dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 155
  1. #121

    Domyślnie

    nnatasza

    mam pytanie odnośnie producenta Twojego okapu kuchennego,który bardzo mi się podoba ( jak zresztą cały domek i jego otoczenie)!
    Jak sprawuje się ten sprzęt,czy jesteś z niego zadowolona?
    Pozdrawiam

  2. #122

    Domyślnie

    bardzo przepraszam za tę ogromniastą czcionkę, ale coś przypadkowo powciskałam

  3. #123

    Domyślnie

    kuchnia nnataszy tak mi sie spodobała że nawet ją sobie zachowałam na komputerze i wkleiłam z moimi imspiracjami! jest naprawde prześliczna dziewczyno! gratuluję smaku!

  4. #124

    Domyślnie

    Nnatasza w całym domu wnętrza ma świetnie 'zrobione' - wysmakowane, z lekką nutką nostalgii a przy tym skromne i nie przesłodzone. rzadko widoczna umiejętność łączenia różnych styli. jednym słowem - podoba mi się


    chociaż ja bym dała cieplejsze kolory do kuchni.. jakiś rudawy może czy cóś.. ale to ja, a kuchnia Nataszy
    ...a jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie...

  5. #125
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Prince

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    My również mamy kuchnię bez górnych szafek. Tak sobie wymyśliłam, bo do najwyższych osób nie należę, a kuchnia ma być przede wszystkim wygodna w użytkowaniu, a dosyć już miałam wspinania się na palcach, albo proszenia męża żeby mi coś ściągnął. Teraz mamy tylko jedną wysoką szafę, gdzie „ w wyższych partiach” przechowuję rzadziej używane naczynia. Kuchnię mamy niewielką, ale spokojnie wszystko pomieściłam w szafkach, poza tym mamy też spiżarnię, więc wszelkie większe sprzęty kuchenne tam trzymam. W kuchni większość szafek to szuflady, co bardzo sobie chwalę w użytkowaniu.
    Dla chętnych fotki w dzienniku (ostrzegam jednak, że kuchnia jeszcze wciąż nieskończona, przede wszystkim brakuje okapu )

  6. #126

    Domyślnie

    Dziewczyny dziękuję serdecznie za słowa uznania

    lido41 - okap, jak cały sprzęt, jest SIEMENS'a - przy zamawianiu mebli firma, w której je kupowaliśmy miała właśnie promocje na zestawy tej firmy. Gdy zaczęłam porównywać ceny w sklepach, nawet tańszych firm i tak bardziej się opłaciło zamówić wszystko u mnich. A z wyboru jestem bardzo zadowolona - od ponad 4 lat bez problemów.

    amarulla -uwielbiam łącznie stylów, ale ciągle się obawiam, że w którymś miejscu z czymś przesadzę. Dom w założeniu miał być minimalistyczny, ale nie czułam się dobrze w takim wnętrzu - no i zapanował eklektyzm
    Co do koloru to jest trochę oszukany - w świetle wygląda na beżowy, w cieniu wpada w zieleń (zresztą w nazwie miał słowo khaki ) Przekonałam się, że do tego koloru, o dziwo, prawie wszystko pasuje. Fakt jest trochę chłodny.
    Na początku wszystko miało być białe - w poprzednim mieszkaniu miałam mnóstwo kolorów: żółty, pomarańczowy, potem róż i popiel ... w końcu mnie zmęczyły. Teraz znowu dojrzewam do zmian, ale właśnie takich stonowanych
    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam serdecznie
    Natasza

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Śliczne te kuchnie, właśnie moja jest projektowana w 2 wariantach z górnymi 3-ma szafkami lub z jedną górną. Też wolałabym bez górnych ale mam niedużą kuchnię a wpycham jeszcze w nią wysepkę lub półwysep. Ogólnie klimaty ciepłe, beżowo-piaskowo-drewniane preferuję z dodatkami kamienia.

    Ta jedna górna szafka potrzebna mi na okap, bo chcę wysuwany podszafkowy właśnie. Jeżeli w projekcie będzie wykorzystany każdy milimetr i wygodne szuflady to od razu odrzucam te dwie górne i ładuję półki na tyle nisko by na nie sięgać bez włażenia na stołek i włożę w nie oświetlenie LED.

  8. #128

    Domyślnie

    no to będzie kuchnia bez tych szafek..
    a na ścianę płytki? (tak dziwnie będa się kończyć w połowie ściany) czy cos innego? farba lateksowa? szkło?

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Napisał nely
    no to będzie kuchnia bez tych szafek..
    a na ścianę płytki? (tak dziwnie będa się kończyć w połowie ściany) czy cos innego? farba lateksowa? szkło?
    Ja mam to samo z czego jest blat, tylko cieńsze.

  10. #130

    Domyślnie

    a ja własnie tak planuję, na scianę nad blatem płytki , będą się tak po prostu kończyć na ścianie, planuję dac nad nimi takie wykończenie, półwałek taki , u producenta się to nazywa "cygaro" . Dużo tych płytek co prawda nie będzie bo mają vyć tylko trzy rzędy kafelków 11,5x11,5. Oglądałam różne aranżacje w necie, źle to nie wygląda a wręcz przeciwnie , bardzo mi siępodoba!

  11. #131

    Domyślnie

    Kuchnia bez wiszących szafek to bardzo dobre rozwiązanie.
    Najlepiej jeśli masz obok spiżarnie,do której wsadzisz połowę rzadziej używanych gratów.
    Wygląda bardzo lekko.
    U nas kończy się na wysokości blatu.

  12. #132

    Domyślnie

    tu znalazłam takie rozwiązanie (1 zdjęcie)
    nie wiem tylko czy dawać glazurę czy coś innego, bo kuchnia jest otwarta na salon i jakoś glazura mało pasuje

    http://www.urzadzamy.pl/kuchnia-i-ja...5486_12030.htm

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Kuchnia bez wiszących szafek to bardzo dobre rozwiązanie.
    Najlepiej jeśli masz obok spiżarnie,do której wsadzisz połowę rzadziej używanych gratów.
    Wygląda bardzo lekko.
    U nas kończy się na wysokości blatu.
    Popieram w 100%.

    A odnośnie tego co ułożyć na ścianie - myślę, że glazura niekoniecznie...
    Może jakaś fajna tapeta a na to szkło, albo panele ze stali nierdzewnej
    Albo po prostu dobra farba

  14. #134
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    mnie się bardzo podoba bez górnych szafek
    ale jednak u siebie zdecyduję się na szafki - ale tylko jedną ściankę zabuduję
    mam nadzieję, ze też zgrabnie wyjdzie
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  15. #135

    Domyślnie

    Ja też zrezygnowałam o górnych szafek - zostały tylko dwie na malutką suszarkę i kubki Po pół roku mieszkania stwierdzam, że sprawdza się znakomicie. Na dole przede wszystkim szuflady, w których jest wszystko, łącznie z talerzami, garnkami itd. Jedna tradycyjna szafka rogowa i druga pod piekarnikiem, do tego dwie wielkie "szafy" w jednej lodówa, w dugiej "spiżarka" - tu jednak zrezygnowałam z wielgachnego cargo (po co mam to wszystko ciągnąć razem z drzwiami) zamiast tego normalne drzwi, a w środku szuflady.
    Polecam rozwiązanie bez górnych szafek! Kuchnia sprawia wrażenie większej, jest przestronniej, a dolna zabudowa (oczywiście w odpowiedniej ilości) w zupełności wystarcza.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał nnatasza Zobacz post
    Witam, załączam fotki swojej kuchni - nie mam typowych górnych szafek, jedyne szafki na wysokości są w filarze "zamykającym" kuchnię.

    Pozdrawiam i szczerze polecam takie rozwiązanie.

    na jakiej wysokości jest okap?

  17. #137
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Paulina.

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    U mnie również będzie kuchnia bez szafek górnych zlew będzie pod oknem. Okno jest na całej ścianie. Mam pytanie jak zrobić i gdzie miejsce na naczynia? gdzie mogę je położyć zaraz po zmywaniu? jakies pomysły, inspiracje mile widziane.
    Pozdrawiam

  18. #138

    Domyślnie

    Kuchnia bez górnych szafek jest sensowniejsza, szczególnie jeśli ktoś ma 160 cm wzrostu i z wielkim trudem sięga do drugiej półki.
    U mnie górne szafki są jedynie dwie (nie licząc tej, w której schowany jest okap). W jednej trzymam szklanki i kubki, a druga stoi pusta. Za to szuflady uwielbiam! To najlepsze (czyt. najwygodniejsze i najbardziej pojemne) miejsce na do przechowywania rzeczy w kuchni. Choć spiżarni nic nie zastąpi i to z niej jestem najbardziej zadowolona.

  19. #139
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Moja kuchnia bez szafek górnych:


  20. #140

    Domyślnie

    monika13!
    Twoje piękne okno to dla mnie wystarczający argument by nie mieć górnych szafek.
    Dla mnie jedynym zamiennikiem dla szafek górnych jest właśnie piękne okno i oczywiście spiżarnia lub pomieszczenie gospodarcze za ścianą. Ponieważ nie akceptuję żadnych stojących na zewnątrz bibelotówi i innych pierdół to eksponowanie tego na ścianie zamiast szafek górnych nie wchodzi w grę. Nie zapominajcie, że w kuchni będzie zbierał się taki charakterystyczny tłusty kurz i weź to teraz sprzątaj ... feeeee.
    Osobiście brakuje mi szuflad - te które mam są bardzo głębokie . Brakuje mi takich, w których można by ustawić np. produkty konserwowe. Szukanie groszku w szafce głębokiej na 60cm jest nieco uciążliwe. Dojrzewam do wymiany półek na jeżdżące kosze

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony