dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 17
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 323
  1. #241

    Domyślnie

    Plan planem a realizacja realizacja

    Zalozenie niby zostalo ale roslinnosc sie pozmieniala - jakos nie moglam sie do tych traw, no nie moglam i juz. W miejsce traw wskoczyly Hosty.
    Akurat lewa strona od tarasu, to lekki polcien - zreszta jedyny taki kawalek u mnie i pomyslalam ze takie piekne liscie tez moga byc niczego sobie.... jak pomyslalam tak zrobilam. Kolo jest juz wytyczone, tylko piach jeszcze lezy ale dopiero 20 maja przywioza mi brame i ogrodzenie buuu tak ze musze czekac.

    Lewa strona - przy siatce, przed pigwowcem (to duze krzaczysko) zamierzone dwa Ogniki (jeden Orange drugi Red) za pigwowcem jest jeszcze jeden czerwony. Na zdjeciu nie widac ale przed zbiornikiem ciut blizej siatki jest wkopany bialy Deren. Drugiego nie bede dawala w tym miejscu, bo wydaje mi sie ze bedzie za duzo "listowatosci" ale dam juz blizej przejscia-sciezki Budleje davidii Fascination (rozowa).
    Pierwsze roslinne kolo od kamiennego kola, to 4-y zielono-stalowe Hosty a raczej 4 kupki Host - juz takich dosc dobrze wyrosnietych 5-letnich.
    Drugie kolo roslinne, to 3 jasne Hosty - posadzone naprzemiennie tz miedzy-pomiedzy tymi stalowymi.
    Trzecie kolo, to 3 rozaneczniki - nie wiem ale moze za bardzo sentymentalna jestem. Kolo pigwowca rosl sobie krzew rododendrona (ciemny fiolet). Krzew to moze za mocno powiedziane, bo ma zaledwie dwie galazki ale ten chabaz przeszedl caly nasz remont, nie raz zasypany zostal materialami, smieciami itp ale zawsze na wiosne na tym mizernym krzaczku byl kwiat ... 4 lata tak walczyl o przetrwanie, no to niech juz zostanie. Do towarzystwa dostal wyzsza Hybride Danute (80-100) bialo-rozowa i intensywniejszego nizszego yakushimanum Blurettina (40-80)
    Czwarte kolo - zaraz przy krawezniku koryta, to od sciezki 2-e okrywowe rozowe rozyczki przechodzace w 2-e irgi majory kolo tz pod ognikami.


    Prawa strona - przy kraweznikach przy korycie - od sciezki, 2 okrywowe rozowe rozyczki (narazie ich nie ma, bo nie zdarzylam jeszcze wkopac) i do konca tarasu irgi majory.
    Kolo roslinne przy kole kamiennym, to od sciezki - 2 bladorozowe (w pelnym sloncu beda biale) Tawuly Little Princes (40-50) - 1 Pieciornik Pink Queen" (50-100) - 1-a ciut cofnieta pod iglak Krzewuszka Weigela biala Candida (150) ktora bede trzymac w formie "siedzacej kupki" i za zakretem juz po prostej 2 nastepne Pieciorniki jak wyzej.
    Za kolem juz w strone konca ogrodu, 2 Suchodrzewy chinskie - ktore posadzone sa blizej plotu i to wszystko zakonczone bedzie wchodzacymi po kole 2 budlejami - jedna jak wyzej a druga White Profusion - biala.


    To chyba wszystko - tak wygladaja dwie strony na raz, efektu brak bo wszystko male ... acha nad niskimi nasadzeniami blisko koryta posadzone sa 3 wierzby Harakiri - jedna po lewej i dwie po prawej. Nic z nich nie bedzie bo przemarzly, tz podkladka odbija jak najeta ale szczepienie jest chyba do kitu.


    A co z Hortensjami zapytacie? Zdobylam z ciezkim trudem, te ktore mnie tak pociagaly chociaz Anabelle byla zaplanowana ale magnolia zabila mi Limonkowa klina i nie moglam juz sie od niej uwolnic.

    Oto moje dwie bukietowe Hortensje Limelight



    Po drugiej stronie tarasu jest jeszcze jedna donica z 2-ma piennymi bialymi rozami Iceberg.
    Ostatnio edytowane przez Mohag ; 22-04-2011 o 20:06

  2. #242

    Domyślnie

    No wreszcie, mam nadzieję że uda mi się wstawić moje wypociny. To projekt mojego ogrodu


    Po wyjściu z domu jest mały tarasik, potem 1 schodek i na jego wysokości podniesiona rabata okalająca taras. Po lewej stronie wgłębnik na 1 stopień w dół, w którym będzie stała pergola z huśtawką. Ogród ma powierzchnie 8x8 m plus wał. Ok 1,60 wysokości i 1,60 dł w poziomie, po wale to ok. 2m. Rośliny, które już są i które chcałabym, żeby zostały to:
    1. thuja szmaragd
    2. winobluszcz pięcioklapowy na płocie
    3. powojnik wielkokwiatowy fioletowy
    4. powojnik górski fioletowy
    5. klon palmowy
    6. śliwa wiśniowa
    7. winobluszcz trójklapowy
    8. powojnik biały (jeszcze go nie ma, ale chcę )
    9. glicynia biała (mam przy słupie podtrzymującym daszek nad tarasem, ale muszę przesadzić jak już będzie pergola

    Tak sobie myślę, że chciałabym przede wszystkim iglaczki, żeby ogród wyglądał ładnie również zimą, w końcu jest taki mały. resztę uzupełniłabym jakimiś bylinami może kwitnącymi w tonacji biało-foletowej... Mam zagwózdkę co posadzić wokół tarasu, muszę się hamować, bo kupiłabym wszystko, a chciałabym, żeby ogród był elegancki, prosty, spokojny i w stronę nowoczesności. Może przy tarasie jakaś kosodrzewinka plus np. kosacieć syberyjski, żeby nie było nudno? Musi być coś wyższego, bo taras nie jest zbyt piękny z boku, niestety. co myślicie o tym projekcie, nada się?
    Ostatnio edytowane przez Berolina ; 30-04-2011 o 17:06 Powód: .

  3. #243

    Domyślnie

    To ja pokażę mój mały ogródek. Wszystko musiałam ogrodzić, bo mam psa...część drzewek już jest czarna od sików ale mam nadzieję, że aż tak bardzo nie będzie tego widać. Duże drzewa dlatego są takie łyse, bo były przesadzane jako dorosłe egzemplarze, z miejsca gdzie rosły w sporym ścisku. Teraz je nawozimy i mam nadzieję, że się odwdzięczą piękną zielenią Trawnik do zrobienia, bo to co jest teraz to porażka (dzieło developera) muszę nawieźć ziemi, torfu i założyć trawnik od nowa
    Ostatnio edytowane przez edak ; 01-05-2011 o 19:24

  4. #244

    Domyślnie



    małe tuje w przyszłości będą żywopłotem


    róg nie skończony - będzie tu miejsce na cebulowe kwiaty. A może doradzicie inne rozwiązenie?


    tu widać żywotniki, które muszę odbić


    tak zwany trawnik


    z przodu mam takie coś. Hortensje to na razie badyle, ale puszczają zielone listki


    lekko posikane i podniszczone duże żywotniki


    i całość


    a tu róże i roślinki płożące na słonecznej skarpie - wszystko maleńkie

  5. #245

    Domyślnie

    Może ktoś bardziej znający się na roślinach podpowie, czy iglaki w takim stanie jak pokazuje powyżej Edak mają szanse się zregenerować, odbudować? Iglak to jednak nie drzewo liściaste, dlatego zastanawiam się, czy to czasem nie strata czasu i pracy?
    W mojego sąsiada 2 lata temu złe wstąpiło i idiotycznie wyczyścił od dołu żywotniki i jałowce, zrobił z nich odwrócone trapezy (najgorsze, co mógł im zrobić), przyciął zielone pędy aż do tych łysych w środku roślin, przy pniu i kolejny rok są łyse, paskudne, bo przecież igły im nie odrosną
    Edak ma bardzo ładny dom (gratuluję, na pewno chciałaby mieć piękny ogródek, ale czy te żywotniki będą kiedyś ładne?

    pozdrawiam
    Basia

  6. #246

    Domyślnie

    Niestety nie wypowiem się na temat iglaków, bo się na tym kompletnie nie znam. Wiem tylko, że nie można ogołocić iglaków w taki sposób, że nie będzie zielonego, bo z badyli nic nie wyrośnie. Przy cięciu trzeba pamiętać, żeby zostawić zielone części, bo z nich wyrosną nowe igiełki.

  7. #247

    Domyślnie

    Powstawiam parę fotek znalezionych w necie, które mi się strasznie podobają. Są moją inspiracją ale i zmorą, bo przecież wszystkiego nie dam rady wcisnąć do mojego ogródka. A poza tym jak to zrobić, żeby ten mój zielony raj był spójny? i w jakiś sposób konsekwentny? trudno będę wsadzać, przesadzać, odsadzać itp. Co zbędne będę wywozić na działkę rodziców, już mam takie "kwiatki" jak maliny . No popatrzcie jakie te ogrody cudne!














  8. #248
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akswał
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Coś takiego (tylko więcej traw i górskich akcentów) chce widzieć pijąc kawę na tarasie. Piękne foty Berolina


  9. #249

    Domyślnie

    Mam więcej fot, ale żeby to wstawić to musiałabym chyba tutaj siedzieć z tydzień
    Niestety ja takiego widoku nie uzyskam, bo mam podwyższony tarasik i nie ma szans, żeby wyrównać do niego teren, ale nic straconego. Trzeba ten minus obrócić w pozytyw

  10. #250

    Domyślnie

    I jeszcze ciekawostka. Znalazłam stronkę na której można kupić gotowe projekty małych ogrodów, a jeden projekt można nawet ściągnąć za darmo. Może komuś się przyda

    http://www.castaneaogrody.pl/gotowe-...pokaz.php?id=8

  11. #251

    Domyślnie

    ja mam 10 na 5 m ale na grilla wystarczy, czekam tylko na dobra pogodę
    mam trawnik i nieduży stolik z parasolem i czterema krzesłami, tak zwyczajnie, bez komplikacji, tylko ogrodzenie stare - siatka, planuję wymianę w tym sezonie na coś takiego jak tutaj
    płoty ogrodowe, płoty drewniane , ogrodzenia drewniane
    konkretnie ten plot miłosz mi sie spodobał

  12. #252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Berolina - ja sama robiłam takie gotowce dla ogródków 10x10 m w różnych stylach i na rożne gleby.

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Berolina - ja sama robiłam takie gotowce dla ogródków 10x10 m w różnych stylach i na rożne gleby.
    to te, które znalazłam są Twoje? no to może ja byłabym chętna... chociaż ja mam dość specyficzny ogródek, bo i skarpa i wgłębnik, i gotowe miejsce na stół, mały tarasik... kurcze, byłam już po roślimny i wróciłam z niczym, bo nie mogłam się zdecydować. Podobało mi się wszystko, a powinnam się ograniczyć, żeby nie zrobić sobie bałaganu. Rany nie myślałam, że będzie tak trudno kupić rośliny.
    Wyplewiłam cały wał, bo mimo iż był spryskany randapem to i tak wyrastają chwasty, i bardzo mnie zaskoczyło, że kłącza np. perzu częściowo są żywe. Urobiłam się nieziemsko, bo u mnie częściowo glina, więc niełatwo cokolwiek wyplewić. Trzeba rozbijać każdy kawałek gleby. Teraz leczę kręgosłup, bo tak boli, że aż spać nie mogę...
    Muszę jakoś przemyślanie kupić te rosliny, bo mam parę punktów, które chcę zasłonić, a chcę, żeby też było ładnie. A ja taka niezdecydowana jestem! i bym chciała i się boję. Jak narazie tylko marzę Już nie marudzę, idę do ogródka dalej kopać

  14. #254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w przypadku gliny masz ograniczona liczbę gatunków

  15. #255
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    a ja tu mogę się wpisać ? mój ogródek ma 17,8x18m to się zalicza do małych czy dużych ?

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Claudii Zobacz post
    a ja tu mogę się wpisać ? mój ogródek ma 17,8x18m to się zalicza do małych czy dużych ?
    jasne że możesz się tutaj wpisać

  17. #257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    w przypadku gliny masz ograniczona liczbę gatunków
    nawet mnie nie załamuj, nawet jak wykopię duży dół i wymienię ziemię to nie da rady nic innego posadzić? Ta glina to nic w porównaniu z tym co mam na wale... tam to jest chyba kliniec jak zaczęłam przekopywać i odchwaszczać to okazało się, że mam gliniasty piasek z móstwem kamieni problemem jest nawet wykopanie porządnego dołka...

  18. #258
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Mohag jak się już napracujesz i założysz ogród, to cyknij jeszcze parę fotek (zanim dojdziesz do leżaka i sięgniesz po napój z parasolką)
    REKLAMA

  19. #259
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Berolina w przypadku gliny musisz ją napowietrzać, rozluźniać. Z iglakami jest problem, bo większość lubi gleby lekkie, piaszczyste. Może to podwyższenie dokoła tarasu jest jeszcze do usypania, to wtedy wsyp tam lżejszej ziemi. Cisy lubią cięższą ziemię, także choina kanadyjska.
    REKLAMA

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał magnolia Zobacz post
    Berolina w przypadku gliny musisz ją napowietrzać, rozluźniać. Z iglakami jest problem, bo większość lubi gleby lekkie, piaszczyste. Może to podwyższenie dokoła tarasu jest jeszcze do usypania, to wtedy wsyp tam lżejszej ziemi. Cisy lubią cięższą ziemię, także choina kanadyjska.
    a jak wymieszam porządnie ziemię kompostową albo wręcz czysty kompost z tą ziemią gliniastą to myślisz że jest szansa na iglaste?

Strona 13 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony