dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 890 z 1568
Pokaż wyniki od 17.781 do 17.800 z 31350
  1. #17781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Samar - najczęściej zapytania dotyczą firm średnich, dużych i bardzo dużych, bardzo często o zasięgu obejmującym cały kraj, i wśród nich są warte polecania inne co najmniej warto pominąć milczeniem
    Wśród małych zakładów produkcyjnych, wręcz regionalnych czy lokalnych zdarzają się perełki robiące wyroby naprawdę sumiennie i pięknie. Jak choćby Tom & Mar z których usług korzystałem ale też są takie (i to w porażającej większości) które wykonują wyroby oknopodobne
    Tu trzeba już dobrego rozeznania wśród tych którzy z usług małych firm korzystali i jest to raczej temat na grupy regionalne a nie ogólny o oknach
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #17782

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    "szyba to materiał kruchy,nie podlega gwarancji"- pani z profiloplastu z leszna!!!!!!!!!!!!
    tylko jak jeden z drugim gdzieś walneli a szybe i tak wstawili to co ??-ja(w imieniu paniu która chciała abym jej pomógł)
    "no wie pan teraz my tego nie wiemy"-PzP
    szkoda gadać,nie dziwie się że pada
    czytalem to kilka razy, potem znowu kilka razy i wniosek jest jeden
    kolego, napisz co bierzesz

  3. #17783
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ...Tu trzeba już dobrego rozeznania wśród tych którzy z usług małych firm korzystali i jest to raczej temat na grupy regionalne a nie ogólny o oknach
    Nie zgadzam się - forum jest ogólnodostępne i każdy ma prawo wypowiadać się na tematy wszystkich firm z branży stolarki otworowej a nie jak do niedawna tylko Jezierski is the best w Twoim mniemaniu a którego byłeś bezwstydnym apolegotą. Przygarnął Cię jakiś tam nikomu nie znany HeKa, którego jesteś sprzedawcą i którego znowu wywyższasz wciskając bajkę o nieprawdopodobnej, niemieckiej jakości odklejonemu stadku baranowatych Klientów.
    HeKa to niemiecka firma kupująca wszystko drożej od poddostawców polskich niz jakakolwiek polska firma. A i tak się cieszą w HeKa bo mają taniej niż u siebie w Reich-u.

    Jareko - HeKa też może za chwilę wywrócić się do góry kołami i kompletnie stracisz wiarygodność, którą masz mocno nadszarpniętą.

    Ciesz się, że nie trafiłeś na Klienta- liczykrupę bo zostałbyś w skarpetkach za opóźnienia kilkumiesięczne w realizacji zamówień.
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 20-04-2011 o 22:08
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #17784

    Domyślnie

    Cytat Napisał hazeleyes1982 Zobacz post
    to była odpowiedz na propozycje IVO333, oczywiscie przepraszam bwojtku, że naraziłam Cię na niepotrzebny stres z rana
    To nie była propozycja, chciałem tylko poznać zdanie osoby przykładającej wagę do detali na temat tej nowinki Roto . Zgadzam się że dość specyficzna

  5. #17785

    Domyślnie

    charli, wydaje mi sie ze chlopak chcial dobrze bo chyba zgodzisz sie, ze o lokalnej stolarni ze swinoujscia latwiej dowiedziec sie czegos na grupie szczecinskiej niz tutaj.
    Co do heka to gdzies na stronie schuco znalazlem kiedys jakis art ze zdjeciami ale po niemiecku wiec nie wim o co tam biega. Jeszcze raz poszukam i wrzuce linka to moze ktos przetlumaczy
    Piszesz ze kupuja drozej od polskich poddostawcow. Nie wglebilem sie az tak w temat okien (jeszcze!) ale myslalem, ze okno schuco jest zrobione z materialow schuco !
    Mozesz cos tu wiecej napisac ?
    Niemiecka jakosc i niemiecki porzadek to imponowal nam 20 lat temu, teraz czesto i gesto u nas jest lepiej !

  6. #17786
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    antonin

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie dyskredytuję Jezierskiego gdyż dalej robi dobre okna i zgodnie z Twoim pozycjonowaniem napisałbym tak
    1 - Heka
    1a - Jezierski
    hmmm...dalej miałbym kłopot ale podałbym tak
    2 - Oknoplast, MS, Adams
    gdzieś tam dalej EC
    14- reszta
    Każdy żyd swój towar chwali.

  7. #17787

    Domyślnie

    Pan jareko znowu czyni to samo
    i wije sie jak piskorz na forum
    jezierski to beee ale mam dla niego szacunek bo to dobre okna
    to nic ze mariuszowi s zrobili te magiczne zgrzewy ktore tak zachwalal jareko

    ale to dobra firma, tylko czasami zla ale ogolnie dobra choc pada ale robi nadal dobre okna - jeden belkot

    jako szary klient poznalem na tym forum juz co najmniej 5 sprzedawcow okien - wszyscy wiedza i znaja ich niki i jakos zaden z nich tak natretnie sie nie reklamuje za sprzedaje najlepsze okna, na najlepszym profilu i najlepiej je montuje bo zeby zjadl na montowaniu

    tylko roznica chyba jest taka ze ci Panowie sprzedaja okna roznych producentw i jakos specjalnie sie nie podniecaja tym co sprzedaja
    a jareko wynosi pod niebiosa jeden profil i zawsze jednego wlasciwego tego najlepszego producenta - wlasnie tego, ktorym aktualnie handluje

    a i przypomne tym, ktorzy szukaja okien, by raczej wierzyli w bardziej wiarygodne zrodla niz jareko
    w rankingach ten swietny profil wypada tak se
    http://cab.blokno.net/?month=3&year=2011#14

    http://blokno.net/externals/user_fil...zec%202011.JPG
    Ostatnio edytowane przez bombelo ; 21-04-2011 o 07:46
    bombel

  8. #17788
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelo Zobacz post
    a i przypomne tym, ktorzy szukaja okien, by raczej wierzyli w bardziej wiarygodne zrodla niz jareko
    w rankingach ten swietny profil wypada tak se
    http://cab.blokno.net/?month=3&year=2011#14

    http://blokno.net/externals/user_files/cab/Blokno%20-%20opinie%20o%20dostawcach%20marzec%202011.JPG
    Obawiam się, że ten ranking nie do końca mówi nam o jakości profili. Trudno by producent okien pracujący od 10 lat na VECE obiektywnie ocenił jakość profili Aluplasta bo niby na jakiej podstawie? Jest to raczej kompilacja udziału w rynku z zadowoleniem z aktualnego dostawcy a to nie to samo co jakość profili.

  9. #17789

    Domyślnie

    Mysle ze na stronie 852 tego tematu blonko jasno wyjasnil w rankingu chodzi tylko o jakosc a nie popularnosc
    dokladnie post 17036
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-okien/page852

    i tyle
    bombel

  10. #17790
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    antonin

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie dyskredytuję Jezierskiego gdyż dalej robi dobre okna i zgodnie z Twoim pozycjonowaniem napisałbym tak
    1 - Heka
    1a - Jezierski
    hmmm...dalej miałbym kłopot ale podałbym tak
    2 - Oknoplast, MS, Adams
    gdzieś tam dalej EC
    14- reszta
    Czym różni się Jezierski od Oknoplastu, MS czy Adamsa ( nie pytam o terminy dostaw ) - skoro J. jest o tyle wyżej pozycjonowany od w/w firm. Ja jako zwykły zjadacz chleba czytając FM powiedziałbym że Firmy z miejsca nr 2 ( nie wspomnę o Hece, bo nie wiem co to za twór ) jest dużo wyżej od Jezierskiego. Przecież nie kupuje się tylko okien, ale także doradztwo, montaż, serwis, wiarygodność i uczciwość firmy. Tu jezierski leży na całej linii. W czym J. jest lepszy od EC?

  11. #17791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jestem w Polsce na montażu ale może wieczorem coś napiszę bo z komórki to nie pisanie.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #17792
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolekk Zobacz post
    czytalem to kilka razy, potem znowu kilka razy i wniosek jest jeden
    kolego, napisz co bierzesz
    a wystarczyło raz ze zrozumieniem
    p.s. prozak haha

  13. #17793
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    dziwny ten ranking,tak jak reklama przed pogodą że "najlepsze okna-drutex"
    ale przecież pogoda dla bogaczy...
    Jezierski leży i Urzędowski pada ,"mali" mają padać kurde co to bedzie...
    antoni ranking nie o tym miał świadczyć ale nie mi z lekko ponad 100postami się wypowiadać

  14. #17794
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    "szyba to materiał kruchy,nie podlega gwarancji"- pani z profiloplastu z leszna!!!!!!!!!!!!
    tylko jak jeden z drugim gdzieś walneli a szybe i tak wstawili to co ??-ja(w imieniu paniu która chciała abym jej pomógł)
    "no wie pan teraz my tego nie wiemy"-PzP
    szkoda gadać,nie dziwie się że pada
    tłumaczenie dla karolka....
    jak firma sprzedająca okna czyli profil okucia szyby itd może powiedzieć że jeśli szyba strzela to nic dziwnego bo to przciez szyba ,materiał kruchy

    ju anderstend nał?

  15. #17795

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelo Zobacz post
    Mysle ze na stronie 852 tego tematu blonko jasno wyjasnil w rankingu chodzi tylko o jakosc a nie popularnosc
    dokladnie post 17036
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-okien/page852
    Uścislę tylko. W badaniu zapytano producentów okien: "Którego dostawcy profile tworzywowe cechuje najwyższa jakość?". Innym pytaniem było: "Profile którego dostawcy obecnie wykorzystujesz w produkcji?". Te dwie odpowiedzi nie pokrywały się ze sobą, przynajmniej nie często.. Tak więc uzyskane odpowiedzi były SUBIEKTYWNĄ oceną producentów nt. jakości systemów profilowych obecnych na rynku. I nie zakładałbym, że swoją ocenę czerpią oni tylko z własnego doświadczenia produkcyjnego (podobnie zresztą jak handlowcy czy montażyści). Na pewno jednak wyniki tego badania są odzwierciedleniem stanu świadomości jakościowej producentów okien. pzdr

  16. #17796
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelo Zobacz post
    ...jezierski to beee ale mam dla niego szacunek bo to dobre okna to nic ze mariuszowi s zrobili te magiczne zgrzewy ktore tak zachwalal jareko ... ale to dobra firma, tylko czasami zla ale ogolnie dobra choc pada ale robi nadal dobre okna - jeden belkot...
    ....tylko roznica chyba jest taka ze ci Panowie sprzedaja okna roznych producentw i jakos specjalnie sie nie podniecaja tym co sprzedaja a jareko wynosi pod niebiosa jeden profil i zawsze jednego wlasciwego tego najlepszego producenta - wlasnie tego, ktorym aktualnie handluje
    ...a i przypomne tym, ktorzy szukaja okien, by raczej wierzyli w bardziej wiarygodne zrodla niz jareko
    w rankingach ten swietny profil wypada tak ....
    Pominę ciągła reklamę twej porównywarki realnie niewiele mającej wspólnego z rzeczywistością i będącą wyrazem SUBIEKTYWNYCH ocen jakiś tam ludzi -ale odpowiem ci tak
    SUBIEKTYWNIE wyrażam tu swoje opinie na temat producentów i okien jakie z danego systemu profili wykonać mogą. Dla ciebie może być to bełkot - dla innych dość ważne informacje
    Dla mnie Schuco SUBIEKTYWNIE jest profilem najlepszym
    Dla mnie zarówno Jezierski, Adams, Oknoplast, MS i jeszcze kilku producentów mających ogólnopolską sieć sprzedaży są SUBIEKTYWNIE najlepszymi producentami w profilach na których robią. Do tego grona powoli chce dołączyć Heka i wcześniej czy później taką samą sieć stworzy tak jak ma już w kilku krajach Europy
    I dalej naśmiewając się z SUBIEKTYWNEJ wyszukiwarki Imć Pana powiem że mam PRAWO do SUBIEKTYWNEJ oceny pewnych rozwiązań u jednego producenta porównując go z innym
    SUBIEKTYWNIE zawsze promowałem Schuco a że współpracowałem z Jezierskim, przy okazji on na mojej SUBIEKTYWNEJ ( dla ciebie może i chorej) fascynacji Schuco i wielu stosowanych tylko w tym profilu rozwiązań, korzystał

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Nie zgadzam się - forum jest ogólnodostępne i każdy ma prawo wypowiadać się na tematy wszystkich firm z branży stolarki otworowej a nie jak do niedawna tylko Jezierski is the best w Twoim mniemaniu a którego byłeś bezwstydnym apolegotą. Przygarnął Cię jakiś tam nikomu nie znany HeKa, którego jesteś sprzedawcą i którego znowu wywyższasz wciskając bajkę o nieprawdopodobnej, niemieckiej jakości odklejonemu stadku baranowatych Klientów.
    HeKa to niemiecka firma kupująca wszystko drożej od poddostawców polskich niz jakakolwiek polska firma. A i tak się cieszą w HeKa bo mają taniej niż u siebie w Reich-u.
    Jareko - HeKa też może za chwilę wywrócić się do góry kołami i kompletnie stracisz wiarygodność, którą masz mocno nadszarpniętą.
    Ciesz się, że nie trafiłeś na Klienta- liczykrupę bo zostałbyś w skarpetkach za opóźnienia kilkumiesięczne w realizacji zamówień.
    Oczywiście, moja wiarygodność nadszarpnięta jest przede wszystkim wśród innych związanych z branżą - jakoś zupełnie inaczej widzę ją w kontaktach z klientami
    Trafiłem na niejednego liczykrupę, ale nie śmiem tak o nich mówić, nawet jeśli wykorzystali dokładnie zapisy w umowie. Ile straciłem to ja wiem a Tobie Charli nic do tego. Ha ha ha jako sierotę przygarnęła mnie Heka, co za nieszczęście, a tyle maili i zaproszeń przez innych dostałem jak poszło w eter, że kończę współprace z Jezierskim ale pozostałem dalej przy Schuco .
    I jakoś czytelnicy Forum, jakże często wypowiadający się także tutaj na mój temat, zastanawiają się czego TY i inni ode mnie cierpisz? Że Schuco uważam za najlepsze? Że Jezierskiego uważałem i uważam za firmę potrafiąca wykonać w tym profilu dobre okna mimo iż nie potrafił się zachować na jesieni 2010? Wpadki ze zgrzewami zdarzają się - od naprawy błędów są reklamacje. Jakby EC produkował okna jak Jezierski, Oknoplast czy Heka o nim też mile bym się wypowiadał - ale jak powiem coś źle o jakimkolwiek producencie podniesiesz zaraz krzyk że gnoje konkurencję - dlatego o negatywach milczę - wystarczą sami Forumowicze piszący o swoich oknach a kilka tematów dotyczących EC już na FM było
    Nikomu nieznany Heka - to dziwne - ty człowiek z branży ich nie znasz czy może dlatego Ci nieznany bo zamiast od Ciebie szyby bierze w Efectora ?
    Ale za jedno Ci dziękuję - za niechcąca reklamę Heki
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 21-04-2011 o 19:27
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #17797

    Domyślnie

    Ani mi Jareko brat ani swat, ani konkurencja (terytorialnie) ale doskonale go rozumiem. Nigdy nie napisał że firma X jest najlepsza a wszyscy pozostali be, jego opinie były dość zrównoważone i na ile to możliwe obiektywne czego nie można powiedzieć o niektórych utytułowanych doradcach. Normalne jest (przynajmniej powinno) że sprzedawca okien jakiejś jednej firmy w niektórych ocenach bywa subiektywny. Trzeba być do czegoś bardzo przekonanym żeby robić czy sprzedawać to dobrze.
    Byłoby dobrze gdyby wszyscy do swojego zajęcia podchodzili z takim przekonaniem jak Jareko. Robi to z pasją, ma dużą wiedzę, udziela wielu cennych rad na forum i dla mnie jest dużo wiarygodniejszy niż dobry fachowiec od szkła który po tym jak wygięły się mu skrzydła w balkonie PCV doznał objawienia i głosi gdzie popadnie że plastik jest be a drewno the best i koniec kropka.
    Powyższe napisał sprzedawca okien firmy której bezpośrednią konkurencją jest zarówno Jezierski i Heka.

    Pozdrawiam

  18. #17798
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ten szpeniu od szkła co tak psy wiesza na plastiku.....handluje oknami drewnianymi - to tak by uczynić go bardziej "wiarygodnym"
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #17799
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    asia i pawel m.

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witajcie forumowicze,
    Niestety nie mam czasu na zagłębienie się w Wasze gorące dyskusje, ale mam do Was prośbę (oczywiście tych nie pochłoniętych innymi dyskusjami).
    Piszecie o różnych lepszych i gorszych firmach produkujących okna. Podpowiedzcie jak na prawdę wybrać najlepiej?
    Bo np. piszecie że Jezierski lepszy od Oknoplastu, MS czy Adamsa.
    Jak to sprawdzić?
    Ja zrobiłem kilkanaście różnych wycen i w większości ceny sa "podobne", ale gdzie ta "ważna różnica"?
    W moich wycenach oknoplast jest droższy od innej lokalne firmy "Framex" o jakieś 10%, a Uw całego okna gorsze o jakieś o,1.
    Podpowiedzcie proszę....

  20. #17800
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    najlepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie "języka" wśród innych, budujących się na Twoim terenie - oni prędzej mogą powiedzieć coś o lokalnym producencie.
    Ważna różnica jest tam gdzie nie widać - zastosowana stal, w odpowiedniej odległości rozmieszczenie wkrętów mocujących profil do wzmocnienia, sposób okuwania tzn. czy idą na łatwiznę (oszczędność) i dają "okrojone" okucia czy zgodnie z zasadą, że skrzydło powinno mieć tyle zaczepów by odległość między nimi nie była większa niż 70 cm (a tu można nieźle zaszaleć ), odpowiednio do profila dobrana szyba - modne 3 szybówki wrzucane są do profili 60 mm tyle tylko że poza samym faktem iż masz trzecia szybę i za nią płacisz kompletnie nic nie zyskujesz
    Do wyliczeń Uw podchodź z lekką rezerwą, jeśli nie liczy tego specjalny program to liczenie na piechotę jest często lekko modyfikowane marketingowo - nagminnie "zapomina się" w PSI na stylu szyby z profilem
    Jak odróżnić uczciwe okna od nieuczciwych? Tylko sie nie śmiej - zważ oba jeśli masz taką możliwość - to które będzie cięższe o minimum 10% będzie lepsze - po prostu ma wzmocnienie odpowiedniej grubości, jeśli waga będzie odbiegała bardziej - blacha albo od konserw albo wogóle jej brak (tacy producenci też ciągle są na rynku )
    A tak wogóle jest to temat rzeka

    ten "rankig" to czysto subiektywna ocena nie tylko producenta ale też profila z którego robi okna - witek i ja handlujemy Schuco więc oczywiście nie jesteśmy obiektywni - swój "stosunek" do tego profila wytłumaczyłem na tej stronie - subiektywnie uważam, że jest lepszy od konkurencyjnych. Zresztą podejrzewam, że bardziej był to żart Witka niż rzetelna ocena. Dla mnie Oknoplast, Adams, MS czy kilku jeszcze producentów można postawić w jednym rzędzie jeśli chodzi o to CO i JAK wykonują. Reszta to niestety w dużej mierze tandeta, wyroby oknopodobne a nie okna - dlatego ważne jest zebranie opini innych użytkowników - zwłaszcza w przypadku firm lokalnych - bo wśród nich zdarzają się jednak perełki potrafiące dopieścić każde okno i nie robiących klientów w balona
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 21-04-2011 o 23:18
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 890 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony