dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 72 z 72
  1. #61

    Domyślnie

    Marzę o takim rozwiązaniu ale u mnie w domu to nie stety nie jest do zrealizowania...

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wodzu83

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-702
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Będziemy z żoną robić łazienkę W sypialni, tzn wannę w sypialni na poddaszu, po prostu pokój relaksu, chętnie obejrzę jakieś inspiracje jeśli ktoś coś podobnego robił, chętnie przyjmę na klatę wszelkie sugestie i komentarze! Z góry dzięki.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaloosa Zobacz post
    jak widac opinie sa podzielone, chyba najwiecej krytykuja Ci ktorzy takiego"luksusu" nie maja
    Nic w tym dziwnego, jak ktoś krytykuje, znaczy - nie podoba mu się, wiec i nie stosuje takiego rozwiązania. To chyba jasne.


    Łazienka W sypialni to dla mnie jakiś totalny koszmar. Ani to ładne ani praktyczne. Co innego łazienka przy sypialni, z wejściem z sypialni, ale oddzielona normalną ścianą, oddzielne pomieszczenie. Ale kabina prysznicowa czy kibelek sąsiadujący z małżeńskim łożem - budzi to we mnie odczucia zażenowania, odruch wymiotny, skrajne zdumienie i jeszcze kilka innych intensywnych dozań. Ale żadnego z nich nie zaliczam do grona pozytywnych

    Wspólne kąpiele i inne uciechy związane z łazienką są wskazane, ale żyć każdego dnia jak Big Brotherze, załatwiać potrzeby fizjologiczne na widoku... dla mnie to jest nie do przyjęcia.

  4. #64

    Domyślnie

    znajomy zaaranżował piękną łazienkę de facto w sypialni wiejskiego domu. sypialnia zajmuje całe poddasze (na oko ze 40-50 m2) i pod jednym skosem jest, nazwane tak przeze mnie, akwarium czyli łazienka. szklana ściana i szklane drzwi oddzielają to pomieszczenie od właściwej sypialni. kibelek i bidet są za dosyć wysokim białym ceglanym murkiem, więc korzystający ma tą swoją prywatność, dodatkowo - tu szczegółów technicznych nie znam, ale kolega jest dźwiękowcem z wykształcenia, więc wierzę, że na rezonansach się zna - ku mojemu zaskoczeniu kibelkowe odgłosy z sypialni słyszeć się nie dają. "na widoku", pod szklaną ścianą jest piękna wolnostojąca wanna, a za nią okrągły prysznic (dysza z góry) z relingiem i elegancką zasłoną.
    znajomy zainwestował w ten projekt niebotyczne środki, ale każdy przyznaje, że robi piorunujące wrażenie - tym bardziej, że łączy się z utrzymaną w podobnym eleganckim klimacie sypialnią (tam z kolei jest przeszklona ściana z widokiem na jeziorko).

    co do bycia za lub przeciw - ja jestem za, jeśli ma się warunki, aby stworzyć w pełni prywatną, wygodną przestrzeń. nie widzę nic nadzwyczajnego we wspólnym korzystaniu z łazienki z tą drugą osobą, choć oczywiście z tą fizjologią nikt nikomu nie musi się zaraz narzucać. i jak widać taka łazienka "w sypialni" nie musi koniecznie oznaczać narzucania się z nią.
    Ostatnio edytowane przez duś ; 12-09-2011 o 22:29
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar colour
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-654
    Posty
    73

    Domyślnie

    Pomysł ciekawy. Znajomi kiedyś przerobili murowaną stodołę na luksusowe mieszkanie i na piętrze - części bardziej prywatnej zrobili coś podobnego - przestrzeń była prawie całkowicie otwarta, różne strefy (sypialnia, salon z kominkiem, łazienka, aneks kuchenny) były oddzielone krótkimi ściankami, a dodatkowo łazienka i sypialnia były przysłonięte muślinowymi zasłonami, z tego co pamiętam byli zadowoleni z takiego rozwiązania, a wizualnie faktycznie robiło to wrażenie, ale raczej nie jest to rozwiązanie dla rodziny z dziećmi, natomiast już sama sypialnia z łazienką - jak najbardziej.

    Dodatkowo zastanowiłabym się tylko nad kwestią temperatur - w łazienkach zaleca się temp. o 2 stopnie wyższą niż w reszcie mieszkania, z drugiej strony chłodniejsze sypialnie zapewniają większy komfort wysypiania. Oczywiście w pewnym stopniu zależy to również od upodobań i przyzwyczajeń, ale nie zapomnijcie przemyśleć i tej kwestii.

  6. #66
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Dlaczego z góry zakładacie,że wszystko ma być na widoku.Można przecież oddzielić oba pomieszczenia szklanymi drzwiami i po problemie.

  7. #67

    Domyślnie

    Ale czy to nadal będzie łazienka w sypialni, czy juz raczej przy ?

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar worktravel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Dobczyce
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    20

    Domyślnie

    A masz jakieś zdjęcie?

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Widziałam kilkakrotnie w gazetach i mi się ten pomysł podoba, a najbardziej, kiedy wanna jest za pół-ścianą albo szkłem, a kibelek całkowicie schowany (niewidoczny z łóżka). Ale można różnie (kilka przykładów):












  10. #70

    Domyślnie

    Fajna rzecz, o ile to jest umywalka, wanna, prysznic... ale na Boga, nie kibel
    Spanie de facto w wc wydaje mi się delikatnie mówiąc średnie, ale może jestem jakaś ograniczona i mniej nowoczesna niż mi się wydaje
    Zresztą na tych boskich fotkach wyżej, jakoś w większości kibelków nie widać, wierzę, że ich tam nie ma

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Lina_ Zobacz post
    Fajna rzecz, o ile to jest umywalka, wanna, prysznic... ale na Boga, nie kibel
    Spanie de facto w wc wydaje mi się delikatnie mówiąc średnie, ale może jestem jakaś ograniczona i mniej nowoczesna niż mi się wydaje
    Zresztą na tych boskich fotkach wyżej, jakoś w większości kibelków nie widać, wierzę, że ich tam nie ma
    A to dlaczego? Aby zarobić na klientach, dla których priorytetem jest pokazać sie znajomym z wanną w sypialni - projektanci lada moment bedą proponować kibelki w jadalni.

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    widziałam takie rozwiązanie w wielkich projektach. Ale tam było wymuszone ograniczeniem powierzchni. Sypialnia była długa lecz dość wąska, łazienka pełnowymiarowa nie chciała się zmieścić, więc zrobili na końcu sypialni przeszklenie, które oddzielało prysznic i kibelek. szyba była ze specjalnego szkła, które było przezroczyste ale na życzenie się matowiło (bardzo drogie). Wanna była wielkosci łóżka i schowana... pod nim. Aby skorzystać popychało się łóżko, które zjeżdzało w bok. Wtedy w pokoju robiło się ciasno, ale była duża wanna Wyobrażałam sobie nawet jakby tak rankiem popchnąć łóżeczko, przewrócić się na bok i spaść do wody.. Pomysł łazienki w pokoju był tam oceniony tak sobie, ale ponieważ w perespektywie był zupełny brak wanny, więc plus za pomysłowość.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony