dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 171 z 902
Pokaż wyniki od 3.401 do 3.420 z 18038
  1. #3401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo Zobacz post
    cześć elfir
    plewiąc odkryłam że jedna z rozplenic w miejscu gdzie była bardzo gęsta ma źdźbła całe w białym nalocie. wygląda troche jak pleśń tylko nie gnije. czy to sie czymś opryskuje?
    Może to pleśń, ale nie żeruje na żywej tkance, tylko na zeschniętych pędach? Wyczesz kępę.

  2. #3402

    Domyślnie

    Elfirku czy bergenie nadawalyby sie na moja glebe gliniasto-wapienna? Kusi mnie tez wierzba hakuro nishiki, myslisz ze dalaby rade?

  3. #3403
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bergenie powinny dac radę. Wierzbie rozluźnij dołek przy sadzeniu kompostem lub próchniczną ziemią.

  4. #3404

    Domyślnie

    Super! Dziekuje za blyskawiczna odpowiedz

  5. #3405

    Domyślnie

    ELFIRKO właśnie dostałam kilka sadzonek roślin tzn: Krzewuszka 'nana variegata' ,krzewuszka (nie znam odmiany ale kwitła na ciemno różowo),żylistek ,prawdopodobnie budleja i 2 jałowce sabińskie 'Variegata'
    Chciałabym te rośliny jakoś zasadzic blisko siebie gdyż mam nie wykorzystany spory trójkąt ogrodu ale martwie się że jak się rozrosną to będzie jeden wielki ''kocioł'' Poradzisz mi jakąś alternatywę ?
    Z góry dziękuje za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Asia... ; 12-07-2011 o 16:13

  6. #3406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    krzewuszka nana wariegata jest mała. Zajmie max 1 m średnicy. Jałowce są większe, ale niskie.
    Budleja najprawdopodobniej zajmie 1,5 m i jest wysoka.

    Większość odmian żylistków m jakieś 1,2-2 m i szerokość 1-1,5 m.

    Radziłabym ci jednak dokupić więcej egzemplarzy danej odmiany i posadzić krzewy w grupach. Takie pojedyncze sztuki znikną ci masie zieleni.

  7. #3407

    Domyślnie

    czy jest jakaś choroba, na którą często chorują berberysy?. Kilka lat temu posadziłam 2 berberysy, czerwonolistne nie wiem jakiej odmiany i błyskawicznie mi padły, zwiędły i obumarły. Stwierdziłam, że więcej ich nie posadzę, ale się skusiłam w tym roku na 3 berberysy ottawskie suberb. I się powtarza!. Więdną, liście ich bledną, gałązki obumierają. A najgorsze jest, że chyba chorują też posadzone blisko nich kosówki pumilio, jedną już wykopałam. Objaw- młode tegoroczne przyrosty jakby więdną, robią się najpierw jasnozielone, żółte, potem brązowe i koniec. Spryskałam topsinem. Takich chorób wczesniej w ogródku nie miałam, raczej w zasadzie nie mam jakiś chorób, standard- przędziorek na conice, mszyce, skoczki różane.

  8. #3408
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    elfir, mam na działce graba ma około 150 lat, i tyle podobno żyją graby. w środku jest pusty. czy to znaczy, ze już długo nie pożyje?
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  9. #3409
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jata Zobacz post
    czy jest jakaś choroba, na którą często chorują berberysy?.
    Mączniak. Ale u ciebie raczej wertycylioza lub fusarioza.

  10. #3410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma Zobacz post
    elfir, mam na działce graba ma około 150 lat, i tyle podobno żyją graby. w środku jest pusty. czy to znaczy, ze już długo nie pożyje?
    Może żyć jeszcze długo Wnętrze drzewa to zazwyczaj martwe drewno, nie mające wpływu na przewodzenie wody i składników pokarmowych (tzw. twardziel).
    Dlatego drzewa z dziuplami potrafią żyć długo, o ile dziupla jest zabezpieczona przed gniciem.

  11. #3411
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    a czym się to zabezpiecza?
    bo niestety ze względu na szerszenie zatkaliśmy dziuplę pianką...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  12. #3412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no to raczej zaszkodziłaś. Dziupla musi być wietrzona. Procesy gnilne powstają przy braku tlenu.

  13. #3413
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie magnolia

    Witam,
    chcę przesadzić 2 magnolie,
    2letnią Gwieździstą (wysokość ok. 30- 40cm)
    i 3-4letnią pink glory w inne miejsce, (wysokość 80 - 90cm)

    kiedy najlepiej to zrobić (termin mam do października) i na co w szczególności zwracać uwagę,
    że szeroko ma korzenie to już wiem, ale czy np. kierunki świata też są waźne, ew. co innego jest istotne?

    jest jeszcze Złotokap- ale on chyba jest mniej marudny?

    dereń elegantisima- duży ok. 3m. średnicy i ze 2wysoki, 3letni - tutaj wydaje mi się byc też sprawa w miare prosta- duża bryła, dużo wody,

    i hortensja Anabelle- tej to się już boję przesadzać i ostatecznie może i tam rosnąć,

    Poradzcie proszę co i jak robić, jaka ziemia, co istotne przy tych gatunkach...
    dziękuje
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  14. #3414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Liściaste przesadza się wyłącznie okresie bezlistnym (koniec października, przedwiośnie).

    Najłatwiej przesadzić hortensję. Po przesadzenie derenia, zetnij mu gałęzie tak z 30 cm od ziemi. Hortensję i tak co roku przycina się krótko.
    Przycięcie gałęzi chroni roślinę przed nadmiernym wyparowaniem wody, póki nie odbuduje uszkodzonego systemu korzeniowego.

    Złotokap, jak magnolia, nie lubi przesadzania. Zwłaszcza, że oba gatunki nie przepadają za przycinaniem im gałązek.

    Złotokap lubi glebę lekko zasadową, gliniastą, może być sucha. Dereń glebę obojętną lub lekko zasadową, gliniastą, ale wilgotną. Hortensja i magnolia lubią gleby lekkie, lekko kwaśne, żyzne i bardzo próchniczne (leśne).

  15. #3415

    Domyślnie

    witaj Elfir, prowadzisz bardzo ciekawy wątek, przeczytałem z zaciekawienie, gratuluję, będę odwiedzać

  16. #3416
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    no to raczej zaszkodziłaś. Dziupla musi być wietrzona. Procesy gnilne powstają przy braku tlenu.
    no to super
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  17. #3417
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Irma - dziupla powinna byc przede wszystkim chroniona przed napływem wody deszczowej. Można zwęzić otwór , ale go nie zamykać. W dolnej częsci dziupli często wywierca się dodatkowy otwór (pod kątem, w dół), który ma umożliwić wypłynięcie wody z wnętrza dziupli i zapewnić osuszająca wentylację.

  18. #3418
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Elfirka gdybys jeszcze raz zechciala mi pomoc, spojrzec fachowym okiem, moderniuzuje rabate i na razie jest tak




    mam takie pomysły:
    1. irga, hort, wierzba (te musza zostac) + azalie zostaja, wylatuje rh (ten przed hort) w wolne miejsce 2 yuki
    2. irga, hort, wierzba zostaja - reszta wylatuje , dosadzam 2 -3 yuki lub 2 red barony lub 2 blue starr
    3. irga, hort, wierzba zostaja - reszta wylatuje , dosadzam 2 kępy lawendy
    chyba ze zaproponujesz cos innego, ja juz sie skrecilam. rabata od strony poludniowej, dosc wietrzna. Dziekuje.

  19. #3419

    Domyślnie

    Elfir - jaka odmiana floksu, gożdzika, gipsówki I rozchodnika jest dla ciebie najładniejsza ?? bo wybór jest ogromny i nie wiem czym się kierować - dziękuję
    Ostatnio edytowane przez duduś ; 13-07-2011 o 19:41

  20. #3420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    mam takie pomysły:
    Wszystkie pomysły są złe.
    To nie jest duża rabata, a robisz na niej misz-masz. Nie tylko gatunkowy, ale także glebowy!
    Masz różanecznik i azalię - wymagają gleb kwaśnych. Różanecznik lubi cień. Gleba wilgotna.
    masz hortensję - wymaga gleby lekko kwaśnej
    masz wierzbę - lubi gleby wilgotne

    I teraz twoim pomysłem jet dosadzenie juki lub lawendy, roślin lubiących gleby zasadowe, suche i pełne słońce.
    Poza tym 2 kępy lawendy - przecież to ci zniknie w ogrodzie. Lawendę sadzi się w dużych połaciach, tylko wówczas da efekt.

    Z tego, co widzę, to będzie raczej miejsce dobrze oświetlone.
    Dlatego uważam, że dla azalii i różaneczników powinnaś znaleźć miejsce zaciszne w półcieniu (azalia) i cieniu (różanecznik), taki leśny kącik. Te rośliny pochodzą z dna lasów. Dobrze komponują się z klonami, świerkami, paprociami, funkiami, parzydłem itd.


    Skoro masz tam jedną hortensję wiechowatą, to zrób kompozycję na jej podstawie. Szkoda, że te dwa szczepione krzaczki są tak nisko szczepione. Na dodatek wierzba będzie konkurować kolorem z hortensją.
    W każdym razie dokup raczej z 4-6 hortensji, podsadź czymś kontrastowym (np. czerwoną żurawką lub imperatą lub bodziszkiem himalajskim).



    Gdybyś chciała jednak postawić na lawendy i juki, musiałabyś usunąć wszystko (no, może irga jeszcze by się wpasowała)

Strona 171 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony