dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 677
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 13530
  1. #681
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Tak jak się wali to idziemy dali. Tak mówiła moja babcia.
    I miała rację

    Ja też robię swoje, ale uświadamiam siebie i innych bo uświadomienie błędów to podstawa do zaniechania ich powtarzania [to łączy się z tematem czy warto kupić w super okazyjnej cenie nieznany węgiel - wg mnie nie - może niech inni przetestują pierwsi a potem opiszą swoje wrażenia, zwłaszcza, że kilka worków lub jakaś próbna partia może być ok, a w dużym zamówieniu można dostać "wyrób węglopodobny" - patrz próbki i produkty kupowane w Chinach].

  2. #682
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jagawe

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    sprawa się wyjaśniła. Cena jest bez transportu i przy określonej ilości hurtowej. Za 24 tony to mogą go sprzedać po 760/t i własny transport. Więc cały mit tanie eko padł. Ten ekogroszek jest na bazie tylko polskiego węgla kamiennego. Oprócz tego mają jeszcze jakieś wynalazki zceskie, słowackie i rosyjskie oraz ekogroszek z węgla brunatnego.

  3. #683
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Dzisiaj zasypałem kolejny worek Pieklorza [pakowany w kopalni] i kolejny raz okazało się, że ważył ponad 25 kg - dokładnie 25,6 kg [poprzednie 25,5 kg].

    Kiedyś ważyłem worki od różnych dostawców i tam zawsze waga była w określonej tolerancji [opis na workach np. +-0,5 kg] tyle, że zwykle w minus, czyli poniżej 25 kg a tu taka niespodzianka - widać po tym, że warto kupować węgiel u porządnego dystrybutora

  4. #684
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Dokładnie tak - suchy.

    Co ciekawe worek innego ekogroszku z zeszłej jesieni wiosną tego roku ważył 23,5 kg [po wycieknięciu wody i doschnięciu].

  5. #685
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar freezyear
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Dokładnie tak - suchy.

    Co ciekawe worek innego ekogroszku z zeszłej jesieni wiosną tego roku ważył 23,5 kg [po wycieknięciu wody i doschnięciu].
    W sumie nic dziwnego, standardowa wilgotność ekogroszku to jakieś 10-15%. Po porządnym wysuszeniu wystarczy że wilgotność węgla spadnie poniżej 5% i na każdych 10kg tracimy 0,5-1kg na wadze. Poza tym jak już wcześniej było wspomniane różnie bywa z tym ważeniem do pakowania Kilogram na każdym worku i na tonie uzbiera się 40-50kg do przodu, niby nic a jednak przy dużej sprzedaży oszczędności są, dla sprzedawcy oczywiście
    Ostatnio edytowane przez freezyear ; 27-07-2011 o 10:46

  6. #686
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Orżniesz jednego nie zobaczy, orżniesz drugiego nie zobaczy a trzeci zada sobie tyle trudu i zważy.
    Jak później wyglądasz ?
    A opinia idzie w świat. Drugi raz do Ciebie nie przyjdzie a nie o to chodzi.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #687
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Koledzy i koleżanki chciałem poinformować że ze względu na dużą kolejkę i wręcz tragiczną sytuacją z dostępem do interesującego Was towaru muszę wstrzymać przyjmowanie zamówień do odwołania.
    To co jest zamówione w miarę możliwości będzie wywożone wg. kolejki.
    Od 29 lipca do 14 sierpnia wyjeżdżam na urlop i nie będę miał prawdopodobnie dostępu do internetu także proszę się nie gniewać jeśli nie udzielę odpowiedzi na posty z forum i wiadomości które przyjdą na priva.
    Kolejka sięgnęła już ponad miesiąc także zapadła taka decyzja o wstrzymaniu przyjmowania zamówień.
    Trzeba wywieźć to co jest żeby uniknąć niepotrzebnych niedomówień i nerwów.
    Na razie przepraszam ale na razie nie da rady.
    Jak się trochę zluzuje dam znać.

  8. #688
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar freezyear
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Orżniesz jednego nie zobaczy, orżniesz drugiego nie zobaczy a trzeci zada sobie tyle trudu i zważy.
    Jak później wyglądasz ?
    A opinia idzie w świat. Drugi raz do Ciebie nie przyjdzie a nie o to chodzi.
    Zgadza się, święta prawda ale niektórym sprzedawcom to lotto. Wychodzą z założenia że jelenia zawsze znajdą bo popyt jest duży. Niestety czasy mamy takie że jeden jest uczciwy i sumienny a drugi patrzy tylko jak klienta wydymać. No ale po to jest forum żeby w razie potrzeby takie przypadki piętnować

  9. #689

    Domyślnie

    Witam

    Powoli zbliża sie czas zakupu eko groszku na zimę. Prosze o podpowiedź jakich "marek" eko groszku można spodziewać się na składach.(tj z jakich kopalni )
    Wielu by stchórzyło, gdyby mieli dostatecznie dużo odwagi

  10. #690
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gluba2901

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    proszę o info gdzie w małopolsce kupowałeś w tej cenie eko
    Cytat Napisał gegus37 Zobacz post
    Witam !

    Cicho się tu zrobiło, a zima idzie .......więc pytam kto już kupił eko i po ile ?
    Ja kupiłem Pieklorza z Bobka po 720/t luz z transportem - małopolska

  11. #691
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gluba2901

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    karoka zapodaj namiary na priv, potrzebuję eko z bobrka

  12. #692
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Witam, kupował ktoś z was ostatnio węgiel z Resover. Jak teraz u nich z terminem dostawy i jakością? Zastanawiam się nad zakupem bo mają w promocji wysyłkę gratis.

  13. #693
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomabc

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś z użytkowników forum zamawiał ekogroszek w firmie rastar? Jak na razie nigdzie nie udało mi się znaleźć żadnych opinii na ich temat ...

  14. #694

    Domyślnie

    Panowie, małe pytanko, jak to jest z tym węglem ze wschodu? Czy cena 660zł w porównaniu z węglem z kopalni Piast (790zł) jest sensowna?

  15. #695
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Budowniczy wystarczy już to co napisałeś żeby uprzykrzyć sobie życie zimową porą.

  16. #696

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    hmm... zawsze możecie kupić i podzielić sie z użytkownikami forum, wiedzą generalnie , można wszystkim palić, ale jak?? z jakim efektem? z jakim skutkiem cieplnym?
    dla przypomnienia zła jakość ekogroszku to

    1- brak możliwości (lub bardzo utrudnina) regulacja sterownika a co za tym idzie spędzania dużo czasu w kotłowni bo coś nie chodzi....
    2- proces spalania tego czegos, odchodzi od norm (wszelkich) czyli nie mamy już EKO... ale o tym to raczej zawijany...
    3-szlakowanie ekogroszku.. a co za tym idzie duzo popiołu ew niespalony do końca opal
    4-wygaszanie kotła
    5-zrywanie zawleczek (zabezpieczeń ) czyli dodawanie sobie roboty...
    6-uszkodzenie palnika( w przypadku np palenia antracytem)
    i pewnie mase dodatkowych rzeczy... czego nie napisałem to pewnie userzy dopisza...

    CZYLI, JAK PANOWIE? OSZCZĘDZAMY NA EKOGROSZKU???
    Czyli moje przypuszcenia sie potwierdzają, jednakże ciekawi mnie skąd taka dobra opisnia na temat "eko" ze wschodu, już kilka osób mi polecało ten groszek zachwalając go pod niebiosa... Ja jednak wolałem sie upewnić, bo aż tak odważny nie jestem.

  17. #697
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar freezyear
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrew01 Zobacz post
    Czyli moje przypuszcenia sie potwierdzają, jednakże ciekawi mnie skąd taka dobra opisnia na temat "eko" ze wschodu, już kilka osób mi polecało ten groszek zachwalając go pod niebiosa... Ja jednak wolałem sie upewnić, bo aż tak odważny nie jestem.
    Może te osoby nie paliły nigdy bobrkiem, pieklorzem lub czymś podobnym więc nie mają za bardzo skali porównawczej Ew. jeżeli ktoś przesiadł się z palenia mułem na piec z podajnikiem to każdy ekogroszek nawet ten czeski będzie wychwalał pod niebiosa

  18. #698
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrew01 Zobacz post
    Czyli moje przypuszcenia sie potwierdzają, jednakże ciekawi mnie skąd taka dobra opisnia na temat "eko" ze wschodu, już kilka osób mi polecało ten groszek zachwalając go pod niebiosa... Ja jednak wolałem sie upewnić, bo aż tak odważny nie jestem.
    Zawsze można trochę wziąć na próbę i sprawdzić na własnej skórze.
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  19. #699

    Domyślnie

    Dlaczego antracyt może uszkodzić palnik ?
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  20. #700

    Domyślnie

    Dziwna argumentacja "dlatego że kolega nie czyta postów Mądrych ludzi", jak zaczne czytać, to nie bedzie uszkadzać ?
    Może cos bliżej, w którm wątku czytać. Na blogu zawijana nie ma o uszkodzeniach palnika przez antracyt. Przynajmniej nie znalazłem.
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

Strona 35 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony