dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 24
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 462
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie Melodia proximki

    Witam was serdecznie. dzisiaj zakładam nowy wpis jako mój nowy dziennik budowy. Forma bloga kompletnie mi nie odpowiada. Postaram się powklejać stare posty i zmienić wpis w stopce abyście mieli dobry dostęp do dziennika
    Ostatnio edytowane przez proximka ; 19-07-2011 o 11:45

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Założyłam dziennik, uff.
    Jakoś ciężko mi było rozpocząć to wszystko. Buduję MELODIĘ, śliczny domek i w tym dzienniku chciałabym pisać o rzeczach, które mnie kręcą...
    Będzie to dziennik trochę o budowaniu a bardziej o wnętrzach.

    Zaczęliśmy budowę w tamtym roku. Trochę wolno nam to idzie ale co nagle to po diable.
    Stan na dziś (29.06.2011):
    stoją ściany parteru a ekipa zabiera się za strop, ja szukam dachówki jak opętana. Miała być Nelskamp ...
    No ale wróćmy do początków.
    Zaczęło się niewinnie. Wynajmowaliśmy męża mieszkanie i po którejś próbie znalezienia "miłych" mieszkańców postanowiliśmy sprzedać mieszkanie (kawalerkę) i kupić działkę. Nie było łatwo. Rok 2006 - brak sprzedających, kupę kupujących. Pomógł teściu, wyszukał piękniutką, nie daleko Łodzi, 1800m2. Pojechaliśmy zobaczyć... Patrzymy a tu kawał ziemi i nie wiadomo gdzie ta działka jest
    Nie wiedzieliśmy dokładnie dopóki przemiły geodeta nie wyznaczył nam wierzchołków.
    Później był rok 2007, 2008, 2009 i 2010. Trawka, a raczej chwasty rosły i w końcu zmobilizowani moim zajściem w ciążę ( kto mobilizuje lepiej niż dziecko... ) postanowiliśmy ową działkę ogrodzić.

    Nie byłoby nic w tym specjalnego gdyby nie fakt, że chcąc zaoszczędzić trochę kasy, ciężarna kobieta w 5msc, mąż, teściu i mama postanowili ogrodzić to sami.
    Trwało to prawie 2 msc, wyglądało śmiesznie, Ja z wielkim brzuchem malująca słupki i naciągająca siatkę - ale się udało.

    luty 2010 - w domciu pojawił się mały "ktosik "
    czerwiec 2010 - dumni rodzice postanawiają rozpocząć budowę upragnionego domu. (mieszkając na 32m2 z małą pociechą raczej pragnie się powiększenia metrażu )
    Po przejściu całej papierologi - co nie było łatwą rzeczą, ale nie piszę tutaj bo wolę nie pamiętać, rozpoczęliśmy budowę naszego upragnionego domu.

    Środki własne starczyły nam na fundamenty - tylko... I zaczęło się, wykopy, zalewanie, murowanie, izolowanie i zasypywanie.
    I tak skończył się 2010rok.


    marzec 2011 - rodzice, czyli my szukają kredytu aby kontynuować budowę. Przeszliśmy horror, nie przez to, że nie mieliśmy zdolności, tylko przez to, że brak było kompetentnych osób do rozmowy, ale się udało i oto w czerwcu ruszyliśmy dalej.
    Ostatnio edytowane przez proximka ; 19-07-2011 o 11:43 Powód: błąd

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Dziś odwiedziłam budowę i co zobaczyłam, moje okrągłe okienko a raczej otwór pod okienko wymurowane. Taka mała rzecz a cieszy
    Ostatnio edytowane przez proximka ; 19-07-2011 o 11:44

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Nasza mała istotka.
    Ostatnio edytowane przez proximka ; 18-08-2016 o 06:54

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    02.07.2011
    Ostatnio na forum znalazłam fajne wykończenie kominka.
    Nie mogę się doczekać aż będę miała stan surowy - wtedy będzie można inaczej spojrzeć na dom i zacząć planować, choć na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że mam wszystko zaplanowane ale to zmienia się bo na tym forum co i rusz natykam się na jakieś fajne inspiracje np. taką:

    A sam kominek ma wyglądać tak:

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    07.07.2011
    Oj siedzę sobie dzisiaj w pracy i rozmyślam nad dachówką, Mam jeszcze tydzień żeby ją zamówić. Już wiem jaką Nelskamp Nibra R10 ale kolor??? Bardzo chciałam czarny albo grafit ale niestety w planie zagospodarowania jest napisane, że mogą to być tylko brązy i czerwienie. Dzisiaj moja druga połówka jedzie specjalnie zobaczyć Nibrę na dachu. Zobaczymy co powie.

    A u Reni znalazłam fajne płytki na taras i wejście.
    Ostatnio edytowane przez proximka ; 19-07-2011 o 11:45

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    To z firmy LIBET Venecia. Piękne. Mam nadzieję, że nie zmienię decyzji. Przymierzałam się do drewnianego tarasu ale to zbyt kosztowne.

    10.07.2011
    A ja ostatnio jeżdżę samochodem i zamiast na drogę oglądam domy . Jest to trochę niebezpieczne więc chyba raczej muszę zarzucić ten proceder.
    Dzisiaj byliśmy z moją drugą połówką zobaczyć dach Nelskampa NIBRĘ R10. Chcieliśmy brązową angobę albo czerwoną a tu na dachu pojawiła się dachówka - stare angobowane. Ni to czarna ni brązowa ale piękna... Tylko czy możemy taką mieć u siebie. W palnie zagospodarowania jest wymieniony kolor brązowy ale czy taki ciemny. ...

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Stanęło jednak na dachówce NIBRA R10 ale w kolorze ciemny brąz:

    Nie chciałam ryzykować, że przy pozwoleniu na użytkowanie facet z nadzoru powie że musimy rozebrać dach bo jest czarny a takiego nie wolno

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Z racji, że jesteśmy na wczesnym etapie budowy : są ściany parteru, stropu brak - ale za to widać piękne niebo

    widok przez okno tarasowe (a raczej dziurę )


    na forum chciałabym się z wami podzielić także moimi inspiracjami i planami wykończenia domu
    Ostatnio edytowane przez proximka ; 18-08-2016 o 06:54

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Na pierwszy ogień rzucam schody,






    Schody na belce stalowej lub drewnianej, jeszcze nie podjęłam decyzji, bez podstopnic, a trepy schodów gruuube na 8cm.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Tak wklejam zdjęcia wnętrz a nie pokazałam jeszcze jak wygląda MELODIA (dla niewtajemniczonych)









    Trochę zmian wprowadziłam, bo przecież nie ma idealnych projektów gotowych.
    A więc:
    1. WC parter zamieniona na garderobę
    2. w wc przesunięta ścianka w kierunku kotłowni po to aby zrobić większą 120x90 kabinę prysznicową
    3. wydłużyliśmy o 50cm ściankę przy kominku kosztem wejścia do salonu (ale i tak jest spore przejście)
    4. na poddaszu otwieramy jeden pokój na klatkę schodową i robimy telewizornię
    5. trochę zostanie podniesiony parter i będę miała wysokość na parterze zamiast 2,62 - 2,80 m
    6. powiększyłam okna 180x150 (pokoje i kuchnia) i w salonie zamiast okna będzie okno tarasowe.
    I to tyle....

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Wczoraj byłam na budowie. Panowie zaczęli układać zbrojenie wieńców. Fajnie jest obserwować jak domek rośnie. Także kominy do poziomu stropu są gotowe.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad wykończeniem kominów i myślałam o czymś takim


    Uploaded with ImageShack.us

    Płytka elewacyjna, wczoraj byłam w hurtowni i widziałam takie o dziwo betonowe. Ciekawe czy czymś się je jeszcze impregnuje?

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Ładnie by się komponowało z ciemnobrązowym dachem. Jeszcze elewacja, też jakaś jasna. Mam prośbę jak macie jakieś ładne jasne elewacje to proszę o wklejanie zdjęć do komentarzy, oczywiście z podaniem koloru i firmy. Będę bardzo wdzięczna.
    Ostatnio edytowane przez proximka ; 21-07-2011 o 12:18

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    I stało się !!!. Dnia 02.08.2011 strop nad parterem naszego domku został zalany. Teraz trzeba będzie go popielęgnować . W czwartek ruszają dalej ze ściankami kolankowymi a w połowie sierpnia wchodzą dekarze. I w końcu będzie widać jak nasza melodia prezentuje się w pelnej okazałości.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Wczoraj pojechałam na budowę. Na stropie mało się dzieje. Powstały dwie ścianki i Panowie wiążą zbrojenie do słupków pod konstrukcję dachu. Murują się też słupy, bo postanowiliśmy że będziemy je wylewać ale zamiast tradycyjnego deskowania stosujemy pustaki kominowe . (potrzeba matką wynalazku) Później tylko otynkujemy i będzie ekstra. Pomysł z płytką jak na zdjęciu powyżej upadł, bo pomyślałam, że rzeczywiście będzie się brudziło więc stanęło na płytkach klinkierowych, które dzisiaj z resztą muszę wybrać bo już czas żeby je zamówić.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Już zaczęli murować ścianki działowe. Jutro mają zacząć obkładać kominy klinkierem, a dekarze wejdą w przyszłym tygodniu. Czyli robota się kręci a ja mam trochę czasu żeby myśleć o wykończeniu.

    Na pierwszy rzut łazienka:










  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Chciałabym żeby łazienka była w kolorze szarym , może trochę bieli też by się przydało. Może macie jakieś ciekawe płytki, które by tutaj pasowały?

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Moja łazienka:
    RZUT

    By proximka at 2011-08-16
    i WIDOK ścian

    By proximka at 2011-08-16






    Mam nadzieję że da się coś z tego odczytać
    Ostatnio edytowane przez proximka ; 16-08-2011 o 12:06

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar proximka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Czy pasowała by ta półka pod umywalkę do szarych ścian?

Strona 1 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony