dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MRCZ

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    5

    Domyślnie Dwufunkcyjny kocioł gazowy z zasobnikiem - jak to działa?

    Witam!

    Mam pewno nieścisłości odnośnie sposobu działania dwufunkcyjnego kotła gazowego z zasobnikiem ciepłej wody. Konkretnie chodzi o model: DE DIETRICH ECODENS DTG 1300-24 ECO V130. Z mojej wiedzy wynika, że kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem pełni funkcję ogrzewania c.o. a c.w. pochodzi z zasobnika. Natomiast kocioł dwufunkcyjny ma opcję c.o. i podgrzewanie na bieżąco c.w., to po co jeszcze w tym przypadku zasobnik? Domyślam się, żeby utrzymać stałą temperaturę ciepłej wody w przypadku większego zapotrzebowania, ale czy piec załącza się za każdym razem po odkręceniu ciepłej wody tak, jak ma to miejsce z kotłem bez zasobnika? Co myślicie w ogóle o tym kotle?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Zapewne zaszło tu nieporuzumienie i nie zrozumiała pani sensu nazwy kotła dwufunkcyjnego są 2 rodzaje takich kotłów 1 rodzaj to c.o podgrzewane bespośrednio a c.u.w podgrzewane przepływowo w wymienniku ciepła natomiast 2 rodzaj to c.o podgrzewane bespośrednio a c.u.w podgrzewane pojemnościowo w zasobniku w tym wypadku 130 l i do tego rodzaju piecy należy ten kocioł
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rena rena

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    proszę o opinie dot. tego kotła

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony