dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 117
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Nadrabiam zaniedbania na forum. Za tydzien wchodzi ciesla, a w drugiej polowie czerwca wchodze ja...elektryk










    Na zdjeciu widac maly problem - podejscie do kominka powinno byc z boku a jest na wprost. Trzeba bylo rozbierac deskowanie wokol komina i rozmurowac 4 pustaki
    Ostatnio edytowane przez devileczek ; 30-12-2012 o 13:34

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie









    Ostatnio edytowane przez devileczek ; 30-12-2012 o 13:40

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie


  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie







    Ostatnio edytowane przez devileczek ; 30-12-2012 o 13:45

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sławek11

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    ładnie idzie.

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sławek11

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sławek11 Zobacz post
    ładnie idzie.
    hjk
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ff.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	63026  

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DZIKU_7
    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    devileczek :
    dzieki za odpowiedz . z garazem nie chodzi o to ze nie stać mnie jest go wybudować tylko niemam miejsca na niego , będe budowac oddzielny do tego budyneczek jak na dołaczonym szkicu. Podpowiedzcie czy ustawić budyneczek tak jak narysowałem czy może równolegle do czekoladki??

    decyzja padła na ten oto budyneczek :
    http://www.centrumprojektow.eu/projekty-garaze/380/

    i co z kotłownią? warto przesunąć ściankę kosztem kuchni czy moze akurat się zmieści?? aa, i będą dodatkowe drzwi do kotłowni z zewnątrz , jak myslicie dobry to pomysł??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czek.JPG
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	17,1 KB
ID:	64025   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CZEKO12.JPG
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	64026  

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał DZIKU_7 Zobacz post
    devileczek :
    dzieki za odpowiedz . z garazem nie chodzi o to ze nie stać mnie jest go wybudować tylko niemam miejsca na niego , będe budowac oddzielny do tego budyneczek jak na dołaczonym szkicu. Podpowiedzcie czy ustawić budyneczek tak jak narysowałem czy może równolegle do czekoladki??

    decyzja padła na ten oto budyneczek :
    http://www.centrumprojektow.eu/projekty-garaze/380/

    i co z kotłownią? warto przesunąć ściankę kosztem kuchni czy moze akurat się zmieści?? aa, i będą dodatkowe drzwi do kotłowni z zewnątrz , jak myslicie dobry to pomysł??
    Dziku:

    Ja oczywiscie mialem na mysli wylacznie techniczne aspekty, a nie czy kogos stac czy nie Przepraszam jesli w jakis sposob obrazilem. Mysle ze to jak ustawic budyneczek gospodarczy zalezy tylko i wylacznie od ergonomiki i prawa. Musisz wziac pod uwage co powie architekt przy sporzadzaniu planu zagospodarowania dzialki i wtedy wszystko sie rozstrzygnie. Rowniez pomysl jaki bedziesz miec dostep zeby dowozic paliwo, jakim transportem, jaki przeladunek etc.

    Kuchnia - ja zrobilem tak. Poszukalem w internecie szablonowych projektow kuchni w roznych aranzacjach. Znalazlem kilka pasujacych do mojego ukladu drzwi-okna-wejscie i zrozumialem ile bede potrzebowal na to miejsca. Jesli lubisz gotowac, magazynowac zywnosc, eksperymentowac to kuchnia nigdy nie bedzie dla ciebie za duza. Jesli wiekszosc dnia spedzasz poza domem i zywisz sie w McD itd, to mala kuchnia Ci wystarczy do zrobienia kawy czy herbaty.

    Dzrzwi zewnetrzne do kotlowni to bardzooo dobry pomysl, jesli jeszcze mozesz tam wcisnac mala umywalke to byloby super.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DZIKU_7
    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Dziku:

    Ja oczywiscie mialem na mysli wylacznie techniczne aspekty, a nie czy kogos stac czy nie Przepraszam jesli w jakis sposob obrazilem. Mysle ze to jak ustawic budyneczek gospodarczy zalezy tylko i wylacznie od ergonomiki i prawa. Musisz wziac pod uwage co powie architekt przy sporzadzaniu planu zagospodarowania dzialki i wtedy wszystko sie rozstrzygnie. Rowniez pomysl jaki bedziesz miec dostep zeby dowozic paliwo, jakim transportem, jaki przeladunek etc.

    Kuchnia - ja zrobilem tak. Poszukalem w internecie szablonowych projektow kuchni w roznych aranzacjach. Znalazlem kilka pasujacych do mojego ukladu drzwi-okna-wejscie i zrozumialem ile bede potrzebowal na to miejsca. Jesli lubisz gotowac, magazynowac zywnosc, eksperymentowac to kuchnia nigdy nie bedzie dla ciebie za duza. Jesli wiekszosc dnia spedzasz poza domem i zywisz sie w McD itd, to mala kuchnia Ci wystarczy do zrobienia kawy czy herbaty.

    Dzrzwi zewnetrzne do kotlowni to bardzooo dobry pomysl, jesli jeszcze mozesz tam wcisnac mala umywalke to byloby super.
    Nic nie szkodzi
    Tez myslałem o umywaleczce i napewną ją zamontuje. Podpowiedzcie mi co jest z kominami i wentylacją??
    Z tego co widze na obrazku to jest tylko jeden komin od wszystkiego :/

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie Kominy

    To ile musi byc kominow zalezy od tego jaka bedziesz miec wentylacje i ogrzewanie. Czy bedzie kominek czy nie ?

    1. Wentylacja grawitacyjna - cos musi wystawac ponad dach. Wentylacja grawitacyjna jest obowiazkowa w kotlowni i garazu ( jak w moim przypadku). Mozna wyciagnac komin murowany ponad polac dachu lub kupic male kominki/dachowki a wtedy murowanie konczy sie pod polacia dachu. Moim zdaniem lepsze rozwiazanie.

    2. wentylacja mechaniczna ( np.rekuperator) - nie potrzeba zadnych kanalow wentylacyjnych, ale wtedy np kominki musza byc typu zamknietego.

    3. ogrzewanie gazowe - jesli jest typu 'zamknietego', to mozna wyprowadzic rure spalinowa 'turbo' ( stalowa, rura-w-rurze) przez sciane lub dach, nie trzeba wiec komina.

    4. piec weglowy, piec z otwarta komora spalania, kominek - tu musi byc komin i basta. Dla kominka im wyzszy tym lepszy, optymalnie zeby wychodzil w dachu jak najblizej kalenicy - raz ze komin oddaje troche ciepla do pomieszczen, dwa ze jest 'cieply' w momencie rozpalania, co wzmaga ciag, trzy, ze jest wtedy najwyzszy, cztery - mozna sobie pozwolic i nie ocieplac polaci w miejscu przejscia komina, co w razie przeciekow i napraw bardzo ulatwi sprawe.

    Tak wiec u mnie jest komin wentylacyjny 4-kanalowy ( garaz, kotlownia, wylot odkurzacza centralnego, rezerwa) w kotlowni, komin dymowy w salonie ( do kominka), rura turbo do pieca kondensacyjnego przechodzaca w scianie. W pomieszczeniach czesci mieszkalnej wentylacja mechaniczna, kominek z zamknieta komora spalania, kuchnia ceramiczna. Ponadto w kotlowni bede mial kuchnie gazowa ( do bardziej smierdzacych dan i na wypadek braku pradu).

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Irena_P

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-705
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał devileczek Zobacz post
    Dziku7:

    Irena_P

    Gdzie budujesz ?, ciekaw jestem jak wyglada oryginal Czekolady Ile Was wyszly fundamenty z ociepleniem, przepustami, (czy tez z garazem), bednarka, zasypka etc. Nie wiem co masz na mysli odnosnie kosztu fundamentow 33tys. Czy to duzo czy malo ?

    No niestety nie ruszymy w tym roku murów... dopiero na przyszłe lato.
    A jeśli chodzi o fundamenty, to chodziło mi o to, że cena 33tys. to naprawdę rewelacyjna cena. My budujemy na Śląsku i fundamenty wyszły nas dwa razy drożej (w tej cenie mamy już wylaną płytę fundamentową). Dodatkowo mamy wylany fundament pod boczne "cokoły" (nie wiem, czy taka jest ich fachowa nazwa , które będziemy w przyszłości wykładać kamieniem.

    PS. Fajna ta Twoja Czekoladka. Nie mogę doczekać się kolejnej partii zdjęć!
    Ostatnio edytowane przez Irena_P ; 19-08-2011 o 10:02

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DZIKU_7
    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.a co z dodatkowym kominem, nie myśleliście nad jego budową?? zamiast tych kominków z PCV

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał DZIKU_7 Zobacz post
    Witam.a co z dodatkowym kominem, nie myśleliście nad jego budową?? zamiast tych kominków z PCV
    Drugi komin nie jest do niczego potrzebny a kosztuje. Ogrzewanie mam gazowo-kominkowe. Wegla nigdy nie bralem pod uwage, wiec pozostaly tylko kanaly wentylacyjne ( to te kominki z PCV).

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DZIKU_7
    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki wielkie za odpowiedz. Ja mam w zamiarze mieć piec węglowy na zime a do całorocznego ogrzewania wody - gazowy! dodatkowo kominek pewnie do bardziej sporadycznej używalności i obawiam się ze może mi nie starczyć otworów wentylacyjnych bo z tego co dostałem w projekcie to przewidziany jest na 4 dziury w tym 2 wentylacyjne

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DZIKU_7
    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam. Mam jeszcze pytanie: jaki wymiar strzemion do fundamentu dawałeś? 25x30 czy 30x30

    acha i drugi strop z czego będzie jest/? ja planuję ulać z akermana niskiego

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Szczerze, to nie mam pojecia jak bylo robione zbrojenie fundamentow. Natomiast strop mam z Ackermana 18tki + 4cm nadbetonu. Jest tez zebro ( z drutu fi1 i troche wzmocnien z fi14. Reszta standardowo fi 12.

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie
















    Dach ukonczony!
    Ostatnio edytowane przez devileczek ; 30-12-2012 o 13:56

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Jest tez brama....



    okna...



    i rolety...

    Ostatnio edytowane przez devileczek ; 30-12-2012 o 14:02

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    czas na prace w srodku...instalacje elektryczne







    inwestor we wlasnej osobie



    no i senior, aniol stroz calej budowy

    Ostatnio edytowane przez devileczek ; 30-12-2012 o 14:12

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Przylacza



    ...woda w domu



    ..kanalizacja



    i prąd...




    prace przy stryszku...tu bedzie rekuperator ... a jeszcze nie ma dachu





    efekt koncowy



    wyłaz i element swietlika do klatki schodowej...

    Ostatnio edytowane przez devileczek ; 30-12-2012 o 14:49

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony