dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    nie czepiaj się, przeczytaj jeszcze raz - ze zrozumieniem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4885714
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Zamiast się bawić w wymuszanie strumienia powietrza, które i tak nie zawsze będzie działać, lepszym rozwiązaniem będzie tani rekuperator. Łazienka to najcieplejsze miejsce w domu. Szkoda marnować tyle ciepła. Ja przynajmniej bym tak postąpił.

  3. #23
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Zwyczajnie, nie mamy nic z tego, że komuś chcemy po ludzku pomóc. Nie wiem czy to rozumiesz...
    Aby pomóc to trzeba wiedzieć "jak" i w czym tkwi "problem"...

    Twoje rady typu "trzeba się pozbyć wilgoci" są genialnlne... szkoda że nie potrafisz napisać jak tego dokonać

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Aby pomóc to trzeba wiedzieć "jak" i w czym tkwi "problem"...

    Twoje rady typu "trzeba się pozbyć wilgoci" są genialnlne... szkoda że nie potrafisz napisać jak tego dokonać
    Odpowiednią wentylacją. Jeden z przykładów podał. Z korzyścią dal wszystkich będzie jeżeli zaprzestaniesz trolować na tym forum

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    co rozumiesz przez pojęcie "odpowiednia" wentylacja?

    Pytający przecież jasno pisze że kanał ciągnie dobrze... rekuperator? a co on miałby pomóc ??? Przyczyna grzyba leży w innym miejscu...
    Łopatologicznie.
    Podgrzewasz wodę w garnku, przykrywka lekko odsunięta. Para skrapla się jak jasna cholera. Odkrywasz pokrywkę, problem znika. Zbyt mała wydajność wentylacji grawitacyjnej, która jak chyba wiesz nie zawsze działa, może być jedną z przyczyn problemu. Zwiększając sam ogień pod garnkiem nie osiągniesz nic bez ujścia pary.
    Rekuperator oprócz sprawnej wentylacji działającej zawsze odzyska też przy okazji ogromne ilości ciepła z łazienki. Wcale nie trzeba go zakładać, można zrobić wentylację i bez niego, tylko że trochę szkoda tego ciepła.

  6. #26

    Domyślnie

    2 strony dumania, a zapewne wystarczyłby higrosterowany wentylator wciśnięty w wentylację.

  7. #27

    Domyślnie

    wlasnie wrocilem i pol dnia w dupie ze tak powiem ... zwiedzilem castoramy etc, itp... wszytsko w promieniu 30km chcialem zobaczyc jak ceny z sieci maja sie do tych w marketach i salonach.

    co do sufitu tak myslalem nad obnizeniem luz zrobieniem czesciowego obnizenia z jedej strony w celu zastosowania halogenowego oswietlenia.
    Skrobnolem wam cos takiego :



    Uploaded with ImageShack.us

    Kratka jest praktycznie przy samym suficie

    czy na podstawie tego rysunku ejstescie mi w stanie powiedziec jak w takim pomieszczeniu najlepiej zrobic cyrkulacje powietrza ??
    chodzac po centrach zauwazylem rzecz o ktorej nie powiedzialem ... wszytskie drzwi lazienkowe maja na dole wywietrzniki .... ja ich nie mam.
    Ostatnio edytowane przez importlive ; 06-09-2011 o 14:14

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał importlive Zobacz post
    wszytskie drzwi lazienkowe maja na dole wywietrzniki .... ja ich nie mam.
    to poważny błąd, chociaż można podciąć drzwi przy podłodze - tak z 1-1,5cm, lub wyciąć otwór na kratkę lub kilka mniejszych, musi być nawiew powietrza do łazienki, szczelne drzwi to brak wentylacji w łazience
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 06-09-2011 o 14:28
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  9. #29

    Domyślnie

    drzwi i tak beda nowe ... wsyztsko bedzie nowe jak napisalem na poczatku wiec mysle ze wentylacja znacznie sie poprawi natomiast nie wiem czy mam racje ale jezeli kratka jest przy samym suficie top dobrze ?? bo wydaje mi sie ze najciezsze powitrze to "mokre" bedzie opadac w dol.


    Dodam ze caly dzien mialem otwarte okna wszytskie drzwi lacznie z balkonowymi.
    Zobaczymy co to da do konca tyg.

    Natomiast z obserwacji juz zauwazylem kolejna rzecz kiedy przed chwila przeszedlem znow. gora.
    Niby wsyztsko pootwierane niby przewiew a wchodze tylko z klatki na korytarz i czuje ciezkie powietrze ... jest poprostu duszno ... ze tak powiem WTF ??!! Przeciez wszytsko jest otwarte
    Ostatnio edytowane przez importlive ; 06-09-2011 o 18:38

  10. #30

    Domyślnie

    Kup sobie higrometr wewnętrzno-zewnętrzny. Np jakaś stacja pogody.
    Optymalna wilgotność to około 55oC. Latem więcej: 60-70, gdyż jest cieplej i powietrze może wchłonąć więcej wilgoci co też czyni i w efekcie jest dość wilgotno.
    Trzeba czekać na temperatury w okolicach zera. Wtedy będzie suche powietrze, które powinno pomóc.
    Oczywiście bez intensywnego grzania się nie obejdzie.

  11. #31

    Domyślnie

    ciekawi mnie to cholernie ... w lecie goraco a zima zimno ...
    podjelismy nastepujace decyzje w kuchni i lazience zrobimy ogrzewanie podlogowe ... no w lazience w sumie kaloryfer zostanie przerobiony na ten na reczniki.
    plus jest taki ze kuchnie i lazienke dzili jedna sciana.
    natomiast co do wentylacji caly czas szukam bo nie obejdzie sie. ten problem trzeba rozwiazac bo przytuszowac sie go chwilowo nie oplaca

  12. #32
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał importlive Zobacz post
    ciekawi mnie to cholernie ... w lecie goraco a zima zimno ...
    natomiast co do wentylacji caly czas szukam
    Jeszcze raz wrócę do tego docieplenia ścian zewnętrznych i sporej kubatury.
    Masz cienkie ściany wykonane z materiału łatwo przewodzącego ciepło, więc:
    a). latem łatwo się nagrzewają (a więc w łazience jest duszno, wilgotno i gorąco) a zimą wyziębiają. Na takiej zimnej ścianie wilgoć (gdy nie jest usuwana) wspaniale się wykrapla
    b), przy tej sporej (jak na łazienkę) kubaturze potrzebny jest większy, niż w zwykłych niewielkich łazienkach, przepływ powietrza. A więc potrzebny jest spory wentylator (min. fi 150) oraz równie duży dopływ powietrza z sąsiednich pomieszczeń (dla zaspokojenia jego "apetytu" ).

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał importlive Zobacz post
    drzwi i tak beda nowe ... wsyztsko bedzie nowe jak napisalem na poczatku wiec mysle ze wentylacja znacznie sie poprawi natomiast nie wiem czy mam racje ale jezeli kratka jest przy samym suficie top dobrze ?? bo wydaje mi sie ze najciezsze powitrze to "mokre" bedzie opadac w dol.


    Dodam ze caly dzien mialem otwarte okna wszytskie drzwi lacznie z balkonowymi.
    Zobaczymy co to da do konca tyg.

    Natomiast z obserwacji juz zauwazylem kolejna rzecz kiedy przed chwila przeszedlem znow. gora.
    Niby wsyztsko pootwierane niby przewiew a wchodze tylko z klatki na korytarz i czuje ciezkie powietrze ... jest poprostu duszno ... ze tak powiem WTF ??!! Przeciez wszytsko jest otwarte
    Odnośnie drzwi też pomyślałem, że możesz mieć pełne, ale nie sądziłem, że możesz mieć aż takiego babola
    Co do wilgoci, to pamiętaj, że tworzy ją para wodna, która unosi się do góry a następnie się skrapla. Kratka powinna być więc u góry żeby jak najwięcej tej pary się pozbyć.
    Co do duchoty, to im gorzej ocieplony dom i okna od południa tym gorzej.

  14. #34

    Domyślnie

    Akurat od sciany poludniowej nie ma sladu rzeczy o ktorych pisze problem jest tylko od sciany polnocnej.

    z koejnych rzeczy zauwazonych rano ... rano powietrze jest dozu lepsze niz wieczorem.

    Mam pytanie to uzadzenie ktore radzicie ... jak sie je montuje ?? to jest jedno na cale pietro czy na jedno pomieszczenie ???

  15. #35

    Domyślnie

    150 m3 to powinno wystarczyć na całe piętro. Z kuchni i łazienki wyciąga powietrze a do reszty pomieszczeń nadmuchuje.

  16. #36

    Domyślnie

    Doradzają pełną rekuperację, ale zamiast iść w koszty kłopoty i frustracje lepiej odwiedzić castoramę, kupić 2 wentylatory z czujnikami wilgoci i zamontować je tam gdzie jest problem z wilgocią czyli w łazienkach (zakładam, że nie masz przypadkiem piecyka gazowego). Oczywiście trzeba łazienkę wcześniej wysuszyć.
    Piszesz, że na górze jest zimno zimą, ciepło latem. Jest na to rada, trzeba poprawić ocieplenie, być może dołożyć osłony na okna, ale
    ....
    nie wszystko na raz.
    Musisz opanować wilgoć. To podstawa. Powietrze musi jakoś do domu wchodzić (najczęściej przez rozszczelnione okna) w pokojach i wychodzić przez kratki podłączone do kominów wentylacyjnych w łazienkach i kuchni. Przepływ powietrza możesz zaobserwować np. wilgotną dłonią, kadzidełkiem lub przy pomocy świecy. Niestety szanse na przepływ są dopiero gdy na zewnątrz jest kilka stopni mniej niż wewnątrz, lub przy wietrznej pogodzie.
    Brak przepływu powietrza jest najczęstszą przyczyną grzyba, więc jest o co walczyć.

  17. #37

    Domyślnie

    orko przeszukujac wczoraj castorame pan z obslugi doradzil mi ten sam wentylator z czujnikiem wilgoci... jest tylko jeden minus jak na zewnatrz wilgoc bedzie wieksza to tez bedzie pracowac... pozatym 30dB glosnosci to za duzo i nie bede sie tym wkurzac .... w kuchni jest kratka ale podlaczona do pochlaniacza czyli teoretycznie lipa bo pochlaniacz jest 99% czasu na OFF wiec nic nie wyleci...

    czy w pokojach robic tez takie kratki ?? ta kratka ktora jest w lazience po drugiej stronie jej, jest pokoj i jakbym wybil tam kolejna kratke to jest szansa ze powietrze nie wyjdzie a bedzie wedrowac ??

    ogrzewanie mam z centralnego.
    Zima strasznie slabe kaloryfery sa letnie i to tez jest przyczyna chlodu ... kaloryfery tez planuje wymienic

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał importlive Zobacz post
    kaloryfery sa letnie i to tez jest przyczyna chlodu ... kaloryfery tez planuje wymienic
    A może trzeba odpowietrzyć albo pompkę włożyć.

  19. #39

    Domyślnie

    uwiez gdyby to byl temat tylko odpowietrzenia to juz dawno byloby bo klopocie
    Az taki zielony nie ejstem... sa odpowietrzone i naprawde palac Fest nie ejst w stanie zrobic cieplego nei goracego a cieplego kaloryfwera gdzie na dole juz dawno chocilbym w koszulce i bym sie pocil

    co myslicie o czyms takim ?? http://www.youtube.com/watch?v=YUC-Cr22HDE

    tylko wydaje mi sie ze taki sam efekt mam jak lekko rozszczelnie okno
    Ostatnio edytowane przez importlive ; 08-09-2011 o 13:23

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A masz tą pompkę obiegową?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony