dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 208 z 2205
Pokaż wyniki od 4.141 do 4.160 z 44087
  1. #4141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Czyli do -10 to da rady iść w tylko II taryfie?
    mój hula bez problemu a mam tylko 10,6 kw w kablach na 150m2
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #4142
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał weronikka1 Zobacz post
    Jakiej mocy przyłącze macie do ogrzewania elektrycznego?
    Ja wziąłem 18 kW, do ogrzewania służą nam dwa agregaty o mocy 4 kW każdy, ale oprócz tego z "grubszych" urządzeń prądożernych mam jeszcze elektryczny przepływowy ogrzewacz wody o mocy 18 kW i kuchnie indukcyjną 7,2 kW.

  3. #4143
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ok, a czy za te 18KW to nie jest jakaś dodatkowa dopłata? Też się zastanawiam

    Bo w sumie grzanie na 2 taryfie byłoby ok, a gotowania w nocy robić nie będę. A płytka ciągnie do 9kw.
    A rozmrażanie podjazdu trochę trwa i też ciągnie.

    Autorus
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #4144
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zgodnie z nowymi zasadami panującymi np w PGE ważne jest zabezpieczenie a nie ilość kW - jeśli dobrze pamiętam to od 11 do 14 kw dają bezpiecznik 16 a od 15-17 32A

    kiedyś np dla 7 kW można było mieć mocny bezpiecznik - z tego co kojarzę chyba Piczman tak ma u siebie
    teraz wszystko ujednolicili - pewnie po to by więcej kasować za zamówiona moc ...

    do tematu trzeba podejść ostrożnie - wystarczy żelazko, piekarnik, mikrofalówka i coś jeszcze w 1 czasie ... i d... blada wywali bezpiecznik nie ten w domu tylko przy najbliższym słupie , stacji trafo czy jak to się tam zwie ... za włącznie go płaci się każdorazowo - trzeba zamówić energetyków

    jedyna pocieszającą sprawą jest to że w razie zbyt małej zamówionej mocy można ją "dokupić" dopłacając tylko różnice
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 21-09-2011 o 16:03

  5. #4145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Też będę miał PGE, normalnie człowiek nie nadąża. Pewnie dla świętego spokoju wezmę 17KW jak Arturo72.

    Odnośnie podłogi w garażu to też nie ocieplam, nie widzę sensu.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #4146
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nie pamiętam skrajnych wartości poszczególnych przedziałów - też zamówiłem coś koło tego - musiałbym sprawdzić umowę - w każdym razie bezpiecznik 32 A

  7. #4147
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Bo w sumie grzanie na 2 taryfie byłoby ok, a gotowania w nocy robić nie będę. A płytka ciągnie do 9kw.
    A rozmrażanie podjazdu trochę trwa i też ciągnie.

    Autorus
    Gotowanie w nocy raczej nie ale jak najbardziej można sobie pozmywać i poprać w godzinach II taryfy,albo po południu albo w nocy
    17kW brałem ze względu na zabezpieczenie przedlicznikowe 25A,tak mi doradzono
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-09-2011 o 18:52

  8. #4148
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Jakie macie doświadczenia z termostatami Auroton 2005 i ogrzewaniem elektrycznym akumulacyjnym?

    Interesuje mnie jaką temperaturę ustawiacie jako nocną i dzienną przy zaprogramowaniu systemu na ogrzewanie tylko w taryfie nocnej?

    Więcej informacji podałem w tym wątku

  9. #4149

    Domyślnie

    Nie mam jeszcze doświadczenia, ale planuję zapodać w II taryfie temperaturę o 1 st.C większą niż chciałbym normalnie utrzymywać. Mam nadzieję, że przez dzień spadnie mniej niż 1 st.C. Czas grzania w II taryfie wyjdzie w praktyce - zupełnie nie wiem jak do tego podejść.

    Moja podłogówka ma kolosalną bezwładność - będę się musiał tego nauczyć (rurki ogrzewania w płycie fundamentowej na dolnym zbrojeniu, czyli ok. 18 cm pod podłogą).
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  10. #4150

    Domyślnie

    Czyli legalett na wodę.Powinno działać
    Żadna ze mnie elita

  11. #4151

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Czas grzania w II taryfie wyjdzie w praktyce - zupełnie nie wiem jak do tego podejść.
    można to szybko policzyć, trzeba znać tylko zapotrzebowanie na ciepło, wielkość i grubość płyty, oraz wymaganą temperaturę w domu
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  12. #4152

    Domyślnie

    Dokładnie.pisałem tylko ,że w ogóle powinno działać bo Legalett jakoś działa.O stopień w ciągu drogiej taryfy nie spadnie ,ale trza policzyć
    Żadna ze mnie elita

  13. #4153

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    O stopień w ciągu drogiej taryfy nie spadnie ,ale trza policzyć
    To nie tak, temperatura w domu może się różnić o 1stC, ale temp płyty podłogowej będzie miała większe różnice, to właśnie zależy od zapotrzebowania na ciepło. Przykładowo płyta grzewcza wielkości 100m2 grubości 8 cm akumuluje 6,53kWh energii cieplnej przy podgrzaniu jej o 1stC. Zatem jeśli dom potrzebuje na dobę np 50kWh to w czasie drogiej taryfy płyta musi oddać w ciągu 14 godzin 30kWh, dlatego musi mieć wyższą temperaturę o 4,59stC, a w czasie tańszej taryfy ogrzewając dom oddaje 20kWh, oraz musi zakumulować dodatkowo te 30kWh energii. Jak długo potrzebuje się ładować to już zależy od mocy instalacji - w tym przypadku 50/moc.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  14. #4154
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Moja podłogówka ma kolosalną bezwładność - będę się musiał tego nauczyć (rurki ogrzewania w płycie fundamentowej na dolnym zbrojeniu, czyli ok. 18 cm pod podłogą).
    Nie jestem pewien czy gdyby rurki były wyżej by to coś zmieniło. Płyta nagrzewa się cała.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #4155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wolniej reaguje - ciepło zawsze idzie ku górze i w tym przypadku musi znacznie więcej nagrzać zanim "wejdzie" do domu

    przynajmniej na rozruchu będzie miał trudniej - później już nie powinno to mieć znaczenia
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 23-09-2011 o 15:50

  16. #4156
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomPasywny Zobacz post
    wolniej reaguje - ciepło zawsze idzie ku górze i w tym przypadku musi znacznie więcej nagrzać zanim "wejdzie" do domu

    przynajmniej na rozruchu będzie miał trudniej - później już nie powinno to mieć znaczenia
    Najwyżej skończy sezon grzewczy kilka dni prędzej

  17. #4157

    Domyślnie

    kbab, ciekawe wyliczenia, można coś wywnioskować wstępnie.

    Grubość płyty nie ma zatem znaczenia - cieńsza podgrzeje się o więcej K, grubsza o mniej, ale czas ładowania będzie taki sam. Jak piszesz, czas ładowania = dane zapotrzebowanie dzienne/moc. Tu znów będzie się to zmieniać w ciągu sezonu grzewczego.

    Czyli nie ma co się zastanawiać, sterownik pieca (termostat) zrobi to najlepiej.
    Wymagana temperatura w domu np. 21 st.C - w II taryfie nastawię 22 st.C i już.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  18. #4158

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    kbabGrubość płyty nie ma zatem znaczenia - cieńsza podgrzeje się o więcej K, grubsza o mniej, ale czas ładowania będzie taki sam.
    Wymagana temperatura w domu np. 21 st.C - w II taryfie nastawię 22 st.C i już.
    Grubość i wielkość płyty ma znaczenie, ponieważ bez niej nie policzę jej masy (dla w/w przyjmuję 2800kg/m3), ta z kolei jest niezbędna do policzenia jej zdolności akumulacyjnej ciepła (w/w 6,53kWh/K). Cieńsza płyta oczywiście może akumulować zbyt mało ciepła i dla pokrycia zapotrzebowania może w najzimniejszych okresach mieć duże wahania temperatur (w w/w przykładzie podałem 4,59stC)
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  19. #4159
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomPasywny Zobacz post
    wolniej reaguje - ciepło zawsze idzie ku górze i w tym przypadku musi znacznie więcej nagrzać zanim "wejdzie" do domu

    przynajmniej na rozruchu będzie miał trudniej - później już nie powinno to mieć znaczenia
    Nie przesadzajmy, z tym cieplem. Bo mozna to spokojnie zinterpretowac ze w ten sposob plyta pod rurkami sie nigdy nie nagrzeje a my jestesmy
    niespelna rozumu. A przeciez sie nagrzeje.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #4160
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    autorus - nie przesadzam taka jest prawda, skoro rurki z woda są u budowlany_laik 18 cm pod podłogą - czyli przymocowane do dolnego zbrojenia - w okresie rozruchowym ze względu na duża bezwładność i głębokość rurek przez kilka dni będzie ogrzewał płytę a później dopiero dom
    i tak jak pisze piotrmak teoretycznie może szybciej przestać grzać na koniec sezonu - pod warunkiem że będzie wiedział kiedy ten moment nastąpi

    nie napisałem że płyta miałaby się nigdy nie nagrzać, nie napisałem też że ktokolwiek jest niespełna rozumu, nie napisałem że to źle - po prostu tak mi się wydaje , ja wcale nie neguje i nie krytykuje płyt z ogrzewaniem wodnym!!

    rozważamy tylko i wyłącznie głębokość zainstalowania źródła ciepła w płycie i jego wpływ na akumulacje i ciepło w pomieszczeniu
    sadze że któryś z ekspertów mógłby to policzyć lub z wizualizować dla przyszłych inwestorów

Strona 208 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony