dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 479
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 9569
  1. #1041

    Domyślnie

    Cytat Napisał _lisa Zobacz post

    wydaje mi się, że taka podłoga ociepli łazienkę i rozważałam zrobienie blatu z tej płytki ...ale nie wiem czy to się nadaje
    Mam te płytki położone na podłodze w jadalni i wiatrołapie Nie wiem jednak, czy nadawały by się one na blat lub ściane. Wg mnie są zbyt masywne i ciężkie, pasują chyba tylko na podłodze...ale oczywiście mogę się mylić. Ja też się zastanawiałem nad wykorzystaniem takich drewnopodobnych do blatu pod umywalkę w naszej łazience na poddaszu.
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  2. #1042
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    _lisa

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    emjot27 a czy warto kupować tą płytkę rektyfikowaną ? Czy na podłogę, która i tak musi mieć fugę wystarczy zwykła ?
    Nie znam się na tym kompletnie a wiadomo jak w sklepie doradzają

  3. #1043

    Domyślnie

    Ja osobiście zdecydowanie odradzałbym rektyfikowane płytki na podłodze, noo chyba, że masz na prawde baaardzo dobrego fachowca, który położy Ci tą płytkę idealnie i najlepiej bez fugowo a na podłogówce jednak jakaś fuga musi być. Wyobraź sobie później taką podłogę z ostrymi krawędziami wystającymi nirówno ponad poziom. Ja nie miałem takiego szczęścia z moim "fach-majstrem" który takich płytek nie potrafi bez fugowo kłaść nawet na ścianach . Rektyfikowane na ścianie tak, ale na podłodze odradzam. Oczywiście to jest moje subiektywne odczucie i inni mogą się ze mną nie zgodzić.
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  4. #1044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    fanta - zastanów się jeszcze raz nad ideą półeczek nad kibelkiem. One uwielbiają się kurzyć. Może lepiej zabudować to szafką z przeszklonymi drzwiczkami?

  5. #1045
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    _lisa

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To bardzo się cieszę, ponieważ zwykłe są dużo tańsze
    Fachowce mam dobrego (mam nadzieję ) i u mnie nie może być bez fugi ze względu na ogrzewanie podłogowe.

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    fanta - zastanów się jeszcze raz nad ideą półeczek nad kibelkiem. One uwielbiają się kurzyć. Może lepiej zabudować to szafką z przeszklonymi drzwiczkami?

    Półeczek nie będzie nad kibelkiem. Miały być ale nie zmieszczą się bo na projekcie jest zły wymiar i osoba projektująca umieściła je ale na szczęście się nie zmieszczą. Półeczki będą obok lustra z boku przy wejściu.

    Na blogu już mam pierwsze fotki z łazienki. Wczoraj rozpoczęły się prace.
    Łazienka Ambrozja 2
    Moja budowa - Ambrozja 2, Salomea 2M, a także inne ważne informacje związane z budową domu
    E-Papierosy forum

  7. #1047
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    innesska

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich Oto moja pierwsza łazienka. Zastanawiam się nad zabudową geberitu. Czy lepiej dać lutro w poziomie nad geberitem, czy pociągnąć zabudowę do góry, z jedną przerwą. Oto zdjęcia. Byłabym wdzięczna za wszelkie porady. Przeczytałam cały wątek, wiele można się tu nauczyć. Wymiary łazienki to 165 na 240.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bathroom1.JPG
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	62499Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bathroom2.JPG
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	23,0 KB
ID:	62498
    Ostatnio edytowane przez innesska ; 23-06-2011 o 17:50

  8. #1048

    Domyślnie

    ja jestem za wersja poziomego lustra do samego narożnika
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  9. #1049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja tez za lustrem w poziomie

  10. #1050
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lakorun
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    innesska mam identyczny układ w łazience i też jestem za lustrem w poziomie, u mnie dodatkowo lustro jest też nad wanną , dzięki temu łazienka wydaje się "ogromna" , a szybę od prysznica można dać na drugiej stronie wanny

  11. #1051
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    innesska

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Elfir i duś dziękuję, też byłam za taką opcją, ale wolałam się poradzić

    lakorun świetny pomysł z lustrem! Zrobiłam nową wizualizację. Przeczytałam Twój wątek na temat mieszkania i zaczełam sie zastanawiać, czy zmieści mi się pralka obok umywalki. Według wyliczeń: 70 cm wanna, 60 cm pralka, 60 cm (?) geberit i zostaje 50 cm na umywalkę. Widzę, że u Ciebie pralka osobno stoi. Wolałabym dac wszystko w jednej linii. I powiedz, czy te brzegi kafelkowe przy swoim lustrze zostawiłaś specjalnie, czy lustro nie może być od ściany do ściany?

    A czy lepiej dać baterię z prysznicem na krótszej długości wanny, czy baterię na środku dłuższej części i przesunięta rączka prysznica w lewo? Nie chciałabym chodzić pod prysznic z mopem A planuje szybę jednoczęściową do prysznica.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bathroom4.JPG
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	62667

  12. #1052
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lakorun
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    innesska ciesze się, że pomysł przypadł Ci do gustu
    lustro może być od ściany do ściany, ale ja chciałam aby był kawałek kafelka po brzegach
    czy Ty pralkę chcesz zabudować w szafce?? inaczej obawiam się że może być za ciasno, aby dać wszystko w jednej linii.

    zwróć też uwagę na to gdzie będziesz mieć wodomierze i zawory wody, bo do nich musi być dostęp...

  13. #1053

    Domyślnie

    a ja bym jednak szybę po staremu zostawiła - z ruchomej będzie kąpać, a jak będzie na stałe - to sie będziecie przeciskac nad umywalka. a bateria moim zdaniem lepiej na krótszym boku wanny. woda będzie lala sie wzdłuż wanny a chlapanie ograniczy szyba i ściana.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  14. #1054
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    innesska

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    szyba będzie ruchoma, bo stała utrudni za bardzo dostęp do baterii. Stała na pewno lepiej chroni, ale czytałam opinie tych, którzy używają ruchomych i są zadowoleni.

    Pralkę chciałabym schować w szafce. Nie mogę doczytać, czy 60 cm wystarczy na zabudowę geberitu. Orientuje się ktoś może?

  15. #1055

    Domyślnie

    Wracając do tematu projektu naszej łazienki na poddaszu opisanej tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4774248
    Czekam na najnowszą wersję wizualizacji od projektantki z naniesionymi zmianami. Teraz mam jednak do Was pytanie odnośnie baterii podtynkowej coś w tym stylu:

    Chodzi mi o tą wysuwaną słuchawkę prysznicową. Bardzo nam podoba się takie rozwiązanie ale zastanawiam się, jak rozwiązać sprawę z ewentualnym otworem rewizyjnym do czegoś takiego. Gdzie umiejscowić taki otwór? Druga sprawa, czy takie rozwiązanie nie niesie za sobą ryzyka, że pod taką baterią wewnątrz obudowy może się gromadzić spływająca po wężu woda? Jak z utrzymaniem później tego w czystości?
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  16. #1056

    Domyślnie

    Wracam ponownie z odświeżoną wizualizacją. Niby podobają mi się zmiany, ale mam wrażenie, że w łazience nadal jest dużo niewykorzystanej przestrzeni, zwłaszcza obok blatu z umywalką :/ Zastanawiam się nad jakimiś półkami po prawej stronie, coś na kosmetyki, co myślicie o tym? A może jakaś szafka zabudowa?

    Druga sprawa co sądzicie o pomyśle zrobienia blatu, słupka nad WC i wnęk z tych drewnopodobnych płytek:
    NovaBell HappyWood PAGLIERINO:


    Trzecia sprawa czy ta zabudowana ścianka nad wanną i wnęka na baterie to dobry pomysł? Nie jestem też przekonany do tych wyciąganych wylewek prysznicowych z zabudowy do której nie ma wejścia rewizyjnego. W końcu tam woda też może się po takim wężu dostać do środka.

    Pozdrawiam, i z góry dzięki za wszelkie sugestie.



    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  17. #1057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie rób tych wnęk. Po co robić sobie dodatkowe sprzątanie bezsensownych półeczek?

  18. #1058

    Domyślnie

    Masz na myśli wszystkie wnęki czy tylko te za wanną? Nie wiem tylko, czy jak zrezygnuję ze z nich wszystkich to czy w łazience nie zrobi się nudno :/ Może zamiast nich podświetlić łazienkę od dołu lampkami schodowymi? U kogoś widziałem takie rozwiązanie i nadało łazience fajnego klimatu. No i jak zagospodarować to wolne miejsce obok jeśli nie półkami to co kolejna szafka?
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  19. #1059
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Zależy jakiego?

  20. #1060

    Domyślnie

    Nie rozumiem, co masz na myśli?
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

Strona 53 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony