem!
    na jakim teraz jesteś etapie?
    Wystarczyłoby, gdybyś zajrzał na poprzednie strony... Idziesz na łatwiznę i ciągniesz za język. Szukamy okien. Może uda się zrobić tynki w tym roku.

  9. #3989
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasal

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    07-120
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinkaa Zobacz post
    Witam
    Jestem nowa na forum, ale od 2 lat zakochana w granacie i jestem szczęśliwą posiadaczką tego domku. Jeszcze w nim nie mieszkam i trochę potrwa zanim się do niego wprowadzimy... Po przejściach z pierwszym geodetą i jego zmianie trafiłam na bardzo kompetentnego pana który poprowadził nas przez całe papiery związane z pozwoleniem. Mimo, że mój mąż jest elektrykiem, cały dom postawił sam z pomocą taty i teścia. Przy większych pracach (stropy tradycyjne pomagali również bracia). Obecnie mamy dom przykryty papą. Więźba uszykowana pod dachówkę. Na fachowców wydaliśmy tylko tyle co na więźbę. Reszta prac wykonana samodzielnie. Nawet ja biegałam po dachu przy zakładaniu papy, docinałam deski itd... w tym roku planujemy wstawić okna i być może tynki. W prowadziliśmy kilka zmian również takie, o których raczej nikt nie wspominał.
    Po pierwsze odbicie lustrzane.
    Mamy piwnicę pod połową budynku tzn pod korytarzem, łazienką i małym pokojem.
    Z racji piwnicy kotłownia przeniesiona piętro niżej. Łazienka w połączenia pom. gosp.
    Oddzieliliśmy tylko ubikacją za którą został prysznic (wejście z łazienki).
    Planowaliśmy okno dachowe nad schodami, ale ja kaskaderem nie jestem i powiedziałam, że myć go nie będę. Stanęło na oknie w murze nad schodami.
    Zmieniliśmy kierunek klatki schodowej
    Schody do piwnicy pod schodami w projekcie
    W połowie klatki schodowej do piwnicy zrobiliśmy drzwi na ogród.
    Komin w salonie powstał w ścianie, a nie przy ścianie (jak w projekcie) po czym okazało się, że trzeba nim uskoczyć bo był problem z montażem kosza lukarny. Więc nie polecam...
    Drzwi tarasowe w salonie zamienione z oknem
    I takie standardowe
    Ścianka kolankowa na domu podniesiona o jedna cegłę (porotherm), na garażu o 2
    zrezygnowałam z spiżarki i okrągłego okienka
    Czytam, czytam , Ja dopiero staruje z murami na wiosnę i chce na zime zamknać. Tynki maszynowe 25-30m2 z materiałem. Nie wiem ile wychodzi metrów, różnie wyczytałem chyba 450m2.
    Wiesz ile kosztuje hydraulika ?

  10. #3990
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasal Zobacz post
    Czytam, czytam , Ja dopiero staruje z murami na wiosnę i chce na zime zamknać. Tynki maszynowe 25-30m2 z materiałem. Nie wiem ile wychodzi metrów, różnie wyczytałem chyba 450m2.
    Wiesz ile kosztuje hydraulika ?
    Nie mam pojęcia jeszcze o tym nie myślimy. Zresztą mną nie ma co się sugerować w tym temacie bo teściu jest hydraulikiem (koszty robocizny odpadają), ma też nie najgorsze kontakty w hurtowniach więc i ceny materiałów bedą trochę niższe.

    Też sugeruje się tymi 450m2. Zobaczymy jak będzie...

  11. #3991

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasal Zobacz post
    Mój projektant nic takiego nie zamieścił , moge wiedzieć czemu wkład ceramiczny tylko do jednego komina?
    hmmmm my mamy wklad kajnerowy ale tylko do komina gazowego, do dymnego mowili ze nie trzeba...
    Ostatnio edytowane przez milaluka ; 27-01-2011 o 16:29

  12. #3992
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loxley
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Pless - Grass Lake
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinkaa Zobacz post
    Wyszliśmy z założenia, że do kominka nie będzie potrzebny. Nie ma tam tak wysokich temperatur jak w paleniskowym i nie pali się tak często. Czas pokaże czy to była dobra decyzja. Kiedyś wcale nie było wkładów.

    Projektant jest ten sam. Zajrzałam do projektu. Tuż po zestawieniu stolarki okiennej i drzwiowej jest zestawienie więźby
    najpierw Wasal :

    do tzw deki .... jeden ciąg shiedel rondo 20 + jeden ciąg shiedel rondo 20 z wentylacją (do kominka) czyli 2x pakiet startowy, rury ceramiczne,pustaki,2x trójnik wyczystkowy, 2 x trójnik spalinowy = 2600 PLN :-/ tylko do deki czyli wysok. ok 3 m.

    a teraz :


    odnośnie tego wkładu ceramicznego do "kominka" z mojej strony jak najbardziej .... większość pożarów sadzy w kominach jest właśnie w kominkach , na ścianach nie osadza się prawdziwa sadza tylko taki jakby kit,żel ...no wiecie . I teraz tak niech dojdzie do zapalenia się takiego syfu w normalnym ceglanym , dobrze jeżeli sie uda ugasić ,ale jeżeli sie wypali do końca to ręczę że ściany gdzie idzie ciąg - popękane - wtedy trza robić do środka wkład z nierdzewki ewentualnie tynkowanie od środka specjalnym systemem. Inaczej w przypadku wkładu ceramicznego, jeżeli już dojdzie do zapalenia taki wkład ma dylatację miedzy pustakiem a samą rurą, oprócz tego ceramika ma to do siebie że jest wypalana w wysokich temp. i nagrzewa się tak samo. Miałem ostatnio w pracy właśnie wyjazd do pożaru sadzy w takim kominku w domku drewnianym - ogień z komina walił ale nic nie popękało a rura ceram. w środku - spoglądając przez wycior CZERWONA !!!! Także ja nie żałuję że mam shiedla .
    No i są teraz środki chemiczne na sadzę ....
    Z mojej strony nie chodziło przy zakupie komiów głównie o cenę tylko o bezpieczeństwo i wygodę późniejszego użytkowania ......

  13. #3993
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał loxley Zobacz post
    najpierw Wasal :

    do tzw deki .... jeden ciąg shiedel rondo 20 + jeden ciąg shiedel rondo 20 z wentylacją (do kominka) czyli 2x pakiet startowy, rury ceramiczne,pustaki,2x trójnik wyczystkowy, 2 x trójnik spalinowy = 2600 PLN :-/ tylko do deki czyli wysok. ok 3 m.

    a teraz :


    odnośnie tego wkładu ceramicznego do "kominka" z mojej strony jak najbardziej .... większość pożarów sadzy w kominach jest właśnie w kominkach , na ścianach nie osadza się prawdziwa sadza tylko taki jakby kit,żel ...no wiecie . I teraz tak niech dojdzie do zapalenia się takiego syfu w normalnym ceglanym , dobrze jeżeli sie uda ugasić ,ale jeżeli sie wypali do końca to ręczę że ściany gdzie idzie ciąg - popękane - wtedy trza robić do środka wkład z nierdzewki ewentualnie tynkowanie od środka specjalnym systemem. Inaczej w przypadku wkładu ceramicznego, jeżeli już dojdzie do zapalenia taki wkład ma dylatację miedzy pustakiem a samą rurą, oprócz tego ceramika ma to do siebie że jest wypalana w wysokich temp. i nagrzewa się tak samo. Miałem ostatnio w pracy właśnie wyjazd do pożaru sadzy w takim kominku w domku drewnianym - ogień z komina walił ale nic nie popękało a rura ceram. w środku - spoglądając przez wycior CZERWONA !!!! Także ja nie żałuję że mam shiedla .
    No i są teraz środki chemiczne na sadzę ....
    Z mojej strony nie chodziło przy zakupie komiów głównie o cenę tylko o bezpieczeństwo i wygodę późniejszego użytkowania ......
    No to mnie zagiąłeś strażaku... Ja już nie mam szansy na naprawę błędu, ale dla innych cenna wskazówka.

  14. #3994
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasal

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    07-120
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał loxley Zobacz post
    najpierw Wasal :

    do tzw deki .... jeden ciąg shiedel rondo 20 + jeden ciąg shiedel rondo 20 z wentylacją (do kominka) czyli 2x pakiet startowy, rury ceramiczne,pustaki,2x trójnik wyczystkowy, 2 x trójnik spalinowy = 2600 PLN :-/ tylko do deki czyli wysok. ok 3 m.

    a teraz :


    odnośnie tego wkładu ceramicznego do "kominka" z mojej strony jak najbardziej .... większość pożarów sadzy w kominach jest właśnie w kominkach , na ścianach nie osadza się prawdziwa sadza tylko taki jakby kit,żel ...no wiecie . I teraz tak niech dojdzie do zapalenia się takiego syfu w normalnym ceglanym , dobrze jeżeli sie uda ugasić ,ale jeżeli sie wypali do końca to ręczę że ściany gdzie idzie ciąg - popękane - wtedy trza robić do środka wkład z nierdzewki ewentualnie tynkowanie od środka specjalnym systemem. Inaczej w przypadku wkładu ceramicznego, jeżeli już dojdzie do zapalenia taki wkład ma dylatację miedzy pustakiem a samą rurą, oprócz tego ceramika ma to do siebie że jest wypalana w wysokich temp. i nagrzewa się tak samo. Miałem ostatnio w pracy właśnie wyjazd do pożaru sadzy w takim kominku w domku drewnianym - ogień z komina walił ale nic nie popękało a rura ceram. w środku - spoglądając przez wycior CZERWONA !!!! Także ja nie żałuję że mam shiedla .
    No i są teraz środki chemiczne na sadzę ....
    Z mojej strony nie chodziło przy zakupie komiów głównie o cenę tylko o bezpieczeństwo i wygodę późniejszego użytkowania ......
    dzięki za radę, bardzo pomocna!

  15. #3995
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasal

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    07-120
    Posty
    39

    Domyślnie

    Jaki jest koszt stropu Teriva + beton ?

  16. #3996
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loxley
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Pless - Grass Lake
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasal Zobacz post
    Jaki jest koszt stropu Teriva + beton ?
    wasal !!! poczytaj posty poniżej albo najlepiej wejdz na dziennik claudii .
    mi wyszło coś ok 8 tyś ... + stal oczywiście,szałunek i stemple.

  17. #3997
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Pytanie do was-ile w praktyce czekaliscie na PNB? Oczywiscie mam na mysli-od momentu zlozenia wniosku o PNB.
    Ostatnio edytowane przez tommiberry ; 28-01-2011 o 17:53

  18. #3998
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasal

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    07-120
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał loxley Zobacz post
    wasal !!! poczytaj posty poniżej albo najlepiej wejdz na dziennik claudii .
    mi wyszło coś ok 8 tyś ... + stal oczywiście,szałunek i stemple.
    Czytałem i trochę się zdziwiłem, mi wycenili Terive 7400 + 16m3 betonu po 260zł/m3
    Chciałem trochę zgłębić temat

  19. #3999
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Clea

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    72
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, my również należymy do grona szczęśliwych posiadaczy projektu. Jesteśmy na etapie papierkologi i moje pytanie do Was ile płaciliście za wykonanie projektu zjazdu z drogi powiatowej na działkę prywatną ??

  20. #4000
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommiberry Zobacz post
    Pytanie do was-ile w praktyce czekaliscie na PNB? Oczywiscie mam na mysli-od momentu zlozenia wniosku o PNB.
    PNB czyli pozwolenie na budowę? My czekaliśmy 1,5 miesiąca. Normalnie podobno idzie to u nas załatwić w ciągu miesiąca, ale w naszym przypadku opóźnienie wynikało z tego, że: trafiliśmy na gorący okres świąt Bożego Narodzenia i warunki zabudowy na naszą działkę były zrobione na poprzedniego właściciela i trzeba było je przepisać na nas. A masz warunki zabudowy, albo teren był objęty planem zagospodarowania przestrzennego?

    Witaj Clea
    nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć nie miałam takiego problemu.

Strona 200 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony