dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
597. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,06%
  • PCV

    484 81,07%
  • Aluminum i inne

    41 6,87%
Strona 900 z 1569
Pokaż wyniki od 17.981 do 18.000 z 31361
  1. #17981
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    tak jak powiedział jareco to okucia winkhausa a sama rolna jest schuco
    co do rolety nadstawnej na taka suwanke to i tak musza ci podzielic na dwa pancerze wiec roleta sama w sobie bedzie miała wzmocnienie!
    przy takich szerokich oknach stosuje specjalne blachy które montuje sie do puszki rolety i przytwierdza do nadproża!

  2. #17982
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    shaman

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    tak jak powiedział jareco to okucia winkhausa a sama rolna jest schuco
    co do rolety nadstawnej na taka suwanke to i tak musza ci podzielic na dwa pancerze [...]
    Niekoniecznie muszą.. kolega ma okno 280cm i roletę w całości.
    Jareko - jak to widzisz?
    pozdrawiam

  3. #17983

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    jest mowa o elemencie okuć Winkhausa
    Czyli jeśli dobrze rozumiem najazd, coś podobnego jak w dolnych narożnikach w Siegenii? Jakby dubluje funkcję podnośnika skrzydła?

  4. #17984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    IVO - dobrze kumasz Tak jak najazd w Siegeni ale jako oddzielny element

    Shaman - poszerzenia można konfigurować dowolnie np. w Schuco masz 25,50 i 120 mm i odpowiednio je dodając możesz spokojnie górę nimi wypełnić i zrobić jak http://jareko.pl/page20.php czy też zdjęcia z Oleśnicy http://jareko.pl/page29.php które niebawem zostaną uzupełnione o zdjęcia zamontowanych do tego rolet zewnętrznych (INTEGRO)
    Co do blaszek i innych wynalazków w nadstawnych - róbta se jak chceta ale to g... a nie rozwiązanie na dodatek przy szerokości o jakiej tu mowa czyli 2700 !!! Będzie góra latać jak żyd po pustym sklepie ale co mi tam niech se lata
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #17985
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał shaman Zobacz post
    Niekoniecznie muszą.. kolega ma okno 280cm i roletę w całości.
    Jareko - jak to widzisz?
    może miec i 300 tylko z mocniejszmy pancerzem .w krispolu masz pancerz m3 do szerokości 250cm tylko przy wysokosci okna 230 to juz sie zmienia na 220cm!

  6. #17986

    Domyślnie

    Na forum wyborczej ktoś pisał że we francji i włoszech każde okno jest rozwieralno-uchylne i że wymysł okien rozwiernych to ponoć nasz oszczędny wynalazek, więc tak na prawdę to żadna nowość tylko (niestety) ciągłe gonienie Europy przez duże E

  7. #17987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    no nie mów tak, bo są firmy u których nie było nigdy R tylko zawsze RU i tylko jak klient się uparł blokowało się możliwość ruchu klamki. Natomiast okno R było okute jako RU - bez szpetnych docisków
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #17988

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolekk Zobacz post
    Na forum wyborczej ktoś pisał że we francji i włoszech każde okno jest rozwieralno-uchylne i że wymysł okien rozwiernych to ponoć nasz oszczędny wynalazek, więc tak na prawdę to żadna nowość tylko (niestety) ciągłe gonienie Europy przez duże E
    A w ciepłych krajach nie wyobrażają sobie balkonu inaczej niż przesuwka. A u nas niekoniecznie. Co kraj to obyczaj. Francja, Anglia, Skandynawia, Holandia, wszędzie okna są specyficzne dla danego kraju czy regionu i nie tylko o funkcje okuć chodzi.
    Co do gonienia; kumpel pracował w Anglii w fabryce okien. Park maszynowy super ale lekcje dokładności i precyzji wykonania Angole mogą w Dobroplaście pobierać a i tak zambrowskiego mistrzostwa nigdy nie osiągną. To "e" niekoniecznie takie duże jak z kompleksów wynikać może.

  9. #17989
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Potwierdzam... co kraj to obyczaj.
    Na Antypodach tylko w domach o wyższym standardzie montuje się okna z podwójną szybą.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  10. #17990
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slydago

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    lublin
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam forumowiczow
    Przeczytalem 15 ost stron tego watku, niestety caly ze wzgledu na gabaryty raczej ciezko by bylo..
    Otoz do rzeczy, poszukuje okien: )
    Aktualnie mam juz stare drewniane, ze sporymi szparami, pieniadze ktore moge przeznaczyc niestety raczej są nie za duze, totez zdecydowalem sie na okna PVC, jakies mozliwe proste, jednoskrzydlowe RU, mam do kupna 8 okien o wymiarach 1165x1435(wys). Jestem z okolic Lubliona, totez pochodzilem po sklepach zeby rozejrzec sie po cenach i ofertach, z tego co zauwazylem sa ogromne rozbieznosci, moja wiedza jest bliska 'zeru' jesli chodzi o budowlanke, chcialemm po prostu kupic jakies zwykle tanie okna, jednakze widze, ze to nie takie proste zagadneinie.

    Chcialbym zebyscie mi poradzili jakies firmy z lublina, bo jest tego naprawde ogrom. Jeszcze wczoraj dopuki nie trafilem na to forum chcialem kupic okna z firmy Lemar na Głebokiej. Maja aktualnie bardzo fajna promocje, jednakze Producent raczej nie błyszczy.. a i o samym dealerze za wiele nie mozna znalesc.

    Są to okna Dobroplastu Avantgarde 9000 w cenie 347zl+166zl wymiana, okucia Siegenia, kolor bialy;
    druga opcja to system Brugmann AD w cenie 384+166zl, okucia Roto NT;

    Co onich myslicie? Ktos moze zna tą firme Lemar? promocja trwa do 9 czerwca, tak wiec wypadoloby mi sie pospieszyc jesli jednak ją wybiore. Poki co sa to najtansze okna jakie znalazlem w lubelskich sklepach/sallonach, choc odwiedzilem ich okolo 10..

    Generalnie nie zalezy mi ani szczegolnie na bezpieczenstwie, ani na super wlasciwosciach okna, wystarcza mi rozwiazania standardowe, choc chcialbym kupic okna z ktorymi nie bede mial problemow, a ktore posluza kilka dobrych lat.. cena mysle ze moglbym zaplacic do 100zl wyzsza niz ta w Lemaru.. Nie chce przyslowiowo dwa razy placic.
    Ostatnio edytowane przez slydago ; 31-05-2011 o 18:23

  11. #17991

    Domyślnie

    Cytat Napisał slydago Zobacz post
    Witam forumowiczow


    Są to okna Dobroplastu Avantgarde 9000 w cenie 347zl+166zl wymiana, okucia Siegenia, kolor bialy;
    druga opcja to system Brugmann AD w cenie 384+166zl, okucia Roto NT;
    ................ chcialbym kupic okna z ktorymi nie bede mial problemow, a ktore posluza kilka dobrych lat..
    O Avantgarde opinii znajdziesz w necie tyle że nie trzeba kolejnej.
    Brugman + NT to dobre zestawienie, co z tego zrobi producent (jaki?) to już inna sprawa.
    Uwaga natury ogólnej bez wskazania na konkretne okna; okno RU o tym wymiarze ma hmm.. "długie " okucie , w wersji najprostszej 6 a bogatszej 7-8 punktów ryglowania, żeby to fajnie pracowało i żebyś klamek nie łamał musi być wysokiej klasy. Ja (oczywiście subiektywnie ) stawiam na Roto NT, Siegenia w wersji stosowanej przez dobroplast to jedno z najgorszych rozwiązań.
    A co do cen, dokładając jakieś 100 do tej ceny Avantgarde kupisz dobre okna uznanych producentów, bez szaleństw w wyposażeniu ale na pewno powodów do narzekań na jakość nie będzie.

    P.S. Zawsze mnie zadziwia to że przy procentowo niewielkiej (ok 30-35) różnicy w cenie między okiennym badziewiem a porządnym wyrobem klienci tak szukają taniości. Kiedy porównywałem jako klient ceny baterii prysznicowych ta różnica liczyła kilkaset procent a mimo to nie wszyscy wybierają tanią kichę. Podłość ludzka nie zna granic

  12. #17992
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Ardea
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    7.098

    Domyślnie

    Ja z tych co przeczytali ok. 700 str. wątku (w tym 80% ze zrozumieniem), ale gdy przyszło do ostatecznego wyboru okien mam pytanie...

    Czy w domu budowanym w technologii tradycyjnej (może być przestarzałej), czyli nie pasywniak bez WM jest sens montować okna trzyszybowe + nawiewniki higroster.?
    Pytam, ponieważ w jednym z salonów, gdy poprosiłam o wycenę takiego zestawu to powiedzieli, że to bezsens. Jak to więc jest? Proszę o radę i z góry dziękuję.

  13. #17993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nawiewniki rzecz niezbędna w momencie gdy masz wentylację grawitacyjną. Można bazować na rozszcelnieniu ale... człowiek to taka dość specyficzna konsrukcja i myśli czasem od rzeczy a główna myśl jaka ci sie pojawi zimą to : "Po co mam wietrzyć ? po co mam rozszczelniać ? Nie poto kupowałem dobre, szczelne okna, by teraz ogrzewać świat" i powiem ci, że 99% klientów nie myśli o nadmiernym zawilgoceniu pomieszczeń, nie myśli o grzybie i chorobach jakie może i wywołuje - myśli tylko o tych swoich szczelnych oknach i złotówkach które wyrzuca w błoto. Pomijam kwestię, że móglby zastosować wentylacje mechaniczną z reku i tych złotówek w takiej ilości wentylacją nie wyrzucać
    A szyby? Prosty rachunek Załóżmy że masz ileś tam mkw okien przez które ucieka ci ileś tam złotówek, zmiana szyby na cieplejszą powoduje w każdej sytuacji oszczędność kasy, gdyż mniej ciepła ci przez nie ucieka
    Roztrząsanie o czasie zwrotu mija się z celem bo dla Was takie pojęcie nie istnieje - w porażającej większości z Was. Dla Was liczy się ile teraz musicie wydać a nie za jaki czas szyba czy inne elementy zaczną za Was i dla Was zaarbiać
    IVO pieknie podsumował podejsćie wielu z Was do zakupów do domu a jak słyszę, że ktoś tam może przepłacić 100 zeta to się zastanawiam z jakim to bogaczem mam doczynienia ? Bo tylko człowiek bogaty może sobie pozwolić na wymianę okien co dekadę. Tak to mniej więcej wygląda
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #17994
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Ardea
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    7.098

    Domyślnie

    Bardzo filozoficzny ten Twój post... Nigdy nie myślałam o tym, aby okna na mnie zarabiały, ani o tym, że przez nie będą wylatywać moje złotówki Nie jestem za generalizowaniem typu" Wszyscy" " Większość" Uwielbiam mieć otwarte okna i wietrzyć, zastanawiałam się nad nawiewnikami, a w salonie powiedzieli przy trzech szybach - darować sobie i tyle, bo będzie często otwarte okno, albo brać dwie szyby.

  15. #17995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ardea Zobacz post
    Uwielbiam mieć otwarte okna i wietrzyć, zastanawiałam się nad nawiewnikami, a w salonie powiedzieli przy trzech szybach - darować sobie i tyle, bo będzie często otwarte okno, albo brać dwie szyby.
    Filozof to pracuje w tym salonie Cieplejsze okna nie spowodują przez wzrost temperatury wewnątrz że będziesz często wietrzyć co nie miałoby miejsca przy 2-szybowych. Mniej pieniędzy wydasz żeby utrzymać daną temperaturę i tyle. Wietrzenie swoją drogą ma być. Ja mieszkam w takim właśnie niepasywnym bez WM a mam 3-szybowe bez nawiewników (bo ich ze względów estetyczno-akustycznych nie lubię). Rozsądne korzystanie z wszelkich opcji rozszczelnień i uchyłów daje radę, wilgotność względna w zimie rzadko przekracza 45%. Tym niemniej moje podejście jest "niepoprawne politycznie" i pewnie zaraz Test albo inny purysta na mnie najedzie Nawiewniki mają tę zaletę że zwalniają z pamiętania o tym że wietrzyć trzeba i zapobiegają ciągotom o jakich Jareko napisał.
    Pamiętaj też że nawiewnik zawsze można zamontować w trakcie użytkowania okien jeśli będzie taka potrzeba.

  16. #17996
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Ardea
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    7.098

    Domyślnie

    To dobrze, że nie wiecie, jakiej firmy to salon Dzięki IVO333, ja nie mam WM, bo nawet montowana w kanałach akustycznych mnie doprowadza szumem do szału, wietrzyć i tak będę, ale wspomniałeś tu o akustyce to dla mnie ważne i o tym, że gdyby jednak były potrzebne to mam możliwość zamontowania ich później. Jeszcze raz dzięki.

  17. #17997
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    nawiewniki rzecz niezbędna w momencie gdy masz wentylację grawitacyjną. Można bazować na rozszcelnieniu ale... człowiek to taka dość specyficzna konsrukcja i myśli czasem od rzeczy a główna myśl jaka ci sie pojawi zimą to : "Po co mam wietrzyć ? po co mam rozszczelniać ? Nie poto kupowałem dobre, szczelne okna, by teraz ogrzewać świat" i powiem ci, że 99% klientów nie myśli o nadmiernym zawilgoceniu pomieszczeń, nie myśli o grzybie i chorobach jakie może i wywołuje - myśli tylko o tych swoich szczelnych oknach i złotówkach które wyrzuca w błoto. Pomijam kwestię, że móglby zastosować wentylacje mechaniczną z reku i tych złotówek w takiej ilości wentylacją nie wyrzucać
    A szyby? Prosty rachunek Załóżmy że masz ileś tam mkw okien przez które ucieka ci ileś tam złotówek, zmiana szyby na cieplejszą powoduje w każdej sytuacji oszczędność kasy, gdyż mniej ciepła ci przez nie ucieka
    Roztrząsanie o czasie zwrotu mija się z celem bo dla Was takie pojęcie nie istnieje - w porażającej większości z Was. Dla Was liczy się ile teraz musicie wydać a nie za jaki czas szyba czy inne elementy zaczną za Was i dla Was zaarbiać
    IVO pieknie podsumował podejsćie wielu z Was do zakupów do domu a jak słyszę, że ktoś tam może przepłacić 100 zeta to się zastanawiam z jakim to bogaczem mam doczynienia ? Bo tylko człowiek bogaty może sobie pozwolić na wymianę okien co dekadę. Tak to mniej więcej wygląda
    masz kryzys czy wpadleś w depresję?
    nie mozesz patrzeć na Inwestora przez pryzmat zamawianych okien i robionych na tym etapie oszczędności.
    jasne, że liczy sie obecnie wydawana kasa - oprócz super ciepłych okien powinienem kupić na elewację styro platinium z Termoorganiki, porotherm kleić na ich specjalny silikon, na podlogę dać 30cm specjalnego styro podlogowego, itp, itd, nie wspominająć już o reku, PC - tylko budżet nie jest z gumy.
    Ale nie dziwi mnie Twoja frustracja, jak co 10post pada pytanie ile najmniej wydać na okna by jak najwięcej zaoszczędzić na stracie ciepła - to cos takiego jakby podcierac d..e gazetą a mysleć, że to najbardziej miekki i delikatny papier toaletowy.
    Ostatnio edytowane przez wojgoc ; 31-05-2011 o 22:30

  18. #17998

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    no nie mów tak, bo są firmy u których nie było nigdy R tylko zawsze RU i tylko jak klient się uparł blokowało się możliwość ruchu klamki. Natomiast okno R było okute jako RU - bez szpetnych docisków

    tak tak...
    juz wczesniej pisales ze hekaplast robi wszystkie skrzydla RU wiec pewnie do tego pijesz.
    Co jeszcze ten twoj hekaplast robi co inni traktuja jako nowosc ?!
    Ja bym chcial kupic platinium 2 marki schuco. Da sie ? Zrobia ?

  19. #17999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    karolekk - nie piję do Heki, tylko zauważam odmienny trend ale nie chce się wgłębiać w temat.
    A tak na marginesie ślizgacz jest standardem także w Hece, w Adamsie i zapewne innych, tyle tylko, że dla mnie to rozwiązanie każdy powinien stosować je przy pewnych gabarytach i ciężarze okien a nie pisać, że to nowość

    wojgoc - ależ mogę i patrzę. Szanuję każdego czy ma worek czy tylko kupkę pieniędzy. Ale sam zauważyłeś
    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    ...Ale nie dziwi mnie Twoja frustracja, jak co 10post pada pytanie ile najmniej wydać na okna by jak najwięcej zaoszczędzić na stracie ciepła - to cos takiego jakby podcierac d..e gazetą a mysleć, że to najbardziej miekki i delikatny papier toaletowy.
    To nie moja frustracja tylko punktowanie ...oj chciałem coś ostrzejszego napisać więc powiem tak, punktowanie nierozsądnego podejścia do temat.
    Bo wojgoc nie moje okna, nie moja chałupa i tak napradę mam gdzieś jakie okna klient sobie kupi.
    Powiem jeszcze brutalniej , niech oszczędza i kupuje co chce, rynek nowych okien powoli się kurczy.
    Rośnie i to znacznym tempie rynek tych klientów, którzy myśleli tak jak napisałeś.
    Przyrost wymiany okien, w sumie nowo powstałych domach, jest coraz większy.
    U mnie to wzrost (liczony w wartości zleceń) o ok 10% rocznie. Okna maksimum 10 letnie. Domy z różnych lat, wiele już "przeżyło" wymianę "okna z rabatem 40%" . Temat rzeka, bo każdy z nas ma swoją obserwację szeroko rozumianego rynku stolarki
    Czy to da coś do myślenia, czy nie - powiem tak, jak już powiedziałem, mam to w d..., nie moje domy, nie moja kasa, nie moje podejście do życia
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 01-06-2011 o 07:08
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #18000
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    znam tylko oknoplast a co do profili to masz normalna veke teraz musisz się dowiedziec która z tych firm ci z niej zrobi dobre okno!
    to wszystko zalezy od tego ile i czy dadza ci do tego stal i ile,itp okucia itd itp później rozwazyc nalezy czy firma gdzie kupisz bedzie sie interesowac klientm jesli już ci je wstawia ,czyli coś się dzieje a oni przyjadą i zobaczą pomogą itd to tez wazne rzeczy na które ludzie nie zawsze zwracaja uwage!
    podam przykład --->
    pani X kupiła okna z firmy nazwijmy ją firma P-jak profiloplast
    po dwóch tygodniach w oknie pęka szyba.przyczyna ?złe szklenie(brak podkładek)
    tel do firmy (aby poinformować i dowiedzieć się czy trzeba zrobić zdjecia i wysłać czy wystarczy że ktoś oglądał kto się zna)
    a tu miły głos w słuchawce cyt"szyba to element kruchy nie podlega gwarancji" to ja się zapytuje
    dojecie gwarancje na okno to co to jest w waszym mniemaniu okno?bo dla mnie to profil okucia rama skrzydło szyba a u was wychodzi ze tylko okucia i profil.
    ehh to takie moje niemiłe doświadczenie ...a tez na vece robią!!!
    co do okien to z tych firm mają znajomi i nic się nie dzieje na przełomie 5-10lat lecz wiadomo profile w tym czasie się zmieniły ale zacząłem się zastanawiać bo żadna firma nie wie jak je obsadzić

    mam mur 3w od zewnątrz 12cm max + 12cm styropianu + 29 max ja chce mieć je w styropianie i zaczęły się schody jedni powiedzieli że nie ma takiej możliwości i muszą być na ścianie inni kombinują że może wyrwać styropian dać zamiast niego gazobeton na piankę i kliny i do tego okna nie wiem już co mam robić znacie jakąś dobrą firmę z Częstochowy lub okolic która ma jakieś pojęcie

Strona 900 z 1569

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony