dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 331
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #961

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Ja tym razem po radę do fachowców. Czy do okna montowane w ociepleniu (HS i Fixy do samej podłogi) lepiej będzie "wypuścić" fundament o te 8 cm i zastosować to coś na czym stawia się okna (zapomniałem nazwy) czy nie warto w to się bawić i koszt dolnych kotew (np. JB-D) będzie taki sam? Pytam bo mój HS ma ważyć 300kg. I taka jakoś obawiam się raz wytrzymałości kotew "wysuwanych" a dwa że będą to jakieś specjalne więc drogie. Mogę po prostu wylać grubszy fundament co wiąże się z kosztem betonu i lekką stratą na ociepleniu bo chcąc zachować płaszczyznę ściany będę musiał dać 8cm ocieplenia.
    Fixy do samej podłogi nie stanowią problemu, mogą być osadzone na podporach zamocowanych tylko w murze nośnym. HS to dużo większy ciężar, a po progu jeszcze się chodzi, więc podpory powinny łączyć płytę tarasową z płytą podłogową, powinno być ich minimum 3 szt, i HS tak jak okno, powinien być ustawiony zaraz za murem nośnym. HS przesuwny, ma 17 cm szerokości.

  2. #962
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    HS to dużo większy ciężar, a po progu jeszcze się chodzi, więc podpory powinny łączyć płytę tarasową z płytą podłogową, powinno być ich minimum 3 szt
    Twoje rady są coraz lepsze. Podeprzeć HSa tylko w trzech punktach? Wiesz o czym piszesz?

  3. #963
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nieuważnie czytasz bwojtku, przecież jedna podpora ma nośność ponad 200 kilo - więc trzy to aż o 50 kilo zapasu
    Będziesz w Kazimierzu na pikniku ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #964

    Domyślnie

    - A kiedy jest ten piknik ? Gdzie szukać info?

    - Pytanko do Krzysztofa: czy przedstawisz jakieś wyniki badań dotyczące maksymalnego obciążenia kotwy (bo na dzień dzisiejszy to wszystko jest wyssane z palca) ?

  5. #965
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Piknik Forum Branżowego, za zaproszeniami, 10 września, Kazimierz nad Wisła
    Ponoć będzie pokaz montażu w warstwie ocieplenia w 20 minut od wzięcia okna w rękę - ponoć
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #966
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    nieuważnie czytasz bwojtku, przecież jedna podpora ma nośność ponad 200 kilo - więc trzy to aż o 50 kilo zapasu
    Dobrze wiesz, że HSa nie wystarczy podeprzeć punktowo. Choćby kotwa miała nośność tony to taki sposób montażu gwarantuje kłopoty.

  7. #967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ja wiem ale widać kolega Krzysztof nie wie. Ale to już jego problem i jego potencjalnych klientów
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #968
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    więc podpory powinny łączyć płytę tarasową z płytą podłogową,
    a jak nie ma płyty tarasowej bo na tarasie będzie kostka? Jareko pisał o jakiś podporach ustawianych na murze nośnym. Tylko w przypadku wysunięcia HS w ocieplenie musi się opierać na czymś. Chyba na wszelki wypadek zrobię ten fundament szerszy, 8 cm nie majątek a zawsze może się przydać.

  9. #969
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    przeważnie wysunięcie okien jest na głębokość zabudowy profila, czyli 70-90 mm. HS ma głębokość ok 170 mm, możesz sobie nawet pozwolić na to by z tych 17cm 7-9 cm wisiało w powietrzu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #970

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Twoje rady są coraz lepsze. Podeprzeć HSa tylko w trzech punktach? Wiesz o czym piszesz?
    Długość tego HS'a nie była określona, więc przyjąłem najkrótszy, tj. około 1,6 mb. Najdłuższy liczył 4 mb, 5 podpór i stoi do dzisiaj, czekając z trwogą na trąbę powietrzną. Jak ktoś chce, dla spokoju sumienia dać więcej, jego decyzja, jego kieszeń. HS'y mają rozbudowany kształtownik progowy, który jest wielokrotnie sztywniejszy, od rozwiązań drzwiowych.

  11. #971

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    Pytanko do Krzysztofa: czy przedstawisz jakieś wyniki badań dotyczące maksymalnego obciążenia kotwy (bo na dzień dzisiejszy to wszystko jest wyssane z palca) ?
    Wielokrotnie pisałem, jaka jest nośność jednej podpory, to 100 kg, ale zawsze 2 szt. mogę Ci przesłać gratis, dla spokojnego Twojego snu.

  12. #972

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    przeważnie wysunięcie okien jest na głębokość zabudowy profila, czyli 70-90 mm. HS ma głębokość ok 170 mm, możesz sobie nawet pozwolić na to by z tych 17cm 7-9 cm wisiało w powietrzu
    W powietrzu nie może wisieć, bo to wynika z budowy progu, a w zasadzie jego składu, z kilku kształtowników aluminiowych.

  13. #973
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof49 Zobacz post
    Długość tego HS'a nie była określona, więc przyjąłem najkrótszy, tj. około 1,6 mb.
    Była podana waga! A to by oznaczało HSa 1600x2500 ze szkleniem 3x10mm... Jasne! Zazwyczaj się takie stosuje
    Zresztą nawet HSa o szerokości 1600 trzeba podeprzeć w więcej niż 3 punktach!

  14. #974

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Była podana waga! A to by oznaczało HSa 1600x2500 ze szkleniem 3x10mm... Jasne! Zazwyczaj się takie stosuje
    Zresztą nawet HSa o szerokości 1600 trzeba podeprzeć w więcej niż 3 punktach!
    Jeżeli na trzech podporach będzie mało, to może na czterech wystarczy. To jest tylko 300 kg, nie ma o co kruszyć kopi. Takie drzwi, to są jedne na sto. Najważniejsze jest, aby podpory miały oparcie o płytę tarasową i mur nośny. Jeżeli tarasu nie ma, trzeba zrobić dodatkowy fundament zewnętrzny, jak w murach trójwarstwowych. Ale nie może to być konstrukcja stalowa, bo jest za sztywna, i może podpierać tylko w dwóch punktach. Poza tym stal z aluminium dałoby, duże wyziębienie progu.

  15. #975

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Piknik Forum Branżowego, za zaproszeniami, 10 września, Kazimierz nad Wisła
    Ponoć będzie pokaz montażu w warstwie ocieplenia w 20 minut od wzięcia okna w rękę - ponoć
    To nie będzie pokaz, tylko Turniej montazowy, w którym udział weźmie min. 10 ekip montażowych. Każdy będzie miał okazję pokazać swój sposób na realizację montażu w warstwie ocieplenia.
    Zaproszenia rzeczywiście już rozdane, ale przewidziane jest kilka godzin transmisji internetowej 10 IX od 13.00 . pzdr

  16. #976
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Zapewne transmisję przeoczę. Mam nadzieję, że wrzucicie tu linka do jakiejś wersji offline?

  17. #977
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Panowie chyba montujecie sporo okien bo cisza aż w uszach dźwięczy

  18. #978
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    A po co podnosić ten wątek, który, z montażu w warstwie ocieplenia, przekształcił się w nachalną reklamę systemu AD?
    Żadna nasza uwaga jest niczym wobec genialnego pod każdym względem systemem AD
    Ale coś ci powiem.
    W sobotę był piknik Forum Branżowego pod hasłem "Mistrzowie montażu" i jestem po nim przerażony. Kilka ekip, po kolei miało pokazać jak się montuje w warstwie ocieplenia. Moja subiektywna reakcja - ci, co się za to brali, nigdy z czymś takim nie mieli do czynienia. To było totalne nieporozumienie. Mieli z dokładnością chyba do milimetra wykonaną namiastkę otworu okiennego co już z założenia stworzyło warunki jakich realnie na budowach nie ma!!! Wielu nie potrafiło odpowiednio rozplanować mocowania kotew JB-D. Kolejni nie wiedzieli jak te kotwy zamocować, inni nie umieli nakleić odpowiednio folii paroszczelnej, jeszcze inni tak się chrzanili z pozycjonowaniem okna w otworze, że zgroza ogarniała. Jeśli tak wygląda większość montaży w warstwie ocieplenia to drodzy kliencie, dla Waszego dobra, lepiej zapomnieć o takim montażu. Żałuję, że swoich ludzi nie zgłosiłem ale roboty mamy tyle, że i tak się nie wyrabiamy i powstają opóźnienia w montażach
    Stałem sobie z kolegą Pchełkiem z boku i oboje zastanawialiśmy się co ma przynieść taki konkurs? Obnażyć niewiedzę większości ekip monterskich? Kolega Test też był mocno rozczarowany całym tym pokazem.
    Później poznałem sympatycznych Inwestorów spod Częstochowy, którzy trzeci rok walczą sądownie z pewną firmą, która sprzedała im wyrób oknopodobny - firmą jedna z czołówki w kraju, firmą, która, gdyby dbała o dobro klienta już dawno wykonałaby nowe okna i zamontowała na nowo, szkoda słów ale cóż.. niektórzy producenci z założenia nie utrzymują serwisu, bo sprawy sądowe są mimo wszystko rzadkość i kosztują o wiele mniej, niż utrzymanie serwisu.
    Najbardziej szczęśliwy z tego pikniku był mój syn. Za friko, mógł młotem ok 5 kg rzucać w stare telewizory i całkiem nieźle mu to szło nawet wygrał kilka nagród za celne rzuty
    Mnie ta impreza totalnie rozczarowała

    I tak sobie postanowiłem, że przy kolejnym montażu w ociepleniu, z wykorzystaniem JB-D zrobię film instruktażowy, co i jak - tylko zastanawiam się po co?
    By laików nazywanych szumnie "montażystami" uczyć za friko ?
    W imię czego?
    Ciekawe jakie odczucia po tym pikniku mają inni, którzy mieli okazję się temu przyglądać
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 11-09-2011 o 19:43
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #979
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    O moich odczuciach i dobrej literaturze będzie już we wtorek na wiadomej stronie.
    PRO QUALITY

  20. #980

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    W sobotę był piknik Forum Branżowego pod hasłem "Mistrzowie montażu" i jestem po nim przerażony. Kilka ekip, po kolei miało pokazać jak się montuje w warstwie ocieplenia. Moja subiektywna reakcja - ci, co się za to brali, nigdy z czymś takim nie mieli do czynienia. To było totalne nieporozumienie. Mieli z dokładnością chyba do milimetra wykonaną namiastkę otworu okiennego co już z założenia stworzyło warunki jakich realnie na budowach nie ma!!! Wielu nie potrafiło odpowiednio rozplanować mocowania kotew JB-D. Kolejni nie wiedzieli jak te kotwy zamocować, inni nie umieli nakleić odpowiednio folii paroszczelnej, jeszcze inni tak się chrzanili z pozycjonowaniem okna w otworze, że zgroza ogarniała. Jeśli tak wygląda większość montaży w warstwie ocieplenia to drodzy kliencie, dla Waszego dobra, lepiej zapomnieć o takim montażu. Żałuję, że swoich ludzi nie zgłosiłem ale roboty mamy tyle, że i tak się nie wyrabiamy i powstają opóźnienia w montażach
    Stałem sobie z kolegą Pchełkiem z boku i oboje zastanawialiśmy się co ma przynieść taki konkurs? Obnażyć niewiedzę większości ekip monterskich? Kolega Test też był mocno rozczarowany całym tym pokazem.

    Ciekawe jakie odczucia po tym pikniku mają inni, którzy mieli okazję się temu przyglądać
    Chyba podobne, bo choć był to konkurs, a nie pokaz, to już na pewno nie był pokazem sprawności ekip montażowych - polecam wpis na blokno, w którym tli się jednak iskierka nadziei...

Strona 49 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony