dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
597. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,06%
  • PCV

    484 81,07%
  • Aluminum i inne

    41 6,87%
Strona 932 z 1569
Pokaż wyniki od 18.621 do 18.640 z 31362
  1. #18621

    Domyślnie

    Autorus
    Budynek jest w technologii sprzed 10 lat (ok tyle stał zadaszony) do tego przebudowywany - trudno mi ocenić, czy warto wchodzić w większe koszty (reku to lekką ręką chyba ok 15 000) - z terminami też musiałabym zobaczyć, czy się uda (wylewki odwołać itd) by nie mieszkać pod mostem w zimie Szukam oszczędności, ale domu energooszczędnego z prawdziwego zdarzenia z tego nie zrobię- lepiej już ten sprzedać i budować na nowym projekcie. Jedyny jego plus to środkowe położenie w szeregowej zabudowie, stąd też moje rozważania, gdzie by tu coś jeszcze ulepszyć (skoro dwie ściany z założenia ciepłe).

  2. #18622
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to masz lux Z tą zabudową. Pod względem ocieplenia bo za sąsiadów to się nie mogę wypowiadać

    Reku 15tys bez przesady. Z przodu porządnie ocieplić z tyłu też. Dach. Reku i żyjesz jak pączek w maśle
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #18623

    Domyślnie

    Autorus
    Dzięki
    W takim razie rozejrzę się w temacie reku...
    A sąsiadów ja też będę dogrzewać, wiec w tym temacie pełna współpraca (mam nadzieje)

  4. #18624
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tylko nie szukaj w dużych firmach bo zbankrutujesz. Możesz tez zamówić rekuperator specjalnie zbudowany do twojego domu. Wtedy przynajmniej wiesz co i jak. Rekuperator to bardzo proste urządzenie Zero finezji tylko obliczenia. Płaci się za elektronikę która ci nie jest potrzebna. No bo po co. Jedyne co potrzeba to aby go włączyć wyłączyć i ustawić na odpowiedni poziom wiania. Nic więcej To po co płacić za sterownik 1,5tys? Na forum rekuperatory i całe systemy robi pan Adam_mk.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #18625
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Tak właśnie przeglądałem stronę MS i ujrzałem, że szyba u 0,5, którą wykonują to 3/16/3/16/3. Nie polecam szkła 3 mm. Kiedyś oferowało je EKOOKNA i miałem z nimi kilka problemów. Lubią sobię pęknąć. Teraz jak chciałem klientowi wymienić taką szybę, to mi powiedzieli, że PRESSGLASS wycofał się z produkcji takiego zespolenia, właśnie ze względu na kłopoty.
    Szkło 3 mm ma w ofercie mój dostawca i jak do tego czasu odpukać nie miałam kłopotu z pękającymi szybami . Do zalet wymienionych przez bwojtka dodałabym jeszcze niższy ciężar pakietu szybowego co jest korzystne dla kręgosłupów montażystów i mniej obciąża zawiasy . No i szkło 3mm trzeba kontraktować z dłuższym wyprzedzeniem niż to 4 mm , które jest standardem . Ta kontraktacja jest oczywiście nie zaletą , a wadą .
    Ostatnio edytowane przez Samar ; 11-08-2011 o 08:46

  6. #18626

    Domyślnie

    a ja tak czytam o tych mega pasywnych oknach

    MS Tytanowetermo
    http://www.ms.pl/index.php/produkty/...anowetermo_pvc

    aluplast energeto
    http://www.aluplast.com.pl/index.php...g&kategoria=33

    i mam pytanie do jareko i innych znawcow tematu jak to jest z tym brakiem wzmocnienia ???

    kiedys gdzies jareko pisal jakie to wspaniale pod wzgledem wytrzymalosci (wzmocnien) okna schuco (wielkie rozmiary) gdzies tam w ministerswie wstawial, jak to na jakims slupku stalym polamal z kolega tarcze do flexa bo taka gruba stal dali

    obecnie producenci okien zmierzaja do tego by prakycznie wyeliminowac wzmocnienia stalowe
    pisza, ze skrzydla usztywnia szyba wklejana na stale, juz albo nie pisza albo nie doczytalem co usztywnia ramy w takich oknach bez wzmocnien stalowych
    wszystko w celu zmniejszenia wsółczynnika i oszczednosci energii

    jesli jakis maniak pasywniaka wstawi same fixy to jeszcze ok ale jak takie okna bez stalowych wzmocnien z wklejanymi na stale szybami otwieralne beda zachowywaly sie po latach czy sie nie powyginaja ramy w tych nawet tylko fixach, jak sie poopuszcaja skrzydla w balkonach, jak sie stlucze chocby szyba
    jak przeszklic okno, wymienic szybe ???

    W koncu okno jesli nie fix ma spelniac takze walory uzytkowe (otwieranie) !

    Moze jareko lub inni stali doradcy napisza cos o montazu takich okien nazwijmy pasywnych MS, Aluplast inne
    jak sie sprawuja duze skrzydla na upalach, zima
    ja z forum muratoa znam tylko przypadek j-j który mial ogromne problemy z oknami Passiv-Haus tyle ze te jakies tam wzmocninia stlowe maja

    wiec gdzie zmierzaja producenic okien !
    a moze za kilka lat wiekoszosc domow bedzie miala tylko fixy nieotwieralne

    bo ja widze ze wiekszosc chce miec mega grube ramy (za chwiel beda 10 komorowe), szyby P4, najlepiej 3 a moze juz niebawem 4 szyby i mega pancerne okucia WK 10
    ale przeciez to wszystko wazy i to sporo
    co ze statyka takich potworów bez stali ??????????

    potem w poradnikach "wady montazu i produkcji okien" bedzie brak wzmocnienia zaleta producenta bo zwiekszyl energooszczednosc okna zastepujac stal poprostu powietrzem, które takze w zamknieciu jest dobrym izolatorem
    Ostatnio edytowane przez bombelo ; 11-08-2011 o 10:31
    bombel

  7. #18627

    Domyślnie

    Mam pytanie firma M&S bardzo często pojawia się na tym forum, ale nie mogę się doczytać na jakim profilu produkowane są te okna.
    proszę o pomoc!!!
    poszukujemy idealnego domu dla nas

  8. #18628
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    bombelo - wróżką nie jestem i nie wiem ile komór będzie w oknach za 10 czy więcej lat.
    Okna bez wzmocnień mają większe ograniczenia gabarytowe - właśnie dlatego by nic się z nimi nie działo, ale jak będzie to można realnie stwierdzić za 10 lat
    Kolejną kwestią jest montaż takich okien, punktów zamocowania musi być więcej niż normalnie - znaczy kotwy muszą być wręcz gęsto
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #18629
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanah78 Zobacz post
    Mam pytanie firma M&S bardzo często pojawia się na tym forum, ale nie mogę się doczytać na jakim profilu produkowane są te okna.
    proszę o pomoc!!!
    Dziś dostałem wycenę fix wiec zaraz ci napiszę BRÜGMANN jakoś tak


    Pytałem także o Uw dla całego okna i dostałem wiadomość:

    Współczynnik u dla całego okna:
    - fix Uw=0,804
    - otwierane Uw=862
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #18630

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    bombelo - wróżką nie jestem i nie wiem ile komór będzie w oknach za 10 czy więcej lat.
    Okna bez wzmocnień mają większe ograniczenia gabarytowe - właśnie dlatego by nic się z nimi nie działo, ale jak będzie to można realnie stwierdzić za 10 lat
    Kolejną kwestią jest montaż takich okien, punktów zamocowania musi być więcej niż normalnie - znaczy kotwy muszą być wręcz gęsto
    a co z opadajacym skrzydlem - jak przeszklic skrzydlo, wymienic szybe w oknie gdzie szyby sa wklejane
    pozostaje tylko wymiana skrzydla na nowe ?
    bombel

  11. #18631

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Dziś dostałem wycenę fix wiec zaraz ci napiszę BRÜGMANN jakoś tak


    Pytałem także o Uw dla całego okna i dostałem wiadomość:

    Współczynnik u dla całego okna:
    - fix Uw=0,804
    - otwierane Uw=862
    Dla okna jakiego (wymiar) i czy to dla tytanowe termo?

  12. #18632
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    DANE TECHNICZNE 900*1350
    System TERMOMS
    Kolor. bialy/orzech
    Rama HP102 68mm
    Uszcz. Szara /TYTANOWE
    1 x Szklenie stałe w ramie
    1 x Skrzydło HP192 80mm n.TYTANOWE
    1 x fib, 1 x dkr
    1 x 3T-16Ar-3-16Ar-3T U=0,5 1 zł
    półkole/łuk - 3szyby
    1 x 3T-16Ar-3-16Ar-3T U=0,5 1 zł
    1 x HP302 / Słupek 90mm
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #18633
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelo Zobacz post
    a co z opadajacym skrzydlem - jak przeszklic skrzydlo, wymienic szybe w oknie gdzie szyby sa wklejane
    pozostaje tylko wymiana skrzydla na nowe ?
    Pomysłodawcy wklejania zalecają wymianę skrzydła, ale... pojawiły się już różne technologie i z tego co wiem istnieją także takie, w których możliwa jest wymiana samej szyby. Ciężkie jest życie inwestora, bo nie dość, że musi opanować, te wszystkie komory, szyby i wzmocnienia, o których pasjami (choć niepotrzebnie) przy zakupie dyskutuje, to idąc tą drogą, dojdzie mu teraz spory zakres wiedzy o klejach i statyce szkła.
    PRO QUALITY

  14. #18634
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelo Zobacz post
    a co z opadajacym skrzydlem - jak przeszklic skrzydlo, wymienic szybe w oknie gdzie szyby sa wklejane
    pozostaje tylko wymiana skrzydla na nowe ?
    a dlaczego ma ci opadać skrzydło ? Szyba ci się odkształca? Niemożliwe. Wklejenie szyby staję się tylko kłopotem przy jej zbiciu - ale jak wspomniał kolega Test - są już spece dla których to też nie jest przeszkodą
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #18635

    Domyślnie

    Opadanie w duzych i ciezkich skrzydlach (pakiety P4, 3-szybowe) raczej wystepuje wlasnie w oknach PCV

    tu jest to dosc mocno wyjasnione
    http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=16762

    nic szkoda dzis gadac zobaczymy za kilka lat jak sie spisuja te pasywne wydmuszki bez wzmocnien stalowych
    bombel

  16. #18636
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    podałeś piękny link tylko czy czytałeś co tam napisano?
    Przeczytaj dokładnie wypowiedzi Pana "Krzysztof Hnatów, Deceuninck Polska Sp. z o.o." możesz się z nimi nie zgadzać ale on ma rację
    Prawidłowo zamontowane okno, z klinami nie tylko pod oknem ale pozostawionymi klinami po przekątnej po bokach (przy zawiasie i naprzeciw u góry), prawidłowo wyszklone, może wymagać tylko jednej regulacji - jak ewentualny silikon między sankami a podkładką do szklenia się ściśnie.
    Szyba jest elementem konstrukcyjnym okna, najważniejszym elementem konstrukcyjnym, sposób jej wyszklenia uniemożliwia opadanie skrzydeł.
    Znany jest patent namiastki wklejania szyby by uniknąc powstawania beczek czy innych odkształceń profili pod wpływem temperatury przede wszystkim.
    Po wklejeniu szyby nie ma możliwości by przekątne skrzydła zaczynały mieć z biegiem czasu zmieniające się wartości.
    A jeśli przekątne się nie zmieniają nie istnieje zjawisko o które tak się martwisz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #18637

    Domyślnie

    ten pan ma takie zdanie

    pisze takze to:
    "Inna rzecz to ogromne skrzydła, często jeszcze szklone 3-szybowym pakietem - też nie wiem po co ludziom takie "wymiatacze"..."
    jak nie wie po co to ja nie wiem tak naprawde co on wie o oknach

    skoro okna nie opadaja to po co te reklamy np okuc roto - ze niby blokada blednego polzenia klamki zapobiega opadaniu skrzydel

    chocby reklama na tej stronie
    http://oknozbyt.pl/okna/okna-pcv/okna-pcv-okucia-roto

    wreszcie po co slizgi czy jak kto woli najazdy do ciezkich skrzydel

    wybacz ten pan mnie nie przekonal szczegolnie z tymi 3 szybami
    bombel

  18. #18638
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    ... 900*1350 ....
    - fix Uw=0,804
    - otwierane Uw=862
    okno i fix szklony w skrzydle dla CT70 CAVA z szybą 4/16/4/16/4 k=0,5 => Uw=0,97

    okno i fix szklony w skrzydle dla Si82 z szybą 4/16/4/16/4 k=0,5 => Uw=0,86
    ale już fix szklony w ościeżnicy z taką samą szybą => Uw=0,79

    okno i fix szklony w skrzydle dla Si82+ z szybą 4/16/4/16/4 k=0,5 => Uw=0,80
    ale już fix szklony w ościeżnicy z taką samą szybą => Uw=0,74

    i teraz Si82 wobec pięciokomorowego CT70 jest średnio droższe o ok 27%, ale już Si82 wobec Si82 to dodatkowe ok 25% czyli względem pięciokomorówki to już daje ok 58% !!! i teraz na spokojnie trzeba sobie obliczyć czy np. w przypadku fixa w skrzydle 0,17 na współczynniku k ma sens, czy ma jakiś znaczący wpływ na późniejsze koszty ogrzewania - tu znów bilans cieplny domu będzie pomocny w podjęciu słusznej i racjonalnej decyzji
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #18639
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wyzliman

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-102
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    Dluuugi ten watek a ja chcialbym zasiegnac jakis informacji o oknach/drzwiach tarasowych w systemie HS (suwane). Mam u siebie w projekcie dwie pary takich po 4.2 m szerokie.
    Czy ktos z forumowiczow, ma moze wlasne doswiadczenia z owym systemem, jak sie sprawuje, czy rolki siw ycieraja, uszczelki puszcaja itp itd.
    No i najwazniejsze, czy inwestowac ok. 16 tys w jedno takie 'okno' czy pojsc w cos tanszego???

    Z gory dziekuje za jakiekolwiek uwagi pozytywne czytez nie.


    P.S.
    Opcji szukaj uzywalem niejednokrotnie, wiec jezeli ktos wie gdzie znajde cos na ten konkretny temat prosze o lokalizacje.

  20. #18640
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    użytkowo tu chyba najlepsze rozwiązanie przy szerokich wyjściach na taras, ale też i najdroższe, choć przy szerokości ponad 4 metry może okazać się, że inne rozwiązania nie są aż tańsze
    By nie było z nim problemów to maksymalna wysokość w kolorze 230 cm, białe 260cm, odwodnienie liniowe po zewnętrznej stronie HS-a, dbałość o czystość na progu by bród nie wbijał się w rolki stąd często na zdjęciach HS-ów zobaczysz dywaniki
    Najstarszy HS jaki montowałem ma już z 7 lat (nie pamiętam dokładnie, tak ten czas leci że może i starszy już jest) i zero reklamacji od klienta
    Jeśli mógłbym cos podpowiedzieć to przy tej szerokości wybierz podział 2/2 z oboma skrzydłami przesuwanymi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 932 z 1569

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony