dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 98 z 246
Pokaż wyniki od 1.941 do 1.960 z 4902
  1. #1941

    Domyślnie pompa mieszająca na pompie cwu

    Witam
    Czy któryś z was próbował używać pompy cwu jako pompy mieszającej? To znaczy przy używaniu sekwencyjnej pracy pompy co następuje wahanie temp wody powracającej do pieca, czy można podpiąć do jednej pompy używanej oryginalnie jako pompy ładującej cwu również kable ze sterownika odpowiadające za pracę pompy mieszającej (oczywiście pilnując żeby nie podłączyć przewodu fazowego z zerowym) i wyeliminować ten problem? Oczywiście temp cwu będzie bardzo niestabilna ale przy temp 50 stopni jaką mam ustawioną na cwu nie powinna ona spadać jakoś tragicznie, tylko pozostaje pytanie czy nie spalę sterownika kiedy nastąpi włączenie dwóch pomp równocześnie? Pozdrawiam

  2. #1942

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsa Zobacz post
    Witaj. Ja mam taki piecyk Slaveta ma taki piecyk. Wydaje mi się, że troszkę mieszasz. Jeśli wejdziesz na esterownik.pl to pooglądasz sobie inne pracujące kociołki z Ecoalem. Parametr ten jest pomijany gdyż duża grupa użytkowników steruje piecem za pomocą regulatora temp wewn. A wtedy regulator pogodowy i jego krzywa grzania na nic nikomu. Nie wiem jak Slaveta ja również prowadzę kocioł za pomocą programatora pogodowego i krzywej grzania.
    Mój kociołek leci na sterowaniu pokojowym. Szczerze powiedziawszy jeszcze nie próbowałem sterowania pogodowego z prostej przyczyny mianowicie pompka CO pracuje cały czas a nie cyklicznie. Fajnie by było żeby sterownie pokojowe połączyć z pogodowym czyli niech sterownik zmienia temp. CO w zależności od temp. na zewnątrz jak dotychczas ale w tym samym czasie niech również steruje pompką CO cyklicznie w zależności od panującej temp. w pomieszczeniu to byłby dla mnie ideał

  3. #1943
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    peem26

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzedorius Zobacz post
    Witam
    Czy któryś z was próbował używać pompy cwu jako pompy mieszającej? To znaczy przy używaniu sekwencyjnej pracy pompy co następuje wahanie temp wody powracającej do pieca, czy można podpiąć do jednej pompy używanej oryginalnie jako pompy ładującej cwu również kable ze sterownika odpowiadające za pracę pompy mieszającej (oczywiście pilnując żeby nie podłączyć przewodu fazowego z zerowym) i wyeliminować ten problem? Oczywiście temp cwu będzie bardzo niestabilna ale przy temp 50 stopni jaką mam ustawioną na cwu nie powinna ona spadać jakoś tragicznie, tylko pozostaje pytanie czy nie spalę sterownika kiedy nastąpi włączenie dwóch pomp równocześnie? Pozdrawiam
    Ja w swoim sterowniku od samego początku miałem połączone wejścia zasilające dla pomp CWU i mieszającej. Sterownik włączał pompkę CWU gdy temperatura powrotu spadała poniżej 39* i wyłączał gdy przekroczyła 40*. Oprócz tego sterował oczywiście tą pompką normalnie jak CWU. Obecnie nie korzystam z tego, gdyż u mnie pompka CWU chodziła praktycznie na okrągło co i tak nie pozwalało utrzymać temperatury powrotu w okolicach 40*.

  4. #1944
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    peem26

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaveta Zobacz post
    Mój kociołek leci na sterowaniu pokojowym. Szczerze powiedziawszy jeszcze nie próbowałem sterowania pogodowego z prostej przyczyny mianowicie pompka CO pracuje cały czas a nie cyklicznie. Fajnie by było żeby sterownie pokojowe połączyć z pogodowym czyli niech sterownik zmienia temp. CO w zależności od temp. na zewnątrz jak dotychczas ale w tym samym czasie niech również steruje pompką CO cyklicznie w zależności od panującej temp. w pomieszczeniu to byłby dla mnie ideał
    A czy przypadkiem od wersji 2.0.0 tak nie jest? Ustawiasz sterowanie kotłem CO na pogodowe i regulator wewnętrzny pokojowy.

    cyt ze strony producenta ecoal:
    Zmieniono: Parametr Zadawanie temperatury na Regulator temperatury kotła. Do wyboru: Prog.CO, Prog.Pogodowy. Rozdzielenie regulatora kotła i regulatora wewnętrznego umożliwia współdziałanie tych dwóch regulatorów.
    Ostatnio edytowane przez peem26 ; 09-03-2011 o 13:59

  5. #1945

    Domyślnie

    Cytat Napisał peem26 Zobacz post
    A czy przypadkiem od wersji 2.0.0 tak nie jest? Ustawiasz sterowanie kotłem CO na pogodowe i regulator wewnętrzny pokojowy.

    cyt ze strony producenta ecoal:
    Może to ktoś potwierdzić? jeżeli tak jest jak piszesz to zaraz zamawiam drugi czujnik.

  6. #1946
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    T_Baki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsa Zobacz post
    Witaj. Ja mam taki piecyk Slaveta ma taki piecyk. Wydaje mi się, że troszkę mieszasz. Jeśli wejdziesz na esterownik.pl to pooglądasz sobie inne pracujące kociołki z Ecoalem. Parametr ten jest pomijany gdyż duża grupa użytkowników steruje piecem za pomocą regulatora temp wewn. A wtedy regulator pogodowy i jego krzywa grzania na nic nikomu. Nie wiem jak Slaveta ja również prowadzę kocioł za pomocą programatora pogodowego i krzywej grzania. Ale nie wiem o co Ci chodzi kiedy piszesz że wspomniana krzywa "ma postać linii prostej nie do końca.... ". Zamierzenie jest proste temp dla +10 st C temp dla -10 st C a między nią pośrednie. Sam dowolnie kształtujesz te parametry. W zależności jak ustawisz te temperatury tak piec będzie szedł. Oczywistym jest, że im ta temp wyższa tym spalanie większe. Ponadto duże temp ujemne na zewnątrz tez czynią swoje. U mnie w tym momencie mam ustawione tak + 10 st temp CO 38 st -10 st C temp 49 stopni. Temp min 45 stopni więc przy dużych temp dodatnich kocioł nie schodzi poniżej 45. Dodatkowo włączona funkcja auto lato dla temp 9 st na zewn. Krzywa dość mocno spłaszczona. Więc sterownik praktycznie nie zmienia temp CO. Dopiero większe mrozy powodują jej wzrost. Choć przyznaję po ostatnich mrozach troszkę te ustawienia zmodyfikowałem. Wcześniej dla -10 temp zadana wynosiła 52 stopnie. Osobiście uważam, że tej akurat kwestii żadna zmiana nie jest potrzebna.
    No widzisz w zasadzie sam też na to wpadłeś przy większych mrozach musiałeś przestawiać. Teraz temperatury wzrosną i znowu polecisz przestawiać bo po co piec ma palić niepotrzebnie wiecej. Co do krzywej popatrz w internecie na obrazkach gdzie ma ona kształt lekkiej paraboli a nie linii prostej myślę że zwiększenie możliwości ustawiania tej krzywej pozwoliło by bardziej precyzyjnie dobrać krzywą bez koniecznosci latania do kotłowni kiedy "dziadek mróz pogrozi palcem". Najlepiej było by pogodzić sterownik pokojowy z pogodowym. Pokojowy dawałby znać czy temperatura w domu ok a sterownik ustawiał by na tej podstawie krzywą automatycznie tak żeby piec sie wyrobił.

  7. #1947
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaveta Zobacz post
    Może to ktoś potwierdzić? jeżeli tak jest jak piszesz to zaraz zamawiam drugi czujnik.
    Tak jest,mój sterownik masz do wglądu poniżej choć znowu przeszedłem na CO ale jechałem na pogodowym dość długo.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  8. #1948
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaveta Zobacz post
    Mój kociołek leci na sterowaniu pokojowym. Szczerze powiedziawszy jeszcze nie próbowałem sterowania pogodowego z prostej przyczyny mianowicie pompka CO pracuje cały czas a nie cyklicznie. Fajnie by było żeby sterownie pokojowe połączyć z pogodowym czyli niech sterownik zmienia temp. CO w zależności od temp. na zewnątrz jak dotychczas ale w tym samym czasie niech również steruje pompką CO cyklicznie w zależności od panującej temp. w pomieszczeniu to byłby dla mnie ideał
    Przecież jest dokładnie tak jak tego chcesz.I tak jak ja tego chciałem.Ustawiasz pogodowy i wewnętrzny.Ale to nie wszystko,jeżeli ci przegrzewa to trzeba trochę zaworem 4D pokręcić i ustawić odpowiednio.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #1949
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał T_Baki Zobacz post
    No widzisz w zasadzie sam też na to wpadłeś przy większych mrozach musiałeś przestawiać. Teraz temperatury wzrosną i znowu polecisz przestawiać bo po co piec ma palić niepotrzebnie wiecej. Co do krzywej popatrz w internecie na obrazkach gdzie ma ona kształt lekkiej paraboli a nie linii prostej myślę że zwiększenie możliwości ustawiania tej krzywej pozwoliło by bardziej precyzyjnie dobrać krzywą bez koniecznosci latania do kotłowni kiedy "dziadek mróz pogrozi palcem". Najlepiej było by pogodzić sterownik pokojowy z pogodowym. Pokojowy dawałby znać czy temperatura w domu ok a sterownik ustawiał by na tej podstawie krzywą automatycznie tak żeby piec sie wyrobił.
    Panowie najpierw testujcie a potem opisujcie jak ma być a jak jest.Czy zszedł wam kiedyś piec na CO 39st ? Mi tak bo sam sobie nawet zaniży jak jest taka potrzeba choć minimalną jaką jesteś w stanie ustawić na piecu to 42st.Ustawcie pogodowy i wewnętrzny jeżeli jest za ciepło są 2 rozwiązania albo przestawić krzywą grzania lub jak masz zawór 4D ustawić optymalnie,ja zmieniłem i jedno i drugie.Co ważne ,po ustawieniu sterownik potrzebuje trochę czasu aż zatrybi.
    Powodzenia
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #1950
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomiAyomi
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Darłowo
    Posty
    204

    Domyślnie

    kupiłem ostatnio paczuszke sadpalu bo radzą doradzają co by czasem go wsypać
    więc wsypałem łyżeczkę na palnik i po okolo 20 min odezwal sie alarm
    awaria czujnika spalin piecyk przelaczyl sie w tryb reczny
    wyjalem czujnik z czopucha nic specjalnego nie zauwazylem bo na oko to pewnie nie jestem w stanie cos stwierdzic
    po czym zalozylem i piec ruszyl
    w tedy jeszcze nie powiazalem tego z sadpalem
    po okolo tygodniu przypomnialo mi sie o sadpalu wiec jedna łyżeczka wylądowala w palniku
    i znowu to samo
    przypadek to czy jakaś prawidłowość ? ? ?

  11. #1951
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomiAyomi Zobacz post
    kupiłem ostatnio paczuszke sadpalu bo radzą doradzają co by czasem go wsypać
    więc wsypałem łyżeczkę na palnik i po okolo 20 min odezwal sie alarm
    awaria czujnika spalin piecyk przelaczyl sie w tryb reczny
    wyjalem czujnik z czopucha nic specjalnego nie zauwazylem bo na oko to pewnie nie jestem w stanie cos stwierdzic
    po czym zalozylem i piec ruszyl
    w tedy jeszcze nie powiazalem tego z sadpalem
    po okolo tygodniu przypomnialo mi sie o sadpalu wiec jedna łyżeczka wylądowala w palniku
    i znowu to samo
    przypadek to czy jakaś prawidłowość ? ? ?
    To wina sadpalu,za dużo.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #1952

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Przecież jest dokładnie tak jak tego chcesz.I tak jak ja tego chciałem.Ustawiasz pogodowy i wewnętrzny.Ale to nie wszystko,jeżeli ci przegrzewa to trzeba trochę zaworem 4D pokręcić i ustawić odpowiednio.
    No kurcze już zamawiam dodatkowy czujnik. Wszystko przez to że dawno nie byłem w kotłowni
    Pamiętam jak w tamtym roku rozmawiałem z panami z eCoal-a i powiedziałem że fajnie jak by czujnik pogodowy współpracował z pokojowym, odpowiedział mi że na pewno o tym pomyślą no i proszę
    Ostatnio edytowane przez Slaveta ; 09-03-2011 o 22:11

  13. #1953
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slaveta Zobacz post
    No kurcze już zamawiam dodatkowy czujnik. Wszystko przez to że dawno nie byłem w kotłowni
    Pamiętam jak w tamtym roku rozmawiałem z panami z eCoal-a i powiedziałem że fajnie jak by czujnik pogodowy współpracował z pokojowym, odpowiedział mi że na pewno o tym pomyślą no i proszę
    Musieliśmy wpaść na ten sam pomysł i zareagowali zresztą nie tylko na ten jedyny bo pomysłów podsunąłem im wiele .
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  14. #1954

    Domyślnie

    Cytat Napisał peem26 Zobacz post
    Ja w swoim sterowniku od samego początku miałem połączone wejścia zasilające dla pomp CWU i mieszającej. Sterownik włączał pompkę CWU gdy temperatura powrotu spadała poniżej 39* i wyłączał gdy przekroczyła 40*. Oprócz tego sterował oczywiście tą pompką normalnie jak CWU. Obecnie nie korzystam z tego, gdyż u mnie pompka CWU chodziła praktycznie na okrągło co i tak nie pozwalało utrzymać temperatury powrotu w okolicach 40*.
    Trzeba na coś uważać podczas podłączania??

  15. #1955
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał peem26 Zobacz post
    Ja w swoim sterowniku od samego początku miałem połączone wejścia zasilające dla pomp CWU i mieszającej. Sterownik włączał pompkę CWU gdy temperatura powrotu spadała poniżej 39* i wyłączał gdy przekroczyła 40*. Oprócz tego sterował oczywiście tą pompką normalnie jak CWU. Obecnie nie korzystam z tego, gdyż u mnie pompka CWU chodziła praktycznie na okrągło co i tak nie pozwalało utrzymać temperatury powrotu w okolicach 40*.
    Z tego wynika ,że mierzysz czujnikiem temp powrotu CWU a nie temp w bojlerze? W bojlerze powinno być miejsce na czujnik (gdzieś w połowie,tak przynajmniej jest w moim a wisi w poziomie) jeżeli go nie masz to go umieść tak aby przylegał liniowo do korpusu bojlera.Uwierz mi ,że zacznie się wyłączać ta pompa.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  16. #1956
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzedorius Zobacz post
    Trzeba na coś uważać podczas podłączania??
    Tak aby fazę i zero podłączyć jednakowo jak kabel tak i w pompce (kolory powinny być takie same).
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #1957
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał T_Baki Zobacz post
    No widzisz w zasadzie sam też na to wpadłeś przy większych mrozach musiałeś przestawiać. Teraz temperatury wzrosną i znowu polecisz przestawiać bo po co piec ma palić niepotrzebnie wiecej. Co do krzywej popatrz w internecie na obrazkach gdzie ma ona kształt lekkiej paraboli a nie linii prostej myślę że zwiększenie możliwości ustawiania tej krzywej pozwoliło by bardziej precyzyjnie dobrać krzywą bez koniecznosci latania do kotłowni kiedy "dziadek mróz pogrozi palcem". Najlepiej było by pogodzić sterownik pokojowy z pogodowym. Pokojowy dawałby znać czy temperatura w domu ok a sterownik ustawiał by na tej podstawie krzywą automatycznie tak żeby piec sie wyrobił.

    Nie czytasz uważnie. Oczywiście to mój pierwszy sezon, więc do pewnych rzeczy dochodzi się samemu metodą prób i błędów. Ponadto napisałem, iż w tym momencie po zmianach mój piec zachowuje stabilną temp 45 stopni (tę zadaną) niezależnie czy na dworze +8 czy cz też np - 5 Dopiero przy większych mrozach zwiększy się na 48. Ponadto parametr min temp CO nie pozwala kotłowi zejść poniżej pewnego poziomu a funkcja auto lato przełącza kocioł w tryb CWU po przekroczeniu pewnej temp. Zestrojenie tych rzeczy pozwala moim zdaniem na ustawienie optymalnych parametrów pracy pieca. Oczywiście to wymaga pewnych eksperymentów ale nie od razu Kraków zbudowano.
    Ostatnio edytowane przez sebsa ; 10-03-2011 o 06:42

  18. #1958
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Musieliśmy wpaść na ten sam pomysł i zareagowali zresztą nie tylko na ten jedyny bo pomysłów podsunąłem im wiele .
    Myślałem o tym drugim czujniku ale inne sprawy odwlekają przetestowanie pewnych ustawień. Dla mnie troszkę dziwnym jest brak możliwości pracy pompy cyklicznej w trybach pogodowym i CO. W tym przypadku bez czujnika temp wewn ani rusz.

  19. #1959
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Z tego wynika ,że mierzysz czujnikiem temp powrotu CWU a nie temp w bojlerze? W bojlerze powinno być miejsce na czujnik (gdzieś w połowie,tak przynajmniej jest w moim a wisi w poziomie) jeżeli go nie masz to go umieść tak aby przylegał liniowo do korpusu bojlera.Uwierz mi ,że zacznie się wyłączać ta pompa.
    Zgadza się podobnie jest u mnie. Czujnik jest umieszczony w odpowiednim miejscu bojlera. Pompa CWU pełni również rolę mieszającej. Temp CWU jest stabilna na poziomie 44-45 stopni. W momencie nawet jak na noc załączałem parametr temp CWU obniżona o jakieś 14 st to i tak temp utrzymywała się na tym samym niezmienionym poziomie.

  20. #1960
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsa Zobacz post
    Myślałem o tym drugim czujniku ale inne sprawy odwlekają przetestowanie pewnych ustawień. Dla mnie troszkę dziwnym jest brak możliwości pracy pompy cyklicznej w trybach pogodowym i CO. W tym przypadku bez czujnika temp wewn ani rusz.
    W trybach CO i pogodowym jeżeli używasz czujnika wewnętrznego to pompę dajesz na wyłączona i wtedy jest ona sterowana poprzez czujnik wewnętrzny lub jak masz termostat to przez termostat.
    Jeżeli dajesz na cykliczna to wtedy pracuje wg ustawień czasowych w zaawansowanych.
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 10-03-2011 o 07:00
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

Strona 98 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony