dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 20
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 396
  1. #161
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Mały fotoreportaż:
    Widok na dom z drugiego brzegu stawu:


    staw:








    Już jakiś czas temu pojawiła się magiczna skrzyneczka z prądem. Docelowo obok skrzyneczki będzie brama wjazdowa na działkę a przed skrzyneczką będzie droga dojazdowa:


    ściana północna:





    ściana wschodnia z wjazdem do garażu:



    wejście do domu:





    pokój córki - tutaj na oknie stoi pustak i właśnie o ten pustak najprawdopodobniej o tyle trzeba będzie zmniejszyć otwory okienne:

    poniżej na nadprożem domurowana ostatnia warstwa bloczków:

    okno od spiżarni, jeszcze bez warstwy nad nadprożem ale z postawionym pustakiem obrazującym docelową wielkość po podniesieniu:

  2. #162
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Właśnie spojrzałam na licznik - mój dziennik odwiedzano już ponad 33tyś. razy. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku
    serdecznie dziękuję


  3. #163
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Uwielbiam jak jest tak ciepło i kolorowo wkoło. Ponieważ w sprawach ogrodowych na budowie nie za wiele da się obecnie działać, do czasu jej zakończenia mogę jedynie "wyżywać" się w starym ogrodzie







  4. #164
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Na budowie, małżonek ze szwagrem zbili większość tzw. pasów pod szalowanie stropu. Musimy jeszcze dokupić 100 stempli, aby to ich dzieło zostało dokończone. Małżonek coś przebąkuje, że może jeszcze jakimś cudem (tylko ja nie bardzo wiem jakim?) udałoby się w tym sezonie zrobić więźbę i położyć papę.

  5. #165
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Temat dosyć odległy i nie skupiamy się na nim obecnie wcale, ale tak sobie z ciekawości policzyłam i wyszło mi, że będziemy mieć taras o powierzchni 82mkw...sporo tego

  6. #166
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mi się podoba że dom jest parterowy, rozłożysty, szkoda ze nie ma dwustanowiskowego garażu.
    Zastanawiam się jak ci ludzi w wieku emerytalnym będą latali między piętami.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #167
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Ponieważ obecnie mieszkam na piętrze to wszelkie schody mnie do szalu doprowadzają i wręcz ich nienawidzę. Co prawda u nas po zmianie koncepcji dachu ma być tez poddasze (kiedyś w bardzo dalekiej przyszłości podobno do zagospodarowania) ale na chwile obecna nie planujemy go użytkować.

  8. #168

    Domyślnie

    We wpisie z 16 bm wkleiłaś zdjęcie róży. Może wiesz co to za odmiana ? Śliczna !
    Co do schodów to absolutnie masz racje.
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  9. #169
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Kochani, nie gniewajcie się ale zapraszam do komentarzy - tam udzielę wszelkich odpowiedzi

  10. #170
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Miałam mieć latem więcej czasu - a wychodzi na to, że w ogóle go nie mam
    Na szybko napiszę tylko ku pamięci:
    Niniejszym ogłaszam, że ściany naszego domu zostały postawione i na koniec podniesione do odpowiedniej wysokości, której brakowało nam po małych zmianach związanych z ocieplaniem podłogi.
    Teraz małżonek ze szwagrem zajmą się wykonaniem zbrojenia stropu - i na sierpień/wrzesień planujemy zalewanie

  11. #171
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Ponieważ na budowie prace posuwają się ślimaczym tempem i nie samą budową człowiek żyje... postanowiliśmy spontanicznie naładować akumulatory w pięknych i gorących okolicznościach przyrody Dalmacji










  12. #172
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Żeby nie było, że tak zupełnie nic nie robimy...Na budowie zaczął wyrastać wewnątrz domu las

  13. #173
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Małymi krokami mąż ze szwagrem robią deskowanie i zbrojenie pod strop. Z lotu ptaka domek wygląda teraz tak:




  14. #174
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    W sumie to mogłabym ogłosić koniec sezonu budowlanego w tym roku. STROP ZOSTAŁ ZASKLEPIONY W SOBOTĘ 15.10.2011

    Na początku było misternie i własnoręcznie zrobione, przez małżonka i szwagra zbrojenie:


    Następnie przyjechało 6 wielkich gruch z betonem B20



    ...przyjechała też wielka pompa, która wypompowała beton na zbrojenie, a panowie zręcznie i szybciutko go rozprowadzili po całej powierzchni:


    ...i wszystkie druty zniknęły pod warstwą betonu


    ...na koniec zalany strop został przyozdobiony (naprędce skleconym z powodu sklerozy inwestorki) bukietem z tego co było akurat pod ręką



    Łącznie nasz strop pochłonął 32m betonu

    Wyskoczyła jeszcze jedna niespodziewana sprawa - będą nam pod koniec miesiąca zamieniać płyty na drodze na jakąś solidniejszą powierzchnię z destruktu. W związku z tym musimy wykonać zjazd z drogi do naszej działki. Do tej pory jeździliśmy przez działkę teściów. Jak płyty zostaną zerwane trzeba też pociągnąć przyłącze kanalizacyjne. Nie planowaliśmy jeszcze tego zjazdu ponieważ będzie on wydzielony wzdłuż działki teściów (której to część należała kiedyś do nich a teraz już do nas) i wiąże się z tym rozbiórka części ich ogrodzenia, wycinka starych drzew na na naszej drodze dojazdowej i ponowne tymczasowe zagrodzenie wjazdu aby nikt się nie pętał po działce teściów i nie miał dostępu do naszej do puki nie wykonamy solidnego ogrodzenia na stałe naszej drogi do działki.
    Wychodzi na to, że w tym roku zrobimy nieco więcej niż zaplanowaliśmy

  15. #175
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Od soboty trwa walka z budową przyłącza wod/kan.
    Koparka sprytnie wykopała 80 metrowy rów pod sam próg domu:



    Małżonek własnymi mega zdolnymi i pracowitymi "ręcyma" ułożył w wykopanym rowie 80metrów bieżących rury kanalizacyjnej i koparka zgrabnie przysypała wielki rów








    Dzisiaj małżonek i koparka zmagają się z przyłączeniem wody - do którego został wykopany drugi rów.
    Jak już te wszystkie rowy zostaną zasypane, będzie można w przyszłości położyć na nich warstwę czegoś (jeszcze nie wiemy do końca czego) co będzie stanowiło podłoże naszej drogi dojazdowej do domu.

  16. #176
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    W tym sezonie - zostało nam tylko jeszcze rozszalowanie stropu
    Osiągnęliśmy w końcu pewien konkretny etap budowy w związku z tym czas na podsumowanie wydatków.
    Dzięki samodzielnej pracy męża przy okazjonalnej pomocy rodziny i przyjaciół udało nam się do tej pory zamknąć w kwocie 95000 Jedynymi fachowcami jakich do tej pory zatrudnialiśmy przy budowie byli: notariusz, geodeta, architekt, 2 panów murarzy i operator koparki.
    Jest to więc kwota uzyskana z wydatków począwszy od notariusza, geodetę, projektantów, mapki, murarzy, wszystkie materiały itp. aż po ostateczne uzbrojenie gołej działki i wylanie stropu. Jak dotąd udało się wszystko bez zaciągania kredytu hipotecznego, ale niestety wszystko rozciąga się w czasie ponieważ starania związane z budową rozpoczęliśmy w 2009r, a czas męża też ograniczony. Końca niestety jeszcze nie widać.
    Od dzisiaj zbieramy kaskę na dach, który planujemy zrobić w przyszłym roku.

  17. #177
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    W czwartek 3.11.11 nasz kotek Teodor miał wypadek Ok. godziny 15, potrącił go samochód pod bramą wjazdową na podwórko. Dzięki dobrym ludziom, którzy zatrzymali się aby jakoś go ratować (kierowca który go potrącił zwiał), zauważyłyśmy z córką przez okno, że coś się stało... Przeszedł 2 godzinną operację szczęki i inne zabiegi ratujące życie, czuwaliśmy dwa dni i dwie nocy w nadziei, że Teodor wyjdzie z tego wypadku. Niestety miał bardzo silne obrażenia czaszki. Wczoraj nad ranem nasz Teo odszedł od nas po 5 latach, już na zawsze...


    ...cholernie nam go brakuje

  18. #178
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, mojemu kochanemu Małżonkowi wraz teściem udało się już prawie zakończyć zdejmowanie wszelkich szalunków Został też zabezpieczony do wiosny, czarną folią strop. I na tym zakończymy tegoroczny sezon budowlany. Zimą zaczynamy zbieranie kasy na dach

    Na koniec wieść najnowsza: Z wielką, radością i łzą w oku oraz z ogromnym wzruszenia uroczyście ogłaszam, że zostałam dumną posiadaczką przepięknego tytułu, który znalazł honorowe miejsce pod moim forumowym nickname
    Bardzo się cieszę, że choć w minimalny sposób mogłam przyczynić się do poprawy zdrowia dzielnego Frania.

  19. #179
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie



    Wszystkim odwiedzającym mój dziennik życzę
    radosnego Bożego Narodzenia














  20. #180

Strona 9 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony