dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 855 z 1568
Pokaż wyniki od 17.081 do 17.100 z 31350
  1. #17081
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Do domu pasywnego powinieneś walczyć o okna ... o jak największym 'g' dla takiej szyby..
    A to największe "g", to niby po co? Pasywne zyski? No to quiz. Co pochłania więcej energii, ogrzewanie pomieszczeń zimą, czy ich schładzanie latem?
    PRO QUALITY

  2. #17082
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    no to jest największy zgryz - jak połączyć jedno z drugim by było OK
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #17083
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Niejako przy okazji pytania o okna do pasywniaka, zadam inne: dlaczego wszyscy wszystkich tak rolują i zaniżają to nieszczęsne U?
    Podam tylko kilka przykładów z trafiających do mnie wycen lub spotkań :
    - U = 0,9 - jednakowe dla każdego okna z wyceny
    - szyby gr. 4 mm o długości boku 3 m, ewentualnie prostokąt 1,7 x 1,8 m
    - podawanie "ciepłoty" szyb- wedle najkorzystniejszej metody
    - najczęściej ostatnio spotykane - szkło 4T/16a/4/16a/4T ze wsp. U=0,5 ! Nie twierdzę, że takich nie ma, interesuje mnie, ilu ma to na papierze...
    -podawanie wartości dla okien bez wzmocnień (jest ich trochę na rynku) w sytuacji, gdzie one muszą być ze względów statycznych

    Mam jeszcze kilka w zanadrzu, poczekam jednak na opinie innych.

    Wynika z tego, że sprzedawcy pokazują jakieś bzdurne wyliczenia (ignorancja lub kłamstwo), Inwestorzy (obliczający w pamięci zapotrzebowanie na cokolwiek dla całego budynku) udają, że w to wierzą i wszystko się jakoś kręci.
    A uczciwy człowiek , gdy zaczyna niekiedy wyjaśniać te kolące w oczy niedorzeczności - pokazując wyliczenia dla termiki, statyki, inne dane głównie z aprobat technicznych* - jest traktowany jako największy manipulator.
    O co tu chodzi?

    * tutaj podziękowanie dla Kolegi T12345T

  4. #17084
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    O co tu chodzi?

    * tutaj podziękowanie dla Kolegi T12345T
    * ???, bo się pogubiłem.
    PRO QUALITY

  5. #17085

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    amigo1974 pytał o roletę dla 3,5 m x 2,20 (fix) +( R+R)+(fix)
    Dlaczego podział na trzy: najczęściej stosowane są panele PA39 / PA40 -
    najmniejsze, najtańsze. Max szerokość wynosi PA 39 - 2,8m
    PA 40 - 3,2m. Aby zrobić roletę w jednej części trzeba wykorzystać PA 52
    - 4,6m. Wizualnie słabo by to wyglądało (wyższy panel) cenowo też sporo
    droższy, skrzynka byłaby duża, potrzebny mocniejszy silnik, bo spory ciężar.
    Podział na trzy części przy panelu PA39 moim zdaniem jest bardzo sensowny:
    - do każdego napędu możliwość zastosowania osobnego pilota jednokanałowego,
    - każdą część można podnosić oddzielnie,
    - użycie tego samego panelu do wszystkich okien,
    - mniejsza skrzynka (tak z pamięci to przy 3500x2200 – 165 ),

    wojgoc – przy proponowanym przeze mnie rozwiązaniu są 4 prowadnice: 2xpojedyncze, 2x podwójne

    BTW jak kogoś stać na rolety to 1 tys w tą czy w tą nie gra roli, ważny
    jest efekt wizualny i funkcjonalność. A w wymienionym przypadku cena
    będzie niewiele większa.
    Fix ! Czy tą roletę PA 39 dla okna o wys.2200mm da się zmieścić w skrzynkę 165mm? A w jaką ewentualnie skrzynkę weszła by ta roleta wykonana z PA40. Zdaje się że koś mi pisał kiedyś że skrzynka będzie 220mm i z tym miałem problem przy integro bo ściany z thermomuru th45 gdzie izolacja zewnętrzna 25cm a wnęka za nadprożem 20cm!
    Ostatnio edytowane przez amigo1974 ; 08-02-2011 o 01:35

  6. #17086

    Domyślnie

    Firme KNS znam, produkty na vece, jakościowo bardzo dobre, przystępna cena i dobra oferta handlowa. Znajomy handluje ponad rok z nimi i wszystko ok, z tego co mówił w porównaniu z niektórymi firmami to współpraca bardzo dobra Myślę, że warto kupić ich okna.

  7. #17087

    Domyślnie

    amigo1974 - PA 39 przy podziale na trzy części zmieści się w skrzynkę 165, dla PA 40 to 205.

  8. #17088
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    z wieszakami z blokada? Oj chyba się nie zmieści
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #17089
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Niejako przy okazji pytania o okna do pasywniaka, zadam inne: dlaczego wszyscy wszystkich tak rolują i zaniżają to nieszczęsne U?
    Podam tylko kilka przykładów z trafiających do mnie wycen lub spotkań :
    - U = 0,9 - jednakowe dla każdego okna z wyceny
    - szyby gr. 4 mm o długości boku 3 m, ewentualnie prostokąt 1,7 x 1,8 m
    - podawanie "ciepłoty" szyb- wedle najkorzystniejszej metody
    - najczęściej ostatnio spotykane - szkło 4T/16a/4/16a/4T ze wsp. U=0,5 ! Nie twierdzę, że takich nie ma, interesuje mnie, ilu ma to na papierze...
    -podawanie wartości dla okien bez wzmocnień (jest ich trochę na rynku) w sytuacji, gdzie one muszą być ze względów statycznych

    Mam jeszcze kilka w zanadrzu, poczekam jednak na opinie innych.

    Wynika z tego, że sprzedawcy pokazują jakieś bzdurne wyliczenia (ignorancja lub kłamstwo), Inwestorzy (obliczający w pamięci zapotrzebowanie na cokolwiek dla całego budynku) udają, że w to wierzą i wszystko się jakoś kręci.
    A uczciwy człowiek , gdy zaczyna niekiedy wyjaśniać te kolące w oczy niedorzeczności - pokazując wyliczenia dla termiki, statyki, inne dane głównie z aprobat technicznych* - jest traktowany jako największy manipulator.
    O co tu chodzi?

    * tutaj podziękowanie dla Kolegi T12345T
    w polskiej budowlance panuje samowola.
    W mojej opinii jest to spowodowane dwoma czynnikami:
    1 - beznadziejna ustawa o prawie budowlanym - minister Grabarczyk od 3 lat nie reformuje tej ustawy mimo przedwyborczych obietnic
    2 - niską kulturą techniczną polskiego społeczeństwa - kompletna ignorancja wiedzy ścisłej ( słowo fizyka, matematyka wzbudza u większości strach w oczach ). W kontakcie z Klientem indywidualnym swego czasu miałem sytuacje tego typu, że musiałem tłumaczyć zjawisko zaparowania szyb w momencie kiedy okno jest otwierane przy różnicy temperatur -5 stopni na zewnątrz a + 21 stopni wewnątrz pomieszczenia. Kondensacja pary wodnej w takiej sytuacji była niezrozumiała przez masę ludzi i przez to traktowana jako reklamacja !!! Szczerze mówiąc to w dużym stopniu winę za to ponosi polski system nauczania.

    Cwaniakujący sprzedawca wyczuwając kompletną ignorancję techniczną Klienta strzyże go jak barana na wszystkim. Ten podświadomie zdając sobie sprawę z tego, że jest ułomny skupia się tylko na cenie
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #17090
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kirra

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    jezeli toczy sie rozmowa o roletach ja tez mam jedno pytanie.Planuje przeszklenie 6m na 2,20 lub 2,30 wysokosci z podzialem na 4 czesci (4x1,5m) 2 boczne fixy, 2 srodkowe rozsuwane na boki i teraz myslalam o takiej rolecie 2 srodkowe okna rozsuwane na boki czyli 2x1,5 jedna roleta 3 metrowa i dwa fixy po rolecie 1,5 m czy bedzie to dobre rozwiazanie i czy wogole jest to do zrobienia?

  11. #17091
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Niejako przy okazji pytania o okna do pasywniaka, zadam inne: dlaczego wszyscy wszystkich tak rolują i zaniżają to nieszczęsne U?
    Bo nie ma żadnego bata na nieuczciwych producentów, sprzedawców a nawet akredytowane laboratoria. Po wynikach osiągniętych przez profile IGLO już nic mnie chyba nie zdziwi

  12. #17092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ...musiałem tłumaczyć zjawisko zaparowania szyb w momencie kiedy okno jest otwierane przy różnicy temperatur -5 stopni na zewnątrz a + 21 stopni wewnątrz pomieszczenia. Kondensacja pary wodnej w takiej sytuacji była niezrozumiała przez masę ludzi i przez to traktowana jako reklamacja !!! ....
    A jeśli jest okularnikiem jak ja nie dziwi go ze wchodząc do mieszkania zimą patrzałki mu parują? Leci do optyka z reklamacją?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #17093
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    albo zaparowane szyby w samochodzie od wewnątrz - też nie słyszałem o reklamowaniu tego zjawiska
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #17094
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    niestety z jednym miałeś 100% rację - na lekcjach fizyki większość wagarowała bądź spała
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #17095

    Domyślnie

    Panowie czy to prawda, że okna firmy Oknoplast na profilu Veka perfect line mogą być do wysokości 2,20m? Podobno powyżej tego wymiaru dopuszczalne jest, ale powierzchnia okna nie może być większa jak 2,25mkw bądź 2,5mkw (nie pamiętam dokładnie). Jak mam takie okno 235cm wys. i 140 szer (~3,30mkw) to Veka nie daje na to gwarancji, Czyli na jakiej podstawie Oknoplast proponuje klientom takie okna?? Jak to z tym jest?

  16. #17096
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    wolę się w tym temacie nie wypowiadać

    Jest wiele firm nie trzymających się zaleceń systemodawcy - przykład?
    Schuco Si82 okno 155/150, producent bardzo ostatnimi czassy zachwalany na FM, gdzie wiadomo wszystkim że maksymalna szerokość nie może przekroczyć 150 cm !!! Niby tylko 5 cm a jednak jest poza statyką. I jeszcze na dodatek jest taki tekst w ofercie - a to już zakrawa na sąd lub GUNB :
    GWARANCJA RAMA: Gabaryt Prawidłowy, gwarancja zachowana
    GWARANCJA SKRZYDŁO: Gabaryt prawidłowy, gwarancja zachowana
    I kolejny kwiatek i podobny jak wyżej tekst
    Balkon ze sztulpem 180/2400 na skrzydle okiennym
    I o czym my mówimy? Jak później klient porównując oferty dziwi się że taka taniocha

    W zależności od szerokości wysokość 220-230 jest graniczną i powyżej powinno się stosować profil pośredni bądź drzwiowy. Jeśli twoje 140/235 ma być w jednym skrzydle to realnie jest wogóle niewykonalne, nawet na profilu drzwiowym
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 08-02-2011 o 15:21
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #17097

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tysonq Zobacz post
    Panowie czy to prawda, że okna firmy Oknoplast na profilu Veka perfect line mogą być do wysokości 2,20m? Podobno powyżej tego wymiaru dopuszczalne jest, ale powierzchnia okna nie może być większa jak 2,25mkw bądź 2,5mkw (nie pamiętam dokładnie). Jak mam takie okno 235cm wys. i 140 szer (~3,30mkw) to Veka nie daje na to gwarancji, Czyli na jakiej podstawie Oknoplast proponuje klientom takie okna?? Jak to z tym jest?
    A to okno to dzielone, otwierane? Sam wymiar niewiele mówi. Ograniczenie wymiarowe Perfectline mówi w przypadku jednoskrzydłowych balkonowych; nie wyższe niż 250 cm, nie szersze niż 100 cm, powierzchnia nie większa niż 2,25 m2 i mają być zachowane wszystkie 3 warunki. Czyli dopuszczalne jest 100x225 czy 90x250 ale już 100x250 nie da rady.
    Gwarancji udziela Ci Oknoplast a nie Veka. Aprobata Perfectline nie dopuszcza słupka ruchomego na skrzydle okiennym powyżej 220 wysokości, na skrzydle tarasowym powyżej 240 wysokości. Codziennie jadąc z i do domu oglądam słupek ruchomy w Platinium kolorze bez przewiązek wysokości 248 cm. Południowo zachodnia ściana.
    Ja się krzywiłem nawet w tarasowym profilu a Oknoplast nie miał zastrzeżeń w okiennym, oczywiście dał gwarancję. Ale gwarancja się kiedyś skończy.

    Pozdrawiam

  18. #17098

    Domyślnie

    nie wiem który to producent jest wychwalany na FM, ale coś czuję, że EC bo u nich zamówiłem okna i właśnie w ofercie miałem takie cuda jak "Gabaryt Prawidłowy, gwarancja zachowana"

  19. #17099

    Domyślnie

    To Oknoplast Ci proponował a zamówiłeś EC? Jak rozwiązał to okno EC a jak proponował Oknoplast?

  20. #17100

    Domyślnie

    chodzi o okna tarasowe/balkonowe.
    Rozważałem dwie firmy: oknoplast i eurocolor.
    W EC dali mi wzmocnienie dodatkowym profilem, ale była też opcja bez wzmocnienia trochę tańsza. ale sprzedawca od razu zaproponował mi ze wzmocnieniem.
    W oknoplascie "duże" okno nie różniłoby się konstrukcyjnie niczym od małego okna.

Strona 855 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony