dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie co tańsze - bojler elektryczny czy przepływowy podgrzewacz

    Witam . Mieszkanie około 55 m, mieszkają 2 dorosłe osob. W budynku nie ma i nie będzie raczej gazu. Czym grzać wodę w łazience i kuchni ? co jest tańsze w eksploatacji ? Przepływowy podgrzewacz czy bojler elektryczny ?
    mój jest ten kawałek podłogi ........

  2. #2

    Domyślnie

    hmmm....ja mam bojler...ale szczerze mówiąc, to nie wiem ile mnie kosztuje,bo korzystam również z ogrzewania elektrycznego i wielu innych urządzeń - 74 m2.
    Myślałam nad przepływowym podgrzewaczem , ale....okazało się, że to nie jest prosta decyzja. Są różne podgrzewacze o różnej mocy, a do tego trzeba wziąć jeszcze pod uwagę odległość od podgrzewacza do różnych punktów np. łazienka - prysznic, kuchnia - zlew. W moim układzie powinnam mieć dwa.
    Myślę, że jakiś elektryk/hydraulik lepiej to wyjaśni.
    pozdrawiam - ania
    .....bać się, czy nie bać....?? Aż strach się bać....
    gg: 5371163

  3. #3

    Domyślnie

    Cena podgrzanej wody mniej wiecej jednakowa, ale charakterystyka obu rozwiazan jest zupelnie inna. Zastosowanie zalezy od mozliwosci technicznych i oczekiwan,

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    W skrócie - bojler grzeje cały czas (jeśli jest włączony) i utrzymuje temp.w zbiorniku. W związku ze strata ciepła,co jakis czas musi sie włączyć (ważny jest tez producent - bo może byc taniej i drożej - np galmet/elektromet ma strate ciepła sporo wyższą niz np biawar,ale biawar jest droższy).
    W przepływówce włącza sie on tylko w momencie odkręcenia wody i jej ruchu w urządzeniu.
    Może bardziej tu trzeba spojrzec na komfort niż na koszty. Przy przepływówce ilość wody jest dość ograniczona (przy np 3 kranach jest kłopot z gorącą wodą ,podobnie napełnianie wanny - trwa i trwa) ,a w bojlerze masz zapas gorącej wody w ilości... litrów( w zależności od wielkości - im większy tym lepszy) natychmiast do użycia.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #5

    Domyślnie

    To ja się w takim razie podepnę pod temat.

    Do tej pory byłam przekonana że w mieszkaniu zamontujemy bojler 80L. Niestety ostatnio ktoś zasiał w mojej głowie wątpliwości w tej kwestii i dał do myślenia. Czytam i czytam ale nic nie rozumiem dlatego proszę Was o pomoc, wytłumaczcie babie, tak na chłopski rozum, co w moim przypadku będzie bardziej ekonomiczne.
    A tak to wygląda - mieszkanie 52 m2, na razie 2 osoby korzystające w zasadzie tylko z prysznica 2 razy dziennie (kąpiel w wannie raz na pół roku), w przyszłości bobas. Umywalka w łazience, druga w WC i zlew. Początkowo myśleliśmy o bojlerze 80l w łazience i 5l w kuchni. Teraz rozważamy podgrzewacze przepływowe - jeden wielopunktowy na łazienkę (prysznic /2 x umywalka) i jeden jednopunktowy pod zlew. Instalacja 3fazowa.
    Gdyby były potrzebne dodatkowe informacje proszę pytać

    Z góry dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez alana ; 24-07-2011 o 13:35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony