dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 419 z 693
Pokaż wyniki od 8.361 do 8.380 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #8361
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    a jak w ogóle powinno wyglądać takie zapytanie o wycenę?? O co należy pytać przede wszystkim, prócz ceny oczywiście Mogła bym wysłać taki przykładowy projekt i napisać że np tej ściany by nie było a to bym przeniosła tu i ile wyniesie całość... Czy muszę mieć gotowy już projekt po przeróbkach (zrobiony przez architekta czy wystarczy samemu na kartce rozrysować?) i wtedy dopiero wysłać??

  2. #8362
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    petervdo coraz bardziej mnie ciekawi ten Twój dom, bo bardzo pasuje do mojego wyobrażenia o moim właśnie A możesz napisać więcej szczegółów (na priv) bo co nieco już mi pisałeś...

  3. #8363
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    ewusia ,górale w zasadzie ino z płazów.. bede dzis w Chochołowie, bo odbieram schody, to znajde kilka firm i Ci podesle ich linki albo namiary.
    będę bardzo wdzięczna

  4. #8364
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał skvarec Zobacz post
    witam
    sledzę trochę ten dział - budowa domu z bali - też planuję taki zbudować,
    Jarek z Raciborza
    Witam sąsiada
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  5. #8365

    Domyślnie ścianki

    Piszecie o ściankach dzialowych. Ja mam już mój domek gotowy i jestem bardzo zadowolony z ukladu jaki zastosowalem. Mianowicie dom jest zbudowany z tzw. drewna KVH o grubości 12 cm - belka prostokątna. Ściany zewnętrzne są z tej belki , od środka ocieplone welną, i wykończone plytą G-K. Ściany dzialowe na parterze są z tej samej belki i nie są zakrywane tylko pomalowane olejem. Na poddszu ocieplenie ścian zewnętrznych zakrylem deską podobną wizualnie do belek, natomiast ścianki dzialowe wykonane są na stelażu drewnianym i wykończone plytami G-K. Uzyskalem w ten sposób efekt odwrotny do tego na parterze. Intencją moją bylo aby nie przesadzić z ilością drewna wewnątrz domu. Na zewnątrz dom jest oczywiście calkowicie drewniany.
    Pozdrawiam wszystkich - jeszcze walczących ...

  6. #8366
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    doraz brzmi to bardzo ciekawie.. A możesz podać jakieś szczegóły: jak duży dom, kto go wykonywał, cenę, parametry itp... (oczywiście może być na priva) i może jeszcze jakieś fotki rezultatów??

  7. #8367

    Domyślnie

    ewcia to jest klejonka !?! cena zabija
    już się bój

  8. #8368
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    znalazłam podobny ale w projekcie z bali http://www.kanadyjskiedomy.pl/domy-z...bali_projekt15 projekt 15 jak dla mnie super a strona firmy z którą budowała jedna z tutejszych forumowiczek i była zadowolona Napisałam do niej pw może się odezwie i poda jakieś szczegóły... Chatek trochę wybudowali a i zobaczyć będę mogła podjechać bo są też w Wielkoposce czyli moje rejony... Ciekawe gdzie postawili domek właśnie według tego projektu...

  9. #8369
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agatka2106

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    326
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia81 Zobacz post
    znalazłam podobny ale w projekcie z bali http://www.kanadyjskiedomy.pl/domy-z...bali_projekt15 projekt 15 jak dla mnie super a strona firmy z którą budowała jedna z tutejszych forumowiczek i była zadowolona Napisałam do niej pw może się odezwie i poda jakieś szczegóły... Chatek trochę wybudowali a i zobaczyć będę mogła podjechać bo są też w Wielkoposce czyli moje rejony... Ciekawe gdzie postawili domek właśnie według tego projektu...
    Projekt 15 to bardzo mi sie wydaje ze nalezy do jezykow, poszukaj na forum i napisz, tez jest z Wielkopolski
    pozdrawiam

  10. #8370

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia81 Zobacz post
    znalazłam podobny ale w projekcie z bali http://www.kanadyjskiedomy.pl/domy-z...bali_projekt15 projekt 15 jak dla mnie super a strona firmy z którą budowała jedna z tutejszych forumowiczek i była zadowolona Napisałam do niej pw może się odezwie i poda jakieś szczegóły... Chatek trochę wybudowali a i zobaczyć będę mogła podjechać bo są też w Wielkoposce czyli moje rejony... Ciekawe gdzie postawili domek właśnie według tego projektu...
    świat jest mały
    to jest pierwowzór naszego domu .. pozdrwienia dla Agi !!
    z przodu ganek .. troszkę większy 10x7,5
    i pełne podpiwniczenie
    gdzieś wcześniej wrzucałem scany projektu
    projekt podobny to Zawoja drewniana
    http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/...ojekt_domu.pdf
    tylko u nas na parterze kuchnia z salonem, pokój i łazienka a na poddaszu 2a pokoje i łazienka
    Piotr

  11. #8371

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatka2106 Zobacz post
    Projekt 15 to bardzo mi sie wydaje ze nalezy do jezykow, poszukaj na forum i napisz, tez jest z Wielkopolski
    pozdrawiam
    ja specjanie pojechałem 300km, żeby zobaczyć
    więc koszty nawet długiego wyjazdu przy planowaniu budowy to kropla
    Piotr

  12. #8372
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    a wiec www.drewexdom.pl to jedna z firm siedzą pod Sucha Beskidzka,.. Tatrahaus, to wiadomo...ze Podczerwone kolo Chochołowa ,Odnova to trzecia, z okolic Spytkowic pod Rabka.
    Klejonka na dzis kosztuje okolo 450-500 euro netto za metr szesc.bala obojetne jakiej grubosci. Max dostepne to 220 mm Cena za metr szesc to cena za bal wyciety według projektu. Material- swierk

  13. #8373

    Domyślnie

    Witam
    Jak mam ściany zewnętrzne z bala okrągłego 34-38, w środku tylko dwie nośne są takie grube, reszta ścianek działowych jest zrobiona z pół bala 16cm (cięli klocki na pół) i tak zrobiony mam cały parter - polecam bo po co budować dom z bala jak ma się go tylko na zewnątrz. A co do poddasza to jak narazie całkiem puste stoją tylko słupy podporowe do dachu - 4 szt. reszta do dowolnej adaptacji, ja chcę zrobić płyty g-ale może się jeszcze rozmyślę. Aktualnie kończę pokrywać dach gontem bitumicznym i biorę się za szlifowanie i uszczelnianie ścian bo zostały mi już tylko 3miesiące do wprowadzenia.

  14. #8374
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi
    Zbyszku bardzo podoba mi się oferta drewexdom, a i odnova tez ma ładne wykonania (o tej nie wiedziałam).Nie wiadomo która lepsza...
    Tylko zasadnicze pytanie jeśli budować tą technologią to którą wersję lepiej stawiać grubszy bal i mniej ocieplenia czy odwrotnie?? Drewex np największe bale ma 22cm...

  15. #8375
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    a jaki dom stawiasz i z kim?? Ile ma metrów?? No i cena??

  16. #8376

  17. #8377

    Domyślnie

    To ja możer zamieszczę swój rzut przyszłego domu. Parterowy, na bazie Polany 2 , ale mocno przerobiony.

  18. #8378

    Domyślnie

    A to fasada.



    Sama to rozrysowałam. Było trochę kombinacji, żeby balizacja pasowała do rozkładu pomieszczeń, ale udało się zachować symetrię przy wejściu. Okna już nie są symetryczne, ale tam musi stać pracownia z c.o.,i i tak będzie zasłaniała, bo działka nie pomieści inaczej.
    A właśnie, słyszałam wczoraj, że są nowe przepisy, mówiące o tym, że można zaczynać ślepą ścianę półtora metra od sąsiada. Prawda to ?

  19. #8379
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    Ewusia, kto ?
    pytanie skierowane było do txt66 bo ma z grubych bali ściany zewnętrzne a wew. z półbala a to też ciekawa koncepcja Generalnie szkoda mi zabierać metraż pomieszczeń właśnie grubymi balami... A tak w ogóle to jestem zakochana w tym projekcie http://www.moj-dom.pl/76,bale,oferta_detail.html#tab1 i ciekawa jestem jaką technologią jest wybudowany na tym obrazku, straaaasznie mi się podoba Zastanawia mnie nadal jak to jest z tymi płazami, czy te grube tez trzeba ocieplać, no i które zastosowanie jest lepsze: grubszy płaz i mniej wełny czy może mniejszy płaz i więcej wełny.. bo nie wiem o jaką wycenę poprosić....
    I jeszcze pytanie czy do wyceny mogę dać projekt taki ręcznie robiony na kartce w kratkę jak wcześniej wam wrzuciłam swoje zdjęcia czy musi być taki zrobiony profesjonalnie??
    Kasiu, patrząc według projektu też masz cieńsze ściany wew a zew są grube?? Jakie bale zastosowałaś??

  20. #8380
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzyna maciejewska Zobacz post
    A właśnie, słyszałam wczoraj, że są nowe przepisy, mówiące o tym, że można zaczynać ślepą ścianę półtora metra od sąsiada. Prawda to ?
    Ogólnie rzecz biorąc : Nie.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

Strona 419 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony