dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał kibito Zobacz post
    witam wszystkich
    pytanie co do wspomagania reku :
    czy ktoś z was rozważał opcję wspomagania/podgrzewania powietrza wtłaczanego do budynku poprzez nagrzewnicę/grzałkę elektryczna - np na prąd stały z małej turbiny wiatrowej
    Do 100 m3/h potrzebujesz ok 500W mocy.
    Z jakiej turbiny wiatrowej tyle uzyskasz?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Jesteś pewny ?

    Na dworze + 2 st. C, w domu 21 st. C, początek jesieni.
    Dwa takie same (hipotetycznie) systemy WM z tym samym reku. Jeden wspomagany GWC, drugi nie.
    Uważasz, że w obu wypadkach temperatura nawiewana będzie taka sama ?
    jestem pewny, różnica temperatur na korzyść układu z gwc wynika z niedoskonałej sprawności wymiennika w centrali, czyli im gorszy wymiennik tym korzyść większa z gwc

    Cytat Napisał k62 Zobacz post
    Do 100 m3/h potrzebujesz ok 500W mocy.
    Z jakiej turbiny wiatrowej tyle uzyskasz?
    wbrew pozorom nie trzeba do tego ani wielkiej turbiny ani prądu stałego, grzałka el. doskonale działa na każdym rodzaju zasilania, na dokładkę nie trzeba też do niej regulatora napięcia ani falownika, byle tylko nie zabić jej napięciem jest to najtańszy skuteczny sposób wykorzystania energii wiatru
    Ostatnio edytowane przez kangaxx ; 29-03-2011 o 18:19
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  3. #43

    Domyślnie

    W innym wątku już to wklejałem, ale tutaj bardziej pasuje do tematu.
    Kilka lat doświadczeń producentów rekuperatorów dowodzi, że kangaxx nie ma racji.

    http://www.rekuperatory.pl/dowiedz-s...a-niz-jej-brak

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Jeśli mamy zaawansowane sterowanie w nagrzewnicy gdzie ktoś dobrze przemyślał temat i rzeczywiście nagrzewnica włącza się rzadko aby tylko nie zamarzł wymiennik to powinno jakoś to działać w miarę niedrogo, ale w typowym rozwiązaniu rekuperatora nagrzewnice wstępne po prostu załączają się na stałe przy np. 0'C i tak lecą całą zimę - ostatnio odłączałem całkowicie gościowi nagrzewnicę wstępną, bo miał ok. 3000 zł wyrównania do rachunku za energię Jemu nie było do śmiechu...
    Co gorsza, to ciepło za 3000 zł zostało całkowicie wywiane na zewnątrz...

    Najlepiej zamontować rurowy albo glikolowy GWC, ewentualnie umieścić reku w jakimś ogrzewanym pomieszczeniu typu garaż i na kilka godzin nocnych ustawić przestój - ja tak miałem i cały lód zgromadzony przez dzień w wymienniku topił się nocą a od rana reku szedł odlodzony. W moim reku mieści się spokojnie, przy niewielkim wzroście oporów, ok. 2l lodu
    Ostatnio edytowane przez Indiana_ ; 29-03-2011 o 20:23

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał k62 Zobacz post
    W innym wątku już to wklejałem, ale tutaj bardziej pasuje do tematu.
    Kilka lat doświadczeń producentów rekuperatorów dowodzi, że kangaxx nie ma racji.

    http://www.rekuperatory.pl/dowiedz-s...a-niz-jej-brak
    aleś przykład podał...
    oni parę lat robią układy i ja też, tyle że po tym co odstawiają w moim rejonie widać że te parę lat to zbyt mało u nich na naukę, ale skoro uważasz że są super to proszę bardzo, zamów i zapłać, będziesz szczęśliwy


    nie chce mi się tłumaczyć gdzie źle myślisz bo to długi wywód ale krótko skwitować można to tak, że kilka lat doświadczeń producentów rekuperatorów skutkuje sprawniejszym dojeniem klientów a nie zaawansowanymi układami automatyki, grzałka to najgorsze z możliwych rozwiązań rozmrażających, ale jak mówiłem jeśli ci się podoba to spoko kup i zamontuj nawet kilka na raz, twoje prawo
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  6. #46

    Domyślnie

    Firma o której mowa - sama chyba nie montuje instalacji...

  7. #47

    Domyślnie

    Znaczy się przekazują prace podwykonawcą.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    aleś przykład podał...
    Nie chodziło mi o firmę tylko o producentów reku.

    Mały fragment z tamtego tekstu:
    Okazuje się, że wbrew powszechnie panującemu przekonaniu użytkowanie rekuperatora z nagrzewnicą jest tańsze niż bez nagrzewnicy. Wynika to z faktu, że przy niskich temperaturach ujemnych system przeciwzamrożeniowy rekuperatora bez nagrzewnicy wstępnej powoduje zwolnienie lub najczęściej po prostu zatrzymanie wentylatora nawiewnego. Działający wentylator wywiewny powoduje powstawanie podciśnienia w domu i „zasysanie” zimnego powietrza z zewnątrz budynku przez wszelkie „otwory” i nieszczelności.

    Myślisz tylko o Bartoszu i wprowadzasz ludzi w błąd.

  9. #49

    Domyślnie

    nie myślę o żadnym bartoszu bo on nie ma grzałki, ja twierdzę że grzałka jest gorsza (droższa w użytkowaniu) od modulatora,

    jeśli modulacja nie wystarcza to znaczy że jest źle zaprojektowana i producent posiłkuje się następnym wynalazkiem zamiast dopracować pierwszy bo tak mu taniej lub nie umie co na jedno wychodzi z punktu widzenia konsumenta bo ten ostatni i tak za to płaci
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  10. #50

    Domyślnie

    kangaxx nie przeczytałeś artykułu !!!

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Artykuł artykułem, autor ma swoje zdanie, a ja z Kangaxem inne. Praktyka pokazuje, że koszt podgrzewu powietrza przed reku jest "nieco" wyższy niż te wyliczone w artykule 100 zł Pisałem poprzednio, że demontowałem nagrzewnicę wstępną u nie swojego klienta, bo koszt prądu za zimę wyniósł o 3000 zł więcej niż zwykle...
    Jedyny przypadek, gdy ten artykuł trochę zbliży się do prawdy, to dom z ogrzewaniem elektrycznymi konwektorkami, bez akumulacji, bo powiedzmy że koszt nagrzewnicy wstępnej nie zawyży ogólnego rachunku. Ale przy gazie, oleju czy węglu nagrzewnica wstępna to absurd.
    Ale z drugiej strony - jeśli ktoś koniecznie chce, to mogę mu zamontować i nagrzewnicę powietrza wylotowego - żaden problem

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał k62 Zobacz post
    kangaxx nie przeczytałeś artykułu !!!
    ojej, czytałem, może nie przywiązywałem zbytniego znaczenia do tez stawianych przez tą firmę ale jak nabawiłem się uprzedzeń do tej firmy, tak ciągle je mam i jakoś nie widzę przesłanek bym się ich pozbył, więc wybacz proszę, to tylko moje zdanie
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony